Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal

Fatalny błąd w końcówce. Leyton Orient 1-1 Arsenal 20.02.2011, 18:38, Sebastian Czarnecki 760 komentarzy

W piątej rundzie Pucharu Anglii Kanonierzy mieli gładko przebrnąć przez trzecioligowe Leyton Orient, by spokojnie skupić się na kolejnych spotkaniach. Potentaci do końcowego tryumfu w angielskiej Premier League całkowicie zlekceważyli jednak swojego niżej renomowanego rywala, wypuszczając zwycięstwo z rąk w ostatnich minutach spotkania.

Spotkanie Leyton Orient z Arsenalem okazało się sporą gratką dla kibiców. Z tej strony pozdrawiamy wszystkich fanów, którzy zgromadzili się całymi rodzinami na balkonach, aby za darmo obejrzeć mecz swoich ulubieńców z wielkim Arsenalem.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od pierwszych minut dostał kapitan drużyny rezerw - Ignasi Miquel. Dla młodego Hiszpana był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Arsenalu.

Pierwszą składną akcję przeprowadzili gospodarze. Już w pierwszej minucie do wysiłku został zmuszony Manuel Almunia, który z trudem poradził sobie z uderzeniem Stephena Dawsona.

Kolejne minuty należały już tylko i wyłącznie do drużyny gości. W 13. minucie rajdem na lewym skrzydle popisał się Kieran Gibbs, który następnie dograł do dobrze ustawionego Marouane'a Chamakha. Marokańczyk zdecydował się na strzał po ziemi, jednak nie był w stanie on zaskoczyć Jamiego Jonesa.

Minutę później na bardzo odważny strzał z dystansu zdecydował się Charlie Daniels. Uderzenie jednak było trochę za mocne, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Gdyby Anglik uderzył nieco bardziej precyzyjnie, Almunia zostałby zapewne zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki.

Najgroźniejszą akcję do pokonania Jonesa Kanonierzy zmarnowali w 35. minucie. Kieran Gibss znowu świetnym podaniem z lewego skrzydła obsłużył Marouane'a Chamakha, a ten z okolicy piątego metra spróbował wślizgiem zaskoczyć golkipera rywali. Strzał - o ile tak to można nazwać - Marokańczyka był jednak bardzo nieprecyzyjny, a piłka minęła się z bramką.

W 39. minucie dobrą szansę na zaskoczenie Jonesa wypracował sobie Andriej Arszawin. Rosjanin jednak nie znajdował się na komfortowej pozycji, a kąt był zbyt ostry, aby futbolówka po jego uderzeniu znalazła drogę do bramki gospodarzy.

Po 45 minutach Kevin Friend zakończył pierwszą połowę nudnego widowiska pomiędzy Leyton Orient i Arsenalem. Jak na razie na Matchroom Stadium kibice nie obejrzeli bramek.

W drugiej połowie nie było żadnych niespodzianek. Znowu Arsenal atakował, a Leyton Orient starało się nie stracić bramki.

W 53. minucie miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Najwyższy w zespole gości Nicklas Bendtner dośrodkował na głowę niziutkiego Tomasa Rosicky'ego, który - co dziwne - skierował piłkę do siatki. Takie rzeczy to tylko w Arsenalu

W 69. minucie Czech miał niebywałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Tym razem jego strzał - po świetnym podaniu Arszawina - obronił Jamie Jones.

Minutę później groźny kontratak przeprowadziła drużyna gospodarzy. Tehoue groźnie urwał się prawym skrzydłem, a następnie wystawił piłkę pod nogi Revella, który natychmiast zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Manuelowi Almunii pozostało tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem, gdyż ta nie znalazła drogi do bramki Arsenalu.

W 82. minucie gospodarze znowu spróbowali swojej szansy. Tym razem strzał Revella nieoczekiwanie zatrzymał się na twarzy Sebastiena Squillaciego, który akurat organizował sobie krótką przebieżkę wszerz swojego pola karnego.

W 87. minucie fantastycznym rajdem środkiem boiska popisał się Andriej Arszawin. Kiedy Rosjanin zdecydował się już na strzał, piłka zatrzymała się na słupku.

Dramat! Tehoue sprawnie przedarł się przez Ignasiego Miquela i Kierana Gibbsa, a następnie wyszedł na czystą pozycję. Francuz zdecydował się na strzał prosto w Manuela Almunię, który zamiast interweniować - przepuścił piłkę między swoimi nogami. Nic dziwnego, że to Wojciech Szczęsny jest numerem jeden przy kontuzji Fabiańskiego. Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci.

Kilka minut później zabrzmiał końcowy gwizdek Kevina Frienda. Rezerwy Arsenalu dostały szansę na grę, ale najprawdopodobniej dla nich to było za mało. Możemy się domyślać, że to właśnie dlatego Kanonierzy sprawili sobie rewanż, gdyż są bardzo żądni gry.

FA CupLeyton Orient autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ala_05 komentarzy: 254320.02.2011, 20:26

Chelsea4ever---> Mylę , że najlepiej jakbyś sam go spytał ;) Ja tego nei komentuję , bo jakby zawodnik Chelsea tak się wypowiedział o Szczęsnym to bym była wkruzoan itd. dlatego nie komentuję wpisów Szczęsnego-trochę cięty język ma ;p

veron komentarzy: 459520.02.2011, 20:26

Na kogo głosujcie w MOTM?? Ja na Arshavina, najbardziej się starał ze wszystkich, Rosicky też niezły mecz nawet...

maciekbe komentarzy: 1245820.02.2011, 20:26

@Chelsea4ever jest zawodnikiem Arsenalu, tyle

andrzej93 komentarzy: 119620.02.2011, 20:25

na rewanż dać rezerwy za Songa Diaby, a za Almunie Wojtek. I na mecz z Sunderlandem dać w połowie rezerwowy skład

Chelsea4ever komentarzy: 10820.02.2011, 20:24

Witam, jako kibic Chelsea mam pytanie do kibiców Arsenalu troche z innej beczki. Nie chce powodować żadnych kłótni i napinek, to poważne pytanie. Cytuje wpis Szczęsnego wczoraj na jego Twitterze - Is it a plane? Is it an aeroplane? No, its just ashley throwing chelsea out of the fa cup :). Moje pytanie brzmi tak - kim jest i co osiągnął Szczęsny żeby naśmiewać się i kpić z jednego z najlepszych LB w historii ?

SamirRosicky komentarzy: 285320.02.2011, 20:23

knax-> Wielkie Dzięki.

jarts komentarzy: 231920.02.2011, 20:23

co do fotki w temacie - jak on chcial obronic jak zamknal oczy>?

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:21

Nie było problemu z Ipswich to czemu ma byc problem z Leyton - w styczniu to dopiero mielismy napiety terminarz.

rvparsen komentarzy: 204120.02.2011, 20:21

Smiesza mnie tacy psychole narwancy kibole Barcy

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 320.02.2011, 20:21

Lepiej by było, gdyby rewanż został rozegrany 12 bądź 13 marca, ale jest jak jest. Będzie ciężko, ale jeśli nasi się postarają to damy radę.

knax komentarzy: 22420.02.2011, 20:20

@samirosicky: matchhighlight.com/england/leyton-orient-v-arsenal-fa-cup/ - link do bramek.

Seraphee komentarzy: 102320.02.2011, 20:20

@mitmichael

problem w tym kogo na mecz rewanżowy wystawimy, biorąc pod uwagę fakt, że 6 dni później gramy z Barcelona

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2011, 20:20

@mitmichael - gramy na wyjeździe z Manchesterem - prawdę mówiąc ten pojedynek jest 2-3x ważniejszy niż mecz z Barceloną.

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11520.02.2011, 20:19

Cudi no wlasnie slyszales kolo ! Nie sap ! ;D ahaha.

Red_Devil_1878 komentarzy: 1020.02.2011, 20:19

@carlota4: ok, tak tylko mówię, bo niektórzy cieszyli się, że zagracie z Leyton zamiast United po Camp Nou ;)
@mitmichael: ja Wam tego życzę z całego serca, nikt chyba nie lubi Barcelony poza jej kibicami;)
Jakby się Wam nie udało, to chętnie dobijemy:)

rvparsen komentarzy: 204120.02.2011, 20:19

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=35528
Mesjasz mówi chce Cescka w Barcelonie.

messi1 komentarzy: 420.02.2011, 20:18

cudi jak Barcelona remisuje albo przegrywa to tak samo piszecie wiec kolo nie sap

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2011, 20:18

Ja to w sumie byłbym za tym, żeby na tym portalu ograniczyć wolność słowa - Ci z którymi konstruktywnie nie da się pogadać to kasować ich komenty i tyle.

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:18

Nasi juz grali mecz dzien za dniem w styczniu i jakos sobie poradzili wiec czemu nie maja teraz zagrac swietnych spotkan z Barcelona i Manchesterem (na Emirates awansujemy dalej).

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11520.02.2011, 20:17

Cóż nie bylo karnych ani dogrywki z tego powodu, że wczorajszy mecz Chelsea - Everton był meczem powtórzonym 4 rundy pucharu Anglii. Zas nasza druzyna miala dzis spotkanie V rundy. Poniewaz w 4 zwyciezyli z Huddersfield Town 2-1. I teraz jezeli w naszym meczu drugim z Leyton do minuty 90 bedzie utrzymywal sie remis to bedzie dogrywka i jezeli nie rozstrzygnie sie to po 120 min wtedy karne.
Napisalem dosc zrozumiale? ;D

messi1 komentarzy: 420.02.2011, 20:16

dobrze że się wasza nie sypie

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97920.02.2011, 20:16

meisterek - Co ma za sobą? Bo chyba to przegapiłem :/

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2011, 20:16

Zobaczymy jak chłopaki wytrzymają 2 arcytrudne mecze w tak krótkim odstępie czasu. Szkoda, że na Old Trafford gramy;/

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:16

@Red_Devil_1878
Bedzie smiech na sali jak Arsenal awansuje do 1/4 a potem wygra mecz z Manchesterem. Poczekaj z osadami, opiniami etc

meisterek komentarzy: 228920.02.2011, 20:15

"Warto także zauważyć - a to bardzo intrygujące - że przy bramce nie zawinił Sebastien Squillaci."
Najlepszy tekst z relacji. Almunia, najlepsze ma już za sobą.

andrzej93 komentarzy: 119620.02.2011, 20:15

różnica jest taka między dziurą Wojtka a Almunii jest taka że Almunia dał sobie wpakować piłke między nogi z 14metrów, gdy stał na ziemi i niezbyt technicznie dobrym zawodnikiem.
A Wojtek z mniej niż metr, gdy musiał zasłonić dużą cześć bramki, sam na sam i świetnym technicznie zawodnikiem, jakby tak nie zrobił to by Villa strzelił w bok

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2011, 20:13

Jeny nie pytajcie sie 100 razy czemu nie ma dogrywki. Boze pierwszy raz ogladacie rozgrywki w Anglii, ze takie durne pytania zadajecie. Skonczcie z pilka jak podstawowych rzeczy nie wiecie. To tak jak sie pytali co niektorzy po meczu z Ipswich dlaczego nie awansowali tylko bedzie mecz powtorzony. Normalnie smiech na sali

Red_Devil_1878 komentarzy: 1020.02.2011, 20:12

UWAGA! Teraz informacja dla wszystkich z tej strony: rewanż musi rozegrać do 2 marca. Czyli gracie z United 12-13 marca po spotkaniu w Barcelonie. Czekamy:)

ArsenP komentarzy: 10920.02.2011, 20:12

Przeczytajcie opis bramki dla Arsenalu .. Myślałem, że gramy na wyjeździe. Kolejny dodatkowy mecz przez naszą nieporadność i brak koncentracji. W następnej rundzie już MU czeka.

SamirRosicky komentarzy: 285320.02.2011, 20:12

Ma ktoś linka do bramek? Nie mogłem oglądać meczu, bo byłem na meczu ręcznych. Ogólnie jak nasi się spisywali? Oprócz Almunii ofc ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.02.2011, 20:11

Haha, takie lolki jak messi1 chyba tylko czekają aż zaliczymy jakąś wpadkę i momentalnie wbijają żeby wypisywać farmazony ^^

eMeL komentarzy: 44620.02.2011, 20:10

Ja nie wiem jak można nie widzieć różnicy między bramką puszczoną przez Szczęsnego w meczu z Barceloną, a tą żenującą wpadką Manuela A. ?
Przecież ten strzał był prosto w naszego super bramkarza i to z odległości kilku metrów...

gunners14 komentarzy: 228420.02.2011, 20:10