Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle!

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle! 29.12.2012, 19:22, Sebastian Czarnecki 3180 komentarzy

Po wyniku 1-1, który widniał na tablicy po pierwszej połowie meczu, nikt nie spodziewał się, że w drugiej części meczu przyjdzie nam obejrzeć aż OSIEM bramek! Kanonierzy zmarnowali dużo sytuacji na zdobycie goli nie tylko w pierwszej odsłonie meczu, ale i na początku drugiej, ale nie przeszkodziło im to w zaliczeniu siedmiu trafień w przeciągu 90 minut!

Fatalny popis dała defensywa Newcastle, która raz po raz była penetrowana fantastycznymi zagraniami podopiecznych Arsene'a Wengera. Nie popisali się również defensorzy Arsenalu, którzy zawinili przy dwóch straconych golach, których spokojnie mogli uniknąć. Niemniej jednak Kanonierzy w końcu wyregulowali zardzewiałe celowniki i zaczęli zdobywać bramki. Każdy domyślał się, że ten dzień w końcu nadejdzie, ale na pewno mało który spodziewał się, że prezentujący ostatnio słabą formę zawodnicy Arsenalu zdobędą ich w jednym spotkaniu aż siedem!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (74. Giroud), Cazorla, Podolski (82. Ramsey) - Walcott

Newcastle: Krul - Simpson, Perch, Coloccini, Santon - Tiote, Bigirimana (82. Ameobi) - Cisse, Marveaux, Obertan - Ba

Już pierwsze sekundy meczu mogły przynieść nam bramkę dla Arsenalu. Jack Wilshere świetnie zablokował strzelającego Tiote, tym samym wychodząc z szybkim kontratakiem. Anglik posłał piłkę na prawe skrzydło do swojego rodaka - Chamberlaina - który pewnie ruszył na bramkę Krula. Młody skrzydłowy zrobił jeden zwód, a następnie strzelił na bramkę Holendra, ale zabrakło mu precyzji, by mu zagrozić.

Wydawać by się mogło, że szybka akcja z pierwszej minuty zachęci oba zespoły do dalszego atakowania, ale nic z tych rzeczy. Najbliższe 15 minut to głównie gra w środkowej części boiska i sporadyczne ataki kończące się przeważnie na defensywie przeciwnika. Żadna z takich kontr nie stanowiła dla bramkarzy żadnego zagrożenia.

Dopiero w 16. minucie zawodnicy Newcastle odważyli się oddać groźny strzał na bramkę Szczęsnego, który mógł przynieść bramkę. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na gola chciał zamienić Demba Ba, ale nie porozumiał się z Papissem Cisse, który miał taki sam zamiar. W rezultacie piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez polskiego bramkarza.

Dwudziesta minuta przyniosła oczekiwaną bramkę! Lukas Podolski świetnie uruchomił na lewym skrzydle Theo Walcotta, który natychmiast zaczął schodzić z futbolówką do środka. Przez moment wydawało się, że Anglik poda do dużo lepiej ustawionego Cazorli, ale samodzielnie pokonał Krula mierzonym strzałem z ostrego kąta w długi róg. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce tempo gry znacznie się uspokoiło. Kanonierzy próbowali kontrolować sytuację na boisku, zaś Sroki nieudolnie dążyły do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W 37. minucie mogło być jednak 2-0, a swoją drugą bramkę mógł zdobyć Theo Walcott. Anglik dostał nieoczekiwane podanie na wolne pole od Podolskiego, a następnie wyszedł sam na sam z Krulem. Tym razem Holender w porę zareagował i odpowiednio skrócił kąt, dzięki czemu zatrzymał szturmującego gracza Arsenalu.

Minutę później do głosu doszli podopieczni Alana Pardewa, Groźny strzał z dystansu oddał Tiote, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40. minuta mogła przynieść Arsenalowi fenomenalną kontrę, która powinna się zakończyć bramką. Theo Walcott ruszył w stronę bramki Tima Krula, a przed sobą widział jedynie osamotnionego obrońcę i wybiegającego na wolne pole Cazorlę. Anglik posłał mu jednak koszmarną piłkę za plecy, z której nie mógł nic zrobić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Demba Ba idealnie wykorzystał moment rozluźnienia Kanonierów. Senegalczyk oddał mocny strzał z rzutu wolnego, który trafił w głowę Wilshere'a i wpadł do bramki koszmarnie ustawionego Szczęsnego. 1-1!

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do podopiecznych Alana Pardewa. W ostatnich minutach Wojciech Szczęsny obronił mocne uderzenie jednego z zawodników Newcastle, a chwilę później Demba Ba mógł drugi raz pokonać polskiego bramkarza, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Sędzia odesłał jednak obie drużyny do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Cazorla do Chamberlaina, a ten strzałem po ziemi pokonał Tima Krula, 2-1!

W 56. minucie Kanonierzy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola i kolejną zmarnowaną przez Theo Walcotta. Anglik wybrał najgorszą z możliwych opcji, fatalnie strzelając ze znacznej odległości od bramki, zamiast poszukać podania do lepiej ustawionego partnera.

Kolejna zmarnowana kontra Walcotta przyniosła błyskawiczne wyrównanie dla Newcastle. Lewym skrzydłem ruszył Obertan, który posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Żaden z defensorów, a zwłaszcza Laurent Koscielny, nie kwapił się do wybicia futbolówki, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Marveaux. 2-2!

Tempo meczu znacznie się ożywiło, a Kanonierzy coraz częściej przechodzili do ataku. W 61. minucie mocny strzał z dystansu oddał Santi Cazorla, ale na wysokości zdania stanął Tim Krul, który pewnie zatrzymał pędzącą w jego kierunku futbolówkę.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną świetną okazję. Cazorla na wolne pole do Podolskiego, ale w porę z bramki wyszedł Krul, który zastopował wybiegającego Niemca.

Starania Kanonierów w końcu się opłaciły! W 65. minucie Jack Wilshere samotnie ruszył w pole karne Srok, dotarł do linii końcowej boiska, a następnie fenomenalnie dośrodkował w stronę bramki. Próbujący ratować sytuację Coloccini chciał wybić piłkę poza boisko, ale niefortunnie trafił w poprzeczkę, co wykorzystał Lukas Podolski, który zdobył gola do pustej bramki. Fantastyczne widowisko, 3-2 dla Arsenalu!

Kolejne minuty przynosiły kolejne błędy w obronie Arsenalu. Jeden z takich błędów wykorzystał Demba Ba, którego nie przypilnował żaden z czterech stojących obok niego defensorów. Wnet z 3-2 dla Arsenalu zrobiło się 3-3.

Fatalne błędy w defensywach obu zespołów zwiastowały, że na The Emirates obejrzymy jeszcze jakieś bramki, albo chociaż kilka sytuacji do nich prowadzących.

Nic mylnego! Podolski dobrze wypatrzył Gibbsa, który spróbował mu odegrać, lecz Niemiec minął się z piłką. W porę dopadł do niej jednak Walcott, który bezproblemowo ją przyjął, obrócił się na pięcie i huknął w okienko. 4-3 dla Arsenalu, co za mecz!

Chwilę po bramce Olivier Giroud zastąpił na placu gry Chamberlaina. W 82. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Aaron Ramsey.

Dosłownie kilka sekund po wejściu na boisko Ramsey mógł zanotować asystę. Theo Walcott jednak nie trafił w światło bramki.

W 85. minucie było już 5-3! Theo Walcott fantastycznie dośrodkował na głowę Girouda, a ten pięknym szczupakiem pokonał Krula!

Minutę po bramce Francis Coquelin wszedł na boisko kosztem Cazorli.

Co za strzelanina na Emirates! Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Walcott i tuż przed upadkiem zdołał dograć do Girouda, który znalazł sobie miejsce między trzema defensorami Newcastle i potężnie huknął na bramkę Krula, 6-3!

W 90. minucie Davide Santon mógł zostać spokojnie ukarany czerwoną kartką, po tym jak od tyłu zaatakował Oliviera Girouda. Sędzia pokazał Włochowi jedynie żółty kartonik, co nie było jednak mocno krzywdzącą decyzją w stosunku do Arsenalu.

Rzut wolny przyniósł Kanonierom kolejną bramkę! Walcott krótko rozegrał stały fragment z Wilshere'em, przyjął futbolówkę, minął dwóch defensorów, upadł na ziemię, wstał, minął dwóch kolejnych obrońców i pięknie podciął piłkę nad Krulem, zdobywając tym samym hat-tricka! 7-3 dla Arsenalu!

Dwie minuty później kolejny z zawodników Arsenalu mógł zapisać na swoje konto hat-tricka! Olivier Giroud strzałem z pierwszej piłki trafił jednak w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zakończył strzelaninę na Emirates Stadium, podczas której Kanonierzy rozgromili o wiele słabsze tego dnia Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ceran komentarzy: 215431.12.2012, 11:52

MarcinKanonier
a czy RvP jest w Londynie ?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:48

janek
Po ile kupilas bilety? I na jaka trybune?

MarcinKanonier komentarzy: 133131.12.2012, 11:43

Ja wiem, że to czuby są, ale żeby do tego stopnia, aby dać np. Defoe zamiast RvP? W głowie mi się to nie mieści. Abstrakcja.

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:41

hahaah szok

0.3% ma Fabiana w skladzie "D

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 11:37

Ja zrobiłem coś takiego :

Szczesny, Gibbs - Azpilicueta - Evans - Rangel, Sterling - Fellaini - Cazorla - Michu, van Persie - Suarez.

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:37

marcin

olac tych "ekspertow"

janek_4 komentarzy: 123531.12.2012, 11:37

Jeee kupiłam bilety na Liverpool. :) Ależ byłam w panice, bo okazalo się, że czasem zachowuje się jak typowa blondyna i przelałam pieniądze na kartę, którą nie mogę zapłacić za bilety. Na szczęście od czego ma się znajomych z kartami kredytowymi. Uff, udało się. :)

mitmichael komentarzy: 4924331.12.2012, 11:32

BREAKING: David Villa wants to join Arsenal FC in the January window.

No to pojechali po bandzie.

afckonrad9101 komentarzy: 783431.12.2012, 11:32

LTG
Podobnie sytuacja ma sie z Ramseyem, Ramsey zaczyna na lawie i wygrywamy

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:31

Robizg
kupilem go teraz bo musialem kogos kupic za tanioche bo Bale i Michu byli poza skladem , to taka zapchajdziura a wczesniej mialem Gere i zaminielem ich

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:29

Arsenal recent form without Gervinho-WWWW

:DD

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:28

LTG
ja ide po bandzie. Nie ma co się w obronę bawić. Ci obrońcy których mam i tak dają radę ;). Pomoc też mam nie najgorszą w sumie Routledge też daje radę. Ty też masz fajną , ale masz Divera :D Bale'a :D. Wgl. Ramires? :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:25

Chyba się temu Ba w głowie poprzewracało ;)

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:24

ArseneAl

uu ladny skladzik . moj wyglada tak:

Begovic- Shawcross Mertesacker Huth - Cazorla Bale Michu Ramires - Podolski Suarez Lambert

Lawka: Mignolet , Riise , Reid , Marveaux

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34131.12.2012, 11:22

@CaulkinTheTimes: Ba isn't bargain he appears: £7.5m fee + agent fees + 80k weekly + 4yr deal (what he has asked from #Nufc) & unlikely to pass medical.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:20

Shinev
Ta szczególnie że w FPL możesz podejrzeć czyiś skład ;)

Jestem dopiero na początku.
Jako dzeciak nie miał luksusów. Co ciekawe, prawdopodobnie ma irlandzkie pochodzenie.

rez: Guzan, Routledge, Shorey, Clyne

Kurde nie pasi mi ten RvP. Niby strzela jak na zawołanie ale 14 mln to jest strasznie dużo.
Gdyby nie on to bym sobie mógł pozwolić na Michu, a tak to lipa.

crisfootball41 komentarzy: 87431.12.2012, 11:15

Wielu z was pisze po ostatnim meczu, że nowy napastnik nam niepotrzebny, ale choćby przykłady drużyn z Manchesteru pokazują, że rywalizacja i ogromne zaplecze dobrych napastników jest kluczem do sukcesu więc mimo iż mamy Walcott'a i Giroud chciałbym aby dołączył do nas i Senegalczyk choć coraz mniej wierzę w tę transakcję. : (

LoveTheGunners komentarzy: 914031.12.2012, 11:13

ehh u mnie z gry wykluczeni Bale i Michu

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:13

matt
Ciekawy człowiek? :)

matt21 komentarzy: 541431.12.2012, 11:11

Czytam autobiografię Rooneya i dowiedziałem się, że jak chce usnąć to włącza na całą noc suszarkę lub odkurzacz :-D

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34131.12.2012, 11:11

Podobno wymagania finansowe Ba odstraszyły Chelsea xD Jeśli tak to nie mamy na niego najmniejszych szans. W sumie dobrze, bo Senegalczyk ma poważne problemy z kolanem, które mogą wkrótce zakończyć jego karierę, więc te 7,5 miliona + premia przy podpisaniu kontraktu + wielka tygodniówka to za wysokie ryzyko. Nawet Abramowicz nie jest tak głupi.

@ArseneAl

No wiem, ale jemu pewnie przykro jak odpali FPL i widzi że nikt go nie wziął ;( Kupiłem go i dalej 0,0%, ja się nie liczę T.T

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 11:05

@Shinev
To już chyba lepiej dać Sterlinga albo Routledge'a niż Rosę.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 11:04

@Ars3n

Mogę się założyć że zagra ze 2 mecze jeszcze, warto go trzymać ^^

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:04

To ja wolę za 6,2 kupić Snodgrassa, który jak zacznie trzepać co 3 mecz to po 12 pkt robi ;) a i tak gra w każdym meczu ;D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 11:01

@Robizg

A Squillaci, Miquel, Fabiański, Arshavin czy Chamakh grają? 6,2 to astronomiczna kwota nie jest, a w każdej chwili może wejść na boisko i asystować ;p

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 11:01

ArseneAl
Ja ci powiem tak :D. Mam Walcotta RvP Cazorlę o Suareza i Michu :P. Łyso :D?

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 11:00

Boreknema
Mi wlasnie co chwile albo jakies pojedyncze mecze albo cala kolejke. Nie chcialo mi juz potem typowac.

Shinev
A Diabyego maja, ktory juz pewnie nie wroci w tym sezonie.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 11:00

Lepiej mi powiedzcie co zrobić żeby zmieścić w składzie FPL RvP, Suareza, Michu, Walcotta, Fellainiego i Cazorlę ^^

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:59

Shinev
Jak nie gra to nie ma go w składzie ;). Logiczne. Poza tym ile on kosztuje?

vinio komentarzy: 254731.12.2012, 10:58

po co nam napastnik Arsenal to nie City ze trzeba tu 4 napastników mamy taki styl gdzie 2 to góra a jest 3 Giorud Poldi i Theo więc nam trzeba skrzydłowego i kogoś dla Artety. Moim zdaniem tak...
............Arteta-Jack...........
...............Cazorla..............
Poldi.........Theo...........Alex

Szkoda talentu AOC aby kupić jakiegoś Naniego choć uważam że Nani nie dał by rady go wygryźć jak już to tego Zahę w miejsce Arszawina. Widzę kilka transferów ale to po odejściach Fabian=nowy bramkarz