Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle!

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle! 29.12.2012, 19:22, Sebastian Czarnecki 3180 komentarzy

Po wyniku 1-1, który widniał na tablicy po pierwszej połowie meczu, nikt nie spodziewał się, że w drugiej części meczu przyjdzie nam obejrzeć aż OSIEM bramek! Kanonierzy zmarnowali dużo sytuacji na zdobycie goli nie tylko w pierwszej odsłonie meczu, ale i na początku drugiej, ale nie przeszkodziło im to w zaliczeniu siedmiu trafień w przeciągu 90 minut!

Fatalny popis dała defensywa Newcastle, która raz po raz była penetrowana fantastycznymi zagraniami podopiecznych Arsene'a Wengera. Nie popisali się również defensorzy Arsenalu, którzy zawinili przy dwóch straconych golach, których spokojnie mogli uniknąć. Niemniej jednak Kanonierzy w końcu wyregulowali zardzewiałe celowniki i zaczęli zdobywać bramki. Każdy domyślał się, że ten dzień w końcu nadejdzie, ale na pewno mało który spodziewał się, że prezentujący ostatnio słabą formę zawodnicy Arsenalu zdobędą ich w jednym spotkaniu aż siedem!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (74. Giroud), Cazorla, Podolski (82. Ramsey) - Walcott

Newcastle: Krul - Simpson, Perch, Coloccini, Santon - Tiote, Bigirimana (82. Ameobi) - Cisse, Marveaux, Obertan - Ba

Już pierwsze sekundy meczu mogły przynieść nam bramkę dla Arsenalu. Jack Wilshere świetnie zablokował strzelającego Tiote, tym samym wychodząc z szybkim kontratakiem. Anglik posłał piłkę na prawe skrzydło do swojego rodaka - Chamberlaina - który pewnie ruszył na bramkę Krula. Młody skrzydłowy zrobił jeden zwód, a następnie strzelił na bramkę Holendra, ale zabrakło mu precyzji, by mu zagrozić.

Wydawać by się mogło, że szybka akcja z pierwszej minuty zachęci oba zespoły do dalszego atakowania, ale nic z tych rzeczy. Najbliższe 15 minut to głównie gra w środkowej części boiska i sporadyczne ataki kończące się przeważnie na defensywie przeciwnika. Żadna z takich kontr nie stanowiła dla bramkarzy żadnego zagrożenia.

Dopiero w 16. minucie zawodnicy Newcastle odważyli się oddać groźny strzał na bramkę Szczęsnego, który mógł przynieść bramkę. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na gola chciał zamienić Demba Ba, ale nie porozumiał się z Papissem Cisse, który miał taki sam zamiar. W rezultacie piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez polskiego bramkarza.

Dwudziesta minuta przyniosła oczekiwaną bramkę! Lukas Podolski świetnie uruchomił na lewym skrzydle Theo Walcotta, który natychmiast zaczął schodzić z futbolówką do środka. Przez moment wydawało się, że Anglik poda do dużo lepiej ustawionego Cazorli, ale samodzielnie pokonał Krula mierzonym strzałem z ostrego kąta w długi róg. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce tempo gry znacznie się uspokoiło. Kanonierzy próbowali kontrolować sytuację na boisku, zaś Sroki nieudolnie dążyły do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W 37. minucie mogło być jednak 2-0, a swoją drugą bramkę mógł zdobyć Theo Walcott. Anglik dostał nieoczekiwane podanie na wolne pole od Podolskiego, a następnie wyszedł sam na sam z Krulem. Tym razem Holender w porę zareagował i odpowiednio skrócił kąt, dzięki czemu zatrzymał szturmującego gracza Arsenalu.

Minutę później do głosu doszli podopieczni Alana Pardewa, Groźny strzał z dystansu oddał Tiote, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40. minuta mogła przynieść Arsenalowi fenomenalną kontrę, która powinna się zakończyć bramką. Theo Walcott ruszył w stronę bramki Tima Krula, a przed sobą widział jedynie osamotnionego obrońcę i wybiegającego na wolne pole Cazorlę. Anglik posłał mu jednak koszmarną piłkę za plecy, z której nie mógł nic zrobić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Demba Ba idealnie wykorzystał moment rozluźnienia Kanonierów. Senegalczyk oddał mocny strzał z rzutu wolnego, który trafił w głowę Wilshere'a i wpadł do bramki koszmarnie ustawionego Szczęsnego. 1-1!

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do podopiecznych Alana Pardewa. W ostatnich minutach Wojciech Szczęsny obronił mocne uderzenie jednego z zawodników Newcastle, a chwilę później Demba Ba mógł drugi raz pokonać polskiego bramkarza, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Sędzia odesłał jednak obie drużyny do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Cazorla do Chamberlaina, a ten strzałem po ziemi pokonał Tima Krula, 2-1!

W 56. minucie Kanonierzy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola i kolejną zmarnowaną przez Theo Walcotta. Anglik wybrał najgorszą z możliwych opcji, fatalnie strzelając ze znacznej odległości od bramki, zamiast poszukać podania do lepiej ustawionego partnera.

Kolejna zmarnowana kontra Walcotta przyniosła błyskawiczne wyrównanie dla Newcastle. Lewym skrzydłem ruszył Obertan, który posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Żaden z defensorów, a zwłaszcza Laurent Koscielny, nie kwapił się do wybicia futbolówki, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Marveaux. 2-2!

Tempo meczu znacznie się ożywiło, a Kanonierzy coraz częściej przechodzili do ataku. W 61. minucie mocny strzał z dystansu oddał Santi Cazorla, ale na wysokości zdania stanął Tim Krul, który pewnie zatrzymał pędzącą w jego kierunku futbolówkę.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną świetną okazję. Cazorla na wolne pole do Podolskiego, ale w porę z bramki wyszedł Krul, który zastopował wybiegającego Niemca.

Starania Kanonierów w końcu się opłaciły! W 65. minucie Jack Wilshere samotnie ruszył w pole karne Srok, dotarł do linii końcowej boiska, a następnie fenomenalnie dośrodkował w stronę bramki. Próbujący ratować sytuację Coloccini chciał wybić piłkę poza boisko, ale niefortunnie trafił w poprzeczkę, co wykorzystał Lukas Podolski, który zdobył gola do pustej bramki. Fantastyczne widowisko, 3-2 dla Arsenalu!

Kolejne minuty przynosiły kolejne błędy w obronie Arsenalu. Jeden z takich błędów wykorzystał Demba Ba, którego nie przypilnował żaden z czterech stojących obok niego defensorów. Wnet z 3-2 dla Arsenalu zrobiło się 3-3.

Fatalne błędy w defensywach obu zespołów zwiastowały, że na The Emirates obejrzymy jeszcze jakieś bramki, albo chociaż kilka sytuacji do nich prowadzących.

Nic mylnego! Podolski dobrze wypatrzył Gibbsa, który spróbował mu odegrać, lecz Niemiec minął się z piłką. W porę dopadł do niej jednak Walcott, który bezproblemowo ją przyjął, obrócił się na pięcie i huknął w okienko. 4-3 dla Arsenalu, co za mecz!

Chwilę po bramce Olivier Giroud zastąpił na placu gry Chamberlaina. W 82. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Aaron Ramsey.

Dosłownie kilka sekund po wejściu na boisko Ramsey mógł zanotować asystę. Theo Walcott jednak nie trafił w światło bramki.

W 85. minucie było już 5-3! Theo Walcott fantastycznie dośrodkował na głowę Girouda, a ten pięknym szczupakiem pokonał Krula!

Minutę po bramce Francis Coquelin wszedł na boisko kosztem Cazorli.

Co za strzelanina na Emirates! Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Walcott i tuż przed upadkiem zdołał dograć do Girouda, który znalazł sobie miejsce między trzema defensorami Newcastle i potężnie huknął na bramkę Krula, 6-3!

W 90. minucie Davide Santon mógł zostać spokojnie ukarany czerwoną kartką, po tym jak od tyłu zaatakował Oliviera Girouda. Sędzia pokazał Włochowi jedynie żółty kartonik, co nie było jednak mocno krzywdzącą decyzją w stosunku do Arsenalu.

Rzut wolny przyniósł Kanonierom kolejną bramkę! Walcott krótko rozegrał stały fragment z Wilshere'em, przyjął futbolówkę, minął dwóch defensorów, upadł na ziemię, wstał, minął dwóch kolejnych obrońców i pięknie podciął piłkę nad Krulem, zdobywając tym samym hat-tricka! 7-3 dla Arsenalu!

Dwie minuty później kolejny z zawodników Arsenalu mógł zapisać na swoje konto hat-tricka! Olivier Giroud strzałem z pierwszej piłki trafił jednak w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zakończył strzelaninę na Emirates Stadium, podczas której Kanonierzy rozgromili o wiele słabsze tego dnia Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Sky Sports News ‏@SkySportsNews

Sky sources: Demba Ba's representatives had an 'unproductive' meeting with Chelsea and will now talk to other clubs #ssn

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35531.12.2012, 09:52

@peciakk-szkoda, że nie było na tym filmiku bramki z rożnego:)

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 09:49

bobslej
no faktycznie cos z tym linkiem nie tak
podoba mi sie ten czarny, tylko go zapelnij teraz kaska, a ja poszuka na necie zdjecia tego mojego jeszcze

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:49

karlo>>> Musi do nas dojść na koniec kariery. Najlepiej jako trener napastników . Jego wiedza, doświadczenie mogą być kluczowe.

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 09:46

peciakk
ON nawet w wieku 40 lat bedzie wzorowo gral i poruszal sie na boisku :)

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:43

karlo>>> twój link nie działa . Ja dostałem taki

thefootiestore.co.uk/arsenal-fc-embossed-crest-leather-wallet-148-p.asp

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.12.2012, 09:40

youtube.com/watch?v=6S_EWLRrOag
Ten zawodnik dalej może nam dać dużo dobrego patrząc po jego roku w NYRB.
Chodzi oczywiście o Titiego :)

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 09:39

bobslej22
mam ten
ebay.co.uk/itm/ARSENAL-FOOTBALL-CLUB-LUXURY-LINED-LEATHER-WALLET-/360548774512?pt=UK_SportsMemorabilia_Football_Memorabilia_ET&hash=item53f261b270
z tym ze kupilem go na innej aukcji, gdzie koles mial lepsze zdjecia
jestem z niego zadowolony, dlugo tez sie zastanawialem na ktory sie zdecydwac i wydaje mi sie ze jednak dobrze wybralem:)

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:37

14DamianAFC>>> Odstępne ? Przecież jak nie podpisze kontraktu to może odejść za darmo :P . Czy nie jest tak ? Może się mylę . Nie wiem .

14DamianAFC komentarzy: 91031.12.2012, 09:35

Wierzę w to, żę Cesc jak już zdobędzie te swoje puchary z farsa, powie ze chcialby cos zdobyc z AFC. Ale pewnie problem bedzie z jego odstepnym, farsa kupila go za grosze, a tak ututulowanego zawodnika zechce sprzedac pewnie za 100 mln.

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:33

karlo>>>??? ( sorry za spam )

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:32

karlo>>> Ten czarny pachnący w pudełku z bordowym welurem :P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.12.2012, 09:31

Bobslej22@
Mi się wspomniało o Titim i jak kilka lat temu chodziłem w opasce : "Stand Up,Speak Up" i sobie zamówiłem znowu ją ;p

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 09:30

bobslej22
ja taz jestem szczesliwym posiadaczem skórzanego portfela z przepiekna armata i logo na nim.

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:29

peciakk>>> Druga sprawa jest taka że to poczta :) Oni mają swoje zasady i tak na serio w dupie wszystko .

bobslej22 komentarzy: 832731.12.2012, 09:28

peciakk>>> Z tego co wiem to tak. To zwykły dzień. Moja dziewczyna dostała paczkę w wigilię ( z resztą mój prezent - portfel z logo Arsenalu :P ) tak się pochwaliłem :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.12.2012, 09:24

Nie wie może ktoś czy poczta dostarcza przesyłki w sylwestra ? ;)

GregoryGJ komentarzy: 44331.12.2012, 09:21

Simon696
Bo odkad gra w Barcelonie to jego forma dołuje ,jak kazdego bylego kanoniera procz Robina :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997331.12.2012, 09:18

Sky sources: Tottenham goalkeeper Carlo Cudicini close to joining LA Galaxy

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.12.2012, 08:45

GKS_AFC@
Ale Cię nawróciło ! ;o

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 231.12.2012, 08:40

gks_afc to nie jest tak, że głupoty są tam same. Są wiarygodne źródła i oficjalne konta wielu dziennikarzy z całe świata. Oni mają sporo swoich informatorów i wiarygodnych źródeł

GKS_AFC komentarzy: 871831.12.2012, 08:38

Ja myślę ze z tym DV. To plota, off kiedy to twitter jest wiarygodny, sami mówiliście ze tam głupoty pisza i skąd wiecie którzy ludzie tam prawdę pisza hmm???

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 231.12.2012, 07:52

Apropo Cesca to też chciałbym, żeby wrócił.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 231.12.2012, 07:47

Auclair bardzo rzetelne źródło!

badyl254 komentarzy: 264131.12.2012, 05:28

Serio, tęsknię za Fabregasem jak nie wiem! Mam w dupie Van Persiego, Flaminiego czy Hleba, ale Cesca powitałbym z radością! Nie mam do niego żalu i mam nadzieję, że jeszcze tu wróci...

badyl254 komentarzy: 264131.12.2012, 05:18

Na fcbarca.com wyczytałem, że Fabregas jest słaby i że jego transfer to był błąd. LOL! :) Co za dzieciarnia... Wracaj Cesc!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.12.2012, 04:29

ElSar, niby tak, ale Villi może ustąpi :p

Tak na serio to jak Theo sam mówił, nie chodzi mu o to, żeby już teraz grać no-stop w ataku, bo może przeplatać występy z grą na środku z grą na skrzydle, ale o to, żeby niektórym niedowiarkom udowodnić, że potrafi grać na szpicy.

Teraz liczyć na to, że w Katalonii nadal będą preferować Pedro, Sancheza czy Tello nad Villą, bo gdyby wrócił do składu Barcy to jeszcze gotowy się rozmyślić :)

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 04:11

pauleta19

ale theo chce grac na srodku :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.12.2012, 04:10

Rzetelne źródła na twitterze podają te samą informację - David Villa jest chętny przejść do Arsenalu, żeby móc grać :D Nieźle, naprawdę nieźle, gdy to okazało się prawdą.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 04:05

Ok ja spadam poczytac i spac, dobranoc ;-)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 04:00

A ten mocny o ktorym ja mowie to chyba wezwanie dodatkowego zawodnika przy wolnym, albo zmiana wykonawcy :-P a moze zadne z tych :-D nie pamietam bo wolne zawsze wykonuje tecnicznie i 6/10 wpada

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.12.2012, 03:57

Theo vs N'castle
t.co/q5QcFBYG

goonertalk.com/2012/12/31/djourou-closes-in-on-arsenal-exit-as-walcott-talks-continue/

"Let's keep those we have, that is the first target," answered Wenger when asked whether he would make a move for a new centre-forward as soon as the transfer window opens in January.

Wenger declared himself impressed by Ba's "movement and his strength in the challenges as well, and up in the air" but added that "he is a similar type to Giroud and you will see Giroud develop into that kind of player".

Boss 100% racji ^v^ już z resztą mówiłem, że Demba Ba jest podobnym typem napastnika, co Giroud, Oliemu trzeba dać po prostu, więcej czasu.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:57

Na ps3 tez sie akceptowalo warunki origin, wiec mozesz sprobowac poszukac "Swooneb"

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 03:57

no tak i jak slabiej troche sie go wcisnie to po ziemi strzal przy wolnych

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:55

Ja na ps3 gram :-P a ten strzal mocny przy wolnych o ktorym mowisz to przytrzymanie lobu :-P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:53

No i mozna kombinowac lob + techniczny to inny lob niz normalnie, techniczny + mocny to taki strzal precyzyjniejszy niz mocny, ale nie tak silny jak on i mniej precyzyjny niz techniczny (chyba ze to moja wyobraznia ale sam bedziesz mial okazje sprawdzic :-D)

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 03:52

Btw . podaj mi nick na origin

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 03:49

przy wolny naciskam F+D i ona taka mozna pila leci wtedy w tak to nie wiem o jaki mocny strzal chodzi :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:48

Jak naciskasz ten 'mocny strzal'(ja nie wiem jak sie to nazywa) to przy nacisnieciu strzalu mocniej kopie, jest jeszcze jeden, ale nie wiem jak go nazwac :-P

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 03:44

Techniczny Q+D
A mocny to nie wiem o co Ci chodzi ;O :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:43

Elsar, wiec w sprincie nie przelobujesz nikogo bo musisz puscic przycisk sprintu :-P gdzie masz mocny strzal i techniczny? :-P

okej :D
Mi wszystkie loby , techniczne strzaly wychodza na klawiaturze tylko nie zrobie trickow rożnego rodzaju :(

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:35

Jakby cos nie tak bylo to pisz do mnie, pomoge ci go skonfigurowac :-P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:30

Ja gralem na klawiaturze od fify 98 do fify 10(wtedy mialem ps3 juz) teraz jak mysle o grze na klawiaturze to wiem ze trace na tym tyle ile ktos grajacy na klawiaturze tracilby na grze myszka :-P nie da sie tak wyczuwac strzalow, dryblowac, lobowac bez pada :-P

ElSar komentarzy: 416831.12.2012, 03:24