Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987113.08.2015, 22:33

Novazzy

Sądzę tak samo

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 22:32

In

A dlaczego ma wplynac negatywnie?

O tym mowimy. Jesli bedzie negatywne to pozniej gdy bedzie starsze nie bedzie chodzic.

Gunner48 komentarzy: 792913.08.2015, 22:32

Pany znacie stronkę gdzie obejrzę filmy w dobrej jakości? Na 'zalukaj' nie można polegać..

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 22:31

Tak na serio, to uważam że jak rodzina zawsze chodziła to kosciola to takie dziecko z nimi też powinno chodzić.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:30

lays
A skąd przekonanie, że chodzenie do kościoła wpłynie pozytywnie?

Novazzy komentarzy: 351013.08.2015, 22:27

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:27

Pierre
Mi tam mimo wszystko spoko się oglądało to serie. Oraz oczywiście Z

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 22:25

In

A które dziecko Ci powie? MAMUSIU IDZMY DO KOSCIOLKA!!!!

Takie male dziecko nic nie rozumie, a dla niego to tylko 45 minut bez sensownego stania.

Z takim podejsciem to kosciol by szybko upadl jakby mlodych nie bylo

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.08.2015, 22:25

To rodzic odpowiada za dziecko. Co takie małe dziecko może wiedzieć o życiu i wgl?

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:25

@Kanonier204 - DB GT to była wielka pomyłka. Tym bardziej, że autor DB nie miał nic wspólnego z tą serią.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:22

Pierre
No ja z DB miałem dawno temu wspólnego odnośnie GT. Co do kinowej to tylko oglądałem tą wersję z Trunksem gdzie dostał ten miecz.

No to jestem ciekawy jak się sprawy potoczą. Jak to mówi Wiesiu

"Zapowiada się o obiecująco"

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:18

@Kanonier204 - Ogólnie Whis jest tak naprawdę silniejszy od Beerusa. Sama fabuła będzie raczej polegać na tym, że inny Bóg Zniszczenia (czy też inni Bogowie) będzie wtrącał się w sprawy Siódmego Wszechświata, w którym panuje Beerus. Przynajmniej mi się tak wydaje - biorę pod uwagę to co widziałem w kinówce Battle of God oraz kinówce z Freezerem, gdzie Goku i Vegeta są trenowani przez Whisa.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:17

Samo prowadzenie dziecka do kościołą jest bez sensu. Ogólnie kościół jako budowla nic mądrego nie wnosi. Jedynie tylko zbiera moher z pieniędzmi.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 22:16

@pierre

No ale po co to dziecko ma w takim razie siedzieć w kościele? I tak niczego nie rozumie. Ma wyrabiać sobie nawyk? Po co, jeśli stwierdzi za kilka lat, że nie wierzy?

Niech się lepiej pobawi.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:14

Ale nie sprowadzajmy nie chodzenia do kościoła do ćpania itd. Bo to zmierzą w tę stronę. Wielu ateistów to lepsi ludzie od głęboko wierzących.

ali000 komentarzy: 61713.08.2015, 22:13

No xd

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 22:11

Dawać wolną rękę 5 letniemu dziecku to najgorsze co moze sie wydarzyc. 7 lat pozniej bedzie chodzil w dresie eldo i ćpał po krzakach.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:10

@ali000 - Bo trafił raboną w poprzeczkę? Proszę Cię..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:10

Pierre
Patrzac na skrót jak Beruss ląduje na statku Bulmy wydaje mi się ze może już zacząć się gorąco. Jednak z drugiej strony nie zdziwię się jak po niedzielnym odcinku będzie walkowane dalej to samo.

Nuech się tłuką a nie! dwa strzały i Songo padł xd

ali000 komentarzy: 61713.08.2015, 22:09

Widzieliście Bielika jak szaleje ?

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:09

@Shinev - Jednak pamiętaj, że dzieci w wieku 5 lat interesuje tylko zabawa, jedzenie słodyczy, oglądanie bajek itp. Więc wszystkie dzieciaki byłyby na nie, gdyby dostały możliwość decydowania bo to przecież "nudne" być w jednym miejscu przez jakąś godzinę, nie móc biegać, rozmawiać z innymi itd.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:07

Shinev
Lubimy kontrowersyjnie. Idealny temat na czwartkowy wieczór.

mar12301 komentarzy: 2311313.08.2015, 22:07

InArseneWeTrust123

Tutaj masz rację. Jeśli rodzice nie chodzą do kościoła, a każą dziecku iść to jest to niezbyt logiczne. Zresztą swojego "celu" nie osiągną. Takie dziecko raczej nie będzie chodziło do kościoła.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 22:06

@Kanonier204 - Mnie najbardziej boli to co zrobili z Gohana.. Koleś był koksem za dzieciaka, a teraz laczek :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 22:06

O, kontrowersyjny temat. Jedziemy!

Jestem na NIE. Tak samo jak nie podoba mi się chrzest czy komunia. Gdybym sam o tym decydował, to bym tych sakramentów nie miał. Przed bierzmowaniem się wybroniłem, mimo nacisków jednej i drugiej babci.

Jak rodzice chcą wychować dziecko na chrześcijanina, to niech mu czytają Biblię. I niech proponują dziecku pójście do kościoła, ale akceptują, jeśli junior odmówi.

Zresztą takie ciąganie po kościołach może dać odwrotny efekt. Ja za dzieciaka tego nienawidziłem i ta niechęć gdzieś na pewno we mnie pozostała. Choć mój ateizm to świadomy wybór.

mar12301 komentarzy: 2311313.08.2015, 22:05

Tak. W wieku 5 lat człowiek jest uzależniony w 99% od rodziców/opiekunów i podlega jego decyzjom.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 22:05

lays
Jeszcze gdy rodzina jest bardzo mocno wierząca to da się zrozumieć zachowanie rodziców. Ale bywa tak, że rodzina nie jest wierząca zbytnio ale dziecko chcą wychować po chrześcijańsku. Tak jakby stolarz uczył spawać pianiste.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 22:03

JanikK
Czy ja wiem. Mamy Ezekiela z Liege i Sylle Brazylijczyka. Obaj idealni na zastępstwo Mitro. W dodatku od biedy jest Okaka.

Martwi mnie Franki. Jest szansą ze odejdzie..

Pierre
No jest trochę to dziwne ale mimo wszystko póki co znosne. Ciekaw jestem następnych odcinków.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 22:01

In

Tak. Takie dziecko ma jakąś dużą świadomość? Własne poglądy? Trzeba je kształtować, jeśli wychowuje się w rodzinie chrześcinańskiej to wielce prawdopodobne, że też chrzescijaniniem będzie. Jeśli w przyszlosci nie bedzie chcial chodzic do kosciola to nie.

5 lat bedzie stawial ultimatum rodzicom?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267213.08.2015, 21:59

Uważacie, że rodzice powinni zabierać małe dzieci tj ok 5 lat na siłe do kościoła?

ziomalos komentarzy: 53113.08.2015, 21:52

Ja tez ogladam DB:), ale to zupelnie inne wrazenie, gdy rozumiem co postacji mowia w originale. Mam nadzieje ze fabula rozwinie sie w dobrym kierunku, bo sentyment z dziecinstwa pozostaje.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:49

Ale za to będzie "nowy Rocky" :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 21:48

Rocky to klasyk i najbardziej motywujący film na świecie. Ale te walki są okropne. Za młodu na to nie zwracałem uwagi, ale tam nikt gardy nie trzyma i się leją po mordach raz jeden raz drugi. Wrestling jest wiarygodniejszy.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:46

@Kanonier204 - Sama fabuła wydaje się ciekawa jednak trochę niedopracowana moim zdaniem - bo jakim cudem może być dwóch Saiyańskich Bogów. Mam nadzieję, że w praniu nie wyjdzie, że to odgrzewany kotlet :P oczywiście te początkowe odcinki to wydłużony film, więc trochę nudno jest skoro się oglądało ten film. I nie podoba mi się to, że tylko Vegeta i Goku dalej normalnie trenują, a taki Krillin został policjantem, Gohan ciągle się uczy itd. :P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 21:45

Arsenallord
Boszz, przeczytałem trolling i miałem pisać i simpllemannie, tak chyba dla zasady.

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 21:42

arsenallord

Szkdoa, że wszystko nie może być takie piękne. Życze mistrzostwa Anglii Wengerowi jak nikomu innemu... Chciałbym zobaczyć ten moment gdy Wenger wzruszony unosi puchar...

Mam natomiast odemiennie zdanie co do Wengera gdy widze mecze takie jak z WHU i nie chodzi o to, że straciliśmy 2 gole z dupy bo to to tam nie żal, ale o zachowanie się po 1 golu. Cały czsa to samo... cały czsa wyciagamy wnioski i cały czas ruszamy jak dałny bez głowy na przeciwnika i tracimy 2 gol. Ile mozna wymieniac takich spotkan? Swansea, Monaco, WHU, Hull, KFC. Wenger tez pokazal w ostatnim meczu ze tez mu kabel od mozgu sie wylacza... wpuszczac Sancheza głupota

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 21:42

K204
Ciekawe kto stanie się nową gwiazdką w RSCA w tym sezonie. Potrzeba tam mitrovicia v2;)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11713.08.2015, 21:42

Rocky III na TV4 :D
Czy tylko ja - po tym filmie - zawsze mam ochotę na trening?

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11713.08.2015, 21:38

pierre---> A my nie porządni? Gin + Tonic + Cytryna = Niebo w gębie :D

lays---> Nie miałem na myśli Ciebie. Odpisałeś mi - ja zrobiłem to samo. Wiem, że jesteś raczej neutralny co do Wengi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 21:37

Pierre
I jak to wygląda twoim zdaniem? dziwne ze dopiero teraz to zaczęli po takim czasie ale jak to mówią:

"Lepiej pózno niż wcale"

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:35

@Kanonier204 - Tak, oglądam :-)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 21:33

Ja właśnie nie wiem co jest powodem. Wróciłem i takie jajca są.

Oglądacie nowego DB? wcześniej znajomy mi gadał o tym i jakoś sobie darowałem ale zacząłem oglądać i wygląda to całkiem spoko. Się lekko wyciągnąłem w temat i czekam na niedzielny odcinek.

sebastix11 komentarzy: 599213.08.2015, 21:29

qba555

serial ma 10 odcinków, a chyba juz po pierwszym odcinku wiesz czy serial ten cię wkręci czy nie

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:29

Ja od tych upałów mam problem z netem.. wcześniej wszystko było okej

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.08.2015, 21:27

Kanonier

No, kiszka. W dodatku, że niedawno zmieniałem router...

lays komentarzy: 3987113.08.2015, 21:27

arsenallord

Ale ja nie pisałem, że jestem Wengeroutem.

Po prostu spojrzałem na sprawę tak jak jest. Realistycznie :) Wierzyć w majstra i tak będę wierzył, natomiast no nie oszukujmy sie... Narazie trzeba dobrze wejsc w sezon i cos grac bo jest lipa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 21:26

arsenal159
Ja mam podobnie tylko wywala mi na 20 sekund i łączy ponownie. W fife meczu nie idzie zagrać..

qba555 komentarzy: 797 newsów: 113.08.2015, 21:25

1 odcinek to bardzo dużo. Szczególnie jak na serial.

sebastix11 komentarzy: 599213.08.2015, 21:25

na cda jest fajny serial Miasteczko Wayward Pines po 1 odcinku stwierdzam, że świetny

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 21:24