Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356713.05.2015, 17:50

mlody

a co to za reklamy wyskakują ?

shark31 komentarzy: 601313.05.2015, 17:49

arsenal159 bo to nie jest wybitny zawodnik ale bardzo rowny i napewno wiecej by nam dawal obecnie niz Theo, Ox a nawet Wellblack.

Thide
I wlasnie w tym patchu co ci podawalem jest pokazane jak wychodza z szatni.

No ale moze cos znajdziesz dla siebie akurat ;)

mlody13 komentarzy: 337413.05.2015, 17:43

@thide
żadnych nowych-dziwnych aplikacji.

Nie dodałem, że działam na mozilli. Po reinstalacji zostaną zakładki i dodatki?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 17:43

shark31: Kiedyś też pisałem coś o Milnerze, że jest lepszy od naszych skrzydłowych m.in. Walcotta i Chamberlaina, to każdy pisał, że to nieprawda i że jest słaby. A prawda jest taka, że niby to taki zapchajdziura, ale na skrzydle gra bardzo solidnie i robote robi :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 17:42

kamilo: Ekstraklasy oglądać się nie da, ale doping na np. Legii to coś niesamowitego, aż ciary przechodzą :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2015, 17:37

dlaczego wolałbyś uniknąć? teraz po odinstalowaniu i odczekaniu 15 sekund masz tę samą przeglądarkę, co wcześniej tylko bez syfów

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:37

MSN

BBC

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.05.2015, 17:37

thide

balo co najwyzej moze w lfc , zgarnac nagrode ,,wpadka sezonu'' , choc tam jest duza konkurencja, w stylu lamberta i jeszcze paru.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2015, 17:36

@mlody wczoraj miałem to samo. wejdź w panel sterowania-dodaj usuń programy i weź sortowanie po dacie. sprawdź czy nie masz 3 dziwnych aplikacji. jak masz to delete, odinstaluj też chrome i zainstaluj ponownie. przynajmniej u mnie tak było.

shark31 komentarzy: 601313.05.2015, 17:36

Bedzie Milner a jakies Sznederlęły czy inne Kondogbie. Za darmo i bardzo dobry. A ktos kto by go nie chcial nawet na lawke to poprostu niewie jak gra:) Asysty notuje czesciej niz kazdy z naszych pomocnikow, a kluczowych podan i wykreowanych akcji w AFC ma tylko wiecej Ozil.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2015, 17:35

chyba wyrzucili balo z głosowania

mlody13 komentarzy: 337413.05.2015, 17:34

@thide
to nie wchodzi w grę, nie mam twittera

@bobslej
wolałbym uniknąć reinstalki. Wirusa też raczej wykluczam.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:33

lays
Chyba gości. Chociaż czasami i naszym się zdarza. Szkoda, że tylko czasami.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.05.2015, 17:33

Niech Juventus dzisiaj wygra.

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 17:31

Simpll

Aczkolwiek mysle ze w Lm w polfinale, finale, a naset w cwiercfinale z fajnym przeciwnikiem bylby fajny doping i itp

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.05.2015, 17:28

ciekawostka

jesli real i sevilla wygraja LM i LE , beda to Ci sami zwyciezcy co rok temu.

lays

no, jones bronił w paru meczach.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:28

lays
I teraz porównać nasz ostatni mecz z tym wczorajszym Bayernu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2015, 17:24

@mlody, follownął cię ktoś na twitterze?

bobslej22 komentarzy: 836213.05.2015, 17:21

mlody>>> przeinstaluj przeglądarkę . Ściągnij jakiś program do Trojanów.

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 17:20

Dlatego wole Benteke.

Lukaku chcialem gdy doszddl do cfca pozniej byl na wyp w WBA. Teraz jest takim klockiem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.05.2015, 17:20

Mignolet uznany graczem sezonu w lfc.

Dziwne, bo przeciez tam na sterlinga i cou był ostry hype w tym sezonie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:20

Gdyby to było możliwe to zrezygnowałbym z jednego piłkarza w zamian za taki doping jaki był wczoraj na Allianz Arena.

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 17:18

Mic

Chodzilo mi o to ze ma taka serie jaka mial Giroud

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:17

sledziooo
Dlatego już odliczam czas do 1 września.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2015, 17:16

ta, Lukaku też ma taki hajp, a strzela niezbyt dużo. wydali na niego 35 milionów euro, a w BPL 34 mecze 9 bramek.

sledziooo komentarzy: 88013.05.2015, 17:15

Witam!

Kiedy by tu nie wejść tu zawsze odbywa się okienko transferowe. 5 kupić, 5 sprzedać :P Kanonierzy królowie FMa!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 17:14

mic_now
5.

mlody13 komentarzy: 337413.05.2015, 17:11

Panowie, od wczoraj adblock nie blokuje mi reklam tylko na wp.pl Jakieś rady?

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.05.2015, 17:08

Lukaku bym nie chciał. Marnuje więcej setek niż Giroud.
Mane? Bez przesady. Słaby zawodnik. Strasznie chimeryczny. Na 10 meczów ma 2 dobre.

afc4life komentarzy: 478313.05.2015, 17:05

Tak jak nizej, 3 transery
Fekir,Benteke + DM caly czas licze bardziej na Morgana niz Kondogbie/Kryche.
Ewentualnie jeszcze jakiegos niedrogiego solidnego obronce do rotacji.

mic_now komentarzy: 218913.05.2015, 17:05

"Ma serie jak Giroud" Giroud to ostatnio ma serię 6 meczów bez gola więc co Ty piszesz :)

koczan_4 komentarzy: 330213.05.2015, 16:54

Mane może.i dobry, ale strasznie chaotyczny, coś jak nasz Ox a może i b

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.05.2015, 16:52

Fekir, Benteke, Kondogbia/Krychowiak i okienko będzie udane.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.05.2015, 16:51

Songoku
Rowniez podpisuje sie pod bylym zawodnikiem RSCA.

Jeden jak i drugi bardzo milr widziany. Wazne ze Belg !

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 16:50

Legenda Bayernu Monachium Oliver Kahn nie podziela entuzjazmu większości niemieckich ekspertów, którzy chwalą niemiecki zespół za rewanżowy mecz z Barceloną.

Bawarczycy przegrali pierwszy mecz z Barceloną 0:3, w drugim po pół godzinie przegrywali już 1:2 i potrzebowali aż pięciu goli do awansu. Ostatecznie honorowo wygrali 3:2, co jednak dla Kahna nie ma większego znaczenia.

– Przez dwa lata Guardiola nie znalazł odpowiedniego systemu defensywnego na najważniejsze mecze – analizował Kahn w pomeczowym studiu w telewizji ZDF. Odnosił się zarówno do dwumeczu z Barceloną, jak i ubiegłorocznego półfinału z Realem Madryt, kiedy niemiecki zespół przegrał w dwumeczu aż 0:5. – To wstyd dla takiego klubu jak Bayern – dodał.

– Dante i Rafinha to nie poziom Bayernu. Przy drugim golu Benatia zachował się, jakby był ślepy. A gdy widzę Lahma grającego na pozycji Robbena to mogę jedynie spytać siebie: co tu się dzieje?! – kontynuował Kahn.

W studiu doszło także do niecodziennego zdarzenia. Zaraz po zakończeniu meczu, jeszcze w stroju meczowym, gościem specjalnym był Thomas Mueller. Prowadzący oraz Kahn zdążyli zadać zaledwie dwa pytania, bo później piłkarz został zabrany do szatni przez rzecznika prasowego. – W ciągu 20 lat nigdy nie widziałem, aby ktoś porwał piłkarza ze studia. Guardiola pewnie oznajmił, że chce natychmiast widzieć wszystkich w szatni, tylko po to, by powiedzieć, że dziękuje im za mecz – drwił z sytuacji Kahn.

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 16:48

Zaskoczę was może, ale mi się bardzo podoba Mane z Soton :D Gość potrafi ładnie pokręcić. Takiemu Liverpoolowi by się Mane przydał, przebojowy dobry skrzydłowy.

songoku95 komentarzy: 2348613.05.2015, 16:48

ja uważam że idealnym zawodnikiem dla Nas to Lukaku!

koczan_4 komentarzy: 330213.05.2015, 16:47

Fekir to mógłby przyjść nawet i w to lato, na skrzydło byłby jak znalazł.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.05.2015, 16:45