Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton

Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton 23.11.2019, 16:53, Łukasz Wandzel 2472 komentarzy

Czy oglądamy właśnie zmierzch Unaia Emery'ego w Arsenalu? Hiszpański trener od kilku tygodni serwuje kibicom Kanonierów fatalny futbol, nie tylko pod względem stylu, ale także rezultatów. Wydawało się, że po przerwie reprezentacyjnej Unai Emery ma doskonałą szansę, by poprawić wyniki swojego zespołu. Na stadionie w Londynie jego podopieczni podjęli przecież Southampton. Przedostatnią drużynę w ligowej tabeli, która nie tak dawno została poskromiona przez Leicester City 9-0. Tymczasem Arsenal pod wodzą Unaia Emery'ego zaledwie zremisował to spotkanie. Nawet ekipa Świętych bez kompleksów może podejść do meczu z londyńczykami, gdyż ci rozdają punkty każdemu rywalowi.

Niezależnie od tego, czy Arsenal przegrałby to spotkanie 1-2 lub wygrał 2-1, Unai Emery nie zamknie ust krytykom, czyli w tym momencie dominującej większości kibiców The Gunners. Hiszpan może nie zdawać sobie sprawy, że znajduje się w znacznie gorszej relacji z kibicami niż Granit Xhaka, którego chiałby ponownie wprowadzić do składu. Jedyną szansą na odzyskanie zaufania sympatyków Arsenalu jest wygrywanie przez Unaia Emery'ego wysoką różnicą bramek. To wymagałoby jednak zupełnej zmiany taktyki, w której trener londyńczyków jest konsekwentny i najprawdopodobniej wraz z nią utonie.

Arsenal: Leno - Chambers (46' Pepe), Sokratis, Luiz - Bellerin (83' Martinelli), Guendouzi, Torreira (83' Willock), Tierney - Özil - Aubameyang, Lacazette.

Southampton: McCarthy - Cedric, Bednarek, Stephens - Bertrand, Hojbjerg, Ward-Prowse, Armstrong (86' Boufal) - Obafemi (76' Djenepo), Ings (73' Long), Redmond.

Kanonierzy odważnie ruszyli do przodu w pierwszych minutach, a mimo to jako pierwsi stracili gola. I to w typowy dla siebie, beznadziejny sposób. W 8. minucie arbiter odgwizdał faul na lewym skrzydle, a Nathan Redmond w sprytny sposób błyskawicznie wznowił grę, za czym nie nadążyła linia defensywna gospodarzy. Danny Ings znalazł się w prostej sytuacji sam na sam, ale zachował się mądrze i pokonał Bernda Leno strzelając na krótki słupek, od którego futbolówka się odbiła i ostatecznie wpadła do bramki.

Nawet Arsenal w słabej formie wyglądał na drużynę mogącą odwrócić losy spotkania i tym samym sięgnąć po 3 punkty. Londyńczycy tworzyli sobie okazje na tyle często, że coś musiało w końcu wpaść do bramki. Dlatego prowadzenie Świętych trwało zaledwie 10 minut. Kieran Tierney zrobił to, co potrafi najlepiej - celnie dośrodkował w pole karne. Piłkę niezgrabnie opanował Pierre-Emerick Aubameyang, a następnie próbował wykończyć akcję. Jego uderzenie zostało powstrzymane, ale Alexandre Lacazette świetnie nastawił celownik w otoczeniu obrońców rywala i dobił strzał Gabończyka.

Londyńczycy drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą - rzucili się na bramkę McCarthy'ego, ale już po chwili mogli stracić gola. Lucas Torreira zaliczył nieudany kontakt z piłką w trakcie kontry gości i o mało nie zaskoczył własnego bramkarza. Bernd Leno całą sytuację skwitował uśmiechem. Chwilę później szansę na bramke miał Alexandre Lacazette, ale piłka odskoczyła Francuzowi. Akcję uratować mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Natarciom Kanonierów w pierwszych minutach po przerwie nie było końca. Arsenal przeprowadził szybką kontrę, a Nicolas Pepe otrzymał podanie, które powinno pomóc mu strzelić pierwszego gola z gry w czerwono-białych barwach. Iworyjczyk zdecydował się na podanie i cała para poszła w gwizdek. Na tym jednak próby Pepe się nie skończyły. Po dośrodkowaniu Kierana Tierneya uderzył futbolówkę z powietrza, lecz na drodze uderzenia stał McCarthy.

Po kwadransie piłkarze Arsenalu spuścili z tonu w ofensywie, ale zagwarantowali emocje własną bramką. W 65. minucie Sokratis stracił piłkę w okolicy jedenastego metra, znajdując się w towarzystwie dwóch rywali. Tylko dzięki ogromnemu szczęściu Bernd Leno nie musiał wyciągać piłki z siatki. Chwilę później Kieran Tierney sfaulował Danny'ego Ingsa w szesnastce. Piłkę z wapna uderzał Ward-Prowse. I choć Bernd Leno obronił pierwsze uderzenie, strzelec zdołał dopaść do futbolówki i dać Southamptonowi prowadzenie.

Unai Emery w końcówce zdecydował się na desperackie zmiany. Zdjął z murawy Lucasa Torreirę i Hectora Bellerina, zastępując ich Joe Willockiem i Gabrielem Martinellim. Kanonierzy wzięli się do roboty, szybko wypracowując dwie okazje. McCarthy powstrzymał jednak najpierw strzał Mesuta Özila, a po chwili główkę Joe Willocka po wrzutce z rzutu rożnego. To ekipa Świętych miała więcej szans w końcówce i doliczonym czasie gry na powiększenie przewagi nad Arsenalem, jednak w 96. minucie Alexandre Lacazette drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców, ze stoickim spokojem wykańczając akcję po podaniu Martinellego. Wynik uległ zmianie w ostatnich sekundach, ale niesmak pozostał ten sam.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 11:47

@filo94: no to po prostu pogadaj ze swoim ziomkiem xd
Ja jedyne co to słyszałem dużo dobrego o produktach noblemana

Elastico07 komentarzy: 1255626.11.2019, 11:43

@ArsenalChampion: Stąd,że Ornstein pisał że Emery ma czas do lata,potem na 4 mecze,a teraz sytuacja uległa zmianie w ostatnim newsie wspomniał.Jest to najrzetelniejszy dziennikarz w sprawach Arsenalu i jemu akurat w przeciwienstwie do Ciebie w takich sprawach mogę zaufać.

ArsenalChampion komentarzy: 807626.11.2019, 11:41

@Elastico07: a skąd ty niby wiesz ze wzięli się za to dopiero teraz? Przecież nie wiadomo czy nie negocjuja już z jakimiś trenerami od jakiegoś czasu, nauczcie wy się co po niektórzy ze nie wszystkie informacje trafiają do mediów.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 226.11.2019, 11:37

@filo94: W dobrych barberach mają na stanie zwykle balsamy, możesz nawet spróbować u nich ;)

Elastico07 komentarzy: 1255626.11.2019, 11:37

2 tygodnie mieli żeby go zwolnić i zatrudnić kogoś nowego,to robią to chwilę po przerwie reprezentajcyjnej na wariata.Jak na takim poziomie i przy takich pieniądzach może dochodzić do takiej amatorki to ja tego nigdy nie zrozumiem.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 11:32

@miki9971: tak, do barbera chodzę właśnie około roku, ale o kosmetykach nigdy nie myślałem...

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 226.11.2019, 11:31

@filo94: Przede wszystkim przygodę z brodzią, rozpocząłbym od wizyty u dobrego barbera.

Najlepiej z dwa trzy razy, żeby doprowadzili Ci ją do stanu jaki Ci się podoba, brzytwa i te sprawy.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 11:27

Są tutaj może brodacze? Albo osoby, które w jakikolwiek sposób dbają o swój zarost? Ja mam małą brodę od roku, ale nigdy o nią jakoś nie dbałem. Jednak chciałbym zacząć stosować jakieś olejki czy balsamy i stąd moje pytanie. Jakiej firmy kosmetyki polecacie?

Ech0z komentarzy: 1042226.11.2019, 11:27

Ale się z nas ładnie śmieją na podcascie angielskie espresso. Ale nie dziwię się, Southampton przegrało 9:0 a my się z nimi meczylismy ledwo zrenisowalismy. Tragedia co się dzieje z tym klubem ludzie mają klapki na oczach

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 11:25

@Argudo: big news mial byc o 12 naszego czasu

Elastico07 komentarzy: 1255626.11.2019, 11:19

@filo94 napisał: "I faktycznie dwa pierwsze mecze wygrane, świetny start rozgrywek"
Niby tak ale te wygrany pozostawiały bardzo bardzo wiele do życzenia,już od samego początku widać było że jest problem.Mentalnie po końcówce poprzedniego sezonu i porażce w le umarliśmy.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.11.2019, 11:12

11:12, dalej nic...

Dziadyga komentarzy: 830526.11.2019, 11:11

11:11 a tu dalej nie ma żadnej oficjalki z Emery Outem aj :(

silvano95 komentarzy: 982026.11.2019, 11:06

Ornstein on Emery future: "It feels like things are happening, they are acutely aware of the situation."

macc komentarzy: 472826.11.2019, 10:59

Allegri był miesiąc temu na sympozjum w Warszawie i powiedział m.in:

"W szatni Massimiliano Allegri przemawia tylko trzy minuty. Analiza wideo? Pięć minut."

"Allegri oczywiście nie chciał spekulować na temat swojej przyszłości i szybko ucinał temat podgrzewany w brytyjskich dziennikach. – Na razie za słabo mówię po angielsku, ale uczę się – zażartował na początku prezentacji."

Ech0z komentarzy: 1042226.11.2019, 10:44

Emery streamuje mecze przeciwników na twitchu

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 10:44

Przyjdzie Pochettino i ściągnie Eriksena za free :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 10:41

@macc: moze I racja

macc komentarzy: 472826.11.2019, 10:40

@JanikK:

Przez 1,5 roku podszkolił angielski, a Arteta jest w środku sezonu i Pep go tak łatwo nie puści.

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 10:40

@dtdtdod: nie byłem za pozostaniem, tylko za daniem czasu a to różnica. Pisałem wtedy że po powrocie zawodników, którzy powinni być w podstawie, powinniśmy doczekać się żelaznej 11 i ofensywnej gry, ale tak się nie stało, więc czas się skończył. Więc żadną choragiewką nie jestem. Emery się nie obudził i nie ma sensu trzymać go aż pogrzebie wszystkie szanse. Choragiewki zmieniają zdanie w zależności od wyniku meczu ;) Emery zawiódł, co innego mówił co innego zrobił, ale następny trener dostanie ode mnie znów czas na wdrożenie swojej wizji czy to będzie Allegri ( którego osobiście nie chcę), czy Arteta, każdy będzie miał czystą kartę u mnie i czas, nawet jeśli jestem przeciwny jakiemuś trenerowi, jeśli przyjdzie będę mu kibicował, żeby poprawił wyniki i grę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 10:27

Znalazłem coś takiego
BREAKING: Freddie Ljungberg will not be able to work as a temporary Head Coach for more than 3 months.

The Swedish international only holds the UEFA ‘A’ License, this only allows him to take charge for 3 months.

He needs his UEFA Pro License to keep the job until the summer.

TakKrzysiu komentarzy: 893826.11.2019, 10:26

Ogólnie to mam takie spostrzeżenie, że tutaj dużo ludzi nie przepada za Emerym

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 10:26

Zastanawia mnie, skoro allegri nie wziął roboty rok temu i Arteta wygrał z nim w konfrontacji, to czemu akurat teraz miałby on przodować.

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 326.11.2019, 10:13

To nie żadne chorągiewki. Nie wiem jakim trzeba być zatwardziałym betonem umysłowym żeby być nadal za Emerym. Bardzo dobrze ze sie wszyscy opamiętali. Jakieś pół roku za późno. Emery powinien polecieć juz dawno.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 10:12

Najgorsze jest to, że ten sezon miał być wyjątkowy... Świetne transfery, pozbycie się szrotu. Olbrzymi apetyt na sukcesy. Pierwszy sezon przejściowy więc to oczywiste, że w drugim musi być lepiej. I faktycznie dwa pierwsze mecze wygrane, świetny start rozgrywek. Niestety to co dzieje się teraz woła o pomstę do nieba!

dtdtdod komentarzy: 43326.11.2019, 09:53

@Garfield_pl napisał: "Ja serio myślałem że on mając wszystkich do dyspozycji, zacznie grać ofensywnie, niestety nie zaczął więc wypad"
Czy to nie z tobą pisałem o "chorągiewkach"? Wcześniej byłeś za pozostaniem Emerego do końca sezonu, a teraz zmieniłeś zdanie, więc jesteś chorągiewka? Witaj w klubie XD

krzykus1990 komentarzy: 521426.11.2019, 09:38

Przepraszam za avatara. Jak będzie już oficjalne info to obiecuję, że go zmienię.

krzykus1990 komentarzy: 521426.11.2019, 09:37

Wiadomo już kto zostanie trenerem ?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 09:26

@Garfield_pl: otóż to! :D

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 09:26

afcstuff
Duncan Castles: “Allegri has been using that sabbatical to recharge his energy, spend time with his family. He spent a period of that time in England, improving his English language skills, but his focus is on getting himself into a club where he’s the opportunity to win things.”

Ouch... No to chyba po Maxie

Kowal96 komentarzy: 1759126.11.2019, 09:25

@Gunner18AFC napisał: "Czy cos sie wydarzyło/ktoś cos powiedział że pozostało już tylko oczekiwanie i typowanie następców?"

Podcast Ornsteina: Odejście Emery'ego to kwestia "kiedy", nie "czy". "Sprawy są w toku", "w chwili nagrania plan jest taki, że w czwartek drużynę poprowadzi Unai".

Z twittera.

Ech0z komentarzy: 1042226.11.2019, 09:24

Ja to bym chciał żeby kiedyś trenerem został Pires.

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 09:23

@filo94 napisał: "Podobno o 12 czasu polskiego ma być jakiś "big news" dla fanów Arsenalu."
Konferencja przed meczem LE i ogłoszenie powrotu Xhaki do składu? :D

Fiona98 komentarzy: 39426.11.2019, 09:12

@filo94

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 326.11.2019, 09:10

Dzień dobry

#EmeryOut

Wszyscy już czekają na zwolnienie przegrywa. Czy cos sie wydarzyło/ktoś cos powiedział że pozostało już tylko oczekiwanie i typowanie następców?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 09:09

Podobno o 12 czasu polskiego ma być jakiś "big news" dla fanów Arsenalu.

Barney komentarzy: 2097726.11.2019, 08:46

Z trenerów którzy są teoretycznie do nas przymieerzani najlepiej by wziąść kogoś z dwojki Nagelsmann/Alegrii.
Artete jedynie w wypadku takim ,że dostaje kontrakt do końca sezonu. Będzie Howe mnie w ogóle nie przekonuje wisienki potrafią ładnie grać,Ale też często przegrywają nawet u siebie jak są faworytem i nie mówię tylko o tym sezonie.
Howe to nie ten kaliber

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.11.2019, 08:40

Koala Lewis zmarł.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 226.11.2019, 08:33

@Thrall napisał: "Nawet już dać Frieddiemu zespół do końca sezonu i wtedy spróbować wyrwać jakieś nazwisko jak np. ten Hag. Przecież gorzej już być nie może, nie dość, że nie mamy stylu to i nie mamy wyników."

i punktów :D

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 08:32

@filo94: nie podobał mi się nigdy Juventus pod jego dowództwem. Tak wiem że wygrywali itd., były finały LM, ale no kurde skoro szukaliśmy kogoś kto miał utrzymać styl Arsenalu ( Emery jednak tego jie zrobił wbrew deklaracjom), to Allegri tego nam nie da. Już za długo oglądamy męczenie i gramy " defensywie ", gdy mając taką pakę z przodu powinniśmy dominować. Trener z ofensywnym nastawieniem wystawi najmocniejszy skład, będzie miał żelazną 11 i nie pozwoli rywalom na podejście pod naszą bramkę, bo wiadomo najlepszą obroną jest atak. Jestem pewien, że wtedy ta nasza " pseudo obrona" może grać kilka poziomów lepiej, bo zwyczajnie przez wymysły Unaia bronimy się a to nigdy nie było w Arsenalu mocną stroną. Im bardziej defensywnie wystawia skład tym bardziej nas cisną, a przy tej ilości prób nie jest trudno o błędy. Ja serio myślałem że on mając wszystkich do dyspozycji, zacznie grać ofensywnie, niestety nie zaczął więc wypad i niech przyjdzie ktoś, kto będzie gniótł rywala atakiem za atakiem. Tego sobie i wam wszystkim życzę Panowie!!

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 08:22

@Garfield_pl: Dlaczego nie chcesz Allegriego?

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 08:17

@filo94: Pochettino też jest bez pracy ;) ja mam jakieś dziwne wrażenie, że z kimś negocjują, a tylko puszczają ploty jak to wspierają Emeryego, żeby spokojnie dogadać wszystko. Może będzie pozytywne zaskoczenie, bo Allegri mam nadzieję, że tutaj nie przyjdzie.

Garfield_pl komentarzy: 2820126.11.2019, 08:15

Ornstein: "At the time of recording (yesterday(, the plan is Unai Emery will take charge of Arsenal's Europa league game on Thursday." Hierarchy wanted to review in the summer, but that could change. Says he's not sure exactly as to what is happening every minute.