Gole Pepe, Nelsona i Baloguna! Molde FK 0-3 Arsenal

Gole Pepe, Nelsona i Baloguna! Molde FK 0-3 Arsenal 26.11.2020, 19:51, Łukasz Wandzel 433 komentarzy

Nadszedł czas na rewanżowe mecze grupowe w Lidze Europy. Tym razem zespół Arsenalu wybrał się do Norwegii, żeby zmierzyć się z Molde FK. Dzisiejszego wieczora podopieczni Mikela Artety zwyciężyli 3-0 i zaliczyli znacznie lepsze spotkanie od tego rozgrywanego w Londynie. Pomimo takiej samej różnicy bramkowej jak w poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, na Aker Stadium Kanonierzy nie musieli liczyć już na trafienia samobójcze rywali. Wynik spotkania otworzył Nicolas Pepe, prowadzenie podwyższył Nelson, a wynik spotkania ustalił... Balogun!

Molde FK: Linde - Wingo, Gregersen (85' Knudtzon), Sinyan, Risa (82' Pedersen) - Aursnes, Ellingsen, Hussain (61' Bolly), Hestad, Eikrem (82' Brynhildsen) - James (61' Omoijuanfo).

Arsenal: Runarsson - Maitland-Niles, Luiz, Mustafi, Soares - Pepe, Xhaka (62' Ceballos), Willock (75' Tierney), Nelson - Lacazette (75' Smith-Rowe), Nketiah (82' Balogun).

Piłkarze The Gunners wyszli na to spotkanie w formacji 4-4-2 i szybko przejęli inicjatywę. Próbowali gry kombinacyjnej oraz podań za plecy obrońców. Mimo że ich gra nie przyniosła im jeszcze bramki, to widać, że londyńczycy mają pomysł na grę, nie boją się strzelać i przede wszystkim kontrolują przebieg spotkania. Szczególnie aktywnym graczem w pierwszej połowie był Reiss Nelson, ustawiony na lewym skrzydle. Anglik w 13. minucie miał nawet dogodną okazję, żeby otworzyć wynik, ale zdecydował się uderzać na krótki słupek i trafił w bramkarz rywali. Motywację ma z pewnością także Nicolas Pepe. Iworyjczyk wyraźnie chce zmazać plamę po czerwonej kartce w meczu przeciwko Leeds United.

Z kolei drużyna Molde mogła niespodziewanie wyjść na prowadzenie po około kwadransie od pierwszego gwizdka sędziego. Wtedy to jednak Sinyan zmarnował wrzutkę od partnera i mając przed sobą niemal pustą bramkę, skierował piłkę w stronę Runarssona. Poza tą sytuacją, i paru dośrodkowaniami bez adresata, gospodarze nie nie zagrażali bramce islandzkiego golkipera Arsenalu, który może sobie zarzucić niepewne wyjście do futbolówki tuż przed przerwą.

W drugiej połowie londyńczycy w końcu się przełamali za sprawą Nicolasa Pepe. Najpierw Iworyjczyk trafił sprzed szesnastki w poprzeczkę, a moment później wpisał się na listę strzelców po uderzeniu z 7. metra. Skrzydłowy Arsenalu, charakterystycznie dla siebie, lewą nogą posłał podkręconą piłkę w kierunku długiego słupka. W 55. minucie było już 2-0. Tym razem dogranie w pole karne od Willocka wykorzystał Nelson, wyprzedzając defensorów Molde i umieszczając piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Pierwsze minuty po przerwie nieco przyćmiły pozostałą część spotkania. Z upływem czasu Arsenal nie kreował już tak klarownych sytuacji podbramkowych. Natomiat ekipa Molde, nie mając już nic do stracenia, przesunęła linię defensywy wyżej. Nie przekładało się to na bezpośrednie zagrożenie dla Runarssona ze strony rywali. Wart odnotowania był jedynie strzał Bolly'ego z 76. minuty. W końcówce grę Arsenalu błyskawicznie ożywił Folarin Balogun.19-latek, kilkanaście sekund po zameldowaniu się na murawie, obrócił się z futbolówką w polu karnym po podaniu od Smitha Rowe'a i ustalił wynik meczu, 3-0!

Liga EuropyMolde FKRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AR14 komentarzy: 130326.11.2020, 21:29

@cwalin

Historia z Pepe, kiedy gol padł bodajże obijając słupek i przeciwnika, po strzale Pepito

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.11.2020, 21:29

Ranczomen jaral sie tym cieniasem Nketjahem, a jezdzi ciagle po o wiele lepszych zawodnikach xD

Ranczomen komentarzy: 1231526.11.2020, 21:28

@dami494: :)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 226.11.2020, 21:26

@Ranczomen: A co Ty masz do Elnenego? Bardzo solidny zawodnik

Ranczomen komentarzy: 1231526.11.2020, 21:23

Jak człowiek nie musi oglądać Williana i Elnenego to jakoś tak lżej na serduszku.

ELAdzik komentarzy: 250826.11.2020, 21:21

Tak oglądam Rangers i mi się przypomniał nasz King Artur jak na derby miał coś przygotowane byle tylko wkurzyć ich fanów xD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.11.2020, 21:19

Pepe zanotował dziś najwięcej strzałów (6), wykreowanych sytuacji (4) i udanych dryblingów (9 na 11 prób).

cwalin komentarzy: 236426.11.2020, 21:18

Jedna historia z Eddym.Po zdobytej bramce nie poszedł pogratulować strzelcowi tylko miał pretensję że mu nie podał!!!.Nie pamiętam co to byl za mecz ale to było niedawno.

kaman17 komentarzy: 498426.11.2020, 21:11

@NineBiteWolf:
W niższych kategoriach miał jeszcze lepsze liczby. Myślę, że kompletnie nie pasuje do tego statycznego stylu gry Arsenalu i problemu z kreowaniem sytuacji. To typowy lis pola karnego. On stoi, a piłka mu spada pod nogi. Gdyby nasi robili wiatrak z obrony przeciwników to i Nketiah więcej by strzelał. Bardzo mnie irytuję swoją grą, ale on musi mieć w sobie coś specjalnego.

Naburator komentarzy: 278426.11.2020, 21:04

Jak dla mnie najgorsi dziś Laca i Nketiah. I tak jak po Eddim się można spodziewać bo po za dobrym ustawieniem w polu karnym i idiotycznymi kartkami nic nie wnosi, tak Laca sie zawse starał, wracał po piłkę, starał się rozgrywać, a dziś? Każda piłka stracona, ciągle machał rękoma, do tego olewał totalnie pressing. Tak jak zawsze go bronię, tak teraz mam nadzieję, że sobie odpocznie trochę.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.11.2020, 21:03

Dobrze, że Arsenal już awans. W ostatnich 2 meczach będzie szansa na grę dla młodych: Ceballosa, Elneny'ego, Lacazette'a, Xhaki.

Dominik11 komentarzy: 2016326.11.2020, 21:02

Pewnie w niedzielę zostaniemy sprowadzeni na ziemię.

Ale graliśmy jako tako i młodzi się pokazali. Nkethiah nie powinien się pokazywać już w AFC, Balagoun dziś go wyjaśnił.

Kiepomen komentarzy: 432926.11.2020, 21:02

@edie76: Też mnie martwi ta zachowawczość Artety. Miał być mesjasz od Guardioli, a boi się dać Balgunowi więcej niż 10 minut i gdyby nie fatalne wyniki to dalej gralibyśmy 5 w obronie.

damianARSENAL komentarzy: 851726.11.2020, 21:01

Lacazette. Pierwsze myśli to bramki z Leicester, Liverpoolem i Evertonem.

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 126.11.2020, 21:01

Fajny mecz dla rezerwowych oraz podbudowania pewności siebie. Niestety widać bardzo dużo wad, które powinny zostać jak najszybciej usunięte. Przede wszystkim Xhaka. On już nawet nie uderza z daleka, on po prostu robi to co od początku przygody w Arsenalu czyli bezpieczne podania na bok i do tyłu. Jedyną różnicą jest teraz to, że spada mu skuteczność i nie posyła już długich piłek. Nketiah i Willock to nie są zawodnicy na pierwszy skład. Na pewno nie na mecze Premier League. Laca też chyba jednak powinien zostać wymieniony bo nje daje absolutnie nic. Zimą poszukałbym jakiejś wymiany z udziałem Francuza i sprowadził Eriksena, który grałby na 10tce. Jeśli Arteta chce ustawiać się dmowa DMami to przed nimi musi grać ofensywny pomocnik bo inaczej gra się nie zmieni. Czekam na Wolves.

Mickeylo komentarzy: 272826.11.2020, 21:00

@arsenallord: Sezonu 18/19 się już nie pamięta ?

edie76 komentarzy: 133 newsów: 226.11.2020, 21:00

Powiem szczerze, że nie rozumiem Artety. Po co brać młodych graczy jak nie zamierza ich wystawiać. Jak sens miało wejście na boisko Ceballos'a czy Tierney'a? Mieli się czegoś nauczyć, zdobyć doświadczenie.....? A dla młodych byłoby to coś fajnego - debiut w pierwszej drużynie i to od razu w rozgrywkach europejskich.

Kiepomen komentarzy: 432926.11.2020, 20:59

@arsenallord: XD ta gracz sezonu ale kogo to obchodzi

Kiepomen komentarzy: 432926.11.2020, 20:58

Jakby tak zapomnieć o kwocie jaka wydaliśmy na Pepe, to bym się jarał, że mamy takiego zawodnika no ale niestety o 50 mln za dużo wydaliśmy

Power10 komentarzy: 134026.11.2020, 20:58

Oczywiście jestem całym serduchem.za Pepito ale wariaty moje kochane to tylko Molde klub który nie ma podjazdu do żadnej ekipy z Ligi Angielskiej... Fulham z nimi.by ugrało

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.11.2020, 20:57

@FabsFAN:

Racja. Poczekajmy jeszcze jeden sezon. Może ogarnie, że napastnik jest rozliczany z bramek.

damianARSENAL komentarzy: 851726.11.2020, 20:56

Nketiah to ma potencjał na Bristol City

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11726.11.2020, 20:56

@FabsFAN: Laca nigdy nie ciągnął Arsenalu. No chyba że w dół.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234726.11.2020, 20:56

@Er4s napisał: "Najgorszy piłkarz młodego pokolenia jakiego pamiętam."

Nie przepadam za Nketiahem, ale parę młodych perełek mielismy

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.11.2020, 20:56

Ja uważam, że jakby takim dwóm młodym dawać coraz więcej szans, a takiemu ESR już w ogóle to tak samo by się okazało, że mamy kolejne talenty.

Nketiah na to co czasu grał w składzie to już powinien wykazywać jakieś oznaki talentu, a tymczasem nic takiego nie widać.

Balogun powinien dostawać teraz jak najwięcej szans. Wydaje mi się, że chłop ma bardziej poukładaną głowę i nie kalkuluje.

Smith też Asysta z głową, a nie podanie na pałę.
Dać tym chłopakom więcej czasu i będzie git.

Z Wilocka i Nketiaha można powoli rezygnować bo nie ma żadnego progresu.

kuade komentarzy: 73726.11.2020, 20:53

@MCX018: bo raz gra z aston villa a raz gra z molde - i aston villa to akurat nietypowa dobra drużyna

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.11.2020, 20:53

Strasznie nie podoba mi sie ten hejt w strone Laki z waszej strony. Chlop przez kilka sezonow caignal klub na swoich plecach, a teraz gdy gra troszeczke slabiej, kibice sie od niego odwracaja, zamiast wspeirac w trudniejszym czasie.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234726.11.2020, 20:53

10 lat temu powinienem ustawić jednak inny nick. Coś w stylu next season will be ours, ciągle pasowałby idealnie

damianARSENAL komentarzy: 851726.11.2020, 20:52

Nketiah nie ma nawet podjazdu do Akpoma. Ten drugi tez nic nie pokazał.

haczker komentarzy: 135926.11.2020, 20:52

Byłem fanem Lacy, bo chłop potrafił się zastawić i lepiej utrzymać przy piłce niż np. Auba, ale jest w fatalnej formie, strasznie dużo piłek marnuje. W sumie, to teraz nie dziwię się, dlaczego w reprezentacji był rezerwowym i wyżej stawiany był Giroud (taktyka to swoją drogą). Szkoda, bo początek sezonu miał niezły, a teraz dopadła go chyba jakaś niemoc.

ELAdzik komentarzy: 250826.11.2020, 20:52

@damianARSENAL: Uważam, że LE jest dla niego takie same g.. jak liga francuska. PL to nadal za wysokie progi dla niego.

MCX018 komentarzy: 138826.11.2020, 20:51

Pepe raz zagra dobrze, raz słabo
Co z tym chłopem jest nie tak?

Er4s komentarzy: 310326.11.2020, 20:51

Bez przesady juz z podjarką Balogunem. Fajny perspektywiczny napastnik nr3. Problem w tym ze nr.2 jest Lacazette a nr.1 nie posiadamy.
Nketiah na ten moment to może rezerwy Lincoln City lub Morecambe.
Najgorszy piłkarz młodego pokolenia jakiego pamiętam.

damianARSENAL komentarzy: 851726.11.2020, 20:50

To jak to jest w koncu, Pepe coś potrafi czy nie? Bo po każdym meczu inne opinie tu czytam

Dainc komentarzy: 84726.11.2020, 20:49

@timiiiii: to się nazywa obiektywizm, odmiana dla ciągłych skoków od hejtu po huraoptymizmu

Arsenal96l komentarzy: 501726.11.2020, 20:49

Ładnie dzisiaj Pepito te rogale kręcił . Ma tą lewą stopę nieźle ułożoną .

ELAdzik komentarzy: 250826.11.2020, 20:48

Mamy awans teraz pora żeby grać lepiej w PL.
Było wiadome, że ogramy Molde.

mikbla92 komentarzy: 29426.11.2020, 20:48

Taki fun fact, Eddie mial prawie identyczne wejscie do seniorskiej druzyny :D

Freo98 komentarzy: 639426.11.2020, 20:47

Dla tych piszacych o słabym strzału tu nie o to chodzi, a o sama decyzje. Laca to by gościa zastawiał z poł godziny jeszcze aż ktoś podejdzie, a Nketiah to by nie wiedział co robić

majormati komentarzy: 191426.11.2020, 20:47

Czekam na Martinellego i wiecej minut dla Balagouna, inna sprawa, ze Nelson podstawa.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234726.11.2020, 20:46

Willock liderem asyst w Lidze Europejskiej, teraz podbijamy ligę angielską.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.11.2020, 20:46

Pepe dziś zdecydowanie najlepszym piłkarzem Arsenalu. Najgroźniejsze akcje były zawsze po jego stronie. Strzelił bardzo ładną bramkę, mógł jeszcze ładniejszą. Czas na taki mecz z rywalem lepszym niż Molde.

Ranczomen komentarzy: 1231526.11.2020, 20:45

Nie żeby coś, ale Nketiah z Norwich strzelił 2 i mógł nawet strzelić hat tricka, więc spokojnie, bo za miesiąc będziecie gadać, że jest g :X

timiiiii komentarzy: 194826.11.2020, 20:45

@Dainc napisał: "ale zdobywa gola po strzale w bramkarza, a"

Tylko czekałem aż się ktoś o to przyczepi. Co z tego? Gol to gol. Jak dla mnie może się nawet doturlac ledwo za linię. Napastnik ma strzelać

MCX018 komentarzy: 138826.11.2020, 20:44

@Dainc: Akurat Nketiaha wypadałoby sprzedać bo nie przypominam sobie jakiekolwiek dobrego meczu w jego wykonaniu ;)

DeptaGUNNER komentarzy: 209826.11.2020, 20:43

Rzygać mu się chce jak to oglądam, takie szambo

bizooon komentarzy: 689926.11.2020, 20:43

Majac takich Nkeyiahow i Balogunow na plecach niech sie dziady nasze w ataku poca ze stresu

Dainc komentarzy: 84726.11.2020, 20:42

Chłopak ma mega wejście, ale zdobywa gola po strzale w bramkarza, a tu wszystkim kopara opada i już sprzedaja Lace razem z Edim. Kocham tą stronę :D

thegunners101 komentarzy: 247726.11.2020, 20:40

Ale co chcecie od Nketiaha, przecież kiedyś nam w Carabao awans dał do czwartej rundy.

Thierry_H komentarzy: 1013 newsów: 126.11.2020, 20:38

Balogun pięknie podsumował złote dziecko angielskiej piłki, niejakiego Edwarda.