Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Doktor komentarzy: 770628.07.2015, 19:41

Jutro: Benzema je śniadanie. Zdjęcia. Je pomidora na bułce. Pomidor jest czerwony. Kolor Arsenalu, nie Realu. Transfer potwierdzony.

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 19:40

haha rozbilo mnie wrzucenie Wengi tam do tyłu

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 19:39

gdzie macie niby to ze on obserwuje wengerland?

mitmichael komentarzy: 4924328.07.2015, 19:38

No to widze, ze teraz zdjecie Benzemy w samolocie robi furore :D

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 19:38

Ronaldinho i ROnaldo grali z numerkami 80 i 99 by sie wyrozniac :P

Simao12 komentarzy: 775228.07.2015, 19:37

3rdpitch, tak obserwuje Wengerland z oficjalnego konta.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 19:36

Kolejny, który łączy rip z odejściem z klubu :( no nie...

to jest literówka- miało być trip

To zdjęcie najprawdopodobniej ma związek z jego sponsorem. Adidas ma mieć motto w podobnym znaczeniu jak podpis zdjęcia.

Dlaczego uważam, że to jest literówka i miało być trip?

Bo jak raczej wszyscy widzą, Karim siedzi w samolocie i leci do Singapuru czy gdzieś tam. Normalne, że jak gdzieś sie jedzie, leci itp, to jest to trip.

MrChrissu

Pewnie jeszcze stawiasz że chodzi o transfer do Arsenalu, dobrze uważam?

na pewno bardziej niż Ozil

ten Wengerball jest obserwowany przez jego oficjalne konto?

MrChrissu komentarzy: 39428.07.2015, 19:34

+ Obserwuje " wengerland " takze cos jest na rzeczy ;:P

Doktor komentarzy: 770628.07.2015, 19:33

@MrChrissu

A może po prostu jedzie na sesję zdjęciową dla adidasa?

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 19:33

gettyimages.com/detail/news-photo/arsenals-per-mertesacker-petr-cech-laurent-koscielny-and-news-photo/482201272

Mina Giroud w stylu '' Co on pier... nie będzie lasek?''

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 19:33

@lays

Aż mam ochotę wkleić twarz Benzemy w zdjęcie Jenkinsona z jego pokoju ;)

MrChrissu komentarzy: 39428.07.2015, 19:32

karimbenzema Laissons le passé au passé.. - Zostawmy przeszłość w przeszłości.
#rip #directionturfu

:33 Na pewno z kimś się żegna , moze klub . moze rodzina ? Moze jakis wyjazd ale stawiam na transfer :P

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 19:31

Shinev

On nie ma życia prywatnego, jego życie prywatne to Arsenal.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 19:30

Teraz kariery się kończy odcinając kupony w ekskluzywnych krajach lub MLS. Po co trzymać starego zawodnika w klubie, skoro są od niego lepsi, a on tylko blokuje miejsce i ciągnie tygodniówkę? No i po co zostawać w drużynie, skoro można sobie rekreacyjnie pokopać, a na dodatek więcej zarobić? To niekorzystne zarówno dla zespołu, jak i piłkarza.

Przywiązanie? W biznesie?

Kariery przedwcześnie też nikt raczej nie zakończy, bo emerytury piłkarze nie dostają. Muszą się ustawić na całe życie. Każdy ekspertem w tv nie zostanie.

Doktor komentarzy: 770628.07.2015, 19:29

Czy ja wiem, czy nie ma różnicy? Mówi się, że 10 zobowiązuje. Monreal zmieniał numer, bo Sanchez przychodził. Jakieś to znaczenie wszystko ma.

@3rdpitch

Rosicky zasłużył, Jack póki co nie.

3rdpitch komentarzy: 456728.07.2015, 19:25

Doktor

to nie zobaczysz, bo Jack kończy u nas karierę

Rosicky i Wilshere zasłużyli sobie na takie numery jakie tylko chcieliby mieć.

jeśli numery miałyby jakieś znaczenie (bo nie mają) to nie wiem jak można w takiej kwestii stawiać wyżej Alexisa, który jeszcze nie udowodnił swojego przywiązania do Armatek, albo Ramseya, który otwarcie mówi o tym, że chciałby odejść do Hiszpanii

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 19:22

Doktor

A numery mają jakiekolwiek znaczenie? One nie grają żadnej, choć najmniejszej roli, więc jaka różnica czy jakiś podstawowy zawodnik ma numer od 1-11 czy jakieś nawet 99? Jakby one miały jakiś wpływ na grę zawodnika. To, że ktoś ma numer 12 nie znaczy ze nie może być podstawowym zawodnikiem albo na odwrót, że ktoś np z 3 musi koniecznie grać w podstawowej 11.

Jakby mi zaoferowali kontrakt w Arsenalu to ja mógłbym mieć i jakiś ponad 100 numer jakby można było

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 19:22

Doktor
Co za różnica kto ma jaki numer?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 19:20

- Theo jeszcze nie podpisał nowej umowy, ale mam nadzieję, że wkrótce sprawa zostanie sfinalizowana - powiedział Arsene Wenger, cytowany przez BBC.

DzejCoop komentarzy: 326428.07.2015, 19:20

Doktor
Też tak uważam.

Doktor komentarzy: 770628.07.2015, 19:19

I nie wiem dlaczego, ale Reine-Adelaide wydaje się mieć "coś", czego dawno nie miał zaden grajek z akademii. Jak Wilshere wchodził do seniorskiej piłki, to wszyscy wiedzieli, że kiedyś będzie wymiatał (szkoda tych wszystkich urazów, ale talent akurat był pewien), to samo tyczyło się Fabsa. Mam nadzieję, że teraz się znów sytuacja powtórzy.

DzejCoop komentarzy: 326428.07.2015, 19:17