Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
SkrEtcH komentarzy: 33713.08.2015, 15:09

@Janikk

No i elegancko. Ktoś kto nie je mięsa jego wybór tylko chciałem przybliżyć, co niektórym iż to wszystko co dzisiaj jest zrobione ze zboża to nie jest jedzenie dla ludzi tylko pasza dla trzody chlewnej. Za czasów wojny mięso było takim luksusem jak dla dzisiejszego Janusza Bugatti Veyron. A chleb był dobry bo łatwo go przechować i był dostępny dla każdego tak to sie zaczęło, mięso spożywało tylko wojsko pomyśl dlaczego.

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:07

Gołąbki można robić bez zawijania ;p o wiele szybsze, prostsze a smakują tak samo dobrze :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.08.2015, 15:04

Arsenal's youth team take on rabona crossbar challenge!

youtube.com/watch?v=kezrxbsrc9Q

Bielik co zrobił :O

MarcinQT komentarzy: 260413.08.2015, 14:58

@gothegunners

No u mnie też. Przecież kopytka są zrobione z ziemniaków :)

Resoviak77 komentarzy: 155313.08.2015, 14:58

Szacun dla gospodyni ktorej w taki upal chce sie siedziec przy garach i gotowac cieply rosol.

Qarol komentarzy: 1450213.08.2015, 14:53

Moim faworytem chyba gołąbki, ale rzadko mam okazję, bo dużo roboty i się nie chce nikomu robić, a sam nie mam skilla na tyle.

gothegunners1886 komentarzy: 309813.08.2015, 14:51

MarcinQT

A u mnie podstawa to ziemniaki nieważne z czym..

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 14:51

Skretch
Tak samo jak ludzie nie wyobrażają sobie nie jeść mięsa, albo robic zupy na warzywach.
Jeszcze jak widzę na fb fanpage w stylu "smierć wegatarianom"z hasłami, że prawdziwy człowiek musi jeść to co krwiste to mnie krew zalewa:D
Zawsze byłem jechany przez "znawców" za ogródkową pomidorówkę:D
I nie jestem jakis uprzedzony do czegoś, po prostu tamto mi lepiej smakuje i rowniez chodzenie na siłownie nie zmusza spożywania mięsa.
PS:Dla takich ludzi jak Ci z fanpage, tak jem mięso, nawet jadłem dzisiaj pierogi z owym farszem.

MarcinQT komentarzy: 260413.08.2015, 14:48

Mój ulubiony obiad to kopytka w sosie pomidorowym na kotlecie wieprzowym i gotowana marchewka.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 14:41

To jeszcze jedna kulinarna porada, nie mieszajcie brązowego ryżu, jajka i twarogu, z nadzieją, że będzie jadalne. Nie będzie.

SkrEtcH komentarzy: 33713.08.2015, 14:39

Ciekawe ile teścia i mety sobie wstrzyknął w pupala.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 113.08.2015, 14:35

Qarol
Jak u prawdziwego Janusza w domu, hehe.
Kotydż czis, kuantalupa, ananas, koktajl - tak odżywiają się ludzie w cywilizowanym kraju.

Qarol komentarzy: 1450213.08.2015, 14:32

Kotlecik, ziemniaczki i mizeria. Ach, cóż to za zestaw.

@patryksz

Jak większość szarych kowalskich nic nowego .

patryksz komentarzy: 364813.08.2015, 14:20

@Skretch

Nie wyobrażam sobie nie jeść pieczywa.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.08.2015, 14:20

a ja lubię pieprz cayenne, piri piri, curry itd i polecam każdemu, kto lubi mieć sparzony ryj i przeczyszczenie xD

SkrEtcH komentarzy: 33713.08.2015, 14:19

patryksz@

Mało masz jedzenia do wyboru.. Różnego rodzaju mięsa,ryby, wszystkie warzywa, owoce, nasiona,orzechy,bakalie. Mało? Polecam zacząć od artykułów na Nowej Debacie.

SkrEtcH komentarzy: 33713.08.2015, 14:07

Ja nie jem pieczywa i wszystkiego co zawiera gluten już z jakieś 1,5 roku a mam 19 lat moim zdaniem to nie jest jedzenie dla ludzi, poczytajcie.

Qarol komentarzy: 1450213.08.2015, 14:07

City będzie gniotło, Chelsea zamuruje i strzeli na 1:0. Znany schemat.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 14:07

@Sparku - Moim zdaniem będzie blisko remisu, jednak nie spodziewałbym się wielu bramek.

LiverpoolArsenal komentarzy: 413.08.2015, 14:06

Dlaczego w każdej chwili, kiedy chcę sobie zmienić skład w FPL wyskakuje mi inkaso moich punktów? Dosłownie, w każdej chwili, czy podczas meczu, czy np. w środę? xD

Rider komentarzy: 242213.08.2015, 14:06

City i United szukają napastników. Cieżko będzie z nimi rywalizować .