Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos

Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos 18.03.2021, 20:53, Patryk Bielski 236 komentarzy

Kanonierzy mimo porażki 0-1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Europy z Olympiakosem na Emirates Stadiuim awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Stało się tak dzięki zwycięstwu 3-1 w Grecji, gdzie londyńczycy popisali się zdecydowanie lepszą skutecznością niż dzisiejszego wieczoru.

W porównaniu do derbowego starcia z Tottenhamem, Mikel Arteta dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce. Oto zestawienia, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Leno, Bellerin (81' Chambers), Luiz, Gabriel, Tierney, Ceballos (57' Ødegaard), Elneny (57' Thomas), Xhaka, Pepe, Aubameyang, Smith Rowe (81' Martinelli).

Olympiakos: Sa, Sokratis, Ba, Holebas, Androutsos (63' Bruma), M'Vila, Camara, Reabciuk (84' Lala), Masouras (63' Randjelovic), El-Arabi, Fortounis (84' Bouchalakis).

Arsenal rozpoczął mecz niemrawo, sądząc, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. To mogło drogo kosztować gospodarzy, którzy byli o włos od stracenia bramki już w 20. minucie spotkania. Wówczas to Sa posłał świetne podanie przez całe boisko do El-Arabiego. Napastnik gości stanął oko w oko z Leno, jednak Niemiec okazał się lepszy i obronił uderzenie rywala. Na odpowiedź Kanonierów nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie 4 minuty później wracający do składu Aubameyang przestrzelił w doskonałej sytuacji z okolic szesnastego metra. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Goście dobrze rozpoczęli drugą część meczu i od razu ruszyli na bramkę londyńczyków. Dopięli swego w 51. minucie, gdy do siatki trafił jeden z najlepszych aktorów tego wątpliwego spektaklu - El-Arabi. Marokańczyk mimo asysty dwóch piłkarzy Arsenalu zdołał oddać strzał w polu karnym. Piłka odbiła się po drodze od Gabriela i zatrzepotała w siatce. Wszystko zaczęło się od straty Ceballosa, który nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Wedle statystyk, Hiszpan zawinił przy 4 bramkach w swoich ostatnich 3 występach w Lidze Europy.

Arteta szybko zareagował na taki rozwój sytuacji i wpuścił na boisko Thomasa oraz Ødegaard. Gra Kanonierów nieco się poprawiła, jednak w porównaniu z meczem z Kogutami, ciężko było znaleźć pozytywy. W 80. minucie szansę na zabicie meczu miał Aubameyang, ale Gabończyk ponownie chybił, mając przed sobą jedynie Sa.

W końcówce meczu na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców Martinelli. Brazylijczyk w swojej pierwszej akcji po wejściu na murawie wywalczył rzut wolny, który skutkował najpierw żółtą, a później czerwoną kartką dla Ba. Senegalczyk ujrzał drugi kartonik w konsekwencji odbicia piłki po gwizdku sędziego. Chwilę później ponownie Auba mógł wyrównać stan meczu, ale po podaniu Gabiego, krzyżakiem trafił w bramkarza rywali.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Arsenal mimo porażki awansował do 1/4 Ligi Europy. Już w niedzielę czeka nas derbowe spotkanie z West Hamem United!

Zobacz skrót spotkania

Liga EuropyOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia12345 następna
sWinny komentarzy: 781818.03.2021, 21:27

I klub z małej Chorwacji eliminuje mocny Tottenham. Ciekawe czy w Polsce dożyjemy takich czasów...

inwilshereitrust komentarzy: 49718.03.2021, 21:22

@BizoNxd6: a całkiem poważnie - każda drużyna jest zasięgu przy dobrym dniu, po losowaniu okaże się jak ciężko może być, ale dopóki piłka w grze to każdy kibic powinien wierzyć.

PietrasM komentarzy: 249418.03.2021, 21:17

Co można powiedzieć o dzisiejszym spotkaniu. Za dużo słabych punktów.
Bellerin. Elneny. Ceballos (z przebłyskami). Auba. Pepe kompletnie bez synchronizacji. Nie można wygrywać kiedy 5'u gra cieniznę.

Partey jak wchodzi z ławki to popełnia sporo błędów i raczej ma siłę na 70 minut.

Oldgunner3 komentarzy: 969818.03.2021, 21:15

Trochę obciach przegrać u siebie z taką ekipą jak OP.Dziwi nasze stosunkowo wysokie miejsce w lidze zważywszy na naszą dzisiejszą skuteczność.Kilku graczy pokazało po raz kolejny,że powinno jak najszybciej opuścić Arsenal - zwłaszcza mogły irytować straty Ceballosa czy Bellerina.

PtoOk komentarzy: 220018.03.2021, 21:11

Orsiccccccccc!!!!!

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4218.03.2021, 21:10

Tottki zawsze służą pocieszeniem

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44718.03.2021, 21:10

Mam coś mocne przeczucia że zagramy w kolejnej rundzie z Dinamem Zagrzeb :)

Fajnie ze jest awans. Lepiej w byle jakim stylu awansować niz w pieknym odpaść jak dla mnie ;)

majormati komentarzy: 191418.03.2021, 21:06

Lacazette pomimo, ze potrafi zepsuć to i tak powinien byc naszym pierwszym wyborem.

youngd komentarzy: 73718.03.2021, 21:05

Wooow! Działa! No w końcu! Witam ponownie! Szkoda tylko, że nie obstawili meczy w typerze ale mam nadzieje, że ta kolejka nie będzie się liczyła ;)

baks1906 komentarzy: 718.03.2021, 21:03

Auba dzisiaj tragedia, dużo okazji zmarnowanych, ale bardziej rzuciło mi się w oczy sytuację stykowe w których odpuszczał, nie powalczył o piłkę, niecelne zagrania, szczególnie na początku spotkania, widać że brakuje mu tego czegoś co w poprzednich sezonach.
Na plus wejście Gabiego i Odegaarda

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.03.2021, 21:02

Siemanko! :)

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.03.2021, 21:02

W następnej rundzie Granada/Rangers/Dinamo/Slavia i powinien być półfinał

swistak86 komentarzy: 119418.03.2021, 21:02

Widać jaką robi różnice Partey na boisku a do tego Odegaard, który jeszcze nauczy się strzelać i będzie miodzio xD no i auba ława Laca murawa koniecznie ! przecież Auba żadnej piłki nie jest w stanie wygrać ani zasłonić ciałem

BizoNxd6 komentarzy: 287818.03.2021, 21:00

@inwilshereitrust:

Wierzysz w to, że z taką grą mamy szansę na wygranie na LE ?...

MarkOvermars komentarzy: 913118.03.2021, 20:59

Dobrze że w końcu Martinelli chociaż parę minut dostał bo już zwątpiłem

inwilshereitrust komentarzy: 49718.03.2021, 20:56

Obama dramat, ale jest awans to najważniejsze. Czekamy na wyniki losowania jutro o 13 bodajże i tylko 5 spotkań dzieli od LM