Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:40

Iker ten aut :D

kamilo_oo komentarzy: 2356713.05.2015, 22:40

Hahah co ten Casillas

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:39

Kto by pomyślał, że taki Juventus dotrze do finału, Szymkowiakowy szacuneczek :)

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:38

Shinev
W pierwszej połowie też nie było go widać zbytnio. Mógł strzelić gola albo dwa ale chciał podawać niepotrzebnie. Druga połowa zniknął totalnie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.05.2015, 22:37

Oglądam od drugiej połowy, ale Ronaldo strasznie bezbarwny

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:36

Ale Juve mądrze gra w końcówce. To wygląda jakby Juve rok temu wygrało LM, a Real czekał 12 lat.

AaronLieber27 komentarzy: 612713.05.2015, 22:36

arsenal

1,24 wiem ze maly ale troche malo meczy mialem na kuponie i pomyslalem sobie ze bedzie to pewniak

AaronLieber27 komentarzy: 612713.05.2015, 22:33

Oby Iker przy niekorzystnym wyniku, dla Realu nie wychodzil z bramki. Bo mam 1X na kuponie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:33

A gdzie w tej sytuacji żółta dla Ramosa?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.05.2015, 22:28

Nie żebym bronił Bale'a, gra słaby mecz. Ale z tamtej sytuacji wycisnął maksimum.

Strasznie mi się podoba Chicharito. Obserwuję jego ruch bez piłki i się jaram. Obrońcy go przestawiają jak chcą, ale zachowuje się jak typowy sęp. Łatwo go znaleźć w polu karnym.

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:27

Shinev
Ja rozumiem, że w tej sytuacji miał trudną pozycję ale ogólnie w tym meczu jest fatalny..

kamilo_oo komentarzy: 2356713.05.2015, 22:27

Groszek pewnie coś wciśnie w 90+

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.05.2015, 22:26

39 podań Pirlo? Tylko?

@Witowo

Nieprawda. Bale dostał wysokie dośrodkowanie i mimo wyskoku nie mógł uderzyć czołem, tylko górną częścią głowy. Jak wiadomo, wtedy piłka leci wysoko, więc z bliska ciężko tak strzelić.

Kurde, kto grał chociaż amatorsko, powinien wiedzieć o co chodzi...

Trequartista komentarzy: 536613.05.2015, 22:25

A, jeszcze Tevez. To mamy pięciu byłych Diabłów.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:24

@simplemann: Dostał Bale dośrodkowanie na główkę będąc metr od bramki Buffona a ten nawet w bramkę nie trafił

Trequartista komentarzy: 536613.05.2015, 22:24

Shinev
Dokładnie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.05.2015, 22:22

Nie było mnie - co miał Bale?

pytri komentarzy: 38913.05.2015, 22:22

jeszcze ok. 20 min i Real skończy sezon z niczym! :D oby tak się stało, bo nie lubię Pereza, jego przerośniętego ego i wydawania chorych kwot na transfery

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.05.2015, 22:21

Co Wy chcecie od Bale'a? Co miał zrobić więcej w tej sytuacji? Za wysokie dośrodkowanie.

Trequartista komentarzy: 536613.05.2015, 22:21

Mamy czterech byłych piłkarzy Manu na boisku

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:20

Bale wywalczy Juventusowi awans do finału dzisiaj haha.

simpllemann
Piękny byłby widok Buffona, Pirlo i Chielliniego z pucharem mistrzów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.05.2015, 22:15

Ktoś tu chyba kiedyś podawał "11" z zawodnikami, którzy nigdy nie wygrali LM i tam był Buffon. Może trzeba będzie go z tego składu wykreślić.

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:12

Groszek na boisku to co? Jakaś fartowna bramka dla Realu?

grzegorz

tak było, też ta kwota była dla mnie przesadą. Fajnie, że Hiszpan się rozwija w Turynie.

TakKrzysiu komentarzy: 893613.05.2015, 22:11

hdmecze.com/channel1.php
...;]

Gorrann komentarzy: 213113.05.2015, 22:11

KAro dobry czlowiek, zapomnialem o tym ze na stronce tvp leci

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:11

Dla Bale'a to chyba ostatni sezon w Realu z taką grą. Na zbity pysk go wywalą.

grzegorz1211 komentarzy: 1030213.05.2015, 22:10

rok temu wszyscy sie smiali że Juve dało 20 mln za Morate. Dziś już chyba nikt się nie śmieje

KArooo23 komentarzy: 190313.05.2015, 22:10

@Gorran
Każdy na tvp ogląda :p

mitmichael komentarzy: 4924313.05.2015, 22:09

hahaha Bale o zgrozo, kibice Realu beda wniebowzieci jak United da za Niego ponad 100-150mln czy ile tam sie przewijało :D

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:08

Gareth dał teraz ciała, ale dobrze :)

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:08

Poproszę o dogrywkę.

simpllemann
Jak Juve wejdzie do finału to chyba większość z k.com za nimi będzie jak czytam komentarze :)