Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:50

@stefcio
Twittera mam od dłuższego czasu, dopiero teraz się z tym publicznie ujawniłem :P

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:50

hahah mizzou dobre :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 20:49

Mizzou - widzę, że twittera sobie założyłeś i teraz szalejesz!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.12.2011, 20:48

pozegnamy sie z SS i jeszcze pewnie kilkoma...

Następne 5 meczy musimy wygrać .
Zagramy na wyjeździe z Villą , dwa mecze u siebie z Wolves i QPR , potem trudny wyjazd do Fulham ,a po spotkaniu z Londyńczykami zagramy z Swansea u nich .
W tych 5 meczach musi być 15 pkt !!!
W drugiej części sezonu zagramy u siebie z United , Tottenhamem , City i Chelsea .
Jedyny trudny wyjazd to do Stoke i dwa razy do Liverpoolu .

ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2011, 20:47

Jestem ciekaw czy z SS18 pożegnamy się już w zimie.

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:46

no tak, ale nie licząc tej z Chelsea. na wyjeździe został im tylko Arsenal jak sie nie mylę, a reszta u siebie..

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:44

dla Evansa. to tez prawda, że miało to duży wpływ, ale oni już byli w dołku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 20:43

ArseneAl, wszyscy zdrowi? nierealne chopie :-)
Wenger musi zrozumieć, że bez szerokiej kadry nic nie wygramy.

bogusss komentarzy: 3918.12.2011, 20:43

Co do tej zemsty, to będzie na 100 pro jak utrzymamy tą formę, teraz tylko Obywatele są w stanie stawić nam czoła

armata88 komentarzy: 63118.12.2011, 20:42

Oj dałbym wiele żeby widzieć naszego Jacka z Hazardem w drugiej linii;)

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:42

nie mineła jeszcze połowa sezonu i jeszcze city nie raz się potknie. mają szeroką kadrę to jest fakt, ale kiedyś muszą złapać dołek. nie wierzę, że przejdą sezon bez porażki.

veron komentarzy: 459518.12.2011, 20:42

Piers Morgan, dziennikarz i fan Arsenalu napisal na Twiterze:
"Whatever the question is, Chamakh is never the answer" :D

mskafc komentarzy: 579618.12.2011, 20:42

Diablica

City rozjechalo United , dzieki tej czerwonej kartce, nie pamietam dla ktorego ze stoperow..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 20:41

Mizzou, na pewno nie prezentuje poziomu, żeby grać na chwilę obecną w tak ważnym meczu. Carling Cup, początkowe rundy FA Cup ok. Z resztą wystawianie Miquela na lewej obronie to chore skoro chłopak jest zdecydowanie ŚO. Ma problemy z szybkością podobnie jak Mertesacker. Wyobrażacie sobie Niemca na boku obrony? :D Wenger coś łata ten skład, ale z takiego łatania to g*wno wychodzi, bo jeden słaby punkt i wyjeżdżamy z 0 punktów.

Falka5 komentarzy: 69018.12.2011, 20:41

WILSHERE WRÓĆ!!!!!!!!!!!!!!

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:41

Szczerze mówiac, w wyścigu o Puchar Premier League, wolę United. Po pierwsze, Kasa nie może wygrać tego pucharu, po drugie na złość Samirowi :)

schade komentarzy: 386218.12.2011, 20:41

W tym meczu już na 100% straciliśmy szansę na mistrza. Nie ma się co łudzić. TOP 4 w tym roku naszym celem w lidze. Chciałbym za to wygra Fa Cup i na tych rozgrywkach powinniśmy się skupić najbardziej. Fajnie by było gdybyśmy doszli chociaż do 1/2 w Lidze Mistrzów, a to będzie cholernie trudne. Liczyłem na remis, myślałem, że uda się strzelić bramę na remis. Walczyliśmy przynajmniej do końca, ale na pewno dało się więcej z tego meczu wyciągnąć. City nie grało jakoś genialnie. Ale w tym sezonie są nie do zatrzymania, ale myślę że to United wygra PL. Wszyscy grali dziś słabo, szczególnie Arteta, Ramsey, Arszawin, Djourou, Miquel. Tylko Kosa, Verma i Wojtek grali dobrze. Teraz nasza sytuacja wygląda do dupy: 12 do City, 10 do United, 5 do Spurs, 3 do Chelsi chociaż wdupili z Wigan i jeszcze Liverpool się zrównał :(
Trudno jedziemy dalej, ale czegoś jeszcze nam brakuje. Musimy wrócić do TOP 4. Musimy wygrywać teraz wszystko.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.12.2011, 20:41

coz Diabliica dobrze mowi, myli sie tylko co do Aarona bo zagral dobrze...

boje sie tylko, ze juz nic nie zatrzyma $ity... i lekko mnie to dobija...

bogusss komentarzy: 3918.12.2011, 20:41

Hart i Wojtek klasa sama w sobie. Doskonałe widowisko, mimo porażki jestem dumny z naszej gry, na wiosnę będzie zemsta na Man Utd jestem pewien. Dziuru każdy kontakt z piłką palpitacja serca. Theo coś dzisiaj słabo, za to Gervinho nareszcie pokazał pełnię możliwości. Kościelny magia, forma życiówka, nawet z przodu działał. RvP jakiś taki przygaszony, chciałbym zobaczyć go w duecie z Chamakh'iem, który mimo wszystko dostaje za mało czasu. Za Artetę i Alexa chętnie zobaczyłbym właśnie Ciamaka, i swoją szansę powinien w końcu dostać Benayoun od pierwszych minut.

-------------------van Persie-------------------

Ławka: Fabiański, Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Ramsey, AOC, Podolski.

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:38

"Nie dziwne ze Diablica nam tak slodzi, w koncu fan United :D "

Nie słodzę, po prostu okazuję Wam szacunek to jest różnica. A po 2 rozjechali United bo Ci już byli w dołku. No cóż takie sprawy się zdarzają, city też to kiedyś przejdzie. chyba, że kupią messiego i ronaldo no i ew hazarda czy goetze.

MichalM komentarzy: 63118.12.2011, 20:36

Nie dziwne ze Diablica nam tak slodzi, w koncu fan United :D
Zostalismy niepewnie rozjechani przez City ale jednak rozjechani.
City gra jest obecnie najlepsze i gra najlepiej na wyspach. Brawa dla nich, dziekuje im ze nas nie rozjechali jak to zrobili z United :D

amadeo komentarzy: 514918.12.2011, 20:35

Przeczytałem sobie pomeczowy wywiad z Wengerem. Na pytanie odnośnie okienka transferowego odrzekł, iż niedługo wracają Jack i Diaby - tak więc środek pola będziemy mieć zabezpieczony. Powiedział też, że na dzień dzisiejszy mamy mało obrońców ("we are short at the back") a po wyjeździe Chamakha i Gervinho na PNA gorzej będzie w ataku, niż w pomocy ("we are short up front more than midfield").
Wnioskuję z tego, że chce sprowadzić kogoś a'la Podolski i być może rozgląda się za obrońcą.

P.S.
Przepraszam za mój angielski, jeśli coś źle przetłumaczyłem.

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:35

@pauleta
Miquel jest jeszcze młody, więc będzie tylko lepszy.

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:34

schade

haha, taa jasne :P. Nani gra strasznie chimerycznie. Raz gra świetnie, a raz irytuje, że głowa mała. obecnie z Valencią tworza b.dobry duet. To nasz motor, wątpię, że przeszedłby gdziekolwiek indziej..

schade komentarzy: 386218.12.2011, 20:34

Jak dla mnie w styczniu mega transfery. Lewy obrońca + Gotze/Hazard + Poldi. I to by nas kosztowało z 80 mln. Na wylot zdecydowanie Arshavin, SS18, no i może Almunia i Diaby.

ArjenRobben komentarzy: 159818.12.2011, 20:34

hmmm ty siedziales tam najblizej wejscia

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 20:33

Gdy emocje już opadły, stwierdzam, że nie było tak źle. Trzeba wyeliminować słabe punkty i zastąpić je mocnymi, bo mamy bardzo nierówną kadrę.

Poldi, Hazard, Vertonghen i już nie będziemy musieli oglądać na boisku Djourou, Miquela, Mertesackera, Chamaka, a w szczególności o zgrozo Arshavina i nie wspominając SS18.
Nie wierzę, że będziemy mieli w 100% zdrowy skład, bo zawsze mamy problemy z urazami, dlatego powinniśmy mieć szeroką kadrę...czego Wenger nie może zrozumieć.

beliar komentarzy: 163918.12.2011, 20:33

Robben
bez szalika byłem

MateuszK4nonier komentarzy: 440418.12.2011, 20:33

Szkoda tego meczu, bo on już chyba definitywnie przekreśla nasze szansę na mistrzostwo, 7 pkt to nie byłoby jeszcze tak dużo, ale 12 ... Mecz w naszym wykonaniu przyzwoity, lecz każdy wynik tu mógł dzisiaj paść, równie dobrze to my moglibyśmy teraz cieszyć się z kompletu oczek. Słabo dziś wypadł Gervinho, DJ, Theo i trochę w defensywie zawiódł mnie dziś Thomas, lecz on nadrabiał w ataku. Kompletnie nie rozumiem zmian jakie dokonał Boss. Moim zdaniem wejście Yossiego i Frimponga(Song na ŚO) byłoby lepszym rozwiązaniem niż Miquela i Arshavina.
Następna kolejka z Aston Villa, i o tyle co jest ona w tym sezonie raczej cieniującym zespołem, o tyle my nie będziemy mogli skorzystać z usług kolejnych zawodników, czyli Artety i Songa oraz pewnie wypadnie na jakiś czas Dziuru, więc o komplet punktów raczej nie byłbym taki bardzo spokojny. Szkoda, że dziś wygrały pieniądze, lecz na Emirates mam nadzieję, że wyjdziemy w bardziej kompletnym składzie i mecz zakończy się naszym zwycięstwem. Do tego jeszcze daleko, ale przy kilku wzmocnieniach kadry widzę to w różowych okularach. Go Go Gunners !!

Mizzou komentarzy: 605318.12.2011, 20:33

@Diablica
Ja ci tam wierzę. I radzę się nie przejmować komentarzami pseudofanów. Wszędzie tacy są :)

arthas74 komentarzy: 234318.12.2011, 20:32

a Phil ,, DOWN" naprawdę dał popis, nie ma co...

damian199656 komentarzy: 762618.12.2011, 20:32

Słaby mecz w naszym wykonaniu. Wszyscy rozczarowali (oprócz Vermaelena). Decyzji sędziego nie będę komentował. Jak można najgorszego sędziego dawać na taki mecz? FA to idioci

schade komentarzy: 386218.12.2011, 20:31

Diabliica -> Chciałbym takiego Naniego za Ramseya... może wymiana? :)

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:30

są prawdziwe. ja darzę Arsenal wielkim szacunkiem, ale jak widać niektórzy z tej strony tego nie doceniają i w to nie wierzę, tylko dlatego bo kocham United ..

arthas74 komentarzy: 234318.12.2011, 20:29

Diabliica

dzięki, miło słyszeć takie komentarze pomeczowe od przeciwników również z Manchesteru;)

jesli są prawdziwe oczywiscie;]

Diabliica komentarzy: 337818.12.2011, 20:26

Należał wam się karny, nie ma co do tego wątpliwości + drugie żółtko dla barrego. Yh dowd iditota powinien iść na emerytke już.

Potrzebujecie jakiegoś ognia z przodu. Sam RvP wam nic nie ugra, a na Ciamaka czy na Arsze nie ma co liczyć. Na plus Arteta, Gervinho. Źle natomiast Walcott i Ramsey. brakuje wam kogoś kreatywnego. Niech Wilshere szybko wraca. Taki Hazard by sie do was idealnie wpasował.

A Verma to na pewno obrońca? *****, strzały ma jak rasowy napadzior. Szacunek za walkę do końca i nieustępliwość. A Aguero czasami jakie symulki, yh. Zrewanżujecie się w kwietniu.

No cóż nie pozostaje nic innego jak życzyć wam wygranej z AVFC. Kasa 1-0 Arsenal.