Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
icesc komentarzy: 2831.01.2011, 23:40

Wenger oczywiście

icesc komentarzy: 2831.01.2011, 23:39

Panowie, podobno już od 3 godzin słodko śpi, i śni o evertonie :D

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:38

aRamsey -wedlug mnie za pilkarza (o nazwisku torres 50 mln to nie duzo) ale np taki n;zogbia za 15mln to nie duzo, albo alex chamberlin!

Micklbn komentarzy: 210731.01.2011, 23:38

Dzieki.

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 23:37

@arsenal33fan,
kogo masz na myśli? Torresa za 50 mln, a może Carrolla za 35?

Gunner_995 komentarzy: 655031.01.2011, 23:37

A więc jednak Torres okazał się Judaszem ... ;/
ŻAL.RU
Jednak dla piłkarza to liczy się tylko cash...

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:37

micklbn-po angilesku ale mowia ;) firstrow.net/watch/11124/1/watch-skysports-news-live.html

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 23:37

news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/9380667.stm

Micklbn komentarzy: 210731.01.2011, 23:36

Gdzie śledzicie transfery live?

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 23:36

@Vpr,
Szkoda, bo nabieranie doświadczenia na poziomie nPower C... jest bardzo cenne w wieku 19 lat. Ale najwidoczniej jest 'za cienki'

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:36

jejku wenger teraz albo nigdy mozna dobrych zawodnikow tanio wyciagnac!!!

RomanAbramov komentarzy: 80331.01.2011, 23:35

Nie kupiło, poszla oferta 10 mln za N'Zogbie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 23:34

Newcastle wkońcu kogoś kupiło czy nie z kasy za Carrolla ? :P Słyszałem coś o N'Zogbi ,ale to już chyba za późno . Co z Heskeyem ?:D
Oprócz Irelanda to chyba Newcastle już nikogo nie pozyska :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 23:34

concrete13 > Miquel jest słabiutki, absolutnie nie nadaje się na tą chwilę do pierwszego zespołu. Nawet chciał iść na wypożyczenie, ale w klubie uznali, że nie jest jeszcze gotów.

RomanAbramov komentarzy: 80331.01.2011, 23:32

Newcastle probuje na hama sie wzmocnic...
Jakies glupie oferty byle by kase wydac : )

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 23:31

Vpr-> a..takie buty ... jak dla Mnie ..opcja w której możemy ściągnąć go w razie potrzeby jest najlepsza..stopera nie kupiliśmy.. a kto wie co się może wydarzyć..Miquel chyba póki co gorszy od Kyle...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 23:30

Miałbym bk jakby Chel$ea czekała do północy na Luiza ,aby ten razem z Torresem podpisali kontrakt ,a nagle koniec czasu i Chel$ea nikogo nie kupuje ;d

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:30

dzisjaj same beznadziejne informacje w moim zyciu, chociaz cos by wenger zrobil (transfer):((((((

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 23:29

firstrow.net/watch/11124/1/watch-skysports-news-live.html

Tutaj może będzie chociaż przez chwile ta prezentacja Torresa ;p

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 231.01.2011, 23:29

Gigi--> buahahahaha

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 23:28

Coś tutaj cicho, nie ma zapowiedzi, żadnych newsów. Redakcja z administracją coś kombinują, wietrzę jakiś hicior, nawet już wywietrzyłem :P

BREAKING NEWS: Werder Bremen defender Mickael Silvestre has joined Arsenal on loan until the end of the season.

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:28

a wyslales newsa ;(///?

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 23:27

@arsenal33fan
Pisalem to zaraz jak podali informacje na BBC

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 23:26

concrete13 > oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo, ale generalnie wydaje się, że umowa z Sheffield nie pozwalała nam odwołać Bartleya do klubu w razie potrzeby i być może układ z Rangers daje nam taką możliwość - inaczej ten ruch nie miałby kompletnie żadnego sensu.

arsenal33fan komentarzy: 149831.01.2011, 23:26

poszukaj linka jesli mozesz :) panowie wyslalem newsa (malo ) o tym ze keyl bartley zostal wypozyczyony do niebieskich (glasgow rangers)

Miszek komentarzy: 35431.01.2011, 23:26

Na Jack nie ma mocnych:p

"22:50 Humory dopisują za to w Arsenalu Londyn. Rozgrywający "Kanonierów" 19-latek Jack Wilshere informuje na swoim Twitterze: ""BREAKING TRANSFER NEWS: I have just moved from the sofa to my bed!!" (czyli: PRZEŁOMOWA WIADOMOŚĆ TRANSFEROWA: Właśnie przeniosłem się z mojej sofy do łóżka"). Widać, że w tym okienku niewiele działo się w drużynie Arsene Wengera :)"

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 23:25

Arsenal_1886

Linka nie mam czytałem ale mogę poszukać dla Cb :]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 23:24

Tomu15 > Daj linka ;p

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 23:23

VPr- > wytłumacz mi jak możesz.. kwestie z Bartleyem....gdzie w końcu była ta klauzula o zerwaniu wypożyczenia .. tam gdzie grał do tej pory czy teraz w Rangersach..?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 23:22

@Vpr

Czy ja wiem.. Trudno by mi przyszło porównanie obu lig. Oby Kyle coś tam pograł, chociaż odkąd Maciek Żurawski opuścił Szkocję, to nie ma komu straszyć obrońców/bramkarzy ^^

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 23:22

Końcówka okienka taka absorbująca, że jeszcze nawet zapowiedzi nie ma na stronie.
Nie wiem kto jutro będzie komentował na C+S nasz mecz ale zapewne będzie to m.in. Nahorny.
On nam opowie o wszystkich transferach.

adipetre komentarzy: 79731.01.2011, 23:22

No a taki Boyd, kilkukrotnie wygrywal klasyfikacje strzelcow w Szkocji, a nie moze sobie poradzic w outsiderze Championsip - M'borough.

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 23:21

Strus

IceMan już nam to podawał

Spóżniłeś się

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 23:19

Gigi > sęk w tym, że na chwilę obecną SPL jest słabsza od Championship. Gdzie w Szkocji spotkasz zawodników na poziomie Bellamy'ego czy Yakubu? :P

Strus komentarzy: 106231.01.2011, 23:19

Rohan Ricketts:
TORRES: £50 million.
SZCZESNY, SAGNA, DJOUROU, VERMAELEN, CLICHY, NASRI, SONG, FABREGAS, WALCOTT, WILSHERE, VAN PERSIE: £44 million.

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 23:18

Złożenie podpisu na kontrakcie przez Fernando Torresa ma być pokazane na żywo w Chelsea TV. Nowoczesność.

Kibice Liverpoolu go zniszczą

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 23:17

@Vpr

Miał dylemat. Grać w Championship (bo tam gra Sheffield, tak?), czy walczyć o miejsce w składzie zespołu jednak nieco mocniejszej ligi szkockiej. Wybrał to drugie, zobaczymy, czy dobrze.. Właśnie Weira to chwilami z sędzią mylę, więc pewnie chcą mu dać odpocząć. Pewien jestem, że Kyle swoje 5 minut dostanie a i treningi z niezłym zespołem jakim są Rangersi na marne nie pójdą ;)

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 23:16

vpr@
marzę o tym ;]
Ale na Puszczę Białowieską nigdy bym nie wpadł xD

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 23:16

aRamsey > może za dużo się gazet naczytał i myślał, że kupimy Bougherrę i znajdzie się miejsce :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 23:15

Tomu > taa, pewnie go Wenger z Gazidisem przechwycili, zapakowali do czarnej Wołgi (Citroena?), wywieźli w Puszczę Białowieską i zmusili do podpisania 6-letniej umowy z AFC :P

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 23:13

@Vpr,
W taki razie, po cholere się on tam pcha? Źle mu było grać tydzień-w-tydzień w Sheffield?

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 23:12

Co do transferu Luiza to ponoć wynikły pewne komplikacje w sprawie jego transferu i nie ma oficjalnego potwierdzenia;]

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16431.01.2011, 23:12

To wenger się tylko nagadał o mozliwych transferach...

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 23:11