Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.01.2013, 21:44

@Mid
Myślę, że FA CUP może być nasze, bo patrząc na skład jaki wystawiamy wnioskuje, że zdobycie tego pucharu jest jednym z celów na ten sezon.

rozpedAFC komentarzy: 31429.01.2013, 21:42

jak mecz City ? go gra lepiej ? jakies sety były? bo na sts dałem ;d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.01.2013, 21:41

Qarol

Wiele zależy od dyspozycji dnia, kontuzji i innych podobnych rzeczy. "Jeśli" dojdziemy do finału, to nasi z pewnością będą bardzo zmotywowani, by odnieść zwycięstwo. No ale pozostało jednak jeszcze parę ekip, które mogą nam sprawić problem. Następny mecz powinniśmy jednak wygrać.

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 21:40

adriancyferki

bullshit, po prostu nie masz kontrargumentów, jedyne co masz, to wiara, jedynie wiara, która Cie zadowala jak bezzębnego suchary. Wiara? Nie, dziękuje, wole fakty.

Mój niski poziom stwierdzasz po kilku epitetach frustracji i chowasz łeb do piachu, bo nie potrafisz podać sensownych argumentów na obronę swojego zdania

Qarol komentarzy: 1450229.01.2013, 21:37

@fcescf

No cóż, zdarzyło się - to fakt. Ale nie wierzę, żebyśmy przegrali z Blackburn na własnym boisku ; ]

Mam dobre przeczucia odnośnie tego pucharu.

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 21:36

Meczy sie $ity qpr naprawde dobry team pod wodza Harrego się robi

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.01.2013, 21:36

@mskafc
Niektórzy po prostu nie mogą się pogodzić z tym, że nie jesteśmy zespołem z przed kilku lat, który liczył się w walce o tytuły. Staliśmy się zespołem, którego gł. celem jest LM, a także zysk. To jest smutne, ale prawdziwe.

Może to się zmieni zobaczymy, ale dopóki te wszystkie łyse mędy będą u władzy to zawsze będzie tak samo. Sytuacja w Arsenalu jest jak w PZPN'ie - Liczy się tylko swoja dupa.

Teraz wiem dlaczego Dein odszedł z tego bagna, bo to tak można nazwać naszą sytuacje.

Usmanov .. raaatuj....

fcescf komentarzy: 255429.01.2013, 21:35

@Qarol
Nie mów hop. Już w ćwiercfinale się przejechaliśmy na 4-to ligowcu.

pronik komentarzy: 517929.01.2013, 21:34

ARSENAL-FULHAM 1-1 FA Youth Cup
Jeffrey 9 Tankovic 50

michal192837465 komentarzy: 765429.01.2013, 21:33

Ciekawy mecz AV- N'castle?

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 21:32

Taarabt b dobry zawodnik ta akcja przypomniala mi jego bramkowa akcje w naszym meczu sprzed roku....

niski93 komentarzy: 581629.01.2013, 21:32

mskafc ---> zgadzam się, mam bardzo podobne zdanie.

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 21:30

Arsenal have frozen ticket prices for the 2013/2014 season. Good move by the club, hopefully it's only a matter of time before we see the prices go down.

At present, the most expensive season ticket for Arsenal is £1000 MORE than Manchester Utd's most expensive. That's crazy, surely someone at the club must recognise that this is just too much, especially given that we are only fighting for a top 4 place, and not challenging for major honours.

Qarol komentarzy: 1450229.01.2013, 21:27

A jak widzicie nasze szanse w FA Cup ? Chodzi mi o końcowy triumf. Może to trochę za wcześnie, ale teraz Blackburn u siebie, które powinniśmy przejść, a potem już ćwierćfinały ; ]

mskafc komentarzy: 579629.01.2013, 21:26

adrian

Twoja naiwność miażdzy mi umysł. Zrozum człowieku który wyżej sra, niż odbyt ma, że to nie są juz te same czasy, futbol i wszystko z nim związane się zmienia, rozwija i idzie do przodu, piłkarze na swoich pozycjach stają się bardziej uniwersalni i to, co było w latach naszych świetności, już dawno się z nami pożegnało. Wenger jest old-fashion'listą, boi się nowych rozwiązań, boi się porzucić swojej polityki transferowej która była jedną z jego większych zalet, która de facto nie jest już tak efektywna. Przestań *******ić, że nie znam się na Arsenalu czy futbolu, bo widzisz dokąd prowadzi nas to "budowanie drużyny długoterminowo". W porządku, długoterminowo - wkrótce 8 lat, kibice chcę efektów, czara goryczy się przelała już dawno, legendy Arsenalu mówią, że coś musi się zmienić, a Wy najwidoczniej jesteście takimi "blacharami" które lecą na Wengerowskie tytuły sprzed 8 lat.

125 rocznica, motyw przewodni, hasło - " Forward ".. Forward? Poważnie? Forward na kontach bankowych.

Gdyby Wenger miał jaja, swoją charyzmę i wigor niemal sprzed dekady, powiedziałby zarządowi, który o wszystko obwiniacie : " Panie Gazidis, dajemy ładną podwyżkę Nasriemu, Robinowi, do tego wydamy kilka milionów z naszego bogatego konta na wzmocnienia które z pewnością nas popchną FORWARD, albo szukajcie sobie nowego szkoleniowca na moim poziomie"

Wenger w wywiadze stwierdził, że to on decyduje, ile zarabiają jego gwiazdy, więc tutaj również powinien zebrać chłostę, bo dodać paredziesiąt tysięcy nie będzie jak strzał w kolano naszej skarbonki, a wpłynęłoby na drużyne niewiarygodnie.

Stwierdziłem, że Wenger to człowiek bez honoru, bo w wywiadach ciągle mydli nam oczy, mówi co chcemy słyszeć dając przy tym bachorowi worek lizaków i uszczęśliwiając go do czasu. Komentarz " znaleźć zastępstwo dla tak klasowego zawodnika jakim jest Areteta na rynku transferowym w tak krótkim czasie - życze Wam powodzenia" ??!! Co to ma być do cholery, z takimi tekstami to niech idzie i się zakumpluje z aroganckim Mourinho.

"Ty naprawdę nie rozumiesz że Invicibles było budowane właśnie w oparciu o nieznanych wcześniej graczach"

nieznany Park, nieznany Santos, nieznani Chamakh i Squillaci, powodzenia stary. Boss, jeśli wciąż miałby to coś sprzed lat, stawiał sukcesywnie na młodzież, to stawiałby częściej na Afobe, Eisfelda czy Gnabryego, swojego czasu Francuz wolał wystawiać nawet SS18 niż dać czanse perspektywistycznemu Bartleyowi.

Po tej wypowiedzi już nie będę brał udziału w dyskusji, bo chyba powiedziałem wszystko, co mi leżało na wątrobie. Mam nadzieję, że do konca miesiąca Boss da mi powody, żebym wszystkie złe myśli utopił w studni, padł na kolana i przepraszał za stracenie wiary co do styczniowych transferów.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:25

W mega jest zawsze 2 razy w roku. Nowa płyta + jakiś Sląski Rap Festival itp :)

singiel123 komentarzy: 31329.01.2013, 21:24

patrząc na komentarze dyskusji, która odbyła się poniżej, chyba przestanę czytać komentarze ^^ pozdrawiam.

spinson komentarzy: 70029.01.2013, 21:24

Siemka:D studiuje moze ktoś z was na polibudzie w Lodzi?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.01.2013, 21:21

ehhh no rojadirecta.me/goto/bollebal.com/?name=sport1voetbal :)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:21

adrian12543

Ja w katowickim megaclubie mam już zaliczone gdzieś z 6 ;D do tego HH Kemp :) 23 marca gra w Kato z Hadesem, zapraszam jeżeli to nie problem :)

skyrim komentarzy: 807129.01.2013, 21:16

Milan ma obecnie najlepszy atak w Serie A.
Jak jeszcze wzmocnią pozostałe formacje, a trener odpowiednio ich poukłada, to będą grać o wszystko.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.01.2013, 21:16

Cabaye ale brama wow Oo

Qarol komentarzy: 1450229.01.2013, 21:15

@skyrim

Fajny mają atak teraz w sumie. Młody i zdolny - El Sharaawy, Balotelli, Niang.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.01.2013, 21:15

adrian12543

Słucham, fascynuję się. Miałem okazję 2 razy przeprowadzić 10-15 minutową rozmowę :) Teraz czekam na HAOS :)

fcescf komentarzy: 255429.01.2013, 21:14