Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle!

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle! 29.12.2012, 19:22, Sebastian Czarnecki 3180 komentarzy

Po wyniku 1-1, który widniał na tablicy po pierwszej połowie meczu, nikt nie spodziewał się, że w drugiej części meczu przyjdzie nam obejrzeć aż OSIEM bramek! Kanonierzy zmarnowali dużo sytuacji na zdobycie goli nie tylko w pierwszej odsłonie meczu, ale i na początku drugiej, ale nie przeszkodziło im to w zaliczeniu siedmiu trafień w przeciągu 90 minut!

Fatalny popis dała defensywa Newcastle, która raz po raz była penetrowana fantastycznymi zagraniami podopiecznych Arsene'a Wengera. Nie popisali się również defensorzy Arsenalu, którzy zawinili przy dwóch straconych golach, których spokojnie mogli uniknąć. Niemniej jednak Kanonierzy w końcu wyregulowali zardzewiałe celowniki i zaczęli zdobywać bramki. Każdy domyślał się, że ten dzień w końcu nadejdzie, ale na pewno mało który spodziewał się, że prezentujący ostatnio słabą formę zawodnicy Arsenalu zdobędą ich w jednym spotkaniu aż siedem!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (74. Giroud), Cazorla, Podolski (82. Ramsey) - Walcott

Newcastle: Krul - Simpson, Perch, Coloccini, Santon - Tiote, Bigirimana (82. Ameobi) - Cisse, Marveaux, Obertan - Ba

Już pierwsze sekundy meczu mogły przynieść nam bramkę dla Arsenalu. Jack Wilshere świetnie zablokował strzelającego Tiote, tym samym wychodząc z szybkim kontratakiem. Anglik posłał piłkę na prawe skrzydło do swojego rodaka - Chamberlaina - który pewnie ruszył na bramkę Krula. Młody skrzydłowy zrobił jeden zwód, a następnie strzelił na bramkę Holendra, ale zabrakło mu precyzji, by mu zagrozić.

Wydawać by się mogło, że szybka akcja z pierwszej minuty zachęci oba zespoły do dalszego atakowania, ale nic z tych rzeczy. Najbliższe 15 minut to głównie gra w środkowej części boiska i sporadyczne ataki kończące się przeważnie na defensywie przeciwnika. Żadna z takich kontr nie stanowiła dla bramkarzy żadnego zagrożenia.

Dopiero w 16. minucie zawodnicy Newcastle odważyli się oddać groźny strzał na bramkę Szczęsnego, który mógł przynieść bramkę. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na gola chciał zamienić Demba Ba, ale nie porozumiał się z Papissem Cisse, który miał taki sam zamiar. W rezultacie piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez polskiego bramkarza.

Dwudziesta minuta przyniosła oczekiwaną bramkę! Lukas Podolski świetnie uruchomił na lewym skrzydle Theo Walcotta, który natychmiast zaczął schodzić z futbolówką do środka. Przez moment wydawało się, że Anglik poda do dużo lepiej ustawionego Cazorli, ale samodzielnie pokonał Krula mierzonym strzałem z ostrego kąta w długi róg. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce tempo gry znacznie się uspokoiło. Kanonierzy próbowali kontrolować sytuację na boisku, zaś Sroki nieudolnie dążyły do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W 37. minucie mogło być jednak 2-0, a swoją drugą bramkę mógł zdobyć Theo Walcott. Anglik dostał nieoczekiwane podanie na wolne pole od Podolskiego, a następnie wyszedł sam na sam z Krulem. Tym razem Holender w porę zareagował i odpowiednio skrócił kąt, dzięki czemu zatrzymał szturmującego gracza Arsenalu.

Minutę później do głosu doszli podopieczni Alana Pardewa, Groźny strzał z dystansu oddał Tiote, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40. minuta mogła przynieść Arsenalowi fenomenalną kontrę, która powinna się zakończyć bramką. Theo Walcott ruszył w stronę bramki Tima Krula, a przed sobą widział jedynie osamotnionego obrońcę i wybiegającego na wolne pole Cazorlę. Anglik posłał mu jednak koszmarną piłkę za plecy, z której nie mógł nic zrobić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Demba Ba idealnie wykorzystał moment rozluźnienia Kanonierów. Senegalczyk oddał mocny strzał z rzutu wolnego, który trafił w głowę Wilshere'a i wpadł do bramki koszmarnie ustawionego Szczęsnego. 1-1!

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do podopiecznych Alana Pardewa. W ostatnich minutach Wojciech Szczęsny obronił mocne uderzenie jednego z zawodników Newcastle, a chwilę później Demba Ba mógł drugi raz pokonać polskiego bramkarza, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Sędzia odesłał jednak obie drużyny do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Cazorla do Chamberlaina, a ten strzałem po ziemi pokonał Tima Krula, 2-1!

W 56. minucie Kanonierzy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola i kolejną zmarnowaną przez Theo Walcotta. Anglik wybrał najgorszą z możliwych opcji, fatalnie strzelając ze znacznej odległości od bramki, zamiast poszukać podania do lepiej ustawionego partnera.

Kolejna zmarnowana kontra Walcotta przyniosła błyskawiczne wyrównanie dla Newcastle. Lewym skrzydłem ruszył Obertan, który posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Żaden z defensorów, a zwłaszcza Laurent Koscielny, nie kwapił się do wybicia futbolówki, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Marveaux. 2-2!

Tempo meczu znacznie się ożywiło, a Kanonierzy coraz częściej przechodzili do ataku. W 61. minucie mocny strzał z dystansu oddał Santi Cazorla, ale na wysokości zdania stanął Tim Krul, który pewnie zatrzymał pędzącą w jego kierunku futbolówkę.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną świetną okazję. Cazorla na wolne pole do Podolskiego, ale w porę z bramki wyszedł Krul, który zastopował wybiegającego Niemca.

Starania Kanonierów w końcu się opłaciły! W 65. minucie Jack Wilshere samotnie ruszył w pole karne Srok, dotarł do linii końcowej boiska, a następnie fenomenalnie dośrodkował w stronę bramki. Próbujący ratować sytuację Coloccini chciał wybić piłkę poza boisko, ale niefortunnie trafił w poprzeczkę, co wykorzystał Lukas Podolski, który zdobył gola do pustej bramki. Fantastyczne widowisko, 3-2 dla Arsenalu!

Kolejne minuty przynosiły kolejne błędy w obronie Arsenalu. Jeden z takich błędów wykorzystał Demba Ba, którego nie przypilnował żaden z czterech stojących obok niego defensorów. Wnet z 3-2 dla Arsenalu zrobiło się 3-3.

Fatalne błędy w defensywach obu zespołów zwiastowały, że na The Emirates obejrzymy jeszcze jakieś bramki, albo chociaż kilka sytuacji do nich prowadzących.

Nic mylnego! Podolski dobrze wypatrzył Gibbsa, który spróbował mu odegrać, lecz Niemiec minął się z piłką. W porę dopadł do niej jednak Walcott, który bezproblemowo ją przyjął, obrócił się na pięcie i huknął w okienko. 4-3 dla Arsenalu, co za mecz!

Chwilę po bramce Olivier Giroud zastąpił na placu gry Chamberlaina. W 82. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Aaron Ramsey.

Dosłownie kilka sekund po wejściu na boisko Ramsey mógł zanotować asystę. Theo Walcott jednak nie trafił w światło bramki.

W 85. minucie było już 5-3! Theo Walcott fantastycznie dośrodkował na głowę Girouda, a ten pięknym szczupakiem pokonał Krula!

Minutę po bramce Francis Coquelin wszedł na boisko kosztem Cazorli.

Co za strzelanina na Emirates! Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Walcott i tuż przed upadkiem zdołał dograć do Girouda, który znalazł sobie miejsce między trzema defensorami Newcastle i potężnie huknął na bramkę Krula, 6-3!

W 90. minucie Davide Santon mógł zostać spokojnie ukarany czerwoną kartką, po tym jak od tyłu zaatakował Oliviera Girouda. Sędzia pokazał Włochowi jedynie żółty kartonik, co nie było jednak mocno krzywdzącą decyzją w stosunku do Arsenalu.

Rzut wolny przyniósł Kanonierom kolejną bramkę! Walcott krótko rozegrał stały fragment z Wilshere'em, przyjął futbolówkę, minął dwóch defensorów, upadł na ziemię, wstał, minął dwóch kolejnych obrońców i pięknie podciął piłkę nad Krulem, zdobywając tym samym hat-tricka! 7-3 dla Arsenalu!

Dwie minuty później kolejny z zawodników Arsenalu mógł zapisać na swoje konto hat-tricka! Olivier Giroud strzałem z pierwszej piłki trafił jednak w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zakończył strzelaninę na Emirates Stadium, podczas której Kanonierzy rozgromili o wiele słabsze tego dnia Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:54

O mam. Dobra wykminiłem :D.

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:53

Borekenema
Ta sa oszusci. Nie uznawano mi moich typow, wchodze po meczach tam, patrze i nie bylo ani jednego mojego typu. Zrezygnowalem stamtad. Bawie sie na tym typerze k.com

Ba Tevez V. Persie
I chcę wymienić Teveza i kupić Suareza i Ba przy okazji zmienię i dorzuce na pomocnika Tylko nie mam za bardzo pomysłu na napadziora do 7 mln i pomocnika do 7 mln. Masz jakis pomysł :)?

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:50

skysports.com/football/news/11668/8373664/Sky-Sports-sources-understand-Newcastle-striker-Demba-Ba-will-not-join-Chelsea

lol..

Ja w lidze spamerow opre swoj sklad na robinie i bedzie dobrze.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 131.12.2012, 10:50

@Ars3n
sam szczyt w typerze na meczykach ? :P

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 10:49

Ja mam 946 pkt :P
Ale olałem już wtedy FPL jakoś tak w ~8 kolejce.
Teraz powracam od 22 koejki, pyknę sobie dziką kartę i was wszystkich rozniosę w pył.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 10:48

@Robizg

I tak słabiutko, zniszczę Cię w lidze spamerów ;] Michu + Van Pussy kluczem do sukcesu...

pronik komentarzy: 517931.12.2012, 10:46

karlo;
tak naprawde to pewnie agent pilkarza takie plotki wciska prasie ze rozmawia z takim albo innym klubem

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:46

A ja mam jakies 910pkt, ale stracilem w cholere, bo juz zrobilem ponad 40 transferow.

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 10:44

mowilem ze Ba teraz bedzie gwiazdorzyl i sam nie wie pewnie sam co z soba poczac

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:43

Na wszelki wypadek zrobie teraz konto u tego buka, a potem najwyzej zrobie ten depozyt.A ta kolejka w typerze ladnie siadla. 2 meczy nie trafilem tylko, 3 dokladne wyniki i wzbilem sie na sam szczyt.
Shinev jeszcze jest na ogonie top30.

pronik komentarzy: 517931.12.2012, 10:42

NEW Demba Ba's move to Chelsea has broken down and the Newcastle striker is planning to speak to other clubs. The striker's representatives met with Chelsea last night to discuss a move to Stamford Bridge.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 10:41

Byłbym w top 20 gdyby pieprzone QPR strzeliło gola Liverpoolowi :/

Arsenal994 komentarzy: 24531.12.2012, 10:40

Latest: Demba ba is unlikely to move to Chelsea......will now begin talks with other clubs, with Arsenal and/or Liverpool [Skysport]

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 10:40

@Robizg

864. Świetny wynik, zważywszy na to że od kilkunastu kolejek nie ruszyłem składu :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:40

Uu ze spamerów tylko Ars3n daje radę jak tak patrzę :P.

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:40

Robizg
Jeszcze nie. Tam chyba nie ma do kiedy trzeba zalozyc to konto, nie ?xd Patrzylem, patrzylem na ta stronke. Poczatkowo nie ogarnialem jej.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:38

Ars3n
A masz konto na William Hill? Eee pobawię się z wami :D. Patrzyłeś na tą stronkę co Ci podesłalem? Może Ci pomoże :P

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:37

Robizg
2 ligi, BPL i PD, najgorzej u mnie wlasnie z la lipa :/ musze utrzymac sie w top30 i moze cos wygram, hehe.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:36

Ars3n
Noo :). Niedługo może was dogonie :). Najgorzej z La Lipą tam jest :(. Tam są tylko 2 ligi?
Shinev
Ile uzbierałeś punktów do tej pory w FPL ? :>

A jak zaczeliście wczoraj o tym typerze gadać to mówie zajrzę, myślałem że żeby w ogóle zagrać to trzeba konto na William Hill mieć :). A patrze nie trzeba no to ruszamy :D, nawet Downing w końcu coś strzelił to ja też :P. Ostatni nie skończe obiecuje :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 131.12.2012, 10:33

Chelsea nie kupi Ba bo ma za mało medialne nazwisko

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 10:33

@Robizg

A tak sobie zerknąłem na sam koniec a tam Robizg1 z oszałamiającym dorobkiem 0 punktów xD

Shinev
Chcę Cię pokonać bo mnie zhejtowałeś za typera w którym nie brałem udziału :D.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.12.2012, 10:29

Nie wiecie jak tam rozmowy Ba z Chelsea?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 10:28

Czemu mnie? Ja się nie będę liczyć w walce o top, górna połowa tabeli to będzie dla mnie ogromny sukces :P

Ars3n
Widzialem że w FPL komentów nabić nie możesz :P.
ArseneAl
Musimy pokonać Shineva :P.

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 10:14

burzuazja.

Jak kupia Ba to lepiej dla nas. Gdzie wtedy Walcott pojdzie?

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 10:13

Robizg1
racja brachu, im droższy tyl lepiej, a niech świat widzi, że Romek nie ma zamairu oszczędzać na niczym i na nikim

@Ramsi
Aż dziw bierze, że ci "juniorzy" wygrali Emirates Cup.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:10

ArseneAl
Nie popularyzuj aż tak tego :D.

Catalonczyk komentarzy: 519831.12.2012, 10:07

Robzig
czy ja jestem w liczbie mnogiej? na kazdej stronie znajdziesz paru idiotow ale jak oceniasz cala reszte na ich podstawie to pozdrawiam.

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 10:06

chelsea z tego co sie orientuje to kupuje wszyskich i wszedzie:)

Ramsi komentarzy: 312931.12.2012, 10:06

kox14 ---> NYRB wygląda ma drużynę juniorów prowadzoną przez gwiazdę grającą przeciwko drużynie dzieci ...

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 10:06

@peciakk
Grasz w FPL?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 10:04

ee tam Chelsea mogła Ba zgarnąć by się na Łolkota już nie łasili :(

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 10:00

Jak dla mnie tego Ba można kupić. Z drugiej strony czy aż tak nam jest On potrzebny ??? Giroud moim zdaniem się wyrobi. Technikę jak na swój wzrost i wagę ma dobrą i na pewno lepszą niż Ba. Gra lepiej głową. No z ustawieniem tyłem do bramki to jest cienki jak barszcz ale spokojnie , wyrobi się. Może być z niego wiele pożytku. Zobaczcie mamy tak słabych napastników a jesteśmy drugą ofensywą w lidze. Czyli wcale nie jest tak źle. Giroud się wyrobi. Jak dla mnie najlepszym wyjsciem byłby zakup Zahy , Ardy T. oraz wypożyczenie Henryka. Jedyne realne transfery z tym że Turek jak dojdzie to pewnie latem.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35531.12.2012, 09:59