Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal1994 komentarzy: 749718.12.2011, 21:46

Oj tak, komentatorzy z C+ dzisiaj rozwalali mnie na maksa :P W szczególności Twarożek, najlepszy był tekst jak DJ trzymał się za ziarka: "dostał chyba w wielkanoc" :D::D:D

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:45

pauleta19 - ale nie zanosi się żebyśmy chociaż jednego z tych 100 kupili no a Chamakh u nas to i z głowy nie uderza ; )

wronka23 komentarzy: 408918.12.2011, 21:45

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jsFbAy3EVmw

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:45

damian199656, mówimy o tym samym Veli? Carlos Vela z Meksyku? Ten zawodnik, który zamiast rozwijać się zaczął się cofać? Ten chaotyczny zawodnik, nie potrafiący się odnaleźć w seniorskiej piłce, mimo świetnej techniki?
Strzelił tą bramkę z przewrotki, zrobiło się znów o nim głośno, ale zbiera średnie recenzje:/

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.12.2011, 21:44

myślę, że 3 miejsce w naszym zasięgu. a gramy przecież jeszcze w LM i FA Cup ;)

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:43

sWinny - nie oglądam ale myśle że z jego transferem nie było by większych problemów gdyby Wenger chciał , prezes PSG to jego dobry znajomy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:43

RvPersie, a co w tym Monako robił?:D
Strzelił kilka bramek z sytuacji 1na1. Mogę wymienić 100 lepszych napastników:)

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:42

DawidAl - a Given?

sWinny komentarzy: 786118.12.2011, 21:42

Ogląda ktoś Edena z PSG?? Sądzę, że to powinien być nasz jedyny transfer w styczniu. Do Gotze nie jestem przekonany. Nie jest na tyle dobry na ile myślałem :/ Oczywiście sprzedać Arshe i wypożyczyć Ryo.
I wtedy w kolejności
Amf: Ramsey/Rosa/Eden
Lewa: Eden/Gerv/Rosa
Prawa Theo/Aoc/Rosa. No i alternatywa na każdą pozycję Benayoun. Ja właśnie tak to widzę. Nie wiem czemu ale jestem za Ramseyam na amf anie Gotze. Coś w Nim widzę tylko nie wiem co, czuję, że wyrośnie z niego taki Iniesta.

Arsenal_1886 - i właśnie z powodu Benia albo kupujemy kogoś albo zostawiamy Vele na pół roku.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125118.12.2011, 21:42

Wreszcie mają bramkarza na dobrym poziomie ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.12.2011, 21:41

Mam nadzieje ,że sezon zakończymy w lidze na miejscu 3 lub 4 oraz jakimś cudem wygramy
FA CUP . W lato potem za rok , powinniśmy sprzedać Vele , Denilsona oraz Chamakha .
Bendtnera bym zatrzymał ,lecz on nie będzie chciał u nas zostać .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:41

No z tą bramką z rożnego to się pomylili. Możliwe, że mieli stare dane (stare, bo nie transmitowali meczu z Wigan;) )
Co Miquel no tak, tyle, że u nas na stronie redaktorzy się jeszcze mylą:D
A z 4 kartą dla Artety nie byłbym taki pewny ;/

damian199656 komentarzy: 762618.12.2011, 21:40

pauleta19-> akurat Vela teraz przydałby się najbardziej

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 21:40

Panowie komentatorzy byli dzisiaj w jakimś świetnym humorze, chyba stąd te faile. Rzeczywiście "uzupełnili" się...

Nahorny mówił "Miguel", a Twarowski "Ignasio"

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:39

pauleta19 - tak na prawdę mówię o Parku patrząc przez przymat gry w Monako bo w Arsenalu raczej nic nie robi.. Vela ma przebłyski jak Chamakh gra lepiej technicznie no i za niego nie dostaniemy tyle co za Marokańczyka.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.12.2011, 21:38

berni - dla Ciebie nie jest za późno, żebyś wziął do ręki słownik i ogarnął jak piszemy wyrazy "wypożyczenie" i "późno".

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.12.2011, 21:38

@Gigi: no, o Artecie mówiłem. Ta, Miguel też był.

wronka23 komentarzy: 408918.12.2011, 21:38

szkoda ze bosnia nie przyjezdza na Euro ino ta portugalia z zelusiem;/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.12.2011, 21:37

chyba jednak obaj nie beda mogli zagrac...

i ciekawe kiedy w AFC PArk byl lepszy od Chamaka?

inna sprawa ze imo Chamaka juz w lecie nie bedzie w klubie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:36

RvPersie, nie zgodzę się. Chamakhowi przynajmniej piłka odbije się czasem od dobrego kanta głowy, a Park? Maskotka
Z Veli już raczej nic nie będzie

spinson komentarzy: 70018.12.2011, 21:35

Mecz dwoch wielkich bramkarzy: Wojciecha Szczęsnego i Joa Harta.

Theo10 komentarzy: 832018.12.2011, 21:35

Zagraliśmy ładnie i solidnie*, wygrać się nie udało, ale cóż, zabrakło szczęścia.
* - zdanie to nie tyczy się wyczynów Arszawina.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.12.2011, 21:35

rangers.vitalfootball.co.uk/article.asp?a=526895

Możemy wezwać Bartleya z Rangersów .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.12.2011, 21:35

@Cudi

Lepiej. Ignasio MiGuel. W dodatku jeszcze rzekoma piąta kartka dla Artety..

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.12.2011, 21:33

berni33

Melanie Iglesias, polecam :D

berni33 komentarzy: 138918.12.2011, 21:32

arsha do wymiany albo na wyporzyczenie do rosji tam by mogl sue na nowo narodzic ale to chyba juz za puzno dla niego

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.12.2011, 21:32

haxball.com/?roomid=96dec2fbe7893767c57377dfbbc5cac347c5e0b27abbff1c579bc0875d838639&pass=1
haslo:robin albo 123

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:32

pauleta - ale my tu o przebłyskach Arshy ; D Park jest lepszy od Chamakha ale to dalej za mało na Arsenal.. ja tam bym szybciej sprowadził Vele z wypożyczenia sprzedał Chamakha za jakąś tam sumę i wyszlibyśmy z tego na jakiś tam mały +

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.12.2011, 21:31

Panowie Twarowski i Nahorny dzisiaj w ogóle bez formy. Ten fail z Artetą jeszcze można przeżyć, ale Ignasio Miquel? Brak bramki z rożnego od ponad roku? No karwa.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.12.2011, 21:31

@kamil

Popieram. O ile wprowadzenie Chamakha ma jeszcze jakiś sens, bo Marokańczyk powoli, powoli jakby wracał do formy, poza tym zawsze mogło coś wpaść po wrzutce na aferę, o tyle Andrzej? Gość jest od dawna bez formy, ostatni dobry mecz rozegrał w CC, kiedy to grał na środku - czemu nie spróbować tego wariantu? Dalej jest niekonwencjonalny, ale mega niedokładny, zatracił na dynamice, szybkości, przegrywa dryblingi.. Kompletnie też nie rozumiem, czemu Boss nie dał 20-30 minut Rosie. facet kapitalnie potrafi utrzymać się przy piłce, potrafi rozgrywać, jest waleczny. Ramsey potem skupiał się jedynie na nieefektywnych sztuczkach. Co do sytuacji kadrowej - zgodzę się. Arsene w idiotyczny sposób stracił Santosa, gdyby dzisiaj był Andre, to nie mielibyśmy na boisku Miquela, ani DJ-a. Byłby Brazylijczyk z Vermą, Perem i Kościelnym - solidna obrona, a i Andre dałby nam bardzo dużo z przodu. Ale widać ważniejsze jest "fair play" "brak lekceważnia rywala", niż dobro Arsenalu.

berni33 komentarzy: 138918.12.2011, 21:31

Conrado888 co to za laska w avatarze ???

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.12.2011, 21:30

Arteta to chyba w CC nie grał, ale nie jestem pewien.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:30

RvPersie, przecież Park ma taką rolę:)
Myślę, że AW wie kogo sprowadził, a sprowadził marketingową azjatycką maskotkę :] a niektórzy się napalali, że wygryzie Chamakha z ławki:D

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:28

Marex-ma 3 u nas i 1 w Evertonie. Na sky mówili tylko o zawieszeniu Songa

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:27

Zaloguj - ostatni raz chyba kiedy Park trafił do siatki w Carling cup ale to jedyny taki moment w tym sezonie.. chciałbym żeby odszedł gdzieś gdzie by się odnalazł no i do jakiegoś klubu który był by w stanie za niego zapłacić ; ) może francuska liga? tam by swoich dryblingów mógł poużywać ; )

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2011, 21:27

Mi się wydaje, że Arteta pauzuje bo mu się liczy zółta kartka z CC:/

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1418.12.2011, 21:26

Stawiam, że jedyna zmiana w meczu z AV to będzie Miquel za DJ i Rosicky za Songa. Reszta bez zmian. Jak zwykle

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:26

a wgl. napastnik który gra w academice potwierdził zainteresowanie Arsenalu no i strzelił znowu bramkę.. szkoda że Sportingowi ;

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.12.2011, 21:26

ja raczej przewiduje odchudzenie skladu a nie nowe twarze...

Zaloguj komentarzy: 216618.12.2011, 21:25

@RvPersie
Tego błysku to już dawno nie było widać.

popekns komentarzy: 742018.12.2011, 21:25

Przepraszam za trio, ale mam kłopoty z komputerem ;)

@Gigi
Tak? Czytałam tu, że pauzuje. To całe szczęście:)

Ogólnie nasza gra nie była tragiczna. Po prostu Dowd pokazał swoje umiejętności sędziowskie, a Wenger pokazał jak bardzo ufa słabemu Arszawinowi. Chamberlain dałby o wiele, wiele więcej od np. 70. minuty niż Arszawin od 1. Nie podoba mi się fakt, że Wenger nie robi rotacji w środkowej linii. Cały czas gramy Ramsey - Song - Arteta. Czy to mecz z City, czy to mecz z Blackburn, gramy non-stop takim samym zestawieniem w środku. Raz na jakiś czas powinniśmy zmienić kogoś w pomocy np. za Aarona dać Yossi'ego itp. Kolejną rzeczą, która mnie martwi, to fakt, że nie mamy zmiennika Robina. Chamakh nie da rady, Park tym bardziej. Wenger mógłby wyłożyć parę milionów na zastępcę Robina. O obronie to nawet nie wspomnę. Przynajmniej o obecnym stanie. Dj/Miquel - Kosa - Per - Verma to nie jest obrona na wywalczenie mistrzostwa, albo jakiegokolwiek tytułu.

Ale trzeba jakoś "przejść" przez ten grudzień. Trudnego terminarzu nie mamy, w styczniu gramy z MU, ale po przyjściu Santosa, Bacary'ego, Jacka nasza sytuacja się zmieni i to bardzo mocno. Wystarczy, że kupimy napastnika i RB, i możemy walczyć o najwyższe cele. Trzeba wierzyć ;)

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 21:24

Diabliica - Arshavin jest takim piłkarzem że czasami ma przebłysk geniuszu i chyba po prostu liczyłdzisiaj na to Wenger..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.12.2011, 21:23

@kamil: nie no, sprzedać i to jak najszybciej. Mówiłem o transferze do klubu na tę pozycję.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.12.2011, 21:23

@Zaloguj

Czemu za Artetę? Wbrew temu co mówili komentatorzy, Mikel wcale nie pauzuje za kartki, ma ich na koncie 4.

Oldgunner3 komentarzy: 982718.12.2011, 21:23

Sorry z tego wszystkiego zapomniałem jeszcze dodać,że ten mecz był znakomitą ilustracją do tego co boss ostatnio powiedział - że jest zadowolony z kadrą jaką mamy.Właśnie przez brak wartościowych rezerw przegraliśmy mecz.Nasza silna kadra to czysta demagogia w ustach AW.Miejmy nadzieję,że w styczniu zacznie działać bo z tak wąską grupą piłkarzy na odpowiednim poziomie możemy mieć ogromne problemy z wywalczeniem miejsca w ''4''.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.12.2011, 21:23