Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.05.2015, 20:00

Szybko biegać to on mógł sobie na rozgrzewkę w tym meczu ze Swansea :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.05.2015, 19:59

Pewnie nie wiecie, ale KRYSTIAN BIELIK dwa dni temu w meczu U21 przeciwko Boltonowi zaliczył ładną asyste. :) (Wiem, to tylko młodzieżówka)

player.arsenal.com/player/6291-under-21s-v-bolton-a

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.05.2015, 19:57

Ma ktoś kartę kibica na mecze reprezentacji?

gunners007 komentarzy: 954313.05.2015, 19:57

Walcott na szpicy to dobry pomysł tylko musi pograć na tej pozycji kilka razy od początku. Z marszu to jasne, że nie będzie grał tam od razu na maksimum możliwości, tym bardziej, że on jest po kontuzji po której nie zdążył jeszcze na poważnie pograć w piłkę.
Oczywiście Walcott na ataku powinien grać w meczach w których gra będzie bardziej otwarta, a na autobusy Giroud. Ze Swansea Theo miał bardzo utrudnione zadanie bo nie mógł robić tego w czym jest najlepszy czyli szybko biegać.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 19:55

Kurcze sezon startuje zaraz na początku sierpnia, Wenger się z zakupami nie wyrobi :/

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 19:54

@KOL: Faktycznie, czytanie ze zrozumieniem u mnie się kłania + zjadanie liter (mecz zamiast meczu)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 19:52

@KOL: A przypadkiem w jakimś mecz Ramsey nie grał na boku obrony?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 19:48

AJR

grał już na : defensywnym, b2b, rozgrywającym, skrzydle, prawej obronie, czas na napastnika

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.05.2015, 19:47

KOL
Ramsey na szpicy to byłby ciekawy wynalazek.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 19:45

Narazie o tym nie myśle,ale bo krew mnie zalewa, jak ten Wenger pierdzieli.

Ten na szpice, tamten na szpice, zaraz Ramsey na szpice, a prawda taka, że po za Giroudem to nikt u nas nie może tam grać.
CFC mordowało się z napastnikiem,kupili go i mistrz.
City z miejsca chce zamieniać Toure Pogbą.

A u nas wiecznie te same manewry,ten załata dziure tam, tamten tu, bo ma jakosc. Theo napastnikiem ? moze w 4-4-2 inaczej nie ma mowy.

shark31 komentarzy: 601313.05.2015, 19:39

“It’s not too late for him (Walcott) to become a striker,” Wenger said on ESPN. “I think his position will be striker. I work with him in both situations, as a striker and as a wide player, but the quality of the runs is so fantastic with the pace he has.

“He is a good finisher now. When he was younger he was rushing his finishing, but he is a good finisher now. I bought him at Southampton when he was 17 because I believe in his qualities as a good finisher and now the timing of his runs are very intelligent.

“He’s at the best age, being born in 1989. Being 26 to 32 as a striker is the best age as a striker and I wouldn’t like to miss that golden age.

“He is naturally gifted to play in this forward position, but he has different qualities. Olivier Giroud has a physical presence, back to goal, can head the ball. Theo is more a guy who is a runner, who goes behind.”

Tzn. że do ofensywy i tak nikt nie przyjdzie, no chyba ze Theo odejdzie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 19:37

Waskitcz
Jestem na nie. Nie ma miejsca na półśrodki. Albo bierzemy kogoś z czołówki albo nie zaśmiecajmy sobie kadry.

Waskitcz komentarzy: 449213.05.2015, 19:34

Arsenallord
ARJ

Dlatego go wymienilem, faktycznie mogłem sobie podarować wzmianke o patriotyzmie.

Ja bym chciał u nas Milia :D

Waskitcz komentarzy: 449213.05.2015, 19:32

A co powiecie na półśrodek w napadzie w postaci Austina lub Gomisa? :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.05.2015, 19:27

Zdrowy rozsądek każe wskazać Lewego w TOP napastników bez względu na to czy kto go lubi czy nie.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.05.2015, 19:27

Waskitcz---> Patriotyzm? Lewy to absolutny TOP.

Waskitcz komentarzy: 449213.05.2015, 19:24

Giroud nie jest topowy, Oliver jest solidnym napastnikiem który pasuje do naszego stylu gry.

Topowi są napastnicy z Ameryki południowej i Ibra!

Chociaż po tym sezonie Falcao to ci killerzy z Łaciny stracili. Ale Suarez, Cavani, Aguero, "Falcao", Higuain, Tevez. a w Europie? Ibra, Karim i patriotyzm każe wymienić Lewego.

P.S nie wiem gdzie Costę przydzielić :p

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.05.2015, 19:23

Matthefff---> Kolejność nieprzypadkowa: Dybala, Benzema, Benteke, Martinez, Higuain, Cavani

Trequartista komentarzy: 536613.05.2015, 19:17

Matthefff
Każdego oprócz Martineza. Najbardziej Dybalę, bo obskoczy też skrzydło, a przydałby się ktoś atakujący z boku na przykład w takim meczu jak ze Swansea

TakKrzysiu komentarzy: 893813.05.2015, 19:15

dailycannon.com/2015/05/watch-serge-gnabrys-u21-goal-v-bolton/

Strzela Gnabry, ale akcja przy pierwszej bramce całkiem fajna.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 19:11

Alonso
Nie zaczynaj tematu "Giroud topowym napastnikiem" bo się zacznie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.05.2015, 19:10

Jeszcze się okno transferowe nie zaczęło a już mam dość tych plotek.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.05.2015, 19:10

lays dobrze napisał. Gadanie, ze na szpicy może grać ten ten i ten a umie tam grać tylko Giroud. Walcott, Welbeck czy Alexis pokazują tam mniej niż połowę swoich umiejętności.

Alonso komentarzy: 1282413.05.2015, 19:09

Dobrze, że Giroud się ogarnął tak lekko ale dobija do tych topowych momentami.

@Matt
Benzema chyba najbardziej pasuje do Arsenalu i stylu wejscia z piłką do bramki.

Matthefff komentarzy: 190213.05.2015, 19:00

Panowie którego napastnika z tych poniżej chcielibyście u nas oglądać ?

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 19:00

Jutro mam ustna z polaka, postanowilem, ze nie bede sie uczyl ;d Lektury kojarze, a jutro bede widzial pytania rano jakie sa i zestawy ;d wchodze jako ostatni o 17.45, wiec licze, że będzie dobrze...

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 18:59

Alonso

I w kółko pieprzenie, że na szpicy może grać Walcott, Sanchez, Podolski, a nawet Campbell.

Na szpicy nie potrafi grać nawet Welbeck.

Napastnik to mus, no ale co zrobisz; d

Alonso komentarzy: 1282413.05.2015, 18:57

@leys
Tak samo, ledwo stary kupił Welbecka i już następny napastnik? Nie wierze w to

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 18:49

A ja mam odwrotne wrażenie. Wydaje mi się, że na 95 % dojdzie DM, a marne szanse na napastnika

shark31 komentarzy: 601313.05.2015, 18:40

Nie byłbym taki pewny tego DMa. Tyle lat go potrzebowaliśmy, a na dodatek pojawił się Coqu... Imo przyjdzie napastnik na 95%, ale reszty transferow w ogole nie jestem pewien. Duze szanse daje jeszcze Cechowi i Milnerowi, bo okazje.

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 18:38

KOL
O no to może będzie na bandaże dla Wilshera

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 18:35

Arsenal will receive €3.8m if Barca win the UCL because of the add-ons in the Vermaelen deal.

Simao12 komentarzy: 775213.05.2015, 18:28

Benteke, Cavani, Martinez(jeszcze ze 3 lata pociągnie) to by były dobre opcje ew. Lacazette.

Na DM nie wiem kogo ale pewnie ktoś przyjdzie

Na inne pozycje wzmocnień raczej nie potrzeba ale top class player zawsze mile widziany

lays komentarzy: 3987113.05.2015, 18:27

Arsenal midfielder Aaron Ramsey says he's growing frustrated with his right-wing role

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-aaron-ramsey-growing-frustrated-5690892

mlody13 komentarzy: 337413.05.2015, 18:08