Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos

Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos 18.03.2021, 20:53, Patryk Bielski 236 komentarzy

Kanonierzy mimo porażki 0-1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Europy z Olympiakosem na Emirates Stadiuim awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Stało się tak dzięki zwycięstwu 3-1 w Grecji, gdzie londyńczycy popisali się zdecydowanie lepszą skutecznością niż dzisiejszego wieczoru.

W porównaniu do derbowego starcia z Tottenhamem, Mikel Arteta dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce. Oto zestawienia, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Leno, Bellerin (81' Chambers), Luiz, Gabriel, Tierney, Ceballos (57' Ødegaard), Elneny (57' Thomas), Xhaka, Pepe, Aubameyang, Smith Rowe (81' Martinelli).

Olympiakos: Sa, Sokratis, Ba, Holebas, Androutsos (63' Bruma), M'Vila, Camara, Reabciuk (84' Lala), Masouras (63' Randjelovic), El-Arabi, Fortounis (84' Bouchalakis).

Arsenal rozpoczął mecz niemrawo, sądząc, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. To mogło drogo kosztować gospodarzy, którzy byli o włos od stracenia bramki już w 20. minucie spotkania. Wówczas to Sa posłał świetne podanie przez całe boisko do El-Arabiego. Napastnik gości stanął oko w oko z Leno, jednak Niemiec okazał się lepszy i obronił uderzenie rywala. Na odpowiedź Kanonierów nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie 4 minuty później wracający do składu Aubameyang przestrzelił w doskonałej sytuacji z okolic szesnastego metra. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Goście dobrze rozpoczęli drugą część meczu i od razu ruszyli na bramkę londyńczyków. Dopięli swego w 51. minucie, gdy do siatki trafił jeden z najlepszych aktorów tego wątpliwego spektaklu - El-Arabi. Marokańczyk mimo asysty dwóch piłkarzy Arsenalu zdołał oddać strzał w polu karnym. Piłka odbiła się po drodze od Gabriela i zatrzepotała w siatce. Wszystko zaczęło się od straty Ceballosa, który nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Wedle statystyk, Hiszpan zawinił przy 4 bramkach w swoich ostatnich 3 występach w Lidze Europy.

Arteta szybko zareagował na taki rozwój sytuacji i wpuścił na boisko Thomasa oraz Ødegaard. Gra Kanonierów nieco się poprawiła, jednak w porównaniu z meczem z Kogutami, ciężko było znaleźć pozytywy. W 80. minucie szansę na zabicie meczu miał Aubameyang, ale Gabończyk ponownie chybił, mając przed sobą jedynie Sa.

W końcówce meczu na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców Martinelli. Brazylijczyk w swojej pierwszej akcji po wejściu na murawie wywalczył rzut wolny, który skutkował najpierw żółtą, a później czerwoną kartką dla Ba. Senegalczyk ujrzał drugi kartonik w konsekwencji odbicia piłki po gwizdku sędziego. Chwilę później ponownie Auba mógł wyrównać stan meczu, ale po podaniu Gabiego, krzyżakiem trafił w bramkarza rywali.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Arsenal mimo porażki awansował do 1/4 Ligi Europy. Już w niedzielę czeka nas derbowe spotkanie z West Hamem United!

Zobacz skrót spotkania

Liga EuropyOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia12345następna
Kaczaza komentarzy: 719219.03.2021, 13:56

Szczerze powiem że trzeba będzie się przyłożyć do meczu. Z Aubą w takiej formie będzie piekielnie trudno.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 319.03.2021, 13:23

@GunnersFan9: Z Ajaxem.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 319.03.2021, 13:19

Praga wygrała z Lisami i Rengersami , w lidze pakują po 10 bramek ale powinno być ok..Jedno dobre spotkanie i remis.

Moegi14 komentarzy: 174019.03.2021, 13:19

Clichy królu złoty :) lepiej tego nie mógł wylosować

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 819.03.2021, 13:17

Losowanie mamy dobre. Wychodzi na to, że finał z Manchesterem United.

kaman17 komentarzy: 496619.03.2021, 13:17

Mamy drogę do finału. Byle tylko tego nie popsuli...

Kowal96 komentarzy: 1758119.03.2021, 13:16

Pólfinał Barista vs. Kasztan?

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 319.03.2021, 13:15

MU z Ajaxem w półfinale. A My jakbyśmy przeszli z mocnym Dynamem.

Kowal96 komentarzy: 1758119.03.2021, 13:15

Uff nie trafimy w półfinale na MU.

kaman17 komentarzy: 496619.03.2021, 13:15

Zapowiada się ciekawy półfinał. 4 mocne drużyny mogą być, rzadko się to zdarzało w ostatnich latach.

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 819.03.2021, 13:13

teraz chyba będzie drabinka tak? jak przejdziemy Slavię to gramy z kimś Manchester United - Granada?

Arsenal96l komentarzy: 499919.03.2021, 13:13

Powinno być lekko a będzie męczarnia

Gunner72 komentarzy: 167819.03.2021, 13:13

Slavia to czarny koń, nie można ich zlekceważyć

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 419.03.2021, 13:13

Slavia w gazie, na pewno nie będzie spacerek.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 319.03.2021, 13:11

Slavia by się przydała. Praga jest ładna i gościnna.

Patriko komentarzy: 520719.03.2021, 12:55

Też mam nadzieję, że trafimy na merdasow z Rzymu.

cubensis90 komentarzy: 37319.03.2021, 12:52

@GunnerKaspi: 1000 podań na własnej połowie? Wiem, że obiektywność to trudna sztuka, jeśli chodzi o somsiada, ale come on. Nie twierdzę, że to otwarta droga do finału, ale szanse są spore.

Siła illuminati zrobi cuda, 2012 - 2021. xD

lukasz845 komentarzy: 453119.03.2021, 12:49

Stawiam na Romę

cubensis90 komentarzy: 37319.03.2021, 12:45

@NaZawszeArsenal: Nie pogniewam się na takie samo zakonczenie, jak z 2012.

majkel_majkel komentarzy: 1341 newsów: 4219.03.2021, 12:44

Jak tam nosy Panom podpowiadają? Ja czuję Ajax

NaZawszeArsenal komentarzy: 122419.03.2021, 12:43

Finał Bayern - Chelsea

SMTX komentarzy: 204519.03.2021, 12:37

@aguero10: Najsłabsza, a w finale pewnie któraś z tych drużyn się znajdzie. Lipsk miał być taki mocny, a dostali w czapę jak dzieciaki, Atalanta podobnie wyjaśniona. Do pierwszych meczów jeszcze 3 tygodnie forma poszczególnych zespołów i zawodników może się jeszcze mocno zmienić.

@pLYTEK:
Partey to pozycja 6. Kiedy patrzę jak Ganczyk musi grać z Krzaka to płakać sie chce . Trzeba kreatywnej 8 dla Thomasa wtedy środek wyglądał by dużo lepiej .

alexis1908 komentarzy: 355819.03.2021, 12:30

@Alonso: Real to dostanie od LFC srogie lanie :)

Joker_224 komentarzy: 517519.03.2021, 12:29

W końcu powrót mojego czasozabijacza!

fabregas1987 komentarzy: 2570619.03.2021, 12:26

@Kowal96: na to liczę. Mam kumpla, kibica United, który niedawno się przeniósł do trojmiasta. Wymarzyliśmy sobie finał Arsenal-United tam :D

fabregas1987 komentarzy: 2570619.03.2021, 12:25

Trochę szkoda, że 3 najlepsze zespoły są po jednej stronie drabinki...
Jakbym miał stawiać jakieś pieniądze to finał Bayern - Real, ale myślę, że City może sporo krwi napsuć Bawarczykom

Rynkos7 komentarzy: 655319.03.2021, 12:25

@pLYTEK:
To właśnie Partey ma być tym pomocnikiem zabezpieczającym tyły o.0

Alonso komentarzy: 1282419.03.2021, 12:25

Real z Bayernem w finale

GunnerKaspi komentarzy: 70719.03.2021, 12:25

Chelsea z prostą drogą do finału? Proszę Was.. to, że Tuchel poprawił ich wyniki i sprawił, że wymieniają 1000 podań na swojej połowie nie stawia ich faworytem w walce z Porto, a w półfinale Real się po nich przejedzie tym bardziej.

Kowal96 komentarzy: 1758119.03.2021, 12:19

@fabregas1987:

Moim zdaniem tak, skoro miesiąc później ma być Euro niby z kibicami na trybunach. Ale nie zdziwię się jak zrobią wstęp tylmo dla kibiców z kraju, w którym zostanie rozegrany mecz.