Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
gunner1704 komentarzy: 131928.07.2015, 20:20

CarlosV

Nawet z membershipem nie da rady, poprostu bilety na West Ham są sold out.
Dla Red members dostępne były od 22 lipca od 9 rano, a o 10 juz nie było, szczęsliwie nabyłem bilet i to na Clock End:)
Jest jeszcze szansa od koników pod stadionem, ale to 100-200 Ł.
Postaraj sie może na Crystal Palace wyjazd, klimat tam niesamowity.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:19

simpllemann
A teraz mi sięprzypomniało. Chyba, że mówisz o bramkarzu - Wolańskim.

mitmichael komentarzy: 4924328.07.2015, 20:19

Fajny mecz eliminacji LM Fenerbahce - Shakhtar, Nasi byli zawodnicy czyli van Persie i Eduardo na razie tylko na ławkach swoich druzyn jak ktos chcialby poogladac to macie linka

youtube.com/watch?v=q1X6oYxUVdA

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 20:19

WilSHARE
Miałem na myśli Patryka Wolańskiego, byłego piłkarza Widzewa.

katpiotr komentarzy: 77428.07.2015, 20:19

Wilshare

Z jak bardzo okolic ZG?

qwertyu123 komentarzy: 77528.07.2015, 20:19

pussy nie gra?

Sztofort komentarzy: 260028.07.2015, 20:18

I co z tym Benzema, przeciez caly dzien nie lecial, musial gdzies wyladowac, wiec dziennikarze by nie odpuscili.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 20:15

simpllemann
Ma korzenie polskie. Zagrał jeden mecz w reprezentacji Danii U-21, ale jest już po 30.
Nie jestem za Midtjyllland, tylko za Kobenhavn, ale jako że grają w CL to po cichu na nich liczę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 20:14