Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2011, 20:22

@stefcio15
Arteta jest akurat mega uniwersalny. W Evertonie przeważnie grał jako ŚPO, ŚP, a nawet od biedy na skrzydle więcto wszystko zależy jak się go ustawi. Więc opcja Arteta - Song - Wilshere nie byłaby chyba aż tak defensywna. Mikel i Jack mogliby się wymieniać pozycjami bo obaj mogą grać jako b2b lub rozgrywający/ofens. pom.

malyglod komentarzy: 649118.12.2011, 20:22

Dwa ostre faule, bez kartki rzecz jasna.

Dzoy komentarzy: 4118.12.2011, 20:22

Bardzo dobry mecz bramkarzy obu zespołów. Szczęsny jak i Hart pokazali dobre interwencje.

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:21

Nie chce mi się wierzyć w powrót formy Aarona, a z nim wyglądamy w ataku tak jakoś bezbarwnie. Nie ma polotu ani kreatywności.

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:20

Arjen
na Manchester trzeba będzie się na tego Moliera jakoś wybrać, więcej osób będzie

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:19

Robben ja siedziałem na środku, czerwona koszulka Arsenalu, ze mną były dwie osoby, żebym nie pomylił ale chyba Rafi i Dziadek, trzeba było sie odezwać coś

KanonierChris komentarzy: 292418.12.2011, 20:18

malyglod@

Coś musiałem przeoczyć, za co Zabareta powinien wylecieć?

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:18

@stefcio
Czemu nie? Z Koeln popisał się bardzo dobrą asystą. Wiem, że Jack to inny typ piłkarza, ale spróbować nigdy nie zaszkodzi.

ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2011, 20:17

W zimę proponowałbym kupić Podolskiego i jakiegoś bocznego obrońcę mogącego grać na obu flankach. Tylko nikt mi nie przychodzi do głowy. (Czemu sprzedaliśmy Eboue...)

malyglod komentarzy: 649118.12.2011, 20:17

Mówcie co chcecie, ale wg mnie dobry mecz w naszym wykonaniu. MC zresztą też. Zabrakło bardzo niewiele. Nie wiem, może odrobiny szczęścia, paru centymetrów, inaczej ułożonej nogi czy przychylności sędziego. Można pisać, mówić, że Zabareta powinien wylecieć z boiska, że należał się nam karny, czy że nie było spalonego przy bramce Persiego. Wszystko racja. Ale jak dla mnie, to zawsze czegoś będzie nam brakować w starciu z potęgami ligi. Czasem się wszystko ułoży, jak w meczu z Chelsea, czasem nie jak dzisiaj. Brakuje nam niewiele, 2-3 zawodników robiących różnicę. O parę procent lepszych od tych których mamy. Naprawdę niewiele. I nawet mając hipotetycznie pełen skład bez kontuzji ( kiedy ? ) będzie nam nadal brakować. Mocnych rezerwowych, silnej konkurencji o miejsce w składzie, odpowiedniej rotacji. Wyjście jest jedno – wzmocnienie składu. Inaczej ciągle będzie jakieś ale.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 20:16

Mizzou - no niestety Ramsey będzie musiał grać. To raczej będzie wybór między Artetą i Songiem, bo Wilshere na rozegraniu grać nie będzie :)

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:15

@stefcio
W takim razie jak to widzisz? Bo nie oszukujmy się, Ramsey'owi brakuje spektakularnych zagrań, a te proste sztuczki mu nie wychodzą :P

fcescf komentarzy: 255418.12.2011, 20:13

Goetze i Podolski. Te transfery by mnie zadowoliły w zimowym oknie transferowym.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 20:13

szymoniq - zagrali FATALNIE. Stworzyli sobie może jedną okazję i był to strzał N'Zogbii z 30 metrów. Nie powinniśmy się obawiać, nawet mimo tego, że do gry wróci Agbonlahor. Damy radę.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 20:12

Mizzou - tylko zarówno Mikel, jak i Jack to raczej defensywni pomocnicy, łączący dwie formacje. Ramsey ma być typowym rozgrywającym, więc zmiana Jack > Aaron raczej nie wchodzi w grę.

sWinny komentarzy: 786118.12.2011, 20:12

z AV ja poproszę Aoca za Gervinho, Coq i Frimpona. Moim zdaniem Theo dzisiaj zagrał po prostu słabo, był też nieźle kryty. No i dosyć często partnerzy go nie zauważali. Szkoda ale na pewno jest on dużo lepszy niż Arsha!!!

dziadek52 komentarzy: 26518.12.2011, 20:12

Szkoda przegranego meczu, wypad do Sportclubu bardzo rozwijający tylko ten wynik...Pozdro dla Beliara.

fcescf komentarzy: 255418.12.2011, 20:12

Ale jest jeszcze opcja Reusa

szymoniq97 komentarzy: 166818.12.2011, 20:12

stefcio15
nie , akurat nie oglądałem , jakoś nie miałem ochoty , ale skoro tak mówisz to trzymam za słowo ;)

Zaxori komentarzy: 35218.12.2011, 20:11

Verma to moim zdaniem obecnie najlepszy gracz Arsenalu.

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:11

Wahałem się kogo poświęcić z pomocy, gdy powróci Wilshere. Dzisiaj już nie mam żadnych złudzeń. Aaron powinien posiedzieć w rezerwie.

EdekSilva9 komentarzy: 273118.12.2011, 20:11

fcescf
wszystkich ;D
ale najbardziej pragnąłbym Goetze

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 20:10

szymoniq - a widziałeś dzisiaj mecz AV z LFC? Nie ma się czego bać. Frimps da radę.

EdekSilva9 komentarzy: 273118.12.2011, 20:10

Szkoda wielka gdyby RvP nie spalił gdyby w ostatnich minutach zza pola akrnego trafił Verma\
gdyby gdyby...

fcescf komentarzy: 255418.12.2011, 20:09

Kogo byście chcieli do Arsenalu Goetze Hazarda czy Poldiego ? Chociaż wydaje mi się że Arsene nikogo nie kupi w tym oknie. Chyba że go coś ruszy i zrobi tzw. transfer "last-minute" jak z Arszawinem

szymoniq97 komentarzy: 166818.12.2011, 20:08

Ciężko widzę ten mecz z Aston Villą. Będziemy musieli wyjść Pinpongiem i chyba Żydkiem. Jak wy narzekacie na Mikela , niektórzy to co dopiero stanie się w środę. Oj ciężko będzie , ciężko.

amadeo komentarzy: 514918.12.2011, 20:07

Aha...widzę, że ktoś tu w błąd użytowników wprowadza, tak więc mała zmiana - za Frimponga, Arteta.

ArjenRobben komentarzy: 159818.12.2011, 20:06

O sorry nie zauważylem komenta BELIAR ja też byłem w zielonej bluzie ktory to ty byles ja tam siedzialem na tych duzych fotelach

Gorczi komentarzy: 44018.12.2011, 20:06

Hart zagrał dobre spotkanie. Brak nam niestety zmienników to wyszło dzisiaj. Może przegraliśmy ale nie był to zły mecz Kanonierów duże zaangażowanie w mecz walka do końca cóż tym razem MC okazał się lepszy. Ale czekam na jakieś ruchy transferowe Wengera w styczniu.

amadeo komentarzy: 514918.12.2011, 20:06

proponuję z AV zagrać tak :
Kosa------Per------Verma------Miquel
----------Frimpong--Coquelin---------
-----------------Ramsey---------------

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.12.2011, 20:05

***** mowiliscie ze jak song bedzie odpoczywal to frimpong/ coquelin go zastapi. a teraz nagle czarnowidztwo i nie wiem jak to nazwac. za artete rosicky i jakos to bedzie ..

ArjenRobben komentarzy: 159818.12.2011, 20:04

BELIAR
to była bodajrze 4 kartka a nie piata tak jak w przypadku songa byles w tym sport clubie

Dobrze pasuje do ciebie nick.
Masz mi ochote dokopac ze nie oklamuje sie ze dobry mecz rozegralismy?
Ale zobacz jakie sytuacje City mialo! 3 gosci na szczesnego i Nasri daje prezent w postaci zmarnowanej 300% procentowej (bo ich tam 3 bylo) okazji. Porownaj sytuacje arsenalu i city.
Gniewaj sie na zawodnikow, ktorzy czasami nie istnieli na boisku! Nie na mnie. Uwielbiam arsenal ale nie oklamuje sie. Te statystyki to dobry chwyt erystyczny ale mnie nie przekonaja bo w nich nie pisze ze Arsenal stracil praktycznie 4 gole.
Porownaj jakosciowo Strzal Arshawina i np Agüero.

Zostalismy zmieceni ale tego nie widac po statystykach.

hassassyn komentarzy: 69418.12.2011, 20:03

Bez przesady z tą fantastyczna postawą Harta. Zagrał poprawnie.

kubex komentarzy: 575518.12.2011, 20:03

Mizzou... Dokładnie... Hart wybronił to co leciało w niego... Mecz ogólnie całkiem niezły jak na to że graliśmy na wyjeździe z liderem. Nie oszukujmy się, nie mamy takiej ekipy jak ManuCity. Wystarczy spojrzeć na naszą ławkę... Wszedł Arshawin to aż się komentatorzy na Canal + z niego śmiali. Do tej pory mi go było szkoda że dostaje tak mało szans na boisku ale on poprostu jest bez formy.

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:03

na Ville wypada Song, DJ no i Arteta, ciężko będzie

arsenal2395 komentarzy: 134018.12.2011, 20:02

wszystko przez tych *****ych sedziow bo karny powienien byc. w srode o 20.40 arsenal na cyfrze pokazuja

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:02

interwencje bramkarzy City 6 i Arsenal 6 więc chyba wyrównany mecz był, sędzia powinien nam karnego dać i tyle, 1-1 byłoby sprawiedliwe

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.12.2011, 20:01

But at the moment we are short at the back and if Gervinho and Chamakh go to the Africa Cup of Nations we are short up front more than midfield.

Jeżeli będzie jakiś transfer to do ofensywy :D

Falka5 komentarzy: 69018.12.2011, 20:01

obawial sie meczu z aston villą wiem ze jest klub z birmingham kiepski ostatnio ale na nasz klad patrze to nie jest ciekawi wypda song i djouru :/ kim zastąpić ????

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:00

Robben
byłem w Sport clubie a ty?

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 19:58

Tytuł "Fantastyczna postawa Szczęsnego" byłby bardziej adekwantny do całego meczu.

Gofer999 komentarzy: 1473218.12.2011, 19:57

W tym sezonie drużyna przeżywa kryzys a i tak walczymy, na mistrza szans nie ma żadnych i nie było ich nawet przed sezonem. Możemy jedynie wspierać ten klub i czekać, może na transfery, powrót kontuzjowanych, wybuchy talentu u młodzieży. :)

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 618.12.2011, 19:56

szkoda bo wszystko wskazuje na to ze jack przegra zaklad z kibicami tottenhamu

MichalM komentarzy: 63118.12.2011, 19:56

Maikelosik

Kibicuje arsenalowi od sezonu bodajze 2001/02.
Nie mam 2000 tys komentarzy. :D
Uwielbiam Arsenal ale jak gra slabo to nie oklamuje sie ze to byl dobry mecz!. Tyle okazji co mialo City az wola o pomste do nieba. Jakby byli skuteczni skonczylibysmy jak ManU - tyle ze my 4-0 czy 5-0.
City marnowali nagminnie bramki i w ostatecznym rozrachunku wygrali szczesliwie. Ale prawda jest taka ze to byl bardzo slaby mecz Arsenalu, przez partactwo City powstal pozor dobrych zawodow, iluzja.

ArjenRobben komentarzy: 159818.12.2011, 19:55

Beliar ty byles w tym sport clubie ????????

LaKo komentarzy: 12418.12.2011, 19:55

MarcinKanonier < nie oglądałem meczu ????? Niewiem czy komentatorzy mowili że ma kontuzje ( oglądałem z angielskimi komentatorami ) ale schodził normalnie jak inni więc mogłem sie niedomyślić...