Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

@SunTzu
Tylko, że to nic odkrywczego. U nas komentarze często bywają na podobnym poziomie, zresztą to nieuniknione.

A kibice Barcelony (również ci, o których ty piszesz, ale nie tylko oni) najczęściej nie maja pojęcia o piłce nożnej, bo nie wychylają nosa poza swój klub i nie wiedzą właściwie niczego o innych topowych europejskich drużynach. Mi ostatnio fan Barcelony odpowiedział, że nawet jeśli Nasri w tym sezonie jest najlepszym zawodnikiem w EPL, to nic szczególnego. Dlaczego? Bo przecież kapitalna gra w lidze, która przeżywa ostatnio tak wielki kryzys to żaden fenomen. Najlepszy i tak jest Fabregas, bo przecież wychował się "w hiszpańskiej kulturze futbolu". Nie, żebym zaraz kogoś krytykował - rozumiem, że fascynacja futbolem potrafi być po jakimś czasie nużąca, bo ileż można, ale jeśli się o czymś nie ma pojęcia to najlepiej nie udzielać się zbyt intensywnie, bo potem rzuca się stwierdzeniami, że Fabregas to jedyny nasz klasowy zawodnik, w dodatku jego brak w naszym zespole odczulibyśmy sto razy bardziej, niż absencję Van Persiego. O porównywaniu nas do Lyonu czy Stuttgartu nie wspomnę, bo to woła o pomstę do nieba.

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 21:03

Haha rozkmińcie Pata Rice'a :D

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 21:02

Kiedyś na podobnym sklepie internetowym kupiłem zegarek, za który dałem 80 zł, w a Polsce w promocji jest za 799 zł ^^
Takie sklepy są fajne ;)

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 21:01

xThierryHenry - zaiste i taki sklep mam niedaleko od siebie. W zasadzie to nawet dwa, mniejszy a drugi to normalnie hala na 100 metrów

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:58

SunTzo
Mieszkasz w Angli??
Ja na tym portalu nie kupuje tylko butów, bo ciężko z rozmiarami trafić. A mieszkam w małej miejscowości i nie ma tego sklepu w mojej okolicy.

LFCpiter2647 komentarzy: 8118.02.2011, 20:58

@xThierryHenry - Eno,piłeczka spoko.Jak chcesz sprawdzić jaka jakościowo to zasuwaj na dwór albo wynajmij chale bo teraz zima i sprawdzaj ;) Ja osobiście jakbym kupił piłkę mojego ulubionego klubu (w tym przypadku Liverpoolu) to bym ją umieścił w specjalnym miejscu :)

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:57

xThierryHenry - powinna byc spoko. Kiedyś kupiłem z kumplami na spółe piłke za 2 Fulle i trzymała sie calkiem niezle. Pozniej ukradla nam ja, mala dziewczynka, bo kazdy bal sie jej cos zrobic (kto wie co w anglii grozi za takie rzeczy, napastowanie, pedofilia, kto wie o co jeszcze mogli by nas oskarzyc), zreszta byla z kolezanka nawet mlodsza, ktora wydarla sie na nas ze ona ma przeciez dopiero 4 lata. No i potem kupilismy druga która kopiemy do dzisiaj, a bylo to jakies 10 miesiecy temu.

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:52

howareyou - oczywiście nic to nie mówi o prawdziwych kibicach. Po krótce tylko zaprezentowałem jak ma się, sytuacja z polskimi jedno-sezonowcami i dlaczego komentarze na polskich stronach "kibiców" Barcelony sa na tak żenującym poziomie. To wszystko.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:51

sportsdirect.com/team-football-820019?colcode=82001902
Kupiłem taka piłkę Arsenalu, ciekawe jaka jakościowo:D

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:49

the guner4life - no ja bardzo chętnie byń się do Londku Zdroju na mecz Arsenalu wybrał, ale niestety nie mam nikogo znajomego, co by mnie przenocował. Chyba, że ktoś zna adres jakiegoś taniego hostelu, to chetnie się zainteresuję.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:49

Ja jutro zamawiam paczkę z SportDirect, a praktycznie to kolega z akademika i zawsze ciuchu świetnej jakości.
Kupiłem 4 koszulki 3 pary spodenek i 5-pak skarpetek, w Polsce za ta kase kupiłbym dwie koszulki;D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.02.2011, 20:48

@RvPersie
Do kolegi, którzy narzekał na sezonowych kibiców Arsenalu. Nie wiem, o co ci chodzi, więc wybacz.

@SunTzu
I co z tego? Czy to, że do Barcelony gimnazjalni fani lgną jak nastoletnie fanki do Biebera w jakimś stopniu kompromituje "prawdziwych" fanów (trochę śmieszy mnie to określenie) tego klubu? Mnie wyniki tej ankiety kompletnie nie dziwią, bo i co w niej zaskakującego? Dość optymistycznie zakładam, że jeżeli zostanie taka przeprowadzona za 10 lat to my na pewno będziemy w topowej trójce, bo Arsenal to klub z wielkimi perspektywami na najbliższe lata. My nie jesteśmy dużo "lepsi" od nich. Mnie nie przeszkadzają tego typu kibice, gdybym silił się na udawaną oryginalność to kibicował bym jakiemuś West Hamowi, albo jeszcze lepiej - Crawley Town.

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:46

Rolety spoko. Ok wystarczy tej zabawy w gadżety. A sport direct com faktycznie również polecam. Zarówno przejść się odobiście jak ktoś ma możliwość, albo zamówienie przez internet. Paczka z Anglii 100pln to naprawde taniocha. Ja ostatnio zapłaciłe około po przeliczeniu 300pln na poczcie za paczkę 5kg, wiec nie ma co wybrzydzać.

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 20:45

xThierryHenry---->Dzięki wielkie ;)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:44

Ściąg sobie iple (koło 20 MB) i tam jest cały mecz z polsatu, dobra jakośc, bardzo dobra ;)

thegunner4life komentarzy: 899718.02.2011, 20:43

SunTzu oni oddali by wszystko dla swojego teamu a nigdy ich na Camp Nou nie bedzie, po kazdej porazce strzelaja focha. Wyzywaja to nie sa kibice.

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 20:42

Macie jakiś link do bramek z komentarzem z Polsatu ?

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:41

yatq - niestety taka jest już cena popularności. Ostatnio była ankieta z której wynikało, że wsród kibiców w Polsce najpopularniejsza jest Barcelona (około 49% głosów, dokładnie nie pamiętam), na drugim miejscu ManU, trzecie Real no i Arsenal na 4 (19% z hakiem).
Jak ma się taką rzeszę "kibiców", to nietrudno zgadywać, że jest wśród nich cała masa jedno-sezonowców, wśród ktorych przeważa młodzież z gimnazjum, na niezbyt wysokim poziomie rozwoju intelektualnego. Takie oto nieszczęście w szczęściu.

thegunner4life komentarzy: 899718.02.2011, 20:40

Dla mnie wzorem są Polscy Kibice ale Ci z Ekstraklasy ; D zobacz nasze teamy nic nie osiągają a mimo to potrafią być dumni ze swojej drużyny.

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 20:39

howareyou moge wiedzieć do kogo piszesz...? jeśli do mnie to poprostu chce jakiś normalny szalik Arsenalu zamówić bo ten WH jest moim zdaniem tragiczny

Gunner48 komentarzy: 792918.02.2011, 20:39

@G995
szkoda, że to nie kibic Barcy...mógłbyś się na nim wyżyć xD

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:38

Dobrym przykładem dobrego kibicowania, są fajni Liverpoolu. Ci którzy teraz im kibicuja sa prawdziwymi fanami, mimo niepowodzeń kibicuja im dalej ;)
Ja Arsenalowi kibicuje od koło 10 lat, choc te pierwsze lata były dość kiepski, bo ich meczów mało oglądałaem a internetu nie miałem. Od kilku lat oglądam każdy mecz ;)

thegunner4life komentarzy: 899718.02.2011, 20:38

yatq tak tez nie można myśleć. Ale idiotów zawsze będzie pełno. Po za tym pomyśl o piłkarzach oni chcą coś wygrywać :D

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 20:38

@SunTzu
a do tego takie fajne rolety z herbem, pamiętam widziałam takie w Londynie w sklepie z meblami :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.02.2011, 20:37

A kogo to obchodzi? Kibicujesz Arsenalowi czy kibicom Arsenalu?

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 20:37

SunTzu ja jednak bardziej skupiam się na szaliku ; ] to co da mi ktoś link do tego szaliku APSC?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.02.2011, 20:37

Ja polecam stronę sportsdirect.com/
To jest angielska strona. Angielski sklep i robi paczkę (koszt 100zł) Tam jest praktycznie wszystko z Arsenalu. Od skarpetek i kaczek do kąpieli, przywieszek do kluczy, kart po Kosuzlki Arsenalu polecam ;)
Ja mam koszulke Arsenalu, pościel Arsenalu i Szalik no i kubek ;)

yatq komentarzy: 146718.02.2011, 20:36

czasami się zastanawiam, czy na prawdę chcę, by Arsenal zaczął zdobywać trofea... wyobrażacie sobie, że te dzieci, które teraz "kibicują" Farsie, Realowi czy innym MUłom miałyby zalewać nas swoimi mądrościami, jaki to Arsenal jest wspaniały? Niestety musimy się z tym liczyć...

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:36

Seraphee - każdy lubi to co lubi

JanekB komentarzy: 79718.02.2011, 20:35

Mamy nie lada problem, bo jak DJ albo Kos dostaną kontuzji to w tedy na śo gra Seb :/
Przydałby się jakiś SOLIDNY rezerwowy. Bo DJ i KOS się prędzej czy później zmęczą. Można na Leyton wpuścic Seba

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 20:34

@SunTzu
ja niestety jestem minimalistką i nie trawię takich błyskotek, przykro mi ;D

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:34

arrrrghhhhhhhh moj błąd przepraszam wszystkich zgromadzonych, juz naprawiam
cgi.ebay.co.uk/OFFICIAL-ARSENAL-FC-Single-Duvet-Pillowcase-Set-/150531235110?pt=UK_Home_Garden_Bedroom_Bedding_PP&hash=item230c5c5d26

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 20:34

Suntu bez http

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 20:33

No całkiem, całkiem, pomijając fakt, że nie lubię jak się coś błyszczy xP

Lewusie przepraszam, jak ja śmiałam się w ogóle odezwac do fana Więcej Niż Klubu? Taki ze mnie lamus, że o tym wcześniej nie pomyślałam...

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:33

Gunner_995 komentarzy: 655018.02.2011, 20:32

Hahah mój tata ma warsztat samochodowy i zepsuła się ciężarówka z trasy xD Z Hiszpani hahah Myślałem, że kierowca jest za Farcą ale powiedział tak "No, no Barca Mierda!" Koleś jest kibicem Alicante xD I będzie do poniedziałku koczował u mnie na placu w swojej ciężarówce :D

thegunner4life komentarzy: 899718.02.2011, 20:31

Lewus007 po każdej porażce swojej drużyny tak robisz ;/
Szkoda troche chcial bym zeby Arsenal wygral LM ale jak mysle ze wtedy bedzie armia takich Lewusow to aż strach.

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:30

Dziewczyny ale np ten tshirt z cekinami jest całkiem, całkiem:P

cgi.ebay.co.uk/ARSENAL-GUNNERS-HEAVY-LADIES-T-SHIRT-RHINESTUDS-/160539863115?pt=Women_s_Clothing&var=&hash=item6b1b28316d

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 20:29

może ktoś mi wysłać link z tym szalikiem APSC czy jak to tam się zwie?:d

Lewus007 komentarzy: 418.02.2011, 20:29

Usunie sie stad bo jak jestem na tej stronie to mi sie niedobrze robi lamusy.

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 20:29

przepraszam za ten komentarz, coś mi sie pochrzaniło na stronce:)

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 20:28

@SunTzu
dzięki wielkie :)
cgi.ebay.co.uk/Love-Cesc-Fabregas-Arsenal-Underwear-1210p-/370455494945?pt=UK_Women_s_Underwear_Design_2&var=&hash=item950368b113

@Lewus007
weź się usuń stąd człowieku, bo nie mogę patrzec na to co ty tuaj wypisujesz. Kopii czego? Ano tak, nasłuchałeś się Kowalczyka na polsacie... gratuluję

concrete13 komentarzy: 869818.02.2011, 20:27

Lewus007 - > dalej macie kompleksy ? ..3 tygodnie dla Was to chyba wieczność !

RvPersie komentarzy: 1145818.02.2011, 20:26

Lewus007 powiedz mi noobie co będzie pamiętane za 3 lata? to że Arsenal wygrał 2-1 czy to że Valdes szmate wpuścił?

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 20:26