Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Shinev

Za moich była tu tylko Diabliica i "przyjmowała na klatę" (That was she said). Po każdej porażce United.

Michau174 komentarzy: 9713.08.2015, 16:16

Lays
4 zwycięstwa, 3 porażki i 5 remisów po 12 kolejkach :D

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 16:15

Ja chciałbym DMa (najlepiej Krychowiaka) + Berahino - ale obawiam się, że Anglik przejdzie do City. Obywatele zapewne będą szukać napastnika po tym jak opuścili ich Dżeko i Jovetić, w dodatku Berahino jest HG, więc to kolejny plus do niebieskiego Manchesteru.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 16:13

#Swans boss Garry Monk says Ki Sung-Yueng will return to full training on Friday after hamstring strain. Has a chance for Newcastle

#FPL

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:12

Po twitterze krążą ploteczki, że United dołączyło do wyścigu o Benzeme i rzuciło ponoć '' huge '' oferte.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:07

Z Benzemy chyba nici, to niech Wenger zadba o tego DM... bo jak Coq wyleci to bd dramat.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:06

Dawać już mecz z Palace. Trzeba się odkuć i mieć 3 punkty! :)

Gorszego startu niż rok temu nie da się zaliczyć, gdy na pierwsze 12 spotkan mielismy bodajze tylko 2 zwyciestwa

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 16:04

@Ashburton - Bardzo możliwe. Nawet jeśli nigdzie się nie wybiera to w Sierpniu David sobie nie pogra. LVG uważa, że Hiszpan jest zbyt skupiony na sadze transferowej dlatego będzie chciał poczekać do zamknięcia okna transferowego. Wtedy De Gea będzie musiał się skupić na grze dla United przynajmniej do otwarcia zimowego okienka transferowego.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 16:03

Ash

No bo nie odejdzie :P Odejdzie za rok za darmo.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 16:03

Za moich czasów każda dziewczyna na k.com była bajerowana, a nie hejtowana :(

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 16:02

@lays - Mimo wszystko wydaje mi się, że Manchester wygra. Jednak moim zdaniem to ustawienie z meczu z Tottenhamem było słabe. Niby Depay był ustawiony na '10' ale często biegał w linii z Rooneyem. Dla mnie LVG musi w końcu zdecydować czy chce grać Depayem czy Youngiem. Choć transfer Pedro może spowodować, że Depay przejdzie na LS, Hiszpan będzie śmigał na PS, a Mata zostanie przesunięty na '10' - przynajmniej ja bym tak zrobił.

Ashburton komentarzy: 450213.08.2015, 16:01

A mi się wydaje że De Gea w tym roku nigdzie nie odejdzie.

sebastix11 komentarzy: 599213.08.2015, 16:00

Redzik

zarzuć linkiem do tego tunelu :D

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 15:58

Gdyby Benteke grał w AV to typowałbym win AV w piątek, a tak to nie wiem. I AV i United grały bardzo słabo w 1 kolejce

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 15:57

Van Gall go nie bedzie celowo dawał bo myśli, że De Gea jest myślami gdzie indziej :P

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 15:57

Ogólnie mnie ten Romero nie przekonuje. W meczu ze Spurs miał kilka niepewnych interwencji + ta jego gra nogami jest na przeciętnym poziomie, parę razy mogło źle się to dla nich skończyć. Mają szczęście, że na obronie mają pana, który nazywa się Smalling bo mogliby źle skończyć.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 15:55

@lays - Jest teoria, że De Gea nie będzie bronić póki okienko transferowe się nie zamknie :-P

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:54

@Armata
Ale wiesz co, miałam pół godziny wolnego czasu i weszłam tutaj zobaczyć co się dzieje. Patrzę temat jedzenie, myślę o fajnie. Wypowiedziałam się a potem panowie od razu na mnie naskoczyli także rzeczywiście to chyba tylko na k.com :)

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 15:52

Ja np. muszę zawijać bo gołąbki wrzucam na patelnię bo mi bardziej takie smakują niż gotowane :3

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:51

@Ashburton
OK, przypomnę o tym wszystkim kiedy przegramy kolejny mecz... albo w sumie podczas meczu bo przecież ważniejsze jest komentowanie niż oglądanie :)

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13013.08.2015, 15:51

@ONA81

Powinnaś przywyknąć, to kanonierzy.com :D Tutaj zawsze coś się dzieje, więc istnieje szansa, że też ktoś się przyczepi :P

Ale w sumie za to lubię tą stronkę. Jest niepowtarzalna. Pod newsem o meczu z WHU gadać o gołąbkach. Takie rzeczy tylko tutaj :D

adamandium komentarzy: 127713.08.2015, 15:49

czytając kłótnie o to jak powinny wyglądać gołąbki to przestaje mnie dziwić wszechobecna drwina na forach innych klubów, że jest tu niezły śmietnik gimbazjalno- rynsztykowy

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:49

@pierre
Kiedy mam wolny dzień i mogę coś ugotować to wyobraź sobie, że nie robię tylko i wyłącznie prostszych gołąbków bez zawijania czy jajecznicy. Ale niektórzy muszą pracować czasami i nawet bez wolnych weekendów ale co Wy tam wiecie... :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.08.2015, 15:49

Na rozluźnienie atmosfery polecam fajne video z tunelu na Emirates Stadium podczas meczu z WHU.
Wenger był ładnie wkurzony. A i Campbella było widać :P

kamilo_oo komentarzy: 2356713.08.2015, 15:48

Już pierwszy trener zwolniony w Ekstraklasie :D

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:47

@Armata
Dziękuję bardzo, przynajmniej jeden miły użytkownik dzisiaj :)

@Ashburton
Trudne dni to Ty możesz mieć^^ Jak ktoś się włącza do rozmowy od słów, że coś jest chore bo jemu tak nie pasuje to przepraszam bardzo ale idzie się wkurzyć.

miki9971 komentarzy: 6438 newsów: 213.08.2015, 15:46

Nikt nie ma bólu dupy, po prostu kilka osób uważa, że jak gołabki to zawijane i tyle. Dla mnie może nawet wydrążyć dziurę w kapuście i napchać tam farszu... jak lubi... proszę bardzo :)

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 15:46

@ONA81 - Jak ja gotuje to dla mnie nie ma problemu siedzieć długo przy garach. Dla mnie wyzwaniem jest potem umycie naczyń, których nie można wsadzać do zmywarki :-P

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13013.08.2015, 15:45

Trudne dni to wy macie widzę, bo macie jakiś ból dupy że ktoś inaczej je niż wy.

Ashburton komentarzy: 450213.08.2015, 15:44

Ocho, trudne dni widzę.

miki9971 komentarzy: 6438 newsów: 213.08.2015, 15:44

Cwaniactwo w kuchni jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza eksperymenty... No ale tak jak mówi Maciek - klasyków sie nie rusza.

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13013.08.2015, 15:43

Moja mama też czasem nie zawija, tylko mięso daje w sosie i oczywiśćie wymieszane z kapustą. I jest to zajebiste danie, bardzo smaczne i niczym się nie różni w smaku, bo biorę na widelec kapustę i trochę mięsa i ten sam smak i efekt, jakbym ukroił gołąbka zawiniętego w kapustę.

Nie pytałem się czemu tak robi, ale na pewno nie jest leniem, bo w kuchni cały czas siedzi i coś robi. Zresztą raz robi tak, raz robi tak, bo wszystkiego trzeba spróbować, jak ktoś niżej pisał. I tak, i tak jest dobre, więc w czym problem macie w ogóle ludzie?

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:42

Kuźwa typowe chłopy, napisać, że można zrobić coś inaczej to się czepiacie. Ciekawa jestem czy tacy w kuchni jesteście cwani jak w gadce na k.com^^ Jedni lubią tak a drudzy tak, ale trzeba od razu pisać, że coś jest chore? Zastanówcie się trochę nad sobą...

Danielo_Gunners komentarzy: 264113.08.2015, 15:41

moja mamusia dodaje jeszcze troszke pieczarek do srodka.Pokrojone na mini kawalki :))

Ashburton komentarzy: 450213.08.2015, 15:39

Jak jest się leniem i nie chce się zawijać, to cóż... Ale nie nazywajcie tego gołąbkami.

miki9971 komentarzy: 6438 newsów: 213.08.2015, 15:39

Osobiście nie mam problemu z zawijaniem... Kilka minut więcej roboty. Wyszło, kto idzie na łatwiznę.

ONA81 komentarzy: 84013.08.2015, 15:38