Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
TH14SEB komentarzy: 1228.07.2015, 21:12

Benzema jest w Szanghaju obecnie. Sky Sports podało, że to zdjęcie nie jest z dzisiaj, ale masz rację jakby wybrał MU to wielu kibiców Arsenalu miało by nietęgie miny.

@WilSHARE

Komu by się chciało tyle czytać. Ale zerknąłem w ulubionych piłkarzy : Ward-Prawse. Trochę nie tak to idzie, ale szacuneczek, jeśli też widzisz w nim kozaka.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 21:10

Ale by wam kiszki poskręcało, jakby Benzema w Manchesterze wylądował :v

TH14SEB komentarzy: 1228.07.2015, 21:09

A Flamini nadal klaszcze :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 21:07

Zaktualizowałem wreszcie swoje zainteresowania na k.com, bo nie mogłem na to patrzeć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:07

Piotrek
kanonierzy.com/shownews_id-38158_Mesut-pomaga-kolejnym-dzieciom.shtml

To fakt.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 21:06

@Maciek

Nieokiełznany? Powoli się dla niego opaska szykuje, będzie filarem przez długie lata.

@a159

Nie będę miał czasu. Ten miesiąc pracuję i jak wracam styrany do domu, to jedyne, na co mam siłę, to usiąść przy kompie i zamulać tu z Wami.

Benzema bardziej pomocnik niż napastnik i nie lubi strzelać? Gdyby jeszcze umiał wywalczyć parę karniaków na sezon, to mógłby zostać następcą Chamakha w Arsenalu.

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 21:04

@TH14SEB
Przeglądając k.com znajdziesz ciekawsze ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:03

MG
Nie ma problemu. Ogolnie ciezko cos znalezc w dobrej jakosci a wszystko z tego kanalu jest. Moja strona sobie w kulki leci :D

Shinev
No coz szkoda.

TH14SEB komentarzy: 1228.07.2015, 21:01

Wyłapałem ciekawy komentarz przeglądając rm.pl : Benz na bank zostanie, natomiast ja bym widział u nas Alexisa Sancheza.Nie sądzę też aby kosztował majątek

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.07.2015, 21:01

Co się stało z Wojtkiem? W poniedziałek miał mieć testy i potwierdzenie wypożyczenia a jest wtorek wieczorem i nic nie słychać. Wenger anulował transfer? :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.07.2015, 21:01

Shinev

Czego znikasz od sierpnia?

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 21:00

Ja dalej wierzę, że Karim leci do Londynu. To zdjęcie z Shanghaiu to pewnie jakieś stare albo fake

Methess komentarzy: 36028.07.2015, 20:58

Mówię wam, że nie chcecie Benzemy, wystarczy popatrzeć co o nim kibice Realu wypisują: leń, dobijacz, bardziej pomocnik niż napastnik, idealny dla zespołu gdzie napastnik ma nie strzelać goli...

Bieremy Cavaniego!!

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 20:58

... z ekipą z albanii... :D wszyscy wiemy o jaką ekipę chodzi.Prawdziwi piłkarze nie jacyś podrabiańce.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 20:57

@InArseneWeTrust

Jakie znowu nerwy, tylko Chambo na tym świecie może mnie zdenerwować ;)

Ale ja pisząc pół żartem odwołałem się do sytuacji z team speaka, więc mam jakieś podstawy, by stwierdzić coś takiego. Głupie, ale jakieś.

A Ty piszesz, że trzymam poziom, tak jakbym sypał idiotyzmami z rękawa, więc pytam, do czego pijesz?

Jak Ci moje wpisy przeszkadzają, to uspokajam, od sierpnia znikam :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 20:56

Milsami najpierw eliminuje mistrza Bułgarii a dziś przegrywa u siebie z ekipą z Albanii.

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 20:56

arsenal159
Zapomniałem dodać autora cytatu bo na tym mistrzu się mianowicie wzorowałem ;)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.07.2015, 20:55

Mesut Ozil na Facebooku:
"If you want, you can overcome all:
pressure, expectations, gravity!"

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 20:55

I nagle znów wszystkie haladzieci kochają Karima :D Internet czasem bywa za szybki

Shinev
Żadnego problemu. Tylko zdziwił mnie twój komentarz, bo to trochę tak zawiało hipokryzją(mowa o "nołjajfach"- twierdzisz, że inni to "noflajfy a sam nie jesteś. Wnioskują po tym, bo pisałem w lekko prześmiewczym akcencie), ale że był pół żartem pół serio to i ja napisałem pół żartem pół serio. Także bez nerwów ;)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.07.2015, 20:43

nie Harvard ale Barca :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 20:43

@Maciek

Słabiutko. Jeśli chodzi o środek pomocy, to szał zrobiła trójka Cork - Grimes - Shelvey. Pewnie chodzi o FPL, więc odradzam zawodników Swansea, bo nie wiadomo właściwie czego się spodziewać. Gdybym już musiał kogoś polecić, to Jonjo.

@K204

We wrześniu kolejna przeprowadzka i kolejny brak internetu :D Na miesiąc się nie opłaca, zresztą teraz nic się w Swansea nie dzieje.

Wyjaśnij mi, jaki masz do mnie problem :)

Piotrek_175 komentarzy: 184428.07.2015, 20:43

Wiarygodność tego źródła w skali od 1 do 10 określił bym na 10%

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.07.2015, 20:42

I co kto miał racje ??Benzema w Szanghaju hahahahah beka

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.07.2015, 20:41

Znalazłem niezłą plotkę w katalonskim "Sport", a #mianowicie Arsenal chce Busquetsa i jest w stanie zaoferować 50 milionów euro, ale Harvard podobno puści go za około 75. Nie wiem na ile wiarygodne jest to źródło.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:41

katpiotr
Nie zapomnę. Oprócz Ciebie to tylko wiem, że Verminator97 bywa w Zielonej Górze. Zatem dla mnie to otwarta sprawa. Dziękuję.

damian1990 komentarzy: 13528.07.2015, 20:39

O jak fajnie że są ludzie z Lubuskiego JS jestem z Nowej Soli także w trójkę można się spotkać na piwko :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 20:39

MG
Niestety nie mam juz nic innego. Wiekszosc streamow jest wlasnie z tego kanalu. Tyle ze komentarz jest lepszy ale tnie na potege. Wiec musisz sie zadowolic tym :P

katpiotr komentarzy: 77428.07.2015, 20:38

Wilshare

Pewnie, kiedyś się zgadamy. Powodzenia w wojsku.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.07.2015, 20:37

Shinev
Jak zwykle trzymasz wyznaczony przez siebie poziom.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:37

katpiotr
Na wrzesień dostałem powołanie do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów. Jeśli już to po nowym roku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:34

Shinev
To indywidualna sprawa. Skąd w ogóle taki pomysł?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 20:34

Shinev
Jednego na ts zaprosilem to posiedzial moze z 30 minut prawie nic nie mowiac i sobie poszedl ; d

Oczywiscie gadalem tylko co z tego..

Zeby tak z 10 osob wskoczylo to byloby milo. Kanal zalatwic to nie problem. No ale wiadomo jak z ludzmi jest.

Mistrzu wroc do nas brakuje o Swansea newsow :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 20:33

Shinev
Ale kilka cierpkich słów w kierunku Bossa pewnie zostałoby skierowanych.

katpiotr komentarzy: 77428.07.2015, 20:33

Wilshare

Póki co siedzę w Holandii, ale piwo w sezonie aktualne.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.07.2015, 20:31

Pamiętam, jak organizowaliśmy ts'a w trakcie meczów. Większość bała się odezwać.

Już widzę, jak siedzicie w tym pubie zestresowani gapiąc się w telewizor i nerwowo popijając piwko.

Wyciąganie nołlajfów sprzed monitora, do ludzi, to ryzykowny pomysł.

~pół żartem, proszę się nie oburzać :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:31

simpllemann
Przyznam, że nie śledzę jego kariery. Aczkolwiek cały projekt pod nazwą FC Midtjylland nabrał natężenia, został spotęgowany i kilku piłkarzy po eskalacji konceptu został mocno w tyle, dlatego nie wróżę mu przebicia się do drużyny.

gunner1704 komentarzy: 131928.07.2015, 20:29

2 dni wczesniej niż dla Red memers.

gunner1704 komentarzy: 131928.07.2015, 20:27

miymichael

Dokładnie, Silver member i Junior Gunners sprzedają 2 dni wczesniej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:27

katpiotr
Jestem jak najbardziej otwarty. Nawet niekoniecznie w Zielonej Górze - choć znam tu dobry pub, w którym puszczają ligę angielską. Do Torzymia jest dobra trasa.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 20:22

WilSHARE
Z tego co widziałem to chodzi po wypożyczeniach. Zbytnio sobie tam nie pogra.

mitmichael komentarzy: 4924328.07.2015, 20:22

@gunner1704
Czyli jednym slowem zeby pojsc na mecz Arsenalu posiadajac nawet red membershipa to trzeba miec szczescie, najlepiej wiedziec o ktorej zaczyna sie sprzedaz biletow i od razu siedziec i kupic.

katpiotr komentarzy: 77428.07.2015, 20:22

To masz trochę bliżej, ale kiedyś możemy się na jakiś mecz zgrać na piwo w ZG.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:21