Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 21:12

Nie wierzę, że Wenger skoro jest menadżerem nie rozmawia z władzami klubu o takich sprawach.

Qarol komentarzy: 1450229.01.2013, 21:12

Cześć i czołem !

Co sądzicie o transferze Mario do Milanu ? Dobry ruch tej ekipy ?

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 21:12

manu1234
Gosciu takie uwagi mozesz zatrzymac dla siebie a nie pisac je na forum.:P

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:11

dajcie dobry link do Vila-Newcastle.

manu1234

Ale to jest nie logiczne co napisałeś. A więc oczekiwałeś oklasków od od innych?

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 21:11

Teraz juz nie bd splacac stadionu i bd kasa na tygodniówki i transfery :D

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.01.2013, 21:10

Aston Villa już przegrywa. Założę się, że jak przyjadą na Emirates to zagrają mecz sezonu i będziemy się z nimi strasznie męczyć "D

Theo10 komentarzy: 825529.01.2013, 21:10

Nie mam szczęścia do FPL. Zawsze jak kogoś sprzedam, to dopiero zaczyna punktować. Przykład?

Przed tą kolejką sprzedałem Shawcrossa.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 21:10

rudZkiEGO też nie lubię

michal192837465 komentarzy: 765429.01.2013, 21:10

Ale tu będzie hejt 1 lutego, jak Wenger nikogo nie kupi.

manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 21:09

Napisałem co myślę, ale od razu zjawiło się kliku którzy najchętniej by mnie zgnoili. Przykre to że od razu padają takie niemiłe epitety. Panowie nie bądźmy zwierzętami.

skyrim komentarzy: 807129.01.2013, 21:09

Do pewnego momentu bawiły mnie te zagrywki Wengera o szukaniu jakości i inne tego typu duperele, ale to przestało być śmieszne, szczególnie że widzę że rywale wzmacniają kadrę za naprawdę śmieszne kwoty !!
Kogo my do cholery szukamy że każdy klub w PL już kogoś znalazł a my nadal nie ?!
Szukamy "nowego" Messiego za 20 funtów czy jak ?!

kamil_malin komentarzy: 933229.01.2013, 21:09

Przy Rudzkim przyjemności z oglądania spotkania jest niewielka. Brakuje opcji wyciszenia komentatorów. Strasznie irytujący gość.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 129.01.2013, 21:09

Dobra kończmy tą dyskusje, poczekajmy do 31 ;d

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:08

''Arsenal z fantastycznego sportowego klubu staje sie po prostu "instytucją" zarabiającą pieniądze?'

I wszystkie pieniądze trafiają do Wenera.

''kibiców którzy płacą grubą kasę za oglądanie ukochanego klubu.''

Wenger ustala ceny biletów.

Ogarnij się jak chcesz coś napisać.

manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 21:07

adrian12543---> Może i masz rację że przesadziłem i złość wyładowałem pisząc swój komentarz, za co Was przepraszam, ale widzę że do krytykowania to jesteś pierwszy. Poza tym nie mam 7 lat. Boli mnie to co się dzieje.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 21:07

skyrim bo my mamy zajebistą kadrę !! szeroką i z jakością !!! :)

skyrim komentarzy: 807129.01.2013, 21:06

No proszę chyba każdy zespół w PL już kupił przynajmniej po 1 zawodniku, ale my oczywiście nie.
Krew mnie zalewa jak widzę że wzmacnia się Chelsea, LFC, KFC, nawet Everton - a my jak w dupie byliśmy, tak w dupie będziemy.

ArseneAl komentarzy: 2341729.01.2013, 21:06

Rylaks byczys.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.01.2013, 21:06

podobno sissoko bajeczne podanie do cisse

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 21:06

Duet Rudzki - Nahorny to nie jest dobry pomysł.

manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 21:04

Będę z Arsenalem zawsze, ale nie mogę znieść tego co się wyprawia. Zero pucharów, zero transferów, mydlenie oczu, kłamstwa skierowane w stronę kibiców którzy płacą grubą kasę za oglądanie ukochanego klubu. To wszystko wpływa na moją opinię. Nie dostrzegacie, że Arsenal z fantastycznego sportowego klubu staje sie po prostu "instytucją" zarabiającą pieniądze?

dawcio090909 komentarzy: 187229.01.2013, 21:04

newcastle cisse 1:0

lukasz845 komentarzy: 454429.01.2013, 21:04

A wy jesteście już w 100% pewni, że AW nikogo nie kupi? W zimowym okienku zakupów dokonywał zazwyczaj 31 stycznia. Luuzik. Nie mówię, że przyjdzie jakaś gwiazda, ale stawiam na zawodnika, który będzie miał jakość.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 21:02

Coś czuję że jak jutro wygramy to możemy zapomnieć o transferach ;-)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:02

pewny tego*

manu1234

A jesteś pajacu co się dzieje w klubie? Czy to może zarząd decyduje czy kogoś bierzemy czy nie. Tak samo trzeba być idiotą myśląc że to Wenger zadecydował o tym że Van Persie odchodzi.

adrian12543--->
Jeśli chciałbyś wiedzieć to kibicuję od 7 lat, a Ty zachowujesz się jak obrażony dzieciak z podstawówki bo oceniasz mnie wcale mnie nie znając i nazywasz moje wypowiedzi głupimi. Widzę że kolejny z Ciebie koleś z zamydlonymi oczami jeśli uważasz, że wszystko jest w porządku. Ceniłem Wengera, ale popada w obłęd. Jakbyś nie zauważył to od kilku lat nie ma nic, oprócz samej gry.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 21:00

Ja mimo wszystko liczę na tego Diame.

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 20:59

adrian

Ty zyj przeszloscia, wspomnieniami i sentymentami i trwaj w trofeowej posusze przez najstepnych kilka lat, ja, podobnie jak manu chce najlepiej dla tego klubu, czyli WZMOCNIEŃ. Skoro nasz pseudo-geniusz twierdzi, ze transfery nie są rozwiazaniem, to on wcale nie chce najlepiej dla Arsenalu. Wyciagnijcie głowy z tyłków.

manu1234

czyli jak w czwartek nie będzie transferów to idziesz kibicować innemu zespołowi? ;p

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 20:56

z wyjatkiem "zafajdanym" dobrze mówi.

manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 20:55

Marcinafc93,mrssomebody------>

Póki co jestem jeszcze spokojny, ale czekam do czwartku :)

manu1234 komentarzy: 128129.01.2013, 20:49

Już mi nerwy puszczają przez Wengera. Nie wiem jak ten człowiek może być takim egoistycznym, zakłamanym, żałosnym i zafajdanym dupkiem.

ArseneAl komentarzy: 2341729.01.2013, 20:48

@DeptaGUNNER
Może jesteś szatanistą?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 20:46

@Rafson95
A kto powiedział że b2b musi strzelać dużo bramek? Essien, moim zdanie najlepszy zawodnik w historii Premier League na tej pozycji też nie ma dobrych statytystyk pod tym względem. Mylne pojęcie Patricka jako def. pomocnika bierze się głównie stąd że formacja Arsenalu za czasów jego gry, w tym Thne Ivicibles, opierała się na dwóch głeboko ustawionych pomocnikach, bez typowego rozgrywającego. Tymczasem Viera zawsze z tej dwójki miał zadania bardziej ofensywne, oczywiśćie udzielając się czasmi w destrukcji. Jednak to Petit, potem przez krótki okres Ray Parlour orzaz Gilberto Silva byli typowymi czyszczącymi pomocnikami, odciążając w ogromny sposób PAtricka od zadań defensywnych. W reprezenatacji Francji takim zawodnikiem był Didier Deschamps, więć można powiedzieć że Vieira nigdy, nigdzie nie grał jako def. pomocnik.

michal192837465 komentarzy: 765429.01.2013, 20:46

DeptaGUNNER
Może tyle kasy zebrał, że nie wiadomo o czym myśli i nie zobaczył Twojego domu. :D

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 20:45

maniek
Jak byc chcial ku*** wiedziec nie wiedzialem o której zaczyna sie mecz.Wiec zapytalem.

DeptaGUNNER komentarzy: 209829.01.2013, 20:45