Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ferdudas komentarzy: 12913.08.2015, 17:58

Wracając do tematu książek, macie coś do polecenia z gatunku fantasy/sci-fi?

Gunner48 komentarzy: 792913.08.2015, 17:56

@pierre
Ty nołlajfie :D
Co do Twoich wskazówek, poczekam do końca okienka i dopiero wtedy ogarnę. Jak Szakiri odpali to nic tylko kupować.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 17:54

Dobra. Składzik mam gotowy na FPL :-) Co prawda -4 pkt, ale powinienem wyjść na plus :3

Gunner48 komentarzy: 792913.08.2015, 17:53

@wojte3q
Raczej poniżej oczekiwań? W poprzednim sezonie grał tragicznie. Nikogo nie należy skreślać, lecz pewnego poziomu nie przeskoczy.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 17:51

Arsenal's Gabriel has been included in Brazil squad for upcoming friendlies against Costa Rica and USA in September. Kaka is included too.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 17:41

Manchester United jest blisko dogadania się z Valencią w sprawie wysokości odstępnego za argentyńskiego obrońcę Nicolasa Otamendiego.
The Idependent

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.08.2015, 17:40

"The Guijuelo 2015-16 Away Jersey is out of anything ordinary, featuring an all-over print of the famous Jamón de Guijuelo ham from the city."

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.08.2015, 17:32

Nasze trzecie koszulki są beznadziejne ale zobaczcie wyjazdowe stroje zespołu CD Guijuelo:

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 17:31

Musisz jeszcze raz się zalogować.

padoks komentarzy: 33313.08.2015, 17:29

Brak quizu lub nie masz tu dostępu (tylko dla zalogowanych użytkowników serwisu)!
[ archiwum ]

Panowie takie coś mi wyskakuje gdy chcę wejść w Typer. Ktoś mi powie o co chodzi?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.08.2015, 17:25

Nasza młodzież:
youtube.com/watch?t=81&v=kezrxbsrc9Q

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.08.2015, 17:19

Wybór Kataru na gospodarza MŚ wzbudza kontrowersje. Podobnie jest teraz z Chinami, które otrzymały Igrzyska Olimpijskie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 17:18

No to chyba że później.

Ja to tam od tak się zapisałem. Nie dla OJCA takie klimaty no ale dobre i 40 punktów po pierwszej kolejce.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 17:15

ja nie mowie teraz

po 10 kolejkach w typerze pierwsza dziesiatka juz nie bedzie przypadkowa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 17:14

Zależy czy bierzesz sobie typer powaznie czy dla beki. W każdym razie bez szczęścia to wszystko g. warte i tak.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 17:12

Tak w ogole widze, ze czesto ludzie tu obstawiaja mecze i pytaja sie "ekspertow"

Odkad jest wprowadzony typer to bedzie mozna sie pytac ludzi, ktorzy jako tako sie znaja

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 17:11

michalm

No i Cazorla. Ramsey tez gral na wyzszym poziomie. Ogolnie sie caly poziom zespolu podniosl. Tak tylko Sanchez ciagnal.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 17:11

W meczu WHU vs CP dałbym +2.5 gola w meczu lub obie drużyny strzelą gola (tak). Tottenham wygra ze Stoke. W meczu Swansea vs Newcastle zastanawiałbym się czy nie dać że Cisse strzeli gola lub obie strzelą bramkę (tak) :> a Soton powinno poradzić sobie z Evertonem - odważnie stwierdzę, że nawet do 0 ich dojadą (będzie wynik 2:0 lub 3:0), zawsze można postawić jeszcze że Pelle strzeli bramkę - widać Włoch jest w formie :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 17:11

michalm1 - Sanchez gral slabiej, kiedy pauzowal i stracil rytm meczowy, pod koniec sezonu az do finalu copa gral calkiem niezle

tylko messi i ronaldo maja kryzys i totalny brak formy, kiedy nie potrafia strzelic gola w 3 kolejkach z rzedu ;]

michalm1 komentarzy: 702013.08.2015, 17:05

lays

Wrocila tez lepsza dyspozycja Cazorli. Alexis zeby gral najlepiej jak potrafi musi sie czuc jak lider.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 16:59

Czeczeniec
No ja niestety nie oglądałem tego spotkania. Reasumując Mloty remis i bym zadziałał z Crystal Palace.

Frank Acheampong może trafić do Olimpique Marsylia. 21-letni skrzydłowy ucierpiał na decyzjach szkoleniowca Anderlechtu, który zmienił ustawienie taktyczne. Obecnie Ghańczyk pełni rolę rezerwowego i rozgląda się za nowym pracodawcą.

SuperSport

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:59

Wygramy z CP. Ruszy dobra seria AFC teraz.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:58

To nie było tylko powodem slabszej gry Sancheza. Wrocil Ozil i Giroud i był momentami w ich cieniu

michalm1 komentarzy: 702013.08.2015, 16:56

Czeczeniec

Totki zremisuja
Mlotki zremisuja
My tez zremisujemy
a Chelsea remis lub ilosc goli nie wiecej jak 2 w meczu.

Czeczeniec komentarzy: 20413.08.2015, 16:55

Kanonier204

Właśnie te Młoty mnie najbardziej frasują, bo z nami w sumie nic wielkiego nie zagrali tylko my daliśmy du*y.

michalm1 komentarzy: 702013.08.2015, 16:55

Master10

No wlasnie i dlatego zostal zajechany co mozna bylo zobaczyc w rundzie rewanzowej. To wyobraz sobie teraz ze jeszcze oprocz tego musial grac na Copa America w kazdym meczu (zajechany byl jeszcze bardziej) i wrocil teraz i znow bez zadnego przygotowania fizycznego zaczyna gre.

Z Besiktasem strzelil gola ale oprocz tego zachwycal ? Bo mnie nie zachwycal...
Copa America mial slabe, ogladalem sporo jego wystepow w kadrze - zupelnie jak nie on.

Organizmu nie da sie oszukac, a Wenger powinien sobie przemyslec to ze bo lepiej przygotowac pilkarza odpowiednio do dlugiego sezonu niz zeby zagral w tych 2-3 pieprzonych meczach i pozniej caly sezon gral srednio lub nie na tyle dobrze na ile moglby grac...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 16:53

Ja bym zaryzykował i dał remis z Mlotami i CP win.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 16:50

michalm1 - przeciez w zeszlym sezonie Sanchez wchodzil do sezonu dokladnie tak samo jak teraz

W meczu z Monaco jak wszedl to zaraz zdychal, a pozniej w lm strzelil zwycieskiego gola z Turasami

Imo nawet Arsenal nie potrafilby zniszczyc fizycznie Sancheza

Gofer999 komentarzy: 1467213.08.2015, 16:46

@lordpat; Nawet nie znam gości. Grali kiedyś u nas?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 213.08.2015, 16:46

@seba
Dzięki wielkie! :-)

michalm1 komentarzy: 702013.08.2015, 16:45

koczan_4

Uwierz ze nie zrobi transferow. Do druzyny w razie co dolacza mlodzi Iwobi itd. :)

Maciek_AFC komentarzy: 248613.08.2015, 16:44

ONA81

ale ja tylko wyrazilem swoja opinie... :D skonczylem szkole gastronomiczna i tez sporo stoje przy garach :D

*jajecznica sie nie liczy

michalm1 komentarzy: 702013.08.2015, 16:44

Musze w Fanatasy wymienic Sancheza na Depaya bo widze ze Wenger wciaz sie kompromituje i rzuca slowa na wiatr. Teraz juz jestem na 200% pewien ze Alexis nie bedzie blyszczec w tym sezonie... bez przygotowania fizycznego po prostu sie nie da !

Zle przygotowanie fizyczne = brak pewnoscia siebie = zla forma mentalna = nienajlepsza gra.

Oczywiscie pewnie zagra kilka lub kilkanascie spotkan na wysokim poziomie, ale 100% Sancheza w tym sezonie bedzie, nie z tym trenerem.

koczan_4 komentarzy: 330213.08.2015, 16:40

Kadra Arsenalu liczy teraz 24 osoby, przy ewentualnym odejściu Flama i Joela liczba zawodników zmniejszy się do 22. Nie wierzę że Wenger w takiej sytuacji nie zrobi transferów żadnych.

lordpat komentarzy: 336613.08.2015, 16:39

Tęskni ktoś za "wielką trójką", czyli Fabregasem, van Persiem, Nasrim ??

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 16:38

Gołąbki po grecku są dosyć niezłe. Radze spróbować kto nie jadł.

gothegunners1886 komentarzy: 309813.08.2015, 16:27