Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

arsenal159

wszyscy robili/robią z niego drewniaka. Miał ciężko w Realu, a jednak coś tam grywał, przeniósł się do Juve i pokazuje, że mogą być z niego ludzie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 22:06

Jeśli będzie finał Barcelona-Juventus to na pewno obejrzę. Barcelona-Real może.

TakKrzysiu komentarzy: 893813.05.2015, 22:06

Z Real czasem będzie sie coraz bardziej angażować w atak i to da Juve szanse na kontry. Ale powiedziałem nowine co? Myślałem o tym od tygodnia.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.05.2015, 22:06

Morata sie rozstrzelal. Czuje ze bedzie tutaj dogrywka. Niestety bez karnych

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:06

kamilo

jeszcze 30 min, sporo czasu na zmianę wyniku ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 22:06

Kiedyś uważałem Morate za słabiaka, ale to bardzo solidny napadzior.

AaronLieber27 komentarzy: 612713.05.2015, 22:06

Wychodzi na to ze Morata > Benzema :D :D

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:05

Zagrali gorzej w obronie teraz niż jakiś polski klub z okręgówki.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.05.2015, 22:05

Będzie dogrywka tak jak mówiłem

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 22:05

Morata na 4 gole to 2 strzelił dawnemu klubowi.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:04

Morata wariacie pogrążasz Real!!!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 22:04

A chcieliście ściągać Pogbe, a tu asysta!

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:02

Pirlo, albo nie przygotowany w 100% do spotkania, albo wychodzą już latka, bo widać, że nieco odstaje, podejmuje o ułamki sekund spóźnione decyzje.

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:00

Bale przypakował, zmienił fryz na jakiś dziwny, śmieszny i to nie jest ten sam przebojowy gostek co w Tottenhamie. Do tego nie dają mu egzekwować wolnych i jest dupa z majonezem jak by powiedział Wujo :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 22:00

W sezonie 2005/06 LM zagralismy z 3 z 4 tegorocznych półfinalistów.

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 21:59

Jak Juve chce myśleć o awansie jeszcze to trener musi zdjąć chyba Pogbę, chłopaka nie ma na boisku.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 21:58

Marcelo to taki debeściak, głowa mała!

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 21:55

Tak patrzę od dawna na tą grę Bale'a i nie widzę za cholerę tych 100 mln.

Gorrann komentarzy: 213813.05.2015, 21:54

Ma ktoś może porzady stream? bo moje padaja co 5 min

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 21:53

qba
Ale trzeba odróżnić grę od filmików. Jedno zostało stworzone w komputerze, drugie miało miejsce na prawdę. Ludzi z gry nikt tak na prawdę nie zabił, bo to nie są ludzie.

Manwe komentarzy: 103613.05.2015, 21:51

qba555

Twoje porównanie miałoby może jakiś sens gdyby ktoś oglądał RZECZYWISTE mordowanie, tortury i egzekucje. Gry, filmy, książki itd to zupełnie coś innego. Halo, ziemia, na matematyce już nie uczą, że nie miesza się gruszek z jabłkami?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 21:50

qbq555
Ja widzę różnicę. I chyba nie tylko ja.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 113.05.2015, 21:49

Różnica jest tylko taka, że przemoc jest bardziej akceptowalna w społeczeństwie niż seks z nieletnim. Czy może być większa zbrodnia niż odebranie komuś życia?
Sorry za double posta.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 21:48

Warto zaznaczyć, że to dopiero drugi mecz Pogby po prawie 2 miesiącach pauzy spowodowanej kontuzją.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 113.05.2015, 21:47

@simpllemann
Ale czym różni się brutalne traktowanie, torturowanie i zabijanie niewinnych "ludzi" (NPC bądź aktorów) od filmiku z pornografią, tym bardziej dziecięcą? Przecież jedno i drugie z założenia deprawuje, to jak ktoś takie rzeczy odbiera to zupełnie inna kwestia.

TakKrzysiu komentarzy: 893813.05.2015, 21:47

Dla mnie ta reguła jest bezdennie głupia. Gdyby ją zmienić, szanse obu ekip nadal byłyby wyrównane. Poza tym kiedy piłkarze drużyny przegrywającej patrzą na wynik meczu poprzedniego, już zupełnie nie mają szans, czasem mniej sie starają i widowisko staje sie męczarnią.

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 21:47

PietrasM

moim zdaniem tak, Chiellini kopnął Jamesa w nogę, więc oczywisty karny.

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 21:46

PietrasM
Po obejrzeniu powtórek jak najbardziej słuszny.

mic_now komentarzy: 218913.05.2015, 21:45

też jestem przeciw zasadzie goli na wyjezdzie. Powinna być dogrywka przy remisie bramkowym

PietrasM komentarzy: 250013.05.2015, 21:45

1 pytanie.
Słuszny karny ?

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 21:45

Pogba jest przereklamowany. Oczywiście jest to dobry piłkarz, młody, jeszcze może zanotować progres, ale nie jest wart więcej jak 40 mln euro.

mic_now komentarzy: 218913.05.2015, 21:44

pogba jest gwiazdą w lidze gdzie nawet gervinho i salah są gwiazdami więc on to jest bardzo nie pewny towar.

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 21:43

Osobiście nie trawię reguły goli na wyjeździe. Jeśli jakiś klub jest w stanie strzelić tę samą liczbę bramek jak drużyna przeciwna to czemu ma być gorsza, bo strzeliła je u siebie? Jeśli ktoś jest mocny to umie strzelać na każdym stadionie.
Te zasada sprzyja takim drużyną jak Chelsea czy drużyny z Serie A. tj. strzelą fartowną bramkę na wyjeździe (czy to na 1-1 czy na 1-0) i już mogą u siebie murować ile chcą.

mercol7 komentarzy: 270413.05.2015, 21:42

Eh po tym meczu chyba nikt sie nie skusi na Pogbe :)

polishbrigadesx komentarzy: 1022413.05.2015, 21:42

Brawo Real na razie jest dobrze może uda się ich dobić.

pLYTEK komentarzy: 412013.05.2015, 21:40

Daniho, co jest w tym głupiego ? Liczy się wynik dwumeczu, w przypadku remisu - większa liczba strzelonych goli na wyjeździe. Na ten moment 2-2 i RM z golem strzelonym na wyjeździe.

grzegorz1211 komentarzy: 1031213.05.2015, 21:39

Pogba jak do tej pory kompletnie nic nie pokazuje. Klub który za niego wyłoży kasę może nieźle umoczyć

w00jtek komentarzy: 36313.05.2015, 21:39

Juve grając u siebie walczyło o każdą piłkę, a teraz zaparkowali jak Chelsea...

maniekuw komentarzy: 264713.05.2015, 21:37

w finale sędzie nie będzie wiedział komu pomagać

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 21:36

Kurde co oglądam mecze LM to nastawiam się z góry, że sędziowie chociaż tam są dobrzy, a tu co mecz się zawodzę. Po co oni biorą sędziów z innych państw, niech może po prostu sędziów ściągają te bogatsze kluby, bo sędziowie i tak zawsze są za nimi.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 21:36

Nie każdy kto zabija ludzi w grze chce to robić także w życiu realnym ale każdy kogo podnieca oglądanie dzieci jest chory.

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 21:34

Vidal co leciał z łokciem. MMA.

mic_now komentarzy: 218913.05.2015, 21:34

ja bym predzej dal karnego za ten lokiec vidala teraz niz za ten wczesniejszy faul