Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 23:09

Paniu76
Niby nic, a tak się zaczęło... Jestem demiurgiem tego tematu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:08

W Belgii?

Nie no chłopie mnie nie załamuj lepiej. Co ty piszesz do cholery.

Przykładowo: 60% Arabów w Brukseli a ty mi wywalasz z jakimś ułożeniem?

Jak bomba pierdyknie to jakoś sie pewnie ułoży. Po drugiej stronie.

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:08

o tematyce Religijnej*
miało być oczywiście :)

Widzę dyskusja na tle Religijnym part 266364727 :D Nic się nie zmieniło :)

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:07

K204

Cały czas :D

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 23:07

@Shinev - Bo terrorysta to fanatyk swojej religii.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 23:07

Ja tez jestem na nie I wlasnie o ta swiadomosc mi chodzi. Po co dziecko ma chodzic do kosciola, skoro zupelnie nic nie wynosi z nauk ksiedza? Dziecko pojdzie tylko dlatego, bo mu beda kazac, bez zadnego zastanowienia sie nad sensem tego chodzenia. Zgadzam sie tez z tym, ze chodzenie na sile powoduje tylko odwrotny efekt - sam mam go do dzisiaj, a do kosciola chodze z przymusu tylko na swieta. A musze podkreslic to, ze rodzice nie naciskali az tak bardzo na chodzenie do kosciola. Nie zabierali mnie tam kazdego tygodnia. Chrzest takze nie powinien miec miejsca tuz po narodzinach. Wedlug mnie kazdy powinien miec prawo do samodzielnego podjecia decyzji, w jakiej wierze chce zyc. Jesli w dalekiej przyszlosci, moja wybranka nie zdecyduje inaczej, nie ochrzcze swojego dziecka. Niech sam w wieku 18 lat o tym zdecyduje. Komunia tez nie ma wiekszego sensu, bo sie ja robi, bo robia ja wszyscy... bierzmowanie mam, bo to podobno warunek do zawarcia malzenstwa, a nie chcialem miec dodatkowych problemow w przyszlosci.

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 23:06

btw Byłem ostatnio w Wiedniu, chciałem zrobić zdjęcie zderzenia kultur ale nie zrobiłem.
Dwie kobiety koło siebie.
Jedna, głeboki Islam, czarny hadzib (czy jak to sie zwie) cała na czarno , nawet czarne rękawiczki i buty, tylko pasek na oczy.
Obok europejska dziewczyna , spódnica z 15 cm , bluzka do pępka , jakieś japonki.
Faceci obu kobiet ubrani identycznie (szorty, Tshirt)
Było 33*C

Sewer komentarzy: 157013.08.2015, 23:06

xif,oczywiście.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.08.2015, 23:05

Panowie pomocy ! :)

Mam problem ze swoim Xbox One i Fifa 15:(
Gra staje przy messim i caly czas sie wczytuje co zrobic ?

Sewer komentarzy: 157013.08.2015, 23:04

xif,chciałbym tak ułożone społeczeństwo u nas jak we Francji czy Beligii.

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:04

Panowie, pilnie potrzebna sprawdzona stronka butami piłkarskimi :) R-Gol odpada ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 23:02

Jest mnóstwo dzieci, które nie mają tak fajnych wspomnień z bycia ministrantem. Takich, z których się nie wyleczą do końca życia.

No i oczywiście, Islam obrzydliwy. Mordercy, terroryści, gwałciciele. Wszystko co złe.

Mój wujek (mąż cioci) jest z Algierii i wyznaje Islam. Bardzo go lubię, jest mega sympatyczny, nie próbował mnie jeszcze zgwałcić, nawrócić, ani wysadzić w powietrze.

Oczywiście, że są wśród nich czubki. Nawet wielu. Ale wkurzają mnie takie generalizacje.

xif komentarzy: 35213.08.2015, 23:02

Religia nie jest złem samym w sobie.
Złem jest fanatyzm religijny - i nie ważne czy chodzi o islam, judaizm czy religie chrześcijańskie.

Osoba wychowana w zdrowej, wierzącej (w cokolwiek, nawet potwora spaghetti) rodzinie posiada ukształtowany kręgosłup moralny oraz określone wzorce zachowań, czego zaczyna brakować w tak społeczeństwach zdominowanych przez osoby niewierzące, jak też w środowiskach ortodoksyjnych i fanatycznych - czego skutki widać nie tylko we Francji, Belgii, Holandii czy państwach arabskich, ale także w zachowaniu coraz to większej części naszego, rodzimego społeczeństwa, w którym zaczynają dominować postawy społeczne dalekie od możliwych do zaakceptowania wzorców.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 23:02

pierre_afc
Zgadzam się. Od dawna mówię, że święta są przereklamowane i są tylko dobrym pretekstem na podrasowanie cen i sklepach i danie na zarobienie większej kasy dużym firmom. Niestety u mnie w rodzinie obchodzi się święta więc i ja obchodzę. Ale jeśli ateista nie powinien brać udziału w świętach katolickich to katolik nie powinien dotykać się symboli i ceremonii pogańskich czy z innych religii, które teraz robią za zwykłą tradycję, bo tak robili dziadkowie, pradziakowie itd. Tak więc czy święta Wielkanocne dla ateistów są świętami? Są tradycją, zwyczajem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 23:02

k204 otóż to, miałem to na języku :D

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 23:00

@oczo
Zgadzam sie, myśle że zamiast becikowo można by dać jednorozawa ulge podatkową w tej wysokosci.
Czyli rodzice pracujący uczciwie mają to samo a darmozjady socjalne nie.
(Sora za słowa ale wkurza mnie jak niektórzy rodzica pracuja , starają a inni mają 7ke dzieci i żyją na zasiłakach,wsparciach socjalach , czynszu nie płacą bo ,,nikt takiej biednej rodziny nie wyrzuci)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:59

Pierre
Zawsze znajdzie jakiś powód do picia.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:58

@InArseneWeTrust123 - No, a nie mam racji? Spójrz na to tak. Skoro ktoś jest ateistą to nie wierzy w Boga. Więc czemu ma obchodzić chociażby narodziny Jezusa czy jego zmartwychwstanie?

Fanatic komentarzy: 599113.08.2015, 22:57

Heheh kiedys bylem ministrantem, niecale 8 lat a teraz od dawna juz nie chodze do koscioła. Małe dziecko nie ma jeszcze własnych pogladów, dopiero poznaje świat, więc za pokazwania świata i jego mechanizmów odpowiadzialni są rodzice, gdy stają się dorośli to wtedy samodzielnie rozmyślają o swoim życiu i postępowaniu. W moim przypadku tak było i nie mam żadnych pretensji do rodziców, że ciągneli mnie do kościoła - było fajnie być ministrantem, mam dużo ciekawych wspomnień z tym związanych ;p

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:57

Bo religia to zło. Islam jest pod numerem pierwszym na liście.

oczomajster komentarzy: 18213.08.2015, 22:56

@Novazzy: najgorsze, że ludzie łykają te brednie o tych dopłatach. Nikt się nie zastanowi, że gdyby ograniczyć większość dopłat to też mniej pieniędzy należałoby oddawać do budżetu, co skutkowałoby większą ilością pieniędzy pozostałych w portfelach ludzi. Chyba lepsze rozwiązanie, aniżeli martwienie się, czy mi przysługuje dopłata czy nie oraz ogromna piapierologia, by ją dostać

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 22:55

Btw Ostatnio gdzies odprawili msze za Bronka to o kuria odpieprzyła tego ksziedza i cytat rzecznika:
,,W Kościele nie ma miejsca na polityke" czy jakoś tak.

xif komentarzy: 35213.08.2015, 22:55

Oj miśki.

Polecam wam lekturę książki "Mój sąsiad islamista" - tak na dobry początek. Może wtedy zrozumienie, że laicyzm wraz z ateizmem to najmniej pożądane w obecnych czasach postawy. O ile choć trochę martwicie się o to, by wasze córki nie były w przyszłości gwałcone przez jakiegoś Mahometa albo Ahmeda.

Novazzy

Oni wiedzą jak obniżą podatki to po Polsce..

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:53

Ogólnie rzecz biorąc skoro ktoś jest ateistą to również nie powinien obchodzić Wielkanocy czy Świąt Bożego Narodzenia :-)

Fanatic
Chrześcijanie są tacy dobrzy i gościnni.

Juz widze odbniżanie podatku, drugie Wegry nam zrobią.

@Kano
Czyje? Lubiłem typa.

Fanatic komentarzy: 599113.08.2015, 22:52

Ciekawi mnie pochówek ateistów, bo na pewno na cmentarzach katolickich im kwatera się nie powinna należeć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:50

Bo było to multi?

oczomajster komentarzy: 18213.08.2015, 22:49

@Novazzy:
Nic nie znajdziesz, bo to obiecanki cacanki i nic z tego nie wyjdzie. Tu nie ważne, czy 500zł miesiecznie/rocznie/jednorazowo. Ważne, że dobrze brzmi.
PiS teraz objął taktykę, że obecny rząd nie chce wprowadzić tej ustawy i obiecują teraz, że gdy wygrają jesienne wybory to ją wprowadzą. Po wyborach się wycofają się z tego :/
W sumie dobrze, bo wolałbym obniżenie podatków niż bezmyślne rozdawnictwo pieniędzy.
PiS, PO, PSL, SLD wszystko jedno ścierwo, a ludzie najchętniej, by sobie oczy wydłubali za tych politruków :/

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 22:48