Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lukaas97 komentarzy: 1120.02.2011, 18:04

Witam wszystkich,
odrazu zaznaczam ze jestem kibicem barcy;)

To był świetny mecz, lecz nie do końca sprawiedliwy (nieuznana bramka barcy). Oby rewanz byl tak samo dobrym widowiskiem, ale juz bez zadnych bledow sedziego.

Jezeli jakiekolwiek druzyna moze pokonac barce, ta druzyna jest wlasnie Arsenal i jezeli uda wam sie awansowac, to zycze wam abyscie wygrali lige mistrzow.

majicz komentarzy: 5319.02.2011, 11:45

No może wreszcie zrozumią że Arsenal jest najlpszy!!! I dostali wreszcie za swoje.

MarcinKanonier komentarzy: 133019.02.2011, 08:01

Ogladalem mecz w gorach z 3 kibicami barcelony, chyba potraficie sobie wyobrazic ich miny po 90 minutach :D

evelred komentarzy: 369119.02.2011, 02:42

no jasne, a dziś jak wymiata. rzucił za 3, miał ekstra crossover i zaliczył nawet block!

i pippen gra nawet :o

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.02.2011, 01:48

Widzę, że jak na prawdziwego fana przystało śledzisz wszelkie wydarzenia powiązane z Justinem.

@concrete13
Tak było i jeszcze masa innych przeróbek. Starczy.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11718.02.2011, 23:38

Gdy miałem C+ to miałem wrażenie, że Nahorny i Twarowski to zawsze byli za Arsenalem

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 23:37

a co do WOjtka to już było ? ;

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 23:36

@Alex
Już to tłumaczyłem. Kibice Arsenalu to nie jedyni użytkownicy tej strony. Szczególnie w ostatnich kilku dniach.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 23:35

Nie wiem, nie mam c+ :p

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 23:34

@Hiroe
Nie zaczynaj od nowa ....
Gdybyś komentował mecz Arsenalu to też byś się tak zachowywał jak tamci. Arsenal się jeszcze nie dochował komentatora-kibica w polskiej telewizji.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 23:31

Szkoda że kanały telewizyjne nie zatrudniają prawdziwych ekspertów...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 23:28

Jeśli Villa nie zagra z nami to mamy spore powody do radości, ale wiadomo - nie można popadać w huraoptymizm :)

concrete: a jak! Moja małpa została na starym dysku, którego jeszcze nie zgrywałem na nowy komputer, a chciałem mieć jakiś kolorowy gif :P

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 23:25

Cudi - > w końcu jakiś wyczesany avek :P...

no ten Makaroniarz kibicuje Interowi...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 23:24

Villa kontuzjowany. --- Może nie zdąży na nas. Puyol na dobrą sprawę też mógłby.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11718.02.2011, 23:22

Kanonier95---> Tak napisałem bo kiedyś mi się obiło o uszy, że kibicuje Interowi a Ja niestety osobiście nie mogę słuchać Kowalczyka bo nie mam Polsatu więc za bardzo nie wiem jak faworyzuje Barcelonę

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.02.2011, 23:22

Kibicem Interu jest ten Włoch Paulo Cozza, Kowalczyk to fanboj Barcelony.

SunTzu komentarzy: 36218.02.2011, 23:08

SR - zgadzam sie w 100%. Będzie mega trudno. Jedno jest pewne, trzeba będzie strzelić na CN przynajmniej jedną bramke, bo nie wierze, że Barca grajac u siebie, przynajmniej raz nie pokona Wojtka. Głęboko za to wierzę i mam głęboką nadzieję, że mimo wszystko uda nam sie awansować. Wygrana nie jest konieczna.

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 23:08

Powinni już wołac Visca el Kowalczyk

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 23:03

mówi same mądre rzeczy np. o tym że Walcott jest beznadziejny bo nie umie strzelić z 8 metrów albo pytał się czy farsa awansuje już na ES czy trzeba poczekać na mecz na CN

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 23:01

Visca Czawi

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:58

szóstą klase skończył wtedy to chyba w podstawówce było osiem . Czasem rzuci coś mądrego a czasem klepie ciągle tylko o Xavim itp.

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 22:54

Kanonier95-> żeby trenować klub trzeba skończyć podstawówkę

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:53

Jak widzę słyszę Kowalczyka to mam wrażenie jakby ten chłop trenował Barcelone

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:52

damian199656---> ten cały bischoff to mi się z biszkoptami kojarzył .

SamirRosicky komentarzy: 285318.02.2011, 22:51

SunTzu ->
No wg mnie...a jak będzie zobaczymy. Taki Wojciech Kowalczyk wyjechałby w tej chwili z tekstem, że ten mecz to był jednorazowy przebłysk Wilshere'a, a cała drużyna Arsenalu może pucować buty Messiemu.
Rewanż na Camp Nou będzie mega trudny. Trzeba być jeszcze bardziej skoncentrowanym w obronie i wykorzystać dogodne sytuacje.

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 22:50

patrzę na stronę naszego byłego zawodnika Bischoffa, ma niezłe statystyki
6 meczów 2 gole 1 czerwona 2 żółte
chyba nic tam nie gra, wielki niewypał

SunTzu komentarzy: 36218.02.2011, 22:49

SR - czyli według Ciebie Barca ma tylko o 5% wieksze szanse na wygraną. Fajnie:)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.02.2011, 22:47

youtube.com/watch?v=7L8xYst_juw
Pełna wypowiedź pomeczowa Wengera po meczu z Barcą . Od 7.30 gdzieś Wenger mówi ,że Vermaelen nie ma szans zagrać na CN z Barcą .
Najprędzej wróci na początku kwietnia .
W marcu dopiero będzie powoli grać w rezerwach .

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:46

u mnie Mózg mówi 50 na 50 a serce nawet 120% :)
" Messi wciąż nie zdobył gola w Anglii - tym razem przeszkodził w tym sędzia, który nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez Argentyńczyka."
co sądzicie o tym nieuznanym golu ? dla mnie dobra decyzja arbitra

SamirRosicky komentarzy: 285318.02.2011, 22:34

Kanonier95 ->
W tym ja też. Gość nie ma jaj i gra tak jakby miał po prostu być na boisku te 90 minut, a czasem mniej, jak mu się nie chce to przyjmie czerwoną kartkę. Chociaż gość jest słaby, to Silvestre był gorszy. A do meczy trzeba podchodzić na chłodno. Na chwilę obecną daje 55% szans Barcelonie i 45% Arsenalowi. A w sercu mam 100% dla Arsenalu.

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:27

SamirRosicky---> no spoko ale problem w tym ,że drugiej wygranej Arsenalu nad Barcą nie dzieli przepaść w tym się zgodze ale do tego ,żeby sebuś został bohaterem meczu to już nie przepaść tylko kotlina.
po za tym nie tylko ja praktycznie 50% ludzi z tej strony nie lubi sqila.

SamirRosicky komentarzy: 285318.02.2011, 22:23

Może przyjdzie i taki czas, że Squillaci zostanie bohaterem meczu?;) Wtedy to Ty będziesz pierwszym do zjechania. Trzeba wierzyć w naszych, bo nawet jeśli nie są faworytami to w piłce wszystko jest możliwe. A Arsenalu do Barcelony nie dzieli też jakaś przepaść.

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:21

obawaim się ,że nie tylko oni ale także sezonowcy -.-

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 22:20

wgl. nie wiecie co jest z nba.com? co wchodzę żeby oglądnąc jakiś filmik prosi mnie o podanie jakiegoś hasła i muszę dwa razy to anulować.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11718.02.2011, 22:20

Kanonier95---> Spokojnie, przyjdą przed rewanżem

Kanonier95 komentarzy: 288218.02.2011, 22:18

i gdzie są teraz niedowiarki ,którzy mówili ,że przegramy z Barcą !? FRAJERSTWO

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 22:18

5 dni do końca trade day nie wiem wgl. co o tym myśleć cieszyć się że Melo odejdzie przed końcem kontraktu dzięki czemu Nuggets za niego zarobią czy jednak radować się tym że zostanie do wygaśnięcia kontraktu i pociągnie naszą grę w PO ale nic za niego nie dostaniemy no chyba że cudem przedłuży umowę.

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 22:15

nie ma sprawy ; ] każda pomoc się przyda za co bardzo dziękuję ; ] sixers.pl/slownik_nba.php z tym słownikiem w świecie nigdy nie zginiesz ; ]

fabri04 komentarzy: 338518.02.2011, 22:14

RvP---> Hmmm, całkiem niezły, ale bardziej na piłkę nożną mój angielski jest skierowany, bo jeśli chodzi o koszykówkę, to nie wszystko rozumiem zawsze, ale z kontekst daję radę. Także raczej Ci nie pomogę, ale zawsze może jakimś newsem ci zarzucić i ty dasz to w świat :d

damian199656 komentarzy: 762618.02.2011, 22:11

Kidd jest już stary, powinni poszukać kogoś ogranego i doświadczonego, tak samo jak na miejsce Nowitzkiego

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11718.02.2011, 22:10

Oo NBA Ja jestem za Los Angeles Lakers od paru lat, ale również lubie Phoenix ze względu na Stava Nasha i ostatnio naszego Marcina