Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Zaloguj komentarzy: 216628.07.2015, 23:02

Ja bym chciała, głupie pytanie.

qwertyu123 komentarzy: 77528.07.2015, 23:01

tak sobie patrze na tego tweeta od kike i się zastanawiam( wiem, że to jest nierealny transfer, nie krzyczcie na mnie za to pytanie) czy chcielibyście Bale w AFC? Z jednej strony dobry grajek, ale z drugiej jednak kogut.

DontCry komentarzy: 760828.07.2015, 23:00

Putin uważa że Blatter zasługuje na Nobla : P

Dan_Crowley komentarzy: 131328.07.2015, 22:58

Nie kumam tego "keep calm" u kike marina.
Keep calm bo przyjdzie niebawem czy keep calm nie podniecajcie sie, nic z tego nie bedzie ?!?

schnor25 komentarzy: 1854628.07.2015, 22:53

simplle

fajny ten obiekt ŁKS, mimo, że jeszcze w 100% nie został zrealizowany projekt (o ile zostanie wgl zrealizowany w najbliższych latach).

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.07.2015, 22:48

Pamiętam rok temu jak Czerwoniaki się podniecały jakiego interesu to nie zrobili ściągając Balo, hehe. Od początku pisałem, że Welbeck to lepszy transfer.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30928.07.2015, 22:44

O, Adebayor w Aston Villi. Hmm...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 22:44

Simao12

Przecież Brendan chce jeszcze na nim zarobić i to pewnie sporo :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 22:43

Po dokonaniu piątego w tym okienku transferowym zakupu, działacze Manchesteru United nie zwalniają tempa i szykują już ofertę wymiany dla Paris Saint-Germain w celu nabycia Edinsona Cavaniego.

W rozmowy pomiędzy dwoma klubami miałby zostać wcielony Ángel Di María — włodarze „Czerwonych Diabłów” są skłonni przelać dodatkowo na konto PSG kwotę 15 milionów funtów. Alternatywną propozycją klubu z Old Trafford jest wyłożenie na stół 60 milionów, pomijając przy tym kwestię Argentyńczyka.

Podczas rozmowy z prasą, Cavani oświadczył, że „desperacko pragnie takiej zmiany”. Reprezentant Urugwaju pojawił się na boisku w 65. minucie spotkania towarzyskiego pomiędzy PSG i Chelsea, w którym jego drużyna zanotowała porażkę po serii rzutów karnych. Był to jego powrót na boiska po nieudanym dla jego kraju Copa America.

The Telegraph

Simao12 komentarzy: 775228.07.2015, 22:42

hehe może jeszcze lfc chce odzyskać te 16 melonów?
Niech sie cieszą, że ktoś 7 rzucił

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 22:39

lordoftheboard

Dlaczego tak uważasz?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.07.2015, 22:39

Brytyjskie media podają, że zarobki Diaby'ego w Marsylii będą zależały od liczby występów. Żeby tylko coś skasował.

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 22:39

Maciek

Też tak myślę, u Szerłuda się odrodzi ponownie. W Tottkach fajnie grał, 3/4 już tutaj pisało, że lepszy niz Giroud

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:37

Jest chętny na Mario Balotellego! Po włoskiego napastnika zgłasza się Sampdoria i oferuje Liverpoolowi około 7 milionów funtów (10 milionów euro). Anglicy podbijają jednak cenę - sami zapłacili w sierpniu 16 milionów funtów.

Radosław Majewski rozwiązał umowę z angielskim Nottingham Forest.
90minut.pl

sebastix11 komentarzy: 599228.07.2015, 22:37

Hans_Zimmer

jak Wenger :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.07.2015, 22:36

youngboy
Dobre pytanie. Ważne, że nasz stadion też rośnie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594628.07.2015, 22:36

ten kike marin to jakaś totalny troll.

lordoftheboard komentarzy: 822928.07.2015, 22:35

Ok znalazłem. Pod spodem jest zdjęcie Ronaldo, Bale, Benzema.

simplle

Ładne, ale zastanawia mnie gdzie nas pomieszczą na derbach w sezonie 16/17 o ile nie spadną ;)

lordoftheboard komentarzy: 822928.07.2015, 22:32

aguero10

Nie znalazłem tego tweeta. Ale taki wpis sugeruje jednak Lewego, jak dla mnie :P

lays komentarzy: 3987128.07.2015, 22:32

Wczesniej zamiast rioferdy nie było przypadkiem Benzema? Ktos wstawial wersje z Benzema

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:31

Skrobinho
No w razie czego sluze pomoca. Nie jestem tutaj az tak dlugo no ale cos tam zawsze ; )

Moze jakies piwko? byloby milo ^^

sebastix11 komentarzy: 599228.07.2015, 22:30

MaciekGoooner

zobacz sobie u Kike zakładke tweety i odpowiedzi ;)

MG
No w Ekstraklasie to pewnie klub tylko grzywna zaplacil za nich.

Jednak mnie te 5 lat satysfakcjonuje. No ale masz racje ze moglo byc wiecej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:27

simpllemann
Rowniez tak uwazam. Bo to juz nie sa KIBICE tylko Bydlo.

Defour w tym meczu nie mial latwo. Akurat jak ogladalem na streamie ten mecz to caly czas gwizdali na niego. Sie wkurzyl i wywalil pilke w jednego z kibicow (dostal chyba w glowe) Defour dostal czerwona (byla to druga zolta jesli dobrze pamietam)

Ogolnie mecz padaka. Obstawilem 0-2 i mialem racje.

No ale tam. Bylo minelo. Dobrze ze Federacja i media naglosnily ten incydent.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.07.2015, 22:26

Muszę przyznać, że bardzo ładnie wygląda:
stadiony.net/aktualnosci/2015/07/lodz_stadion_lks_oddany_zobacz_go_z_bliska

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.07.2015, 22:26

MaciekGooner

Nie ma. Chciał, żeby ludzie sie napalili na ten transfer i żeby każdy się nabrał

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:24

Came4Fame
Anderlecht jest gmina Brukseli i tak sie przyjelo ze to Bruksela. No ale rzeczywiscie nie jest.

Fakt faktem metrem mozesz dojechac bez problemu tam. Kilka przystankow i jestes.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.07.2015, 22:23

Kanonier204
I bardzo dobrze, że zostali ukarani.

Hans_Zimmer komentarzy: 594628.07.2015, 22:23

Macie może mapkę z namierzonym samolotem benzemy?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.07.2015, 22:23

K204
Korzystam bo są loty po 50 zł :D
Poczytam w necie i zobaczymy co tam ciekawe. A co do czekolady i piwa to oczywiście było w planach :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:23

MG
Dostali zakaz stadionowy na 5 lat ci ktorzy to wywiesili.

Klub jesli sie nie myle przez ich glupote musial zaplacic 20 tys euro (powtarzam moge sie mylic)

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30928.07.2015, 22:22

A od kiedy Anderlecht ma swój stadion w Brukseli? O.o

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:22

skrobinho
Szczerze? nic :D

Nie no cos tam by sie znalazlo. Atomium,Domki Chinskie,Grand Place,Parlament i Mini Europe.

Zawsze mozesz sprobowac belgijskiej czekolady lub piwka :)

Jest stadion na Heysel ale nie wiem jak to tam dziala w tygodniu. Co do stadionu Anderlechtu to tez nie wiem jak w tygodniu wyglada sytuacja. Wiem ze kasa z biletami jest otwarta i sklepik.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.07.2015, 22:20

Co ten Marin :) Może się coś szykuję

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.07.2015, 22:17

K204
Bo chyba we wrześniu będę się wybierał na jakieś 3-4 dni do Brukseli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:13

Llorente zdaje sobie sprawe co bedzie jak wroci do Hiszpanii.

A juz nie mowie o Athletic Bilbao

Kibice by go pewnie podobnie przywitali.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.07.2015, 22:11

Fernando Llorente odrzucił ofertę Arsenalu, gdyż jak powiedział czeka na ruchy Realu Madryt.

HeniekToSzatan komentarzy: 1528.07.2015, 22:09

F3dor nie wskazuj nikogo to dostaniej 300-500zl bez punktów karnych. ewentualnie wskaz kogos z rodziny to ty unikniesz puntow. azeby uniknac mandatu to musisz wskazac wujka z zagranicy i umorza sprawe albo wskaz 10 osob ktore mogly kierowac autem.zdjecie z twarza kierowcy czy z tyłu?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.07.2015, 22:08

Domyślam się, że najdroższy z Arsenalu jest Sanchez.