Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.01.2013, 22:08

DB

Znowu Villa? To robi się już nudne ;p

koczan_4 komentarzy: 330229.01.2013, 22:08

Widzę Wengeroutowcy maja zebranie -,-

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35529.01.2013, 22:08

Do Wengeroutowcow. Podajcie mi kogo byście widzieli za Bossa. Tylko bez Mourinhów itp. bo to nierealne

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.01.2013, 22:08

to chyba oczywiste,ze wenger zarabia tak dużo, bo kilkakrotnie przedłużał już kontrakt, a przy każdym podpisaniu nowej umowy dostaje podwyżkę

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 629.01.2013, 22:08

Marcinafc93 -> gdyby robil porzadne wzmocnienia , a nie sciagal jakis dzieciakow to by byla inna sytuacja. Co taki zawodnik sobie mysli? Sam Fabregas powiedzial - albo jestesmy druzyna walczaca o trofea i wzmacniamy sie dobrymi zawodnikami albo po prostu akademia dla City itp.

Rafson95 -> w tym roku juz nie utrzyma bez transferow, gwarantuje Ci.

TheDogg komentarzy: 72029.01.2013, 22:08

Postanowiłem, że będe raperem, tylko nie mam żadnej ksywy. Wszyscy zawsze mówili na mnie Maciek. Doradzicie coś?

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 22:08

Przecież to normalne, że trener klubu z mega historią, najlepszego klubu w stolicy Anglii przez 8 lat nie wygrywa nic, jest blisko tylko Carling Cup, który przegraliśmy kompromitująco i nadal jest trenerem. Zarabia najwięcej w klubie i nawet nikt nie myśli o zwolnieniu pana Wengera mimo, że wyniki są fatalnie. Oczywiście te piłkarskie a nie finansowe :)

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 22:08

Haha komentator ze City nie chcialo wyjsc z grupy w LM ....
Ale niski poziom komentarzy czasem;/

Ars3n komentarzy: 1235429.01.2013, 22:08

eh, znowu zaczynacie? =| przewaznie wieczorem byly tu fajne tematy, a teraz tylko spina i spina..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.01.2013, 22:07

@mskafc
dyskusja składa się z kilku aspektów i składowych.
jedną ze składowych jest kultura dyskutanta.
Ty tej kultury nie masz więc dostałeś ostrzeżenie.
albo się czepiasz, że dostałeś warna za poglądy (co jest kłamstwem), albo się czepiasz za swój brak kultury (ale to się czepiać środowiska w którym się wychowałeś a nie tak jak czytałem Mida)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997329.01.2013, 22:07

According to The Times, #Arsenal have made a 8m bid to Barcelona for David Villa.

ale przeciez AW nie zna Davida...

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 22:07

Redaktorzy mecz pewnie ogladaja wam tez to radze...
$ity punkty traci narazie :D:D

Qarol komentarzy: 1450229.01.2013, 22:07

@mskafc

Komu jak komu, ale Wengerowi zaufanie się należy.

Z transferami często leci w kluki - to fakt.

Ale należy spojrzeć na jego poczynania nieco szerzej - The Invincibles, odmiana stylu gry, naciski na budowę nowego stadionu, udział w LM nieprzerwanie od 16 lat. To mało ?

Jest ciężko, ale na tym polega kibicowanie aby wierzyć w to, że będzie lepiej. Wierzyć w TEN zespół i TEGO trenera. Bo akurat trenera mamy absolutnie ze światowego TOPu. I mów co chcesz, możesz mnie wyśmiać - KAŻDY na tej stronie jeszcze by za Wengerem zapłakał, gdyby odszedł do Realu czy PSG.

filip999

Przez Wengera odeszli najlepsi zawodnicy? Wez ty chłopie się ogarnij bo walisz smuty

filip
Czemu wy nie mozecie zrozumiec ze zaden trener nie wybudowalby takiego wspanialego stadionu a Wenger co roku w LM gra i nieraz w lidze walczylismy o mistrza mimo splaty stadionu....

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 22:05

czepiam się tego, że podczas takiej samej sytuacji, jedni dostają ostrzeżenie, drudzy nie.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 629.01.2013, 22:05

Tomo_18 -> super, a jaki jest w tym klubie burdel? Chyba Wenger go powoduje, bo przez niego odchodza najlepsi zawodnicy.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 22:05

Argument za zostawieniem Wengera to jest historia :) i zawsze o tym jest gadka :)

OczyKobry komentarzy: 47429.01.2013, 22:05