Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos

Gorzko-słodki smak awansu: Arsenal 0-1 Olympiakos 18.03.2021, 20:53, Patryk Bielski 236 komentarzy

Kanonierzy mimo porażki 0-1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Europy z Olympiakosem na Emirates Stadiuim awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Stało się tak dzięki zwycięstwu 3-1 w Grecji, gdzie londyńczycy popisali się zdecydowanie lepszą skutecznością niż dzisiejszego wieczoru.

W porównaniu do derbowego starcia z Tottenhamem, Mikel Arteta dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce. Oto zestawienia, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Leno, Bellerin (81' Chambers), Luiz, Gabriel, Tierney, Ceballos (57' Ødegaard), Elneny (57' Thomas), Xhaka, Pepe, Aubameyang, Smith Rowe (81' Martinelli).

Olympiakos: Sa, Sokratis, Ba, Holebas, Androutsos (63' Bruma), M'Vila, Camara, Reabciuk (84' Lala), Masouras (63' Randjelovic), El-Arabi, Fortounis (84' Bouchalakis).

Arsenal rozpoczął mecz niemrawo, sądząc, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. To mogło drogo kosztować gospodarzy, którzy byli o włos od stracenia bramki już w 20. minucie spotkania. Wówczas to Sa posłał świetne podanie przez całe boisko do El-Arabiego. Napastnik gości stanął oko w oko z Leno, jednak Niemiec okazał się lepszy i obronił uderzenie rywala. Na odpowiedź Kanonierów nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie 4 minuty później wracający do składu Aubameyang przestrzelił w doskonałej sytuacji z okolic szesnastego metra. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Goście dobrze rozpoczęli drugą część meczu i od razu ruszyli na bramkę londyńczyków. Dopięli swego w 51. minucie, gdy do siatki trafił jeden z najlepszych aktorów tego wątpliwego spektaklu - El-Arabi. Marokańczyk mimo asysty dwóch piłkarzy Arsenalu zdołał oddać strzał w polu karnym. Piłka odbiła się po drodze od Gabriela i zatrzepotała w siatce. Wszystko zaczęło się od straty Ceballosa, który nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Wedle statystyk, Hiszpan zawinił przy 4 bramkach w swoich ostatnich 3 występach w Lidze Europy.

Arteta szybko zareagował na taki rozwój sytuacji i wpuścił na boisko Thomasa oraz Ødegaard. Gra Kanonierów nieco się poprawiła, jednak w porównaniu z meczem z Kogutami, ciężko było znaleźć pozytywy. W 80. minucie szansę na zabicie meczu miał Aubameyang, ale Gabończyk ponownie chybił, mając przed sobą jedynie Sa.

W końcówce meczu na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców Martinelli. Brazylijczyk w swojej pierwszej akcji po wejściu na murawie wywalczył rzut wolny, który skutkował najpierw żółtą, a później czerwoną kartką dla Ba. Senegalczyk ujrzał drugi kartonik w konsekwencji odbicia piłki po gwizdku sędziego. Chwilę później ponownie Auba mógł wyrównać stan meczu, ale po podaniu Gabiego, krzyżakiem trafił w bramkarza rywali.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Arsenal mimo porażki awansował do 1/4 Ligi Europy. Już w niedzielę czeka nas derbowe spotkanie z West Hamem United!

Zobacz skrót spotkania

Liga EuropyOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1236418.03.2021, 22:48

Haha...

Jeszcze kuraki wracają do kurnika i odpadają z dalszych rozgrywek LE.

Coś pięknego :)

Jacek1s komentarzy: 764618.03.2021, 22:39

Grupa na Facebooku po powrocie k.com: stinks

Handcuff komentarzy: 17218.03.2021, 22:25

Chciałbym w następnej rundzie pojedynek z Villarreal, Arteta vs. Emery.

Handcuff komentarzy: 17218.03.2021, 22:23

Czuć tu jeszcze spalenizną że Strasbourga, ale fajnie, że wróciliście. :-)

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 22:20

Czy to już nie jest moment żeby wszedł długowłosy wszechmogący Szwed?

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 22:14

@Barney:
Chyba zawsze były następnego dnia o 12 LM i godz później LE

Barney komentarzy: 2058818.03.2021, 22:12

Kiedy losowanje le ?

Ktoś wie czemu Milan wyszedł taka rezerwa ?

Dominik17 komentarzy: 313018.03.2021, 22:12

@Arsenal_Londyn: nie będę ci pisal xd miłego oglądania haha

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.03.2021, 22:12

@yatq: @BizoNxd6: Dzięki za pomoc Panowie. No własnie ogólnie to idzie wybrać to w ustawieniach routera? Bo zauważyłem, że faktycznie chyba lepiej działa na tym 5GHz, ale ostatnie dwa dni łączył mi się na pasmie 5GHz, dzisiaj znowu powrócił na 2,4GHz.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 22:11

@tom8203:
O ile będzie stac Leviego na wywalenie special one’a

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 22:10

@Dominik17:
Poszukam sobie całego skrótu meczu później. Ciekawy jestem co to za setki tam marnowali i kto

tom8203 komentarzy: 149518.03.2021, 22:09

Mourinho chyba na wylocie po sezonie !!

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.03.2021, 22:07

Milan wiesniaki...

BizoNxd6 komentarzy: 285618.03.2021, 22:05

@arsenal159:

2,4G Stabilniejsze, 5G szybsze więc polecam 5G.

yatq komentarzy: 146718.03.2021, 21:59

@arsenal159: jeśli masz kartę sieciową obsługującą 5GHz to zdecydowanie lepiej na tej częstotliwości siedzieć

Kiepomen komentarzy: 422918.03.2021, 21:56

Brak podania do Auby od Pepe przy pustej bramce to kryminał piłkarski. Niewiarygodne jak my marnujemy te sytuacje.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 21:55

@Dominik17:
Rzekłbym nawet KTO NIE SKACZE TEN ZA MUŁAMI! HOP HOP HOP. A tak Btw miło ze już stronka chodzi wreszcie :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.03.2021, 21:54

Panowie, lepiej używać pasmo sieci 2,4GHz w routerze czy 5GHz?

Dominik11 komentarzy: 2005718.03.2021, 21:53

Auba w poprzednim sezonie miał bardzo dobre wykończenie, ale w tym sezonie to stracił i nic nie daje AFC.

BizoNxd6 komentarzy: 285618.03.2021, 21:52

@cvp:

No mądry Polak po szkodzie, od początku nas ciągnął za uszy mimo to, że nie zawsze był skuteczny i zdarzały mu się babole. Nikt nie przewidział, że zaliczy taki regres... miał ponad 20 Bramek przez 2 sezony i niestety, ale albo to już jego gorszy okres, albo się ogarnie i będzie dobrze, Auba to jakość i on nie tylko szybko biega, ale potrafi wykończyć tylko po prostu niekiedy w życiu jest tak, że jakbyś chciał nie wiadomo jak to nie wychodzi...

Trequartista komentarzy: 536618.03.2021, 21:49

Milan na razie ciśnie United, oby tak zostało.

MarkOvermars komentarzy: 908418.03.2021, 21:46

@mruw: jakby to czytał to by się obraził i uciekł z klubu jak robił już wcześniej xd

cvp komentarzy: 110518.03.2021, 21:46

Od 2 lat mówię, że powinniśmy sprzedać Aube i kupić napastnika, a nie gościa który tylko umie szybko biegać

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 21:42

@Dominik17:
Jak wszyscy chyba tutaj :D

Dominik17 komentarzy: 313018.03.2021, 21:41

@Arsenal_Londyn: no ja jestem za Milanem xd

mruw komentarzy: 413118.03.2021, 21:40

Auba irytuje strasznie. To jest już doświadczony zawodnik, ma też duże umiejętności, z takim zestawem po prostu nie może marnować takich sytuacji jakie on zmarnował. Ten strzał po wrzutce Martinellego mu można wybaczyć, to była akcja w pełnym biegu i decyzje w ułamkach sekund, ale te dwie pozostałe? Zachowanie godne Nketiaha. Nie powinien być kapitanem moim zdaniem i obecnie nawet zawodnikiem podstawowej jedenastki.

aguero10 komentarzy: 852318.03.2021, 21:37

@Simpllemann:

LE wygra Emeryt xd

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 21:35

@Dominik17:
No to nie musiałem się denerwować przynajmniej. Jak united nie strzeli to widzę ze arsenal zostanie jedyna angielska ekipa w następnej fazie... co to się porobiło

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.03.2021, 21:33

Gdyby United dziś odpadło to mamy autostradę do finału...

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.03.2021, 21:33

Jestem zawiedziony. To nie tak miało być. Tottenham miał przegrać w finale. Z Arsenalem.

aguero10 komentarzy: 852318.03.2021, 21:33

Granada albo Dynamo i jest 1/2 .
No chyba że zagramy jak dziś to nie ma po co wychodzić .

Ech0z komentarzy: 1034418.03.2021, 21:32

Odpadły Kuraki odpadnie United zostanie Arsenal który odpadnie z Molde

Dominik17 komentarzy: 313018.03.2021, 21:30

@Arsenal_Londyn: dobrze żeś pracował mieli pięć setek nic nie wpadło gamonie xd

Rumunia komentarzy: 87218.03.2021, 21:30

W końcu wróciliście :D Porażka kogutów cieszy bardziej niż nasze kwalifikacja do następnej rundy (i nie mam na myśli na dzisiejszego wyniku)

Oldgunner3 komentarzy: 961818.03.2021, 21:30

Co odstawiły koguciki to totalna bieda - przegrać 0:3 z Dinamem Z. Może teraz my na nich trafimy.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 418.03.2021, 21:30

@sWinny: Jakby nie patrzeć, to Legia wyeliminowała Sporting z LE :)

Kub4 komentarzy: 42918.03.2021, 21:29

STRONA DZIAŁA :))

Arsenal2004 komentarzy: 353818.03.2021, 21:29

Trzeba kupić Orisicia bo widzę że dobrze mu idzie strzelanie do kurczaków xd

CO JEST

helzing komentarzy: 327318.03.2021, 21:28

no nie wierze troche że koguciki odpadły. No jakby jeszce teraz manchester odpadł to wogóle bajka

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.03.2021, 21:28

Przed chwila wróciłem z pracy. Jak meczyk? Widzę ze bez szału wynik, ale mieli to pod kontrolą chociaż czy obrona Częstochowy do ostatnich minut jak to ostatnio w derbach?