Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton

Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton 23.11.2019, 16:53, Łukasz Wandzel 2472 komentarzy

Czy oglądamy właśnie zmierzch Unaia Emery'ego w Arsenalu? Hiszpański trener od kilku tygodni serwuje kibicom Kanonierów fatalny futbol, nie tylko pod względem stylu, ale także rezultatów. Wydawało się, że po przerwie reprezentacyjnej Unai Emery ma doskonałą szansę, by poprawić wyniki swojego zespołu. Na stadionie w Londynie jego podopieczni podjęli przecież Southampton. Przedostatnią drużynę w ligowej tabeli, która nie tak dawno została poskromiona przez Leicester City 9-0. Tymczasem Arsenal pod wodzą Unaia Emery'ego zaledwie zremisował to spotkanie. Nawet ekipa Świętych bez kompleksów może podejść do meczu z londyńczykami, gdyż ci rozdają punkty każdemu rywalowi.

Niezależnie od tego, czy Arsenal przegrałby to spotkanie 1-2 lub wygrał 2-1, Unai Emery nie zamknie ust krytykom, czyli w tym momencie dominującej większości kibiców The Gunners. Hiszpan może nie zdawać sobie sprawy, że znajduje się w znacznie gorszej relacji z kibicami niż Granit Xhaka, którego chiałby ponownie wprowadzić do składu. Jedyną szansą na odzyskanie zaufania sympatyków Arsenalu jest wygrywanie przez Unaia Emery'ego wysoką różnicą bramek. To wymagałoby jednak zupełnej zmiany taktyki, w której trener londyńczyków jest konsekwentny i najprawdopodobniej wraz z nią utonie.

Arsenal: Leno - Chambers (46' Pepe), Sokratis, Luiz - Bellerin (83' Martinelli), Guendouzi, Torreira (83' Willock), Tierney - Özil - Aubameyang, Lacazette.

Southampton: McCarthy - Cedric, Bednarek, Stephens - Bertrand, Hojbjerg, Ward-Prowse, Armstrong (86' Boufal) - Obafemi (76' Djenepo), Ings (73' Long), Redmond.

Kanonierzy odważnie ruszyli do przodu w pierwszych minutach, a mimo to jako pierwsi stracili gola. I to w typowy dla siebie, beznadziejny sposób. W 8. minucie arbiter odgwizdał faul na lewym skrzydle, a Nathan Redmond w sprytny sposób błyskawicznie wznowił grę, za czym nie nadążyła linia defensywna gospodarzy. Danny Ings znalazł się w prostej sytuacji sam na sam, ale zachował się mądrze i pokonał Bernda Leno strzelając na krótki słupek, od którego futbolówka się odbiła i ostatecznie wpadła do bramki.

Nawet Arsenal w słabej formie wyglądał na drużynę mogącą odwrócić losy spotkania i tym samym sięgnąć po 3 punkty. Londyńczycy tworzyli sobie okazje na tyle często, że coś musiało w końcu wpaść do bramki. Dlatego prowadzenie Świętych trwało zaledwie 10 minut. Kieran Tierney zrobił to, co potrafi najlepiej - celnie dośrodkował w pole karne. Piłkę niezgrabnie opanował Pierre-Emerick Aubameyang, a następnie próbował wykończyć akcję. Jego uderzenie zostało powstrzymane, ale Alexandre Lacazette świetnie nastawił celownik w otoczeniu obrońców rywala i dobił strzał Gabończyka.

Londyńczycy drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą - rzucili się na bramkę McCarthy'ego, ale już po chwili mogli stracić gola. Lucas Torreira zaliczył nieudany kontakt z piłką w trakcie kontry gości i o mało nie zaskoczył własnego bramkarza. Bernd Leno całą sytuację skwitował uśmiechem. Chwilę później szansę na bramke miał Alexandre Lacazette, ale piłka odskoczyła Francuzowi. Akcję uratować mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Natarciom Kanonierów w pierwszych minutach po przerwie nie było końca. Arsenal przeprowadził szybką kontrę, a Nicolas Pepe otrzymał podanie, które powinno pomóc mu strzelić pierwszego gola z gry w czerwono-białych barwach. Iworyjczyk zdecydował się na podanie i cała para poszła w gwizdek. Na tym jednak próby Pepe się nie skończyły. Po dośrodkowaniu Kierana Tierneya uderzył futbolówkę z powietrza, lecz na drodze uderzenia stał McCarthy.

Po kwadransie piłkarze Arsenalu spuścili z tonu w ofensywie, ale zagwarantowali emocje własną bramką. W 65. minucie Sokratis stracił piłkę w okolicy jedenastego metra, znajdując się w towarzystwie dwóch rywali. Tylko dzięki ogromnemu szczęściu Bernd Leno nie musiał wyciągać piłki z siatki. Chwilę później Kieran Tierney sfaulował Danny'ego Ingsa w szesnastce. Piłkę z wapna uderzał Ward-Prowse. I choć Bernd Leno obronił pierwsze uderzenie, strzelec zdołał dopaść do futbolówki i dać Southamptonowi prowadzenie.

Unai Emery w końcówce zdecydował się na desperackie zmiany. Zdjął z murawy Lucasa Torreirę i Hectora Bellerina, zastępując ich Joe Willockiem i Gabrielem Martinellim. Kanonierzy wzięli się do roboty, szybko wypracowując dwie okazje. McCarthy powstrzymał jednak najpierw strzał Mesuta Özila, a po chwili główkę Joe Willocka po wrzutce z rzutu rożnego. To ekipa Świętych miała więcej szans w końcówce i doliczonym czasie gry na powiększenie przewagi nad Arsenalem, jednak w 96. minucie Alexandre Lacazette drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców, ze stoickim spokojem wykańczając akcję po podaniu Martinellego. Wynik uległ zmianie w ostatnich sekundach, ale niesmak pozostał ten sam.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
noth komentarzy: 264326.11.2019, 21:29

no własnie czemu staff sie nie ładuje, czyzby jakis update?

Kowal96 komentarzy: 1758926.11.2019, 21:29

Szybka zmiana Mourarza, lool

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 526.11.2019, 21:28

@kubeczek85:

Wcześniej rozumiem normalnie była napisana cała ekipa?

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 526.11.2019, 21:24

Mourinho 2 mecz / środek sezonu / eksperty z k.com = BOB

kubeczek85 komentarzy: 87326.11.2019, 21:23

michal192837465 komentarzy: 765426.11.2019, 21:22

Dobrze, że ten Mourinho tutaj nie przyszedł. Po tygodniu pracy stracił szatnię w Tottenhamie i piłkarze już grają na jego zwolnienie.

ArsenalChampion komentarzy: 803226.11.2019, 21:21

Mówili bierz Mourinho dobry trener, taaa...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 21:18

@Mihex: racja, byl też młodziutki. Tak czy siak chodzi mi o analogię, albo raczej jej brak.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 21:16

Xhaka to w ogóle fenomen. Ramseya hejtowali ludzie strasznie na stadionie, na kanonierach tez, ale spiął poslady i rozegrał świetny sezon, gdzie byliśmy najbliżej mistrzostwa. A taki xhaka został kapitanem.

Mihex komentarzy: 2360426.11.2019, 21:15

Ale gol Bayernu, Goretzka ładnie się urwał i wyskok też niezły.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 21:15

Hahahaha co ten Ederson

Paul77 komentarzy: 976726.11.2019, 21:14

Niech zarząd pokaże że mamy wielkie aspiracje i ściągną trenera, który chce osiągnąć coś wielkiego. Niech pokażą że mają jaja, podobnie jak pewna rodzina kowboi z USA. Chcecie sukcesów, to nie na raty Pepe, tylko 2/3 świetnych grajków z jajami, a nie piz...y Ala Xahka co płaczą na swoich. Zamiast spiąć podkłady i brać się za grę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 21:12

"I just realised we’ve one away league win and it’s against Newcastle in the first game week, David Luiz is our third best goalscorer, Sokratis is joint second for big chances created, we didn’t win for almost two months and we’re possibly five pts from relegation zone next week"

enrique komentarzy: 1910226.11.2019, 20:49

According to reports, Arsenal staff are expecting the head coach to be imminently sacked after a string of poor results.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 20:46

Co te Brugge xD

noth komentarzy: 264326.11.2019, 20:46

Duze szanse są na espirito sancho, dużo większe niż reszty kandydatów, ciekawe co buki wiedzą czego my nie wiemy. A wywalenie Emerego to kwestia dni, max kilku tygodni.

michal192837465 komentarzy: 765426.11.2019, 20:41

Nazwisko Lacazette'a pojawia się wielokrotnie na arsenal.com. No nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Alex nie prowadził przecież wcześniej żadnego zespołu.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.11.2019, 20:41

Trochę martwi brak kandydatów na naszego trenera... Jeśli nie Allegri, Arteta ani Pochetino to kto?

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 126.11.2019, 20:38

Może "wybawicielem" będzie Rafał Benitez...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.11.2019, 20:36

Jeśli wierzyć Wattsowi, nie ma co liczyć na Allegriego czy Artetę. Chociaż kto wie, może odpowiednia kwota mogłaby ich przekonać. Pocchetino też raczej nierealny, także opcji na rynku zbyt wiele nie ma. Oby mimo wszystko udało się dogadać kogoś klasowego, a nie półśrodek.

Gofer999 komentarzy: 1466326.11.2019, 20:36

@Dziadyga: Auby tez tam nie ma. Moze go juz sprzedali. xDDDDDD

Dziadyga komentarzy: 826626.11.2019, 20:34

@softgreat napisał: "emery zniknal z arsenal.com sami zobaczcie"

A na stronie gdzie niby był?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2019, 20:32

Boje się właśnie że żadnej opcji nie będzie. Chciałbym by przejąła nas jakaś już ogarnięta osoba.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 526.11.2019, 20:31

Jak go zwalniają to znaczy, że mają już jakąś opcję. To tak działa.

Craz komentarzy: 356526.11.2019, 20:29

Dawać już tego newsa Emery sacked

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 526.11.2019, 20:26

E nooo jak na stronie głównej nie ma szefa to wiedz, że coś się dzieje

xD

TomekO komentarzy: 275026.11.2019, 20:24

@Jack_Herrer: w południe jeszcze na głównej stronie Arsenalu było pełno Unaia. Teraz tak jak mówisz pustka. Chyba naprawdę coś się dzieje.

softgreat komentarzy: 208126.11.2019, 20:23

emery zniknal z arsenal.com sami zobaczcie

softgreat komentarzy: 208126.11.2019, 20:17

jestesmy za wolves, burnley i sheffield. patrzac na rozklad duza szansa ze bedziemy na 11 miejscu po weekendzie

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 126.11.2019, 20:14

Na Emirates hiszpańska elita popija szampana, a tu chłopstwo odprawia modły o lepsze jutro.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 126.11.2019, 20:12

No nic. W Piątek oczekuję, że go zwolnią.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 20:11