Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona

Fantastyczny comeback! Arsenal 2:1 Barcelona 16.02.2011, 21:46, Sebastian Czarnecki 2206 komentarzy

Szlagierowy pojedynek Arsenalu z Barceloną jak najbardziej spełnił oczekiwania kibiców. Po pierwszych 45. minutach Barcelona prowadziła na Emirates Stadium z drużyną gospodarzy 1:0 po bramce Davida Villi. Druga część spotkania należała już tylko i wyłącznie do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy stanęli na wysokości zadania i w cudownym stylu odwrócili losy spotkania.

Zobacz skróty tego pojedynku!

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie Kanonierzy. Już w 7. minucie Victora Valdesa mógł pokonać Robin van Persie, ale hiszpański golkiper spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc strzał Holendra.

W 15. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Leo Messi, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak sprytnie wyczekał snajpera rywali, który nie trafił w bramkę strzeżoną przez Polaka.

Cztery minuty później defensywa Arsenalu popełniła identyczny błąd i znowu w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł Leo Messi. Tym razem Polak postanowił rozegrać to w inny sposób i pewnie wygarnął mu futbolówkę spod nóg.

W 25. minucie z fantastyczną kontrą ruszyli gospodarze. Piekielnie szybki Walcott uruchomił na prawym skrzydle Ceska Fabregasa, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału. Kapitan The Gunners postanowił jednak innego zagrania, czyli dośrodkowania w stronę Van Persiego. Pomysł niby dobry, ale Hiszpan najprawdopodobniej nie spodziewał się, że Abidal uniemożliwi mu oddanie strzału.

Niewykorzystana sytuacja Arsenalu zemściła się już minutę później. Kolejny błąd popełniła za bardzo wysunięta defensywa Kanonierów, lecz tym razem w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się David Villa. Były zawodnik Valencii potrafił jednak umieścić piłkę w siatce Szczęsnego. 1-0 da Barcelony.

Mijały kolejne minuty, a atakowała wciąż Barcelona. Już dwie minuty po zdobytej bramce, Pedro mógł zafundować swoim kolegom z drużyny bramkę podwyższającą wynik spotkania. Znakomitym refleksem popisał się jednak polski golkiper, który zatrzymał uderzenie prawoskrzydłowego Barcelony.

Kanonierzy obudzili się i stworzyli sobie dobrą okazję. W 29. minucie Jack Wilshere fantastycznym podaniem obsłużył Robina van Persiego, który jednak huknął ponad bramką Valdesa.

W 38. minucie Katalończycy zdobywają bramkę numer dwa. Po dobrej interwencji Wojtka Szczęsnego, Messi skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu. Wcześniej rozległ się jednak gwizdek sędziego - spalony.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic, co zasługiwało na większą uwagę. Katalończycy całkowicie zdominowali w środku pola drużynę gospodarzy i zasłużenie prowadzą na Emirates Stadium. Miejmy jednak nadzieję, że w drugiej połowie podopieczni Arsene;a Wengera zdołają się podnieść i odwrócić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga część spotkanie nie prezentowała się już tak okazale, jak pierwsza. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i obie strony co jakiś czas próbowały zaskoczyć czymś swojego rywala. Tempo gry jednak diametralnie się zmniejszyło.

W 65. minucie Robin van Persie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak trafił prosto w Victora Valdesa.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w 68. minucie, kiedy obie strony pokusiły się o zmiany. Seidou Keita zastąpił na placu gry Davida Villę, zaś Andriej Arszawin wszedł na murawę w miejsce słabego dzisiaj Alexa Songa.

STAŁO SIĘ! W 79. minucie miała miejsce kapitalna akcja Kanonierów. Andriej Arszawin podaje do Gaela Clichy'ego, który odgrywa do wychodzącego na pozycję Robina van Persiego. Holender wykorzystał złe ustawienie Victora Valdesa i z niemalże zerowego kąta umieścił piłkę w bramce! Piłka wciąż w grze!

EUFORIA NA EMIRATES! Dosłownie pięć minut po pierwszej bramce Kanonierzy zdobywają kolejną bramkę. Tym razem egzekutorem został Andriej Arszawin, który w przepięknym stylu wykorzystał jeszcze piękniejsza podanie od Samira Nasriego! 2-1 dla Arsenalu!

Gospodarzom wciąż było mało. W 86. minucie Nicklas Bendtner spróbował strzału z podobnego miejsca, z którego kilka minut wcześniej Victora Valdesa pokonał Robin van Persie. Hiszpański golkiper tym razem nie dał się zaskoczyć i obronił strzał Duńczyka.

Barcelona rzuciła się do pogoni. Już w 88. minucie Katalończycy mogli, a nawet powinni wyrównać. Mistrzom Hiszpanii nie pozwolił na to jednak Wojciech Szczęsny, który najpierw sparował strzał Daniego Alvesa, a następnie wygarnął piłkę spod nóg będącego na pozycji spalonej Leo Messiego.

Tuż przed końcem spotkania Katalończycy stworzyli sobie kolejną fantastyczną okazję na doprowadzenie do remisu. Niedokładne podanie Arszawina do polskiego golkipera spróbował wykorzystać Daniel Alves, jednak i tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, który całym ciałem uniemożliwił Brazylijczykowi oddanie strzału.

Kilka chwil później nastąpił końcowy gwizdek sędziego. Niemożliwe stało się możliwe, a awans Arsenalu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów jest jak najbardziej realny! Kanonierzy fantastyczną grą w drugiej części spotkania udowodnili, że mają jaja i błyskawicznie odwrócili losy spotkania.

Przeczytaj, co po meczu powiedział Arsene Wenger

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 19:49

oooo kto to się pokazał Aaarsenal :)

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 19:47

Seraphee - ja spróbowałbym jeszcze poszukać na angieslkim eBay'iu jest tam naprawde sporo takiego staff'u, a są również inne fajne tshirt'y związane kanonierami

Aaarsenal komentarzy: 305718.02.2011, 19:44

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 19:43

@Kanonier_14

ech, ale Wam zazdroszczę, że możecie sobie na allegro zamówić. Ja niestety zawsze biorę ze sklepu Arsenalu z racji tego, że tylko tam są damskie, bo męskie czy młodzieżowe wiszą na mnie jak worki na ziemniaki

Kanonier_14 komentarzy: 63718.02.2011, 19:41

@Hiroe

Razem z przesyłką 129 zł, natomiast ja sobie zamówiłem domową ;)

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 19:39

SunTzu, mnie też rozbawił ten komentarz. Tak, najlepiej wszystko zwalić na Shakirę....jakoś naszym piłkarzom ich dziewczyny/żony nie przeszkadzają

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 19:39

Albo tu: "Jak zobaczę zmianę Keita za Ville w rewanżu,rezygnuje z kibicowania do czasu kiedy Keita nie odejdzie z drużyny."
ha ha ha ha
Leżę i kwiczę

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 19:36

Kanonier_14 - ile dałeś ? Chce sobie wyjazdową zamówić

SunTzu komentarzy: 36718.02.2011, 19:36

ktoś wrzucił dzisiaj newsa ze strony polskich kibiców barcy o tym, że Puyol wróci na mecz z Arsenalem, ale najbardzie rozbawił mnie komentarz jakiegoś dziecka neo, oczywiście kibica blaugrany, bo kogórz oni mogą mieć innego za kibiców (pełno gimnazjalnej, półgłowkowej dzieciarni z gimnazjum):

"Puyol i Abidal? Dla mnie wygląda to lepiej niż Pique - Abi. Piqusia opętała Shakira i namąciła mu w główce. Chłopak ma spadek formy. Carles to walczak i odda całe 200% swych możliwości na boisku. Z kolei Eric udowodnił, że ten sezon jest jego najlepszym, oraz, że na ŚO radzi sobie równie dobrze co na LO "

Śmiech na sali, co to wogóle ma do tego jak koleś gra w piłkę.
Roo też posuwał dziwki, ale mimo to nadal jest jednymz najleszych snajperów w PL.

Kanonier_14 komentarzy: 63718.02.2011, 19:33

@carlota4

kupiłem na allegro ;)

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2011, 19:22

Ogladalem mecz w delegacji - wszyscy byli za Barcelona - alez miałem ubaw po 90 minutach :D Wierzylem w wygrana

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 418.02.2011, 19:02

bacary -> nie o to mi chodziło ale również się nadaje ;D Dzięki bardzo

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1118.02.2011, 18:46

:D

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 18:44

zamawiałeś na oficjalnej stronie czy przez allegro/ebay? :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 418.02.2011, 18:40

Ma ktoś jeszcze tą śmieszną animację celebracji Szczesnego, na ośle czy coś ;D

michalcio135 komentarzy: 18618.02.2011, 18:38

brawo arsenal swietny mecz duzo emocji akcja za akcją brawo brawo aż było miło ogladać mecz

Kanonier_14 komentarzy: 63718.02.2011, 18:38

A ja się muszę pochwalić, że właśnie zakupiłem sobie koszulkę z nazwiskiem 'Wilshere' na plecach ;)

MM4AFC komentarzy: 16718.02.2011, 18:37

Jak myślicie kto powinien zastąpić Wengera, gdy ten odejdzie? Wiem, że to tego długa droga, ale kiedyś to nastąpi, oby jak najpóźniej!

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 18:29

MM4AFC
miejmy nadzieję, ze zostanie :D

MM4AFC komentarzy: 16718.02.2011, 18:17

To zdjęcie Jacka jest świetne. To nasz przyszły kapitan i może klubowa legenda. Zostanie z nami do końca kariery.

GunnerForLife komentarzy: 335518.02.2011, 18:14

kanonierzy.com/shownews_id-17772_Wenger--Mozemy-wygrac-Lige-Mistrzow.shtml

wypowiedz Bossa przed meczami w LM

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.02.2011, 18:14

Nie ma co oczekiwać ,że Vermaelen będzie gotowy na grę z Barceloną . Jeżeli byłby cud to Thomas mógłby być chociaż na ławce ,ale dopiero pod koniec lutego/początek marca dopiero będzie grał dla rezerw . Spodziewajcie się jego powrotu na początku kwietnia . Wtedy będziemy mieć ważne mecze ( tym bardziej jak byśmy awansowali w LM ) i wtedy Belg będzie nam potrzebny :P

wito88 komentarzy: 38718.02.2011, 18:10

Czy ja wiem czy Koscielny gorszy do Djourou w EPL.. Oczywiście to Twoja opinia i do niej nic nie mam ale jak dla mnie Kościelny robi niesamowity progres z meczu na mecz i to mi się w nim tak bardzo podoba. Jak tak dalej pójdzie to stanie się już niedługo jednym z czołowych obrońców na świecie tego jestem pewien.

evelred komentarzy: 369118.02.2011, 18:04

co do pary środkowych obrońców to tak:

Vermaelenowi zajmie trochę czasu, żeby powrócić do formy, czy wyrobi się w tym sezonie? czas pokaże

Koscielny i Djou są lepiej zgrani niż TV i ktokolwiek

poza tym tyle głosów poszło na Koscielnego tylko ze względu na jego ostatni mecz. jeśli chodzi o EPL to dla mnie lepszym wyborem jest Djou, a na LM Koscielny, pod warunkiem, że TV się ogarnie. jednak na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem jest para DJOU-KOS

Shaqal komentarzy: 51718.02.2011, 18:03

Vermaelen na pewno nie będzie grał zaraz po kontuzji w 1 składzie... ;) Jak się rozegra i będzie kozaczył, to wtedy zastąpi któregoś z pary Djou, Kosa w zależności od ich formy..

evelred komentarzy: 369118.02.2011, 18:00

mnie krew nie zalewała, przeciwnie, świetnie się bawiłem oglądając studio polsatu :D

wito88 komentarzy: 38718.02.2011, 17:59

Aż 80% widzi Kościelnego dalej w pierwszym składzie :) Naprawdę można powiedzieć, że jest kozakiem.
Jak dla mnie Vermalen (z całym szacunkiem dla niego) powinien na razie wchodzić jako zmiennik. Ta para DJ-Kosa bezbłędnie sobie radzi i z meczu na mecz są coraz lepsi.

Mizzou komentarzy: 605318.02.2011, 17:59

@Sebasz
No tak zapomniałem się... :D:D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 17:55

@Mizzou
Mało to tu buszujących od kilku dni pewnych "kibiców".

Mizzou komentarzy: 605318.02.2011, 17:52

Czemu Sqiellaci-Djorou ma 0,52%. Ktoś tutaj sobie zażartował ;p

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 17:52

evelred
Dzięki wielkie za skrót ze studia :) Cieszę się, ze nie musiałam tego słuchac na żywo, bo źle by było z moim telewizorem. Krew zalewa jak się takie rzeczy czyta, a co dopiero słucha

kamil_malin komentarzy: 933218.02.2011, 17:50

Dziękuję za nową sondę! :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.02.2011, 17:50

wito - mam tak samo, nawet po meczu mimo tak wielkiej wygranej sluchajac tych ... Panów humor mi troche opadł

wito88 komentarzy: 38718.02.2011, 17:49

edit:// Dzięki evelred za relacje :)

wito88 komentarzy: 38718.02.2011, 17:48

Krew mnie zalewa jak to czytam. Co za idioci to ciężko zrozumieć. Powinni dostać w pysk za takie durne gadanie.

evelred komentarzy: 369118.02.2011, 17:40

seraphee jeśli chcesz to masz tu kilka tekstów ze studia, ja akurat zdawałem relację howareyou, także hereyougo:

bożydar: "arsenal to taka kopia barcelony, a jak wiadomo kopia jest zawsze gorsza od oryginału"
maciej szczesny: "ale bramkarza mają lepszego!"

kowalczyk " barca powinna zagwarantowac sobie awans juz teraz a nie dopiero na camp nou"

bozydar "wygrała druzyna na pewno nie lepsza"

kowalczyk "bardziej barcelona ten mecz przegrała niz arsenal wygrał"

kowalczyk "we wszystkich akcjach zagrozenia uczestniczyl pique pseudonim shakira"
m. szczesny "wojtek musze ci powiedziec że w przyrodzie nic nie ginie i jesli pique cos stracil to shakira cos zyskała"

kołtoń "bedzie szmata jedna czy druga w zyciu szczesnego" a chwile wczesniej maciek sz. gadał o dziewczynie wojtka, niezbyt blyskotliwa zmiana tematu ze strony koltonia :D

bozydar "bramka na 2-1 padła przez messiego ktory stracil pilke pod polem karnym arsenalu"

kowalczyk o rewanżu (krzycząc) "1-0!!! 1-0 wystarczy!!!!"

kowalczyk "jak chcesz wygrac mistrzostwo kraju - zatrudnij zlatana"
szczesny "zwlaszcza jak mistrzostwo polski"

CLEVER komentarzy: 197918.02.2011, 17:37

Genialny ten rysuneczek z Jackiem :)

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 17:35

Oby się wydarzyło jakieś 'nieszczęście'. Bez Tarzana i Pike to będą mieli taką obronę, że hoho

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 17:31

fcbarca.com/index2.php?goto=komm&news=35509

ech, Puźol sie chyba wykuruje na rewanż

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 17:25

Southampton wypożyczył Jamesa Shea na miesiąc.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 17:11

Cały mecz jest na ipla, którą można ściągnąć albo się ma już na kompie. Ale studia tam nie ma.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.02.2011, 17:08

Ale zrobiłem bombe na stronie. OMG.

Co jeszcze do tych wypowiedzi Xaviego i innych. to myślę, że ich po prostu najzwyczajniej w świecie zżera fakt, iż ograła ich drużyna zawodnika którego jeszcze niedawno namawiali do przejścia do nich bo gra w słabej drużynie a oni są najlepsi i niepokonani a do tego podobno by się u nich do składu wyjściowego nie załapał. Dlatego też że u nich cała drużyna z la masia a w Arsenalu on tylko jeden iiiii.... to nie możliwe przecież że oni wygrali ....... umówmy się że tego w ogóle nie było.

carlota4 komentarzy: 53618.02.2011, 17:06

I ja również :) Zarówno sprzed meczu jak i po meczu

kyzia00 komentarzy: 10718.02.2011, 17:04

tez się dopisuje do prośby o studio z polsatu...powaga

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 17:00

wiem, że tak czy siak zjechał Arsenal, ale ten koleś wywołuje u mnie salwy śmiechu i politowanie, więc jestem ciekawa jego mądrości

JoJo69 komentarzy: 20118.02.2011, 16:58

Seraphee nic wartego uwagi.

Seraphee komentarzy: 102318.02.2011, 16:55

kurde, nie udało się komuś znaleźć jakiegoś filmiku ze studia po meczu z Barceloną? Chciałabym zobaczyć gębę Kowalczyka i co dokładnie mówił, bo niestety ominęłam ten moment ze względu na niecierpiącą zwłoki rozmowę przez telefon z moim bratem ;)

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7318.02.2011, 16:50