Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Waskitcz komentarzy: 448529.01.2013, 20:43

EJ co ten Rednkapp odwalił hahahaha Murphy i Green na ławce :D

ArseneAl komentarzy: 2341729.01.2013, 20:43

No w końcu zobaczę Remy'ego w akcji na boiskach PL bo nie miałem okazji obejrzeć jego debiutu.

DeptaGUNNER komentarzy: 209729.01.2013, 20:42

Ja pier****, czekałem na księdza od 16, bo miałem mieć kolęde i kur** zapomniało mu się...

maniek56 komentarzy: 300729.01.2013, 20:39

adix > mecz zaczyna się o 20 45 a jest w tej chwili 20 38. Sorry ale tak ciężko zobaczyć na zegarek? Dziwne pytania tu ludzie czasem zadają ;)

TheDogg komentarzy: 72029.01.2013, 20:39

OFFICIAL: Bastia have offloaded their striker Florian Thauvin to Lille for €3.5m. Loaned back until summer where he will join Lille.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 129.01.2013, 20:38

zaraz będą ;d

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 20:37

QPR gra juz City??

dawcio090909 komentarzy: 187229.01.2013, 20:31

To skład Newcastle na dzisiejszy mecz : Tim Krul; Mathieu Debuchy, Steven Taylor, Fabricio Coloccini (c), Davide Santon; James Perch, Yohan Cabaye; Yoan Gouffran, Moussa Sissoko, Jonas Gutierrez; Papiss Cisse.

Ławka Rezerwowych: Steve Harper, Mapou Yanga-Mbiwa, Mike Williamson, Gael Bigirimana, Vurnon Anita, Sammy Ameobi, Shola Ameobi.

Oli 12

akurat City to klub ktory moze sobie pozwolic na marnowanie kasy, kupia Cavaniego, albo Falcao, co ich obchodzi Dzeko, Tevez czy mlodzi?, bedzie gral ten ktory bedzie strzelal na zawolanie, reszta pojdzie w odstawke, zreszta w tym jest ich sila, mocna, mocno oplacana... lawka rezerwowych, na ktora nie moga pozwolic sobie normalnie zarabiajace kluby.

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 20:23

Bo BVB tylko transmituja ze wzgledu na to ze Polacy graja.

dawcio090909 komentarzy: 187229.01.2013, 20:21

Zobaczę Lazio - Juve ;p

bialysul komentarzy: 369929.01.2013, 20:20

Elsar

co z tego ze chce wypoelnic kontrakt, tzn. ze chce pozniej tez odejsc, a nie bedzie to korzystne dla klubu, mysle ze maksymalnie w lecie Falcao trafi do Realu, Psg, albo angli, wiadomo w gre wchodzi tu Chealsy, City, i w malym stopniu Arsenal.

paniczAFC komentarzy: 188329.01.2013, 20:19

a na nsportachm polsatach sportowych itp znowu powtorki o borussi, rzygac sie chce

maniek56 komentarzy: 300729.01.2013, 20:19

Pomoc to według mnie najlepiej obsadzona formacja. Jest Arteta, Wilshere, Diaby, Cazorla, Ramsey, Rosa, Coq, Eisfeld.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 20:18

Dzieci. Vieira nigdy nie grał w Arsenalu jako def. pomocnik. Najpierw robił to Peti ,potem Gilberto Silva. Patrick zawsze był b2b.

adrian12543

No dokładnie. Tylko wiesz - jak często mamy Diaby'ego do dyspozycji? Nie wiem na jak długo on u nas jeszcze zabawi. No ale pomijając jego, mamy jeszcze Artetę, Coquelina, Ramsey'a i Wilshere'a - choć wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Wenger przesunie Jacka na pozycję ofensywnego pomocnika.

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 20:17

W sumie Liverpool, prócz ostatniego meczu pucharowego, ma podstawy by mysleć o zwycięstwie. Ich forma stale idzie w góre.

dawcio090909 komentarzy: 187229.01.2013, 20:17

Jaki mi polecacie dzisiaj meczyk oglądnąć ?

JakubBurak13 komentarzy: 24829.01.2013, 20:17

Wiecie gdzie można kupić bluzę/koszulkę Frimponga DENCH ?

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 20:16

Jak Wenger chce ściagnać Diame, to pewnie przemyslal to kilkadziesiąt razy. On jest osatni do marnowania futnów, więc na pewno jakiś sens w tym widzi.

Verminator97 komentarzy: 1490029.01.2013, 20:16

mrsomebody > Dzięki.

ElSar komentarzy: 416829.01.2013, 20:16

kubanski

Radamel powiedzial ze chce wypelnic kontrakt do konca .

J0K3R komentarzy: 20829.01.2013, 20:16

Tak z nudów poczytałem forum Nszego jutrzejszego rywala. to zauważyłem ze są Bardzo pewni zwycięstwa ;)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 20:15

Coś czuje żę City będą się przymierzać do Falcao, ale dopiero w lato.

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 20:14

Stoke team v Wigan: Begovic; Cameron, Shawcross (c), Huth; Whitehead, Whelan, Nzonzi, Adam, Etherington; Walters, Crouch. See #SSN for more

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.01.2013, 20:11

oli_12

City ma tendencję do niszczenia młodych talentów i wydawania kasy na sprawdzonych piłkarzy.

Verminator97 komentarzy: 1490029.01.2013, 20:10

LTG > Szkoda tego Thauvin , może się z niego zrobić naprawdę niezły grajek. Może jeszcze kiedyś go zakupimy z Lille , byleby już nie było za późno.

ElSar komentarzy: 416829.01.2013, 20:09

peciakk

taa :D i do tego tez bedzie szeptał wszystkim zeby podczas meczu z ManU kopneli przy okazji rvp :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.01.2013, 20:08

ElSar@
Teraz pewnie Frimmy wszystkim w Fulham będzie wciskał ciuchy z Dench ^^

LoveTheGunners komentarzy: 914029.01.2013, 20:08

oli_12 komentarzy: 12729.01.2013, 20:07

City nie potrzebuje moim zdaniem kolejnego napastnika, mają Teveza, Aguero, Dzeko i młodego Guidettiego. Ale korci ich pewnie kasa i wydadzą ją bez sensu...

Verminator97 komentarzy: 1490029.01.2013, 20:07

Wie może ktoś jakim składem wychodzi Stoke na mecz z Wigan ?

ElSar komentarzy: 416829.01.2013, 20:06

Frimpong z koszulka ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.01.2013, 20:05

Lr556

Balo się nie ogarnie, za jakiś czas Milan z niego zrezygnuje, będzie przechodził do coraz słabszych klubów i słuch o nim zaginie. A City kogoś za niego kupi na pewno - ale raczej nie w tym okienku.

crisadus

Wenger dąży właśnie do tego, by nie wystawiać w pomocy DMF'a, CMF'a i AMF'a - a chce grać dwoma CMF'ami. Widzimy tego zalążki, a w przyszłości będzie to udoskonalał.

adix1994 komentarzy: 256129.01.2013, 20:04

Dawac tego Diame :D

mrsomebody komentarzy: 602129.01.2013, 20:03

Nie napalać sie na Diame, bo szkoda nerwów na rozczarowanie.

crisadus komentarzy: 850729.01.2013, 20:00

Diame gra zupełnie inaczej niż Song. Alex nie wykonywał rajdów, tak jak robi to zawodnik West Hamu.

lukasz845 komentarzy: 454229.01.2013, 20:00

@Matheo14
Z tym porównaniem to trafiłeś w dziesiątkę ;)

Verminator97 komentarzy: 1490029.01.2013, 19:59

Lr556 > City na pewno latem kogoś za niego sprowadzi , ale teraz chyba już nikogo nie kupią w zastępstwie za Mario.

michal192837465 komentarzy: 765429.01.2013, 19:59

crisadus
Tylko że Diaby gra kilka meczy na sezon, nam potrzebny jest ktoś kto gra cały czas.

crisadus komentarzy: 850729.01.2013, 19:59