Grający z Wilkami. Arsenal - Wolves

Grający z Wilkami. Arsenal - Wolves 10.11.2018, 14:13, Michał Kruczkowski 1401 komentarzy

Ostatnia ligowa kolejka, w której Arsenal podejmował Liverpool, miała dać odpowiedź, czy Kanonierzy są w stanie na równi rywalizować z najlepszymi ekipami na Wyspach. Po meczu z The Reds sympatycy londyńskiego klubu mogli być usatysfakcjonowani, gdyż ich ulubieńcy pokazali się z dobrej strony i wywalczyli punkt, który z pewnością trzeba uszanować. Czwartkowe starcie ze Sportingiem, głównie przyćmione poważną kontuzją Danny’ego Welbecka, przyniosło The Gunners trzeci remis z rzędu. Na kolejny nie możemy już sobie pozwolić. Czas powrócić do wygrywania. Łatwo i przyjemnie z pewnością nie będzie, gdyż na Emirates zawitają groźne Wilki.

Ekipa Nuno Espirito Santo bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczne rozgrywki, przegrywając zaledwie jeden z ośmiu pierwszych meczów. Po drodze udało im się jeszcze urwać punkty obu klubom z Manchesteru. Ostatnie trzy kolejki nie wyglądały już jednak tak kolorowo, wszystkie bowiem skończyły się porażkami Wilków. Tydzień temu zespół Wolverhampton uległ u siebie naszym rywalom zza miedzy, Tottenhamowi. Gospodarze tamtego spotkania pokazali się jednak z bardzo dobrej strony i tak naprawdę, przy odrobinie szczęścia, wynik mógł wyglądać zupełnie inaczej. Bez wątpienia zdominowana przez Portugalczyków drużyna jest najlepsza spośród tegorocznych beniaminków. Nawet jeśli ostatnio nie punktują, nikt nie spodziewa się, żeby Wolves miało spaść z powrotem do Championship, mają po prostu zbyt mocny zespół. Środek pola dyrygowany przez Joao Moutinho i Rubena Nevesa może zrobić wiele zamieszania w niedzielnym spotkaniu. W niezłej formie jest także napastnik naszych najbliższych rywali, Raul Jimenez. W meczu z Tottenhamem świetnie zaprezentował się młodziutki Morgan Gibbs-White. Jego przeszywające podania sprawiały wiele problemów Kogutom, tak naprawdę powinien skończyć ostatni mecz z asystą, jednak zabrakło skuteczności ze strony jego kolegów. Warto też zwrócić uwagę na defensywę Wilków. Doświadczony Rui Patricio już niejednokrotnie udowadniał, że nadal potrafi popisać się interwencjami najwyższej klasy.

W środku tygodnia The Gunners zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Nikt szczególnie tego nie świętował, gdyż, po pierwsze, promocja była czystym obowiązkiem, po drugie, wszyscy bardziej przejęli się stanem Danny’ego Welbecka. Na ten moment nie znamy jeszcze diagnozy, jednak możemy przypuszczać, że Welbz wypadnie z gry na długi okres. W wypowiedziach piłkarzy i trenera można było usłyszeć słowa wsparcia dla Anglika, jednak najlepszą odpowiedzią na to przykre wydarzenie będzie wygranie najbliższego meczu. Arsenal jest już niepokonany od piętnastu spotkań. Jako że z Wolves przegraliśmy ostatnio w 1979 roku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta seria zostanie podtrzymana. W meczu z Liverpoolem koncertowo zagrał Lucas Torreira, jego współpraca z Granitem Xhaką wygląda coraz lepiej. Możemy zatem liczyć na to, że nasz środek będzie wystarczająco dobry, żeby wygrać rywalizację z portugalskim duetem z Wolverhampton. O naszych dwóch głównych działach nie trzeba już wiele pisać. Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette tworzą stałe zagrożenie pod bramką rywali. Gabończyk został ostatnio wybrany graczem października w Premier League. Francuz ma natomiast świetne statystyki na Emirates Stadium, w ostatnich osiemnastu meczach przed własną publicznością miał udział przy szesnastu bramkach. Nawet jeśli jeden z nich ma gorszy dzień, drugi stanie na wysokości zadania. Myślę, że warto docenić także postawę Alexa Iwobiego. Widać, że pod skrzydłami Emery’ego Nigeryjczyk rozkwita. W meczu z Liverpoolem popisał się kilkoma bardzo dobrymi prostopadłymi zagraniami. Na ten moment to on zasługuje o wiele bardziej na miejsce w wyjściowej jedenastce niż Henrikh Mchitarian, który jest kompletnie bez formy.

W całej historii oba kluby zmierzyły się ze sobą 111 razy, z czego Arsenal wygrał 57 spotkań, Wilki były lepsze 29 razy, padło też 26 remisów. Lista kontuzjowanych jest znacznie dłuższa w Londynie. Unai Emery nie będzie mógł na pewno skorzystać z Danny’ego Welbecka, Stephana Lichtsteinera, Konstandinosa Mawropanosa, Laurenta Koscielny’ego i Mohameda Elneny’ego. Wątpliwy jest także powrót Nacho Monreala. W składzie Wolves jedyną niewiadomą jest Diogo Jota.

W niedzielne popołudnie staną naprzeciwko siebie zespoły znajdujące się w kompletnie innych sytuacjach. Nadal utrzymujący się na wysokiej fali Arsenal kontra zaliczający spadek Wolverhampton. Mimo tej różnicy, gospodarze będą musieli włożyć sporo wysiłku, żeby osiągnąć korzystny rezultat. Nuno Espirito Santo przed meczem powiedział, że przede wszystkim skupia się na dobrym występie, a nie wyniku. Jego zespół ma odpowiednią jakość, żeby ukraść punkty Arsenalowi, dlatego ze strony Kanonierów nie może być mowy o żadnym odpuszczaniu. Jesteśmy faworytem i jeśli tylko w pełni wykorzystamy swoje atuty w ofensywie, Wilki będą wracały do domu z podkulonymi ogonami.

Rozgrywki: 12. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Niedziela, 11 listopada, godzina 17:30 czasu polskiego

Transmisja: brak transmisji w polskiej telewizji

Skład Kanonierzy.com: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Iwobi, Özil, Aubameyang - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 3:1

Premier LeagueWolverhampton WanderersZapowiedź autor: Michał Kruczkowski źrodło: własne
n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36211.11.2018, 18:27

Ramseya tam jeszcze brakuje, wtedy to juz bedzie parodia do kwadratu

Alonso komentarzy: 1282411.11.2018, 18:26

Jak Ramsey nie trzyma pozycji to hejt, jak Torreira przy starcie bramki pobiegł gdzieś do przodu to winny tylko Xhaka a Urus rozgrywka kolejny świetne spotkanie. :DDD

Elastico07 komentarzy: 1243711.11.2018, 18:25

Utd ma tyle strzałów na bramkę co my w meczu z Wilkami

maci3j komentarzy: 44911.11.2018, 18:25

Coś oni z tymi pierwszymi połowami...co mecz tragedia

Gofer999 komentarzy: 1452311.11.2018, 18:25

Ozil jak na razie kolejny kiepski mecz od tego swietnego z Liskami. Ale za trzy spotkania znowu zagra cos dobrego i ludzie beda piali z zachwytu. :DDD

Czeczenia komentarzy: 1244811.11.2018, 18:25

Fa-tal-na połówka Arsenalu.

Czy Wenger, czy Emery, Arsenal zapomina w listopadzie jak się gra w piłkę.

Jedyna nadzieja, że po Arsenalowsku, druga połowa będzie cacy.

tom8203 komentarzy: 149511.11.2018, 18:25

Słabo to wygląda !! Oby nie było tak że złapaliśmy zadyszkę !! Ale dajmy sobie jeszcze 2 połówkę i będziemy wyciągać wnioski i oceniać

mercol7 komentarzy: 270411.11.2018, 18:25

rzuci ktos linkiem?

kwiatinho komentarzy: 1311411.11.2018, 18:24

Iwobi to taki amator że wolałbym żeby dostał czerwoną kartkę niż żebym miał go oglądać kiedykolwiek znowu. Asysta z Liverpoolem? Słabe podanie które Laca zamienił na super gol. Prawda jest taka że Iwobi to paralityk i w żadnym klubie z Top8 nie miał by miejsca w składzie. Nie rozumiem co on u nas robi. Jak ma piłkę to jest 100% że straci ją we frajerski sposób

macc komentarzy: 472811.11.2018, 18:24

Czyżby standardowy listopad?
Pasterzu działaj! Masz 15 minut i widzę październikowy Arsenal w drugiej połowie.

kamo99111 komentarzy: 687611.11.2018, 18:24

Ot caly Xhaka. Wedlug mnie gosc conajwyzej na lawce. Owszem ostatnie 2-3 mecze mu wyszly ale to jest tykajaca bomba - nigdy nie wiadomo kiedy wybuchnie. Akurat zdarzylo mu sie dzisiaj. To samo jest z Mustafim.
Jak dla mnie potrzebujemy kogos do srodka do Torreiry. Xhaka moze zostac ale w roli rezerwowego/pucharowego. Iwobi jak dla mnie tez jest zawodnikiem na lawke. Kiedy wchodzi na podmeczonego rywala to zawsze cos dolozy od siebie. Dzis 2-3 razy powtorzyl ten sam blad - podanie w poprzek ktore przejmuje rywal i ma kontre. Obama z Laca i Ozilem nie istnieja dzis. Obrona gra dramat. Jedynym zawodnikiem zaslugujacym dzis na wyroznienie jest Torreira.

Garfield_pl komentarzy: 2707611.11.2018, 18:23

Wygramy panowie. Nie ma co panikować. Ewentualne płacze po meczu, a teraz kibicować!

ejmati komentarzy: 94811.11.2018, 18:22

No póki co to tak średnio to wygląda

Gofer999 komentarzy: 1452311.11.2018, 18:22

Taka przewaga pilki i podan a dwa razy mnie sytuacji i zadnego strzalu w bramke. :DDD

Elastico07 komentarzy: 1243711.11.2018, 18:22

Zobaczcie statystyki z naszych ostatnich meczów i z tego,my nie oddajemy strzałów na bramkę

Mihex komentarzy: 2360411.11.2018, 18:22

@Piotrek_175: Szansa zawsze jest, tym bardziej patrząc na to jak gramy 2 połowy w tym sezonie. Ale znowu przechodziliśmy 1 połowę bez sensu.

praptak komentarzy: 869511.11.2018, 18:22

Niles/Ramsey za Skrzydłowego/Ozila.

Btw co ten Laca tak na skrzydle Lata?

Oldgunner3 komentarzy: 961811.11.2018, 18:21

Po to co widzieliśmy w pierwszej połówce trudno sobie wyobrazić abyśmy mogli jeszcze zdominować ten mecz;póki co posiadamy mnóstwo słabych punktów

FanekAFC komentarzy: 511211.11.2018, 18:21

Xhaka to jest król żenady. To jak gościu się porusza i jakie decyzje podejmuje to jest kabaret.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.11.2018, 18:21

A derby bardzo ciekawe, czekam aż United wymieni więcej niż dwa podania.

Piotrek_175 komentarzy: 184411.11.2018, 18:21

Zacząłem oglądać od 35 minuty, jak się zapatrujecie na odratowanie meczeu w 2 połowie? Jak nie Arsenal to kto :D

Mihex komentarzy: 2360411.11.2018, 18:21

Zapomniałem by nie oglądać meczów na kaca :P Zawsze jak oglądam na kacu to Arsenal przegrywa xd

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 311.11.2018, 18:21

Beznadzieja. Wilki robią coś czego my nie potrafimy czyli bardzo dobrze bronią i przechodzą świetnie z obrony do ataku. To za każdym razem jest bardzo groźne i pachnie bramką.

Ranczomen komentarzy: 1225211.11.2018, 18:21

Arsenal gra na uśpienie. Każdego kto ogląda ten mecz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.11.2018, 18:20

Zero ruchu, podania leżą leżą i kwiczą tak samo jak przyjęcie Żałosne 45 minut.Najgorsze za Unaia.
Na plus Leno i Torreira.Reszta bez wyjątków na duży minus.

Koroniarz komentarzy: 999111.11.2018, 18:20

kaszanaaaa !!!!

Cesc1994 komentarzy: 444111.11.2018, 18:20

Nie da się tego oglądać

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52411.11.2018, 18:20

Bardzo mądra pierwsza połowa w wykonaniu Wilków. Na niewiele pozwalają Arsenalowi, a sami groźnie kontrują.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2018, 18:19

jak myślicie, pokażą zdjęcia Aubameyanga w dzisiejszym programie 997 w sekcji zaginieni?

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 111.11.2018, 18:19

Jaka padaka, Xhaka klasycznie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2018, 18:18

@fabregas1987:

Iwobi i tak jest najjaśniejszym punktem ofensywy, bo się przynajmniej stara.

Sandbead komentarzy: 341811.11.2018, 18:17

A w ogóle to jaka cisza teraz na ES, niebo a ziemia z tym co było w meczu z lfc

lays komentarzy: 3987111.11.2018, 18:17

Iwobi nie potrafi grac na prawej stronie. Wszystkie dobre mecze Iwobiego to te gdy gra na lewej. Taka zmiane tez dostał z Lpoolem. Nasi widac ze zlekcewazyli wolves od poczatku... poczuli sie po LFC mega pewni siebie, a tu za darmo nikt pkt nie da

fabregas1987 komentarzy: 2570611.11.2018, 18:16

Xhaka Iwobi OUT
Guendouzi Miki IN

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2411.11.2018, 18:16

@thide

Ale koles odkad tu gra ma problemy z podaniami na 5 metrow, nie wiem czy to wina braku koncentracji, czy czego

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.11.2018, 18:16

Nie idzie na to patrzeć

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2018, 18:16

Guendo jak najszybciej na boisko. mam nadzieję, że Nketiah dostanie szansę, jeśli taki wynik się utrzyma, 70-75 minuta, może coś ukłuje

Elastico07 komentarzy: 1243711.11.2018, 18:16

Laca chłopie Ty graj a nie czekaj na aut

Sandbead komentarzy: 341811.11.2018, 18:16

Xhaka mecz życia z Liverpoolem, a dzisiaj tragiczny. Już się wydawało, że będzie tylko lepiej ale jednak dalej kaszani

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.11.2018, 18:15

Torreira MotM. Drugi Leno.

Jacek1s komentarzy: 764611.11.2018, 18:15

Guendouzi powinien wejść za Xhake na drugą połowę bo te kalectwo gra tak, że odbiera jakąkolwiek przyjemność z oglądania... To wygląda jak przedłużenie podania, a nie piłkarz bo on nic tutaj jeszcze nie zrobił przez połowę dzięki czemu by się przyczynił do czegokolwiek poza straconą bramką.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.11.2018, 18:15

@Traitor: a jak ma podać, gdy ma koło siebie 3 obrońców, a przed sobą żadnego gracz aarsenalu, bo rozchodzą się po skrzydłach i za nim xD?

Gunner915 komentarzy: 276711.11.2018, 18:15

Granit z Kola dwa ziomki graja rownie wielka kupe

Sandbead komentarzy: 341811.11.2018, 18:15

Ale dzisiaj gramy padlinę. Na druga połowę koniecznie z innym nastawieniem. Oj będzie suszenie w szatni

Elastico07 komentarzy: 1243711.11.2018, 18:15

Iwobi do zmiany w przerwie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.11.2018, 18:15

Gdyby nie Torreira to boję się jakby to wyglądało. Gość jako jedyny trzyma środek pola.

Czaka pierwszy do zmiany

mar12301 komentarzy: 2310111.11.2018, 18:14

Eh straszna bieda tu jest :/

praptak komentarzy: 869511.11.2018, 18:14

Raczej i tak wygramy ten mecz, lub zremisujemy, ale ewidentnie złapaliśmy zadyszkę po tym jak długo byliśmy kostuchą.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2411.11.2018, 18:14

Lacazette ma problem z celnym podaniem,aubameyanga nie ma co komentowac, ozila wpuszcza moze w 2 polowie, a general xhaka poezja