Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:08

thide
Wystrzeli niczym Era Omnix - Nie ma .... ; >

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.07.2015, 22:07

Lambert to tajna bron w fpl. Chodza sluchy ze bedzie krolem strzelcow a bukmacherzy zawiesili bety.na niego

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30928.07.2015, 22:04

Maciek
Nie widzisz tego, jak Berahino strzela dwa gole Manchesterowi City?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 22:04

MaciekGoooner
Ty układasz skład, więc wiesz - jaki piłkarz jest najdroższy w tej grze?

Simao12 komentarzy: 775228.07.2015, 22:04

Atak potwornie słaby
Jak będzie 300pkt z ataku to będzie dobrze

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 22:03

skrobinho
No tak teraz zjechalem bo bylem w Polsce. Jak sie uda to ide w piatek na dzien fana moze autograf dostane lub fote cykne z pilkarzem Anderlechtu.

Kondziu10 komentarzy: 89128.07.2015, 22:03

Bardzo ciężko sklecić dobry skład z mocnym napadem, napastnicy są bardzo drodzy, a nie ma jakiegoś wielkiego egzekutora wśród nich.

F3dor komentarzy: 5528.07.2015, 21:58

Panowie pytanie z innej beczki wie ktoś jak uniknąc mandatu z fotoradaru? Jechalem 80 przez: "miasto" bo było kompletnie pusto i fotoradar mnie zaskoczyl :p

Simao
Do Lorda nawet nie śmiem kogokolwiek porównywać.

Simao12 komentarzy: 775228.07.2015, 21:49

Mihex i tak lorda nikt nie przebije, jeszcze z takim rywalem ;d

Miemtusek komentarzy: 9728.07.2015, 21:47

Pożyjemy zobaczymy, ja mam inne zdanie i tego będę się trzymać.

Mihex komentarzy: 2360428.07.2015, 21:47

Carrillo z Monaco strzelił bramkę minutę po wejściu na boisko. Najs.

Zaloguj
Może i tak, po zrobieniu składu coś kliknąłem i zaczęło mi ustawienie zmieniać na 2-5-3 się zatrzymało.

Miemtusek

Ja tam nie wiem. Jak masz 4 kozackich pomocników to graj czterema, jak amsz 3 kozackich snajperów to graj 3ma napastnikami. Formacja pod graczy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:38

Widze ze Monaco strzela. No i fajnie!

A Brugge pokazuje klase na wyjazdach. Nie ma co..

Miemtusek komentarzy: 9728.07.2015, 21:37

Panowie doradzicie jakim ustawieniem grać w FPL.
Ustawione mam na razie 2-5-3 i 3 obrońców na ławce. To tak dziwnie wygląda i chciałbym zmienić ustawienie tylko nie wiem na jakie, a tak w ogóle to chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

kelob komentarzy: 86228.07.2015, 21:37

Szkoda, że nie ma po północy bo bym obejrzał, a tak trochę ciężko będzie wytrzymać. Sięzobaczy ^^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:36

kelob
Lul? rzeczywiscie.

Cos ta moja strona zle podala. Zawsze godziny byly dobre a teraz "cus" nie pyklo.

W Anglii 18/20.
W Hiszpanii tylko stadion Cordoby zapełnił się w takim procencie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:32

Jesli ktos zapomnial to przypominam ze piec po polnocy mecz Barcelona v Chelsea.

Juz widze memy z Messim z tekstem "Dziekuje ci panie ze nie ma mnie na tym pucharze"

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.07.2015, 21:32

Wenger on comparing Hazard with Ronaldo:

"You have to compare the numbers. Messi and Ronaldo still score 50 goals and that is exceptional"

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.07.2015, 21:25

Panathinaikos na 2-1 z karnego

Co ta Brugia :DD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.07.2015, 21:23

Ja jak do szkoły miałem na 7:45, a kładłem się o północy, to potem po szkole często spałem :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.07.2015, 21:21

WilSHARE
Ja się nie nastawiam, więc i rozczarowania nie będzie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 21:21

arsenal159
Miewam tak, że śpię 2h nie więcej w ciągu dnia.
Może się wydawać dziwne - spać w ciągu dnia, ale tak się przystosowałem. Dobrze mi.

WilSHARE
Pracujesz w markteingu? :) Taką reklamę sb zrobić ;O nagle wszyscy czytają Twoje zainteresowania.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.07.2015, 21:18

WilSHARE

Podziwiam. Często jesteś do późna na forum i wstajesz o 6. Ja jak siedzę do 1-2 to śpie do 11-12...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.07.2015, 21:17