Gole Pepe, Nelsona i Baloguna! Molde FK 0-3 Arsenal

Gole Pepe, Nelsona i Baloguna! Molde FK 0-3 Arsenal 26.11.2020, 19:51, Łukasz Wandzel 433 komentarzy

Nadszedł czas na rewanżowe mecze grupowe w Lidze Europy. Tym razem zespół Arsenalu wybrał się do Norwegii, żeby zmierzyć się z Molde FK. Dzisiejszego wieczora podopieczni Mikela Artety zwyciężyli 3-0 i zaliczyli znacznie lepsze spotkanie od tego rozgrywanego w Londynie. Pomimo takiej samej różnicy bramkowej jak w poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, na Aker Stadium Kanonierzy nie musieli liczyć już na trafienia samobójcze rywali. Wynik spotkania otworzył Nicolas Pepe, prowadzenie podwyższył Nelson, a wynik spotkania ustalił... Balogun!

Molde FK: Linde - Wingo, Gregersen (85' Knudtzon), Sinyan, Risa (82' Pedersen) - Aursnes, Ellingsen, Hussain (61' Bolly), Hestad, Eikrem (82' Brynhildsen) - James (61' Omoijuanfo).

Arsenal: Runarsson - Maitland-Niles, Luiz, Mustafi, Soares - Pepe, Xhaka (62' Ceballos), Willock (75' Tierney), Nelson - Lacazette (75' Smith-Rowe), Nketiah (82' Balogun).

Piłkarze The Gunners wyszli na to spotkanie w formacji 4-4-2 i szybko przejęli inicjatywę. Próbowali gry kombinacyjnej oraz podań za plecy obrońców. Mimo że ich gra nie przyniosła im jeszcze bramki, to widać, że londyńczycy mają pomysł na grę, nie boją się strzelać i przede wszystkim kontrolują przebieg spotkania. Szczególnie aktywnym graczem w pierwszej połowie był Reiss Nelson, ustawiony na lewym skrzydle. Anglik w 13. minucie miał nawet dogodną okazję, żeby otworzyć wynik, ale zdecydował się uderzać na krótki słupek i trafił w bramkarz rywali. Motywację ma z pewnością także Nicolas Pepe. Iworyjczyk wyraźnie chce zmazać plamę po czerwonej kartce w meczu przeciwko Leeds United.

Z kolei drużyna Molde mogła niespodziewanie wyjść na prowadzenie po około kwadransie od pierwszego gwizdka sędziego. Wtedy to jednak Sinyan zmarnował wrzutkę od partnera i mając przed sobą niemal pustą bramkę, skierował piłkę w stronę Runarssona. Poza tą sytuacją, i paru dośrodkowaniami bez adresata, gospodarze nie nie zagrażali bramce islandzkiego golkipera Arsenalu, który może sobie zarzucić niepewne wyjście do futbolówki tuż przed przerwą.

W drugiej połowie londyńczycy w końcu się przełamali za sprawą Nicolasa Pepe. Najpierw Iworyjczyk trafił sprzed szesnastki w poprzeczkę, a moment później wpisał się na listę strzelców po uderzeniu z 7. metra. Skrzydłowy Arsenalu, charakterystycznie dla siebie, lewą nogą posłał podkręconą piłkę w kierunku długiego słupka. W 55. minucie było już 2-0. Tym razem dogranie w pole karne od Willocka wykorzystał Nelson, wyprzedzając defensorów Molde i umieszczając piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Pierwsze minuty po przerwie nieco przyćmiły pozostałą część spotkania. Z upływem czasu Arsenal nie kreował już tak klarownych sytuacji podbramkowych. Natomiat ekipa Molde, nie mając już nic do stracenia, przesunęła linię defensywy wyżej. Nie przekładało się to na bezpośrednie zagrożenie dla Runarssona ze strony rywali. Wart odnotowania był jedynie strzał Bolly'ego z 76. minuty. W końcówce grę Arsenalu błyskawicznie ożywił Folarin Balogun.19-latek, kilkanaście sekund po zameldowaniu się na murawie, obrócił się z futbolówką w polu karnym po podaniu od Smitha Rowe'a i ustalił wynik meczu, 3-0!

Liga EuropyMolde FKRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.11.2020, 01:40

Lisciu robi jakies fiki miki i zgarnia 5k za 2 pln, a ja przegrywam kuffa na Liverpoolu u sieibe XD

hahaha, remis kuźwa XDD

@ZielonyLisc: O chłopie, ale kupon XDD Aż odpaliłem flashscore i zerkam na wynik haha

SMTX komentarzy: 204827.11.2020, 00:50

@ZielonyLisc: Ta jasne, zaraz idziesz w kimę. Pewnie siedzisz i szukasz jakiegoś streama na kolumbijskich stronach xD

ZielonyLisc komentarzy: 2028227.11.2020, 00:40

No ja zaraz idę w kimę i jutro rano komunikat GRATULUJEMY :F

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40027.11.2020, 00:39

Stresuje sie jakbym to ja miał wyciągnąc 5k z kuponu XD

ZielonyLisc komentarzy: 2028227.11.2020, 00:38

@FabsFAN: spokojnie, Benfica przegrywała 2:0 do 80 minuty.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.11.2020, 00:36

1:0 dla Aguilas xd

amiapsycho komentarzy: 78827.11.2020, 00:17

Raz na milion Arteta mógłby posłuchać kolegów z kanonierzy.com i ogrywać ESR.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.11.2020, 23:58

Niedoswiadczony!

aaron_maj komentarzy: 182226.11.2020, 23:42

@ZielonyLisc: ale elegancki kupon panie, czapki z głów. Trzymam kciuki za tych Escobarów

aaron_maj komentarzy: 182226.11.2020, 23:36

No i elegancko. Dzisiaj 8 zdarzeń za 25 złotych i 500 w kieszeni. Gdyby nie ta klapa Liverpoolu to bym ograbił tego wrednego bukmachera o kolejne 1000.

Chyba dobra kolejka dla graczy, bo poza Liverpoolem nie było niemal żadnych niespodzianek.

SMTX komentarzy: 204826.11.2020, 23:33

@kanapka: Szczerze powiedziawszy odnoszę odwrotne wrażenie, bo po prostu mam problem taką drużynę wymienić. Najbliżej to United z Fernandesem.

SMTX komentarzy: 204826.11.2020, 23:29

@ZielonyLisc: Ale wrzuciłeś niepewny mecz na koniec. Na początku w ogóle nie wiedziałem skąd ten typ wytrzasnąłeś, ale patrzę w H2H na flashscorze i widzę, że ostatnie 5 pojedynków to remisy. No cóż, powodzenia, ale na moje Aguilas to ugrają, jakby się sugerować formą.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 726.11.2020, 23:29

@Kondziu10: w ogóle ciekawe jest to, że w obecnym sezonie sporą część topowych drużyn nie gra w formacji z typową dychą. Łatwiej wyliczyć te które z takową grają.

ZielonyLisc komentarzy: 2028226.11.2020, 23:23

@FabsFAN: co z ciebie za hazardzista jak nie wiesz, że przy podatku nie ma cash outa ;)

Malina komentarzy: 122526.11.2020, 23:22

Ogólnie fajnie. Pepe żeby tak często w PL dochodził do sytuacji...ale to co Nketiah marnuje (na potęgę) to nadaje się do ponownego ogrania w Championship. Tam gdzie Balogun zachował się jak napadzior, to Eddie na pewno by z...ł.

Browny321 komentarzy: 14126.11.2020, 23:19

Dobry mecz, ale molde to jest naprawde cienki rywal. Zobaczymy w lidze, w niedziele czeka wolves oby zagrali podobnie, ale wydaje mi się że to niemożliwe.
Kurde i znów ten arsenal oszukuje mnie, wierzę że łapiemy forme i do top 4 i nagle kaszana i tak w kółko. Niestety typowy arsenal. W zasadzie w tym sezonie w lidze wyszedl nam jeden mecz z utd. A tak to słabiutko. Oczywiscie cieszą wygrane itp ale mamy duże problemy i te wygrane były wymęczone.
Liczę na jakies odblokowanie czy chociaż porażka lub remis po dobrej grze, a nie po fatalnej, bezjajowej grze.
Liczę na aube, żeby nie było jak z ozilem.

ZielonyLisc komentarzy: 2028226.11.2020, 23:05

O północy ostatni mecz!!! Trzymajcie kciuku!

Haha konfi xD14 i warn za to?

Kondziu10 komentarzy: 89126.11.2020, 22:56

Sorki za drugi komentarz, ale jeszcze dodam, że w swoim czasie próbowaliśmy nawet Sancheza czy Oxlade na 10 i szczerze mówiąc to dobrze mi się oglądało ich na tej pozycji

Kondziu10 komentarzy: 89126.11.2020, 22:55

Dziwi mnie że w ogóle nie kombinujemy z graniem 4-2-3-1 z typową dychą, myślę że z jakimś Willianem, Cebula czy nawet Pepe na dyszce nie wygladalibysmy gorzej niz obecnie, przynajmniej w lidze

Rowerinho komentarzy: 225226.11.2020, 22:55

Z 0:1 w przewadze jednego gracza przejść do 2:1 po końcowym gwizdku? Standardowo

MCX018 komentarzy: 138826.11.2020, 22:54

@DavidSilva21: Co ty, nigdy Polskiej piłki nie widziałeś?

DavidSilva21 komentarzy: 338026.11.2020, 22:53

Wrrr! Co ten Lech..

DexteR_000 komentarzy: 762526.11.2020, 22:52

@TlicTlac: Cytujaca Doktora Mentzena, myśle sobie "XD"

TlicTlac komentarzy: 600926.11.2020, 22:51

@DexteR_000:

HeHe.

DexteR_000 komentarzy: 762526.11.2020, 22:50

Typowy przyklad frajeerstwa, jeszcze brakuje bramki 2:1 dla Liege.

Cartman_KG komentarzy: 363326.11.2020, 22:49

@jsky007: mysle ze nie ma sie czego obawiać on nie czyta tej strony na pewno xD

DexteR_000 komentarzy: 762526.11.2020, 22:46

@kaman17: To samo mam odczucie, wlaczylem w drugiej polowie mecz, grali z przewaga strzelili bramke i zaraz szybko strata na 1:1, a ta druga zolta kartka to gosciu chyba zapomnial ze ma zolta...

No nic w Polskiej pilce bez zmian, ale czlowiek przyzwyczajony bo oglada Arsenal ;d

kaman17 komentarzy: 498626.11.2020, 22:38

Ale niektórzy piłkarze mają ptasie móżdżki... Lech całą drugą połowę mógł grać w przewadze jednego zawodnika, mocno naciskali Standard, strzelili na 1:0. Za chwilę głupi błąd, 1:1. Żeby tego było mało, to środkowy obrońca sfaulował przeciwnika w najgłupszy sposób w sytuacji, która w ogóle tego nie wymagała i proszę, druga żółta kartka. Gdybym był trenerem to chyba robiłbym testy IQ w czasie testów medycznych.

kaman17 komentarzy: 498626.11.2020, 22:22

Ale Lech przyfrajerzył. Taka głupia strata w środku pola.

TlicTlac komentarzy: 600926.11.2020, 22:18

@drewniane_krzeslo napisał: "Teraz wierzę, że Arsenal na pozostałem dwa mecze LE wystawi tylko i wyłącznie młodzież wynik w kolejnych kolejkach jest sprawą drugorzędną.
Myślę, że każdy życzyłby sobie, że Arsenal tak się prezentował ze średniakami z PL"

Problem w tym, że średniaki PL są dużo lepsze niż te zespoły, przeciwko którym gra Arsenal w tej grupie; ba nawet najgorsze zespoły PL są lepsze.

Jak takie Hoffenheim czy Granada na luziku prowadzą w grupach, to nie świadczy dobrze o poziomie "nie-top5" lig.

adikovski_ komentarzy: 31026.11.2020, 22:14

Już to mówiłem i czułem dawno by cieniasa Nketiaha zastąpić Balogunem.
Nketiah dobrze się rozwijał aż do wypożyczenia do Leeds.
Obecnie dużo mu brakuje, osobiście wolę aby jego kosztem rozwijał się Folarin i ESR.
Dajmy więcej szans chłopakom z akademii a na pewno będzie z nich więcej pożytku.

cvp komentarzy: 110526.11.2020, 22:05

Poraz kolejny widać, że jakbyśmy mieli jakiegoś ofensywnego pomocnika, to i Pepe lepiej by grał, bo miałby więcej miejsca. Dzisiaj miał sporo wolnego miejsca i zagrał bardzo dobrze

jsky007 komentarzy: 65726.11.2020, 22:00

Nie oglądałem meczu ale mega mnie śmieszą komentarze krytyczne pod kątem Ediego, że go młody wyjaśnił.
Śmiałbym się jakby Edi za dwa lata był w innym klubie i na podobnej fali jak Gnabry ;)

Wiem, że nie zachwyca ale nie róbcie z niego jakiegoś znowu cienkiego gościa który zaraz będzie czuł olbrzymią presję przez takie teksty i finalnie skończy na zapleczu PL.

ziom komentarzy: 190026.11.2020, 21:56

@majormati: Martinelli to największy talent w Arsenalu obok Saki.Nie mogę się doczekać jego powrotu na boisku.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280826.11.2020, 21:39

Nie oglądałem meczu, natomiast po skrócie sądząc Molde trochę odstawało od Arsenalu pod względem jakości.
Cieszmy się ze zwycięstwa i z gola numer trzy. Czyste konto itp nie mają już znaczenia. Teraz wierzę, że Arsenal na pozostałem dwa mecze LE wystawi tylko i wyłącznie młodzież wynik w kolejnych kolejkach jest sprawą drugorzędną.

LeBob komentarzy: 152326.11.2020, 21:32

"Z Willocka zrezygnować bo nie widać progresu"