Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle!

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle! 29.12.2012, 19:22, Sebastian Czarnecki 3180 komentarzy

Po wyniku 1-1, który widniał na tablicy po pierwszej połowie meczu, nikt nie spodziewał się, że w drugiej części meczu przyjdzie nam obejrzeć aż OSIEM bramek! Kanonierzy zmarnowali dużo sytuacji na zdobycie goli nie tylko w pierwszej odsłonie meczu, ale i na początku drugiej, ale nie przeszkodziło im to w zaliczeniu siedmiu trafień w przeciągu 90 minut!

Fatalny popis dała defensywa Newcastle, która raz po raz była penetrowana fantastycznymi zagraniami podopiecznych Arsene'a Wengera. Nie popisali się również defensorzy Arsenalu, którzy zawinili przy dwóch straconych golach, których spokojnie mogli uniknąć. Niemniej jednak Kanonierzy w końcu wyregulowali zardzewiałe celowniki i zaczęli zdobywać bramki. Każdy domyślał się, że ten dzień w końcu nadejdzie, ale na pewno mało który spodziewał się, że prezentujący ostatnio słabą formę zawodnicy Arsenalu zdobędą ich w jednym spotkaniu aż siedem!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (74. Giroud), Cazorla, Podolski (82. Ramsey) - Walcott

Newcastle: Krul - Simpson, Perch, Coloccini, Santon - Tiote, Bigirimana (82. Ameobi) - Cisse, Marveaux, Obertan - Ba

Już pierwsze sekundy meczu mogły przynieść nam bramkę dla Arsenalu. Jack Wilshere świetnie zablokował strzelającego Tiote, tym samym wychodząc z szybkim kontratakiem. Anglik posłał piłkę na prawe skrzydło do swojego rodaka - Chamberlaina - który pewnie ruszył na bramkę Krula. Młody skrzydłowy zrobił jeden zwód, a następnie strzelił na bramkę Holendra, ale zabrakło mu precyzji, by mu zagrozić.

Wydawać by się mogło, że szybka akcja z pierwszej minuty zachęci oba zespoły do dalszego atakowania, ale nic z tych rzeczy. Najbliższe 15 minut to głównie gra w środkowej części boiska i sporadyczne ataki kończące się przeważnie na defensywie przeciwnika. Żadna z takich kontr nie stanowiła dla bramkarzy żadnego zagrożenia.

Dopiero w 16. minucie zawodnicy Newcastle odważyli się oddać groźny strzał na bramkę Szczęsnego, który mógł przynieść bramkę. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na gola chciał zamienić Demba Ba, ale nie porozumiał się z Papissem Cisse, który miał taki sam zamiar. W rezultacie piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez polskiego bramkarza.

Dwudziesta minuta przyniosła oczekiwaną bramkę! Lukas Podolski świetnie uruchomił na lewym skrzydle Theo Walcotta, który natychmiast zaczął schodzić z futbolówką do środka. Przez moment wydawało się, że Anglik poda do dużo lepiej ustawionego Cazorli, ale samodzielnie pokonał Krula mierzonym strzałem z ostrego kąta w długi róg. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce tempo gry znacznie się uspokoiło. Kanonierzy próbowali kontrolować sytuację na boisku, zaś Sroki nieudolnie dążyły do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W 37. minucie mogło być jednak 2-0, a swoją drugą bramkę mógł zdobyć Theo Walcott. Anglik dostał nieoczekiwane podanie na wolne pole od Podolskiego, a następnie wyszedł sam na sam z Krulem. Tym razem Holender w porę zareagował i odpowiednio skrócił kąt, dzięki czemu zatrzymał szturmującego gracza Arsenalu.

Minutę później do głosu doszli podopieczni Alana Pardewa, Groźny strzał z dystansu oddał Tiote, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40. minuta mogła przynieść Arsenalowi fenomenalną kontrę, która powinna się zakończyć bramką. Theo Walcott ruszył w stronę bramki Tima Krula, a przed sobą widział jedynie osamotnionego obrońcę i wybiegającego na wolne pole Cazorlę. Anglik posłał mu jednak koszmarną piłkę za plecy, z której nie mógł nic zrobić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Demba Ba idealnie wykorzystał moment rozluźnienia Kanonierów. Senegalczyk oddał mocny strzał z rzutu wolnego, który trafił w głowę Wilshere'a i wpadł do bramki koszmarnie ustawionego Szczęsnego. 1-1!

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do podopiecznych Alana Pardewa. W ostatnich minutach Wojciech Szczęsny obronił mocne uderzenie jednego z zawodników Newcastle, a chwilę później Demba Ba mógł drugi raz pokonać polskiego bramkarza, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Sędzia odesłał jednak obie drużyny do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Cazorla do Chamberlaina, a ten strzałem po ziemi pokonał Tima Krula, 2-1!

W 56. minucie Kanonierzy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola i kolejną zmarnowaną przez Theo Walcotta. Anglik wybrał najgorszą z możliwych opcji, fatalnie strzelając ze znacznej odległości od bramki, zamiast poszukać podania do lepiej ustawionego partnera.

Kolejna zmarnowana kontra Walcotta przyniosła błyskawiczne wyrównanie dla Newcastle. Lewym skrzydłem ruszył Obertan, który posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Żaden z defensorów, a zwłaszcza Laurent Koscielny, nie kwapił się do wybicia futbolówki, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Marveaux. 2-2!

Tempo meczu znacznie się ożywiło, a Kanonierzy coraz częściej przechodzili do ataku. W 61. minucie mocny strzał z dystansu oddał Santi Cazorla, ale na wysokości zdania stanął Tim Krul, który pewnie zatrzymał pędzącą w jego kierunku futbolówkę.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną świetną okazję. Cazorla na wolne pole do Podolskiego, ale w porę z bramki wyszedł Krul, który zastopował wybiegającego Niemca.

Starania Kanonierów w końcu się opłaciły! W 65. minucie Jack Wilshere samotnie ruszył w pole karne Srok, dotarł do linii końcowej boiska, a następnie fenomenalnie dośrodkował w stronę bramki. Próbujący ratować sytuację Coloccini chciał wybić piłkę poza boisko, ale niefortunnie trafił w poprzeczkę, co wykorzystał Lukas Podolski, który zdobył gola do pustej bramki. Fantastyczne widowisko, 3-2 dla Arsenalu!

Kolejne minuty przynosiły kolejne błędy w obronie Arsenalu. Jeden z takich błędów wykorzystał Demba Ba, którego nie przypilnował żaden z czterech stojących obok niego defensorów. Wnet z 3-2 dla Arsenalu zrobiło się 3-3.

Fatalne błędy w defensywach obu zespołów zwiastowały, że na The Emirates obejrzymy jeszcze jakieś bramki, albo chociaż kilka sytuacji do nich prowadzących.

Nic mylnego! Podolski dobrze wypatrzył Gibbsa, który spróbował mu odegrać, lecz Niemiec minął się z piłką. W porę dopadł do niej jednak Walcott, który bezproblemowo ją przyjął, obrócił się na pięcie i huknął w okienko. 4-3 dla Arsenalu, co za mecz!

Chwilę po bramce Olivier Giroud zastąpił na placu gry Chamberlaina. W 82. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Aaron Ramsey.

Dosłownie kilka sekund po wejściu na boisko Ramsey mógł zanotować asystę. Theo Walcott jednak nie trafił w światło bramki.

W 85. minucie było już 5-3! Theo Walcott fantastycznie dośrodkował na głowę Girouda, a ten pięknym szczupakiem pokonał Krula!

Minutę po bramce Francis Coquelin wszedł na boisko kosztem Cazorli.

Co za strzelanina na Emirates! Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Walcott i tuż przed upadkiem zdołał dograć do Girouda, który znalazł sobie miejsce między trzema defensorami Newcastle i potężnie huknął na bramkę Krula, 6-3!

W 90. minucie Davide Santon mógł zostać spokojnie ukarany czerwoną kartką, po tym jak od tyłu zaatakował Oliviera Girouda. Sędzia pokazał Włochowi jedynie żółty kartonik, co nie było jednak mocno krzywdzącą decyzją w stosunku do Arsenalu.

Rzut wolny przyniósł Kanonierom kolejną bramkę! Walcott krótko rozegrał stały fragment z Wilshere'em, przyjął futbolówkę, minął dwóch defensorów, upadł na ziemię, wstał, minął dwóch kolejnych obrońców i pięknie podciął piłkę nad Krulem, zdobywając tym samym hat-tricka! 7-3 dla Arsenalu!

Dwie minuty później kolejny z zawodników Arsenalu mógł zapisać na swoje konto hat-tricka! Olivier Giroud strzałem z pierwszej piłki trafił jednak w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zakończył strzelaninę na Emirates Stadium, podczas której Kanonierzy rozgromili o wiele słabsze tego dnia Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:15

Elsar, to Ty nie graleś wcześniej na padzie? Za 4
dni nie będziesz sobie wyobrażał gry w fife bez pada :-P też tak miałem :-D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 03:12

Zostaly mi 4 mecze do rozegrania, mam 15 pkt, jutro jeszcze 2 x wygram i kupie 2 paczki :-D bedzie if walcott st do zgarniecia :-D to by bylo cos

Te za 7,5k - ale to loteria jest czy sie trafi coś fajnego czy totalny syf ; D

Ja na początku trochę sobie pomogłem katalogiem EA - jest tam cos takiego, ze za punkty doswiadczenia kupujesz pakiet, ktory dodaje Ci na przykład tysiac monet do.kazdego z nastepnych 10 meczow rozegranych w FUT ; )

No i zazwyczaj dążyłem do tego żeby sprzedać gracza normalnie i nie brać szybkiej sprzedaży, bo wiecej kasy.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:31

Ok widze ze zostalem sam :-P dobranoc wszystkim ;-)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:27

Qarol, zmudne to troche, jak sie straci 10 pkt to sie ochlapy dostaje :-P jakie paczki kupujesz ze ci takie ciekawe rzeczy leca? :-P

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 02:24

@Marzag

Głównie sezon online - chyba najbardziej opłacalny. Za tytuł w pierwszej lidze masz paczkę i monety ; )

I ogólnie turnieje inne. Ja gram tylko online. No i handel też ważny.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 331.12.2012, 02:23

dailymail.co.uk/sport/football/article-2255032/West-Ham-Gael-Givet-Salomon-Kalou-Marouane-Chamakh.html

newsrt.co.uk/news/arsenal-set-two-week-deadline-for-in-form-walcott-to-sign-new-deal-to-keep-him-at-emirates-1095567.html

independent.co.uk/sport/football/premier-league/wenger-knows-real-tests-are-to-come-for-rebuilt-arsenal-8433648.html

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/manchester-united-ready-to-launch-8million-1511945

m.crunchsports.com/category/Soccer/Chelsea-FC-target-Radamel-Falcao-wont-rule-out-Man-City-move-201212290021/

sports.yahoo.com/news/wenger-casts-major-doubt-henry-132700408--mls.html

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:19

Jest tu ktos jeszcze kto gra w fut?

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 02:17

Tymczasem na mnie też przyszła pora. Dobranoc !

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:17

Qarol, gorzej jak to nie rozwiaze mojego problemu :-P ale je*ac. Gdzie zarabiasz pieniadze na paczki w fut?

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 02:14

@Marzag

No, więc sam widzisz - luzik. Jest inicjatywa to będzie i sukces. W końcu znajdziesz tą odpowiednią dla siebie ; D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:12

Qarol, o inicjatywie mi nie musisz gadac, nie jestem tchorzem :-p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:09

Laterus, ale ja dzialam :-P nie mialem zamiaru sie zalic, a znalesc odpowiedz na pytanie :-P na silke chodze wiec pracuje nad soba, teraz bede nowej roby szukal bo z poprzedniej sie zwolnilem, no i poszukam jakiegos mieszkania na wlasnosc moze

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 02:09

@Marzag

No na to, ze udaja kogos tam to my juz nic nie poradzimy ; p

Ale to dziala w obie strony - czesto to facet udaje jakiegos mega fajnego, zeby sie przypodobac. Chyba nawet czesciej ; )

A dziewczyna znajdzie sie w koncu odpowiednia, choć wiadomo, że też musisz sie wykazać inicjatywą ; d

DeptaGUNNER komentarzy: 209931.12.2012, 02:08

hmmm?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:06

Problemy z dziewczynami to zle nazewnictwo, bo nie mam problemu z poznawaniem dziewczyn, a mam problem ze znalezieniem fajnej dziewczyny :-P to ciezsza sprawa :-P

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 331.12.2012, 02:06

Żyję już trochę i widzę coraz to nowe rzeczy ale prawdę mówiąc wolę wygadać się przyjaciółce czy znajomemu bo oni są bardziej wtajemniczeni w moje życie i traktują jako jednostkę a nie jak bardzo przepraszam za wyraz ale muszę w tej sytuacji go użyć durnia który uzewnętrznia swoje niby problemy na publicznym forum. Dziwnie to świadczy o człowieku a ten komentarz pokazuje absolutny brak obycia i megalomanię. Bez urazy bo widzę,że kolega już bardzo długo na forum ale to nie mądre zachowanie.

Lateralus komentarzy: 90331.12.2012, 02:05

A co do Ciebie Marzag nie miałem wcale złych intencji. Chciałem napisać abyś wziął się w garść. Nie użalaj się nad sobą tylko zacznij działać :-)

DeptaGUNNER komentarzy: 209931.12.2012, 02:05

No, ciekawe kogo Boss kupi ;d

Lateralus komentarzy: 90331.12.2012, 02:03

Ok rozumiem,że wszyscy czujecie się jak jedna rodzina. Nie rozumiem jak można pisać o własnych problemach na tego typu stronach.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 02:03

Qarol, w sumie z tym wymacaniem to troche prawda.

Tez myslalem ze musze jakas fajna dziewczyne poznac, tylko ze pewnie jeszcze troche czasu minie zanim poznam taka :-P najgorsze jest to ze wiele dziewczyn udaje kogos kim nie sa, a gdy probuje je nakierowac na to by byly soba to mysla ze sobie jaja robie, kryja sie za glupotami bo sie boja ze ktos je wysmieje za to jakie sa naprawde

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3431.12.2012, 02:02

Marzag

Pocieszę Cię, nie tylko Ty masz problemy z dziewczynami :D Spokojnie, z czasem znajdziesz odpowiednią :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34131.12.2012, 02:00

Publiczne forum. Użytkownicy tej strony, przynajmniej niektórzy, są jak 'rodzina'. Wszyscy tworzymy jedną, wielką, Kanonierską 'rodzinę' :p

Lateralus komentarzy: 90331.12.2012, 01:58

Marzag co z Ciebie za człowiek,żeby wylewać własne żale na publicznym forum.Czy ty nie masz własnej wartości. Sorki,że to napisałem bo naprawdę Ci współczuję,ale ogarnij się.

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 01:57

@Marzag

Wymacane już tak nie ciągnie można powiedzieć xd

A całkiem serio - musisz kogoś poznać odpowiedniego i wszystko minie. Wiem, że to się łatwo mówi. Ale dziewczyn jest dużo ; )

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 01:54

Bmwz5, tyle ze potem byly inne dziewczyny ale nie potrafilem się na długo zainteresować, jak bylem pijany to wymacalem, a 2 tyg pozniej nie chcialo mi sie nawet sms napisac, ale to moze byc przez to ze te dziewczyny maja charakter ktory mi nie odpowiada

Verminator97 komentarzy: 1490031.12.2012, 01:52

Powie mi ktoś jak użyć tej dzikiej karty w FPL ?

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 01:51

@ArseneAl

W sumie lekarz też by dał jakieś tabletki, bo co więcej. A te "kilka" złotych w kieszeni sie zachowa zawsze ; D

Zdrowiej tam i dobranoc ; )

arsenalfann komentarzy: 1024331.12.2012, 01:50

@Marzag
Może jeszcze musisz to odczekać i samo przejdzie.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34131.12.2012, 01:49

@Marzag
Hmm, problemy z kobietami, najczęstsza przyczyna depresji :p Jeszcze trochę Cię potrzyma, ale wyjdziesz z tego ; p znam ten ból ; d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 01:49

Serio :-P

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 01:47

@Marzag
Kurde stary ty żarujesz czy na serio?
:o
Jutro może pogadamy bo dzisiaj już padam na ryj i nic ciekawego ci nie poradzę :P
Trzymaj się.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 01:44

@Qarol
Miałem już iść do lekarza po jakiś antybiotyk ale łykam cały czas gripexy, holinexy i jakieś syropy i pomału przechodzi :)
Dobra czas lecieć w kimę.
Dobranoc!

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 131.12.2012, 01:44

Powodow moze byc kilka, mnie sie wydaje ze to sie zaczelo 2 lata temu w wakacje, gdy chcialem poswiecic czerwiec i lipiec zeby miec pieniadze na sierpniowe wakacje, bajerowalem wtedy 3 fajne dupy, ale przez prace nie mialem czasu, wiec 2 pomyslaly ze nie maja u mnie szans i jacys goscie je zbajerowali, a trzecia okazała się dziewczyną bez zasad, ale chciałem sobie odbić wszystko za hajs ktory mialem dostać pod koniec lipca, hajsu niestety nie bylo, wiec zmarnowalem wakacje na pracy charytatywnej, zaczalem troche mocniej imprezowac i pewnego dnia chcialem zobaczyc co to sa te dopalacze ktore tak jaraja gimnazja, przesadzilem, kumple mnie ledwo wyratowali, i przez 2 tyg mialem silne stany lękowe, dalej dużo piłem, i tak od tego momentu mniej więcej nie cieszy mnie życie, i nie mam woli przetrwania(zaobserwowalem to gdy podczas mocnych fal na morzu braklo mi sil, a fale odpychaly mnie od brzegu, wtedy pogodzilem sie z tym ze to koniec, nawet nie wolalem o pomoc, ale naszczescie fala popchnela mnie w takie miejsce w ktorym plynalem w strone brzegu wiec zyje) jak myslisz dlugo jeszcze mnie to bedzie meczylo? :-P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.12.2012, 01:44

Widzę, że nie tylko ja jestem chory.

Qarol komentarzy: 1450231.12.2012, 01:40

@ArseneAl

Wygrzebiesz się z tego. Szkoda tylko, że trafiło na taki dosyć fajny okres.

Verminator97 komentarzy: 1490031.12.2012, 01:39

Ja od 10 roku życia też kibicuje Arsenalowi ale to dzięki ojcu też bo to zapalony kibic taki jak ja :D

tomekafc95 komentarzy: 413631.12.2012, 01:37

@verminator no co racja to racja ja juz kibicuje arsenalowi z mniej wiecej 8 lat . lecz co chwile sie nabijaja ze mnie ze arsenal to selling club ze nic nie wygramy itp

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 01:34

@Qarol
Mnie to bardziej od zatok boli.
A moja sprawdzona metoda, że na drugi dzień będę chory to ból skóry. Zawsze się sprawdza :P

Verminator97 komentarzy: 1490031.12.2012, 01:33

@tomekfc95

Tak jak myslałem. U mnie w szkole sami kibice MU, Realu i Barcy , a i zapomniałem jeszcze , że teraz jest szał na BVB :) Trochę to denerwujące jak koleś z klasy śmieje się , że Arsenal przegrał na OT i zgrywa wielkiego fana a jak się zapytasz o to kto wbił to już nie wie :D Najlepszy jest taki jeden koleś z mojej klasy co zmienia klub co poł sezonu (nie rozumiem tego) :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10331.12.2012, 01:33