Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton

Gwizdy na Emirates Stadium, Arsenal 2-2 Southampton 23.11.2019, 16:53, Łukasz Wandzel 2472 komentarzy

Czy oglądamy właśnie zmierzch Unaia Emery'ego w Arsenalu? Hiszpański trener od kilku tygodni serwuje kibicom Kanonierów fatalny futbol, nie tylko pod względem stylu, ale także rezultatów. Wydawało się, że po przerwie reprezentacyjnej Unai Emery ma doskonałą szansę, by poprawić wyniki swojego zespołu. Na stadionie w Londynie jego podopieczni podjęli przecież Southampton. Przedostatnią drużynę w ligowej tabeli, która nie tak dawno została poskromiona przez Leicester City 9-0. Tymczasem Arsenal pod wodzą Unaia Emery'ego zaledwie zremisował to spotkanie. Nawet ekipa Świętych bez kompleksów może podejść do meczu z londyńczykami, gdyż ci rozdają punkty każdemu rywalowi.

Niezależnie od tego, czy Arsenal przegrałby to spotkanie 1-2 lub wygrał 2-1, Unai Emery nie zamknie ust krytykom, czyli w tym momencie dominującej większości kibiców The Gunners. Hiszpan może nie zdawać sobie sprawy, że znajduje się w znacznie gorszej relacji z kibicami niż Granit Xhaka, którego chiałby ponownie wprowadzić do składu. Jedyną szansą na odzyskanie zaufania sympatyków Arsenalu jest wygrywanie przez Unaia Emery'ego wysoką różnicą bramek. To wymagałoby jednak zupełnej zmiany taktyki, w której trener londyńczyków jest konsekwentny i najprawdopodobniej wraz z nią utonie.

Arsenal: Leno - Chambers (46' Pepe), Sokratis, Luiz - Bellerin (83' Martinelli), Guendouzi, Torreira (83' Willock), Tierney - Özil - Aubameyang, Lacazette.

Southampton: McCarthy - Cedric, Bednarek, Stephens - Bertrand, Hojbjerg, Ward-Prowse, Armstrong (86' Boufal) - Obafemi (76' Djenepo), Ings (73' Long), Redmond.

Kanonierzy odważnie ruszyli do przodu w pierwszych minutach, a mimo to jako pierwsi stracili gola. I to w typowy dla siebie, beznadziejny sposób. W 8. minucie arbiter odgwizdał faul na lewym skrzydle, a Nathan Redmond w sprytny sposób błyskawicznie wznowił grę, za czym nie nadążyła linia defensywna gospodarzy. Danny Ings znalazł się w prostej sytuacji sam na sam, ale zachował się mądrze i pokonał Bernda Leno strzelając na krótki słupek, od którego futbolówka się odbiła i ostatecznie wpadła do bramki.

Nawet Arsenal w słabej formie wyglądał na drużynę mogącą odwrócić losy spotkania i tym samym sięgnąć po 3 punkty. Londyńczycy tworzyli sobie okazje na tyle często, że coś musiało w końcu wpaść do bramki. Dlatego prowadzenie Świętych trwało zaledwie 10 minut. Kieran Tierney zrobił to, co potrafi najlepiej - celnie dośrodkował w pole karne. Piłkę niezgrabnie opanował Pierre-Emerick Aubameyang, a następnie próbował wykończyć akcję. Jego uderzenie zostało powstrzymane, ale Alexandre Lacazette świetnie nastawił celownik w otoczeniu obrońców rywala i dobił strzał Gabończyka.

Londyńczycy drugą połowę zaczęli podobnie jak pierwszą - rzucili się na bramkę McCarthy'ego, ale już po chwili mogli stracić gola. Lucas Torreira zaliczył nieudany kontakt z piłką w trakcie kontry gości i o mało nie zaskoczył własnego bramkarza. Bernd Leno całą sytuację skwitował uśmiechem. Chwilę później szansę na bramke miał Alexandre Lacazette, ale piłka odskoczyła Francuzowi. Akcję uratować mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Natarciom Kanonierów w pierwszych minutach po przerwie nie było końca. Arsenal przeprowadził szybką kontrę, a Nicolas Pepe otrzymał podanie, które powinno pomóc mu strzelić pierwszego gola z gry w czerwono-białych barwach. Iworyjczyk zdecydował się na podanie i cała para poszła w gwizdek. Na tym jednak próby Pepe się nie skończyły. Po dośrodkowaniu Kierana Tierneya uderzył futbolówkę z powietrza, lecz na drodze uderzenia stał McCarthy.

Po kwadransie piłkarze Arsenalu spuścili z tonu w ofensywie, ale zagwarantowali emocje własną bramką. W 65. minucie Sokratis stracił piłkę w okolicy jedenastego metra, znajdując się w towarzystwie dwóch rywali. Tylko dzięki ogromnemu szczęściu Bernd Leno nie musiał wyciągać piłki z siatki. Chwilę później Kieran Tierney sfaulował Danny'ego Ingsa w szesnastce. Piłkę z wapna uderzał Ward-Prowse. I choć Bernd Leno obronił pierwsze uderzenie, strzelec zdołał dopaść do futbolówki i dać Southamptonowi prowadzenie.

Unai Emery w końcówce zdecydował się na desperackie zmiany. Zdjął z murawy Lucasa Torreirę i Hectora Bellerina, zastępując ich Joe Willockiem i Gabrielem Martinellim. Kanonierzy wzięli się do roboty, szybko wypracowując dwie okazje. McCarthy powstrzymał jednak najpierw strzał Mesuta Özila, a po chwili główkę Joe Willocka po wrzutce z rzutu rożnego. To ekipa Świętych miała więcej szans w końcówce i doliczonym czasie gry na powiększenie przewagi nad Arsenalem, jednak w 96. minucie Alexandre Lacazette drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców, ze stoickim spokojem wykańczając akcję po podaniu Martinellego. Wynik uległ zmianie w ostatnich sekundach, ale niesmak pozostał ten sam.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1028426.11.2019, 22:12

@polishbrigadesx: Bo real musi, a dla PSG wynik nie ma znaczenia bo już mają pewne 1 miejsce w grupie

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.11.2019, 22:07

Real dzisiaj widzę mocno zmotywowany ładnie ciśnie psg.

domino178 komentarzy: 242426.11.2019, 22:06

@Gofer999:
Normalnie. Raul z Edu zajadą czarną Wołgą pod Molineux, jak Spiritus Sanctus będzie wychodzić to haps go do środka i do Londynu :D :D :D

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36226.11.2019, 22:06

Perez chyba dobrze posmarowal

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.11.2019, 22:05

Wejdzie pseudo gwiazdka ney.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 326.11.2019, 22:02

Ewidentny karny.Nie ma dwóch zdań. Tutaj nawet nie ma pytania czy był faul (według mnie nie) ale o ile można się cofnąć w akcji . Akcja była puszczona przez liniowego i głównego a tu nagle cofamy się 30 sekund czy był faul czy nie. Pierwszy raz widzę taka sytuacje.

pelek komentarzy: 214626.11.2019, 22:01

Najbardziej mi się podobało, że sędzia był 8 metrów od zdarzenia niezasłonięty przez nikogo, a jak Marcelo upadł to mu pokazał gestem "nic nie było wstawaj i graj".

sWinny komentarzy: 782326.11.2019, 22:00

@polishbrigadesx: w 100 % racja

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52426.11.2019, 21:59

@Gofer999
Rodgers jest przykładem, że można. Jednak nie mówię, że tak się stanie w przypadku szkoleniowca Wilków.

Gofer999 komentarzy: 1466326.11.2019, 21:56

Jak niby mielibysmy wyciagnac trenera ktory aktualnie pracuje? Ludzie litosci. :D:D:D

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.11.2019, 21:55

Moim zdaniem był faul na Marcelo i sędzia słusznie postąpił.

Mado23 komentarzy: 4826.11.2019, 21:54

@timiiiii Real-PSG

timiiiii komentarzy: 195926.11.2019, 21:53

ktos poleca ktorys mecz? bo wrocilem do domu i nie wiem czy jest sens cos odpalac...

noth komentarzy: 264326.11.2019, 21:53

Z godziny na godzine rosna szanse Espirito Sanczo u buczków , na next Arsenal manager, ciekawe mocno. Już wyceniaja prawdopodobienstwo na 50% podczas gdy drugiego Allegriego w kolejności na mniej niz 25%.

platinium komentarzy: 139326.11.2019, 21:52

@FabsFAN: Bardzo często napastnicy "wyrzucają się" w aut i są czerwone kartki. Akurat w 2006 powinien być przywilej i żółta dla Lehmanna według mnie. Ale w 2014 Robben dogoniłby piłkę dopiero na linii końcowej i przy okazji mógł być dogoniony przez Sagne.

Ech0z komentarzy: 1040826.11.2019, 21:50

Bukmacherzy zmanipuluja piłkę nożną, wykupisz bus z varem i masz ustawiony mecz, straciliscie bramkę?? Cyyyk znajdziemy faul 4 minuty wczesniej i nie ma brameczki

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 426.11.2019, 21:48

Jak się nie chce dać karnego, to zawsze się można cofnąć do jakiejkolwiek wcześniejszej sytuacji i znaleźć faul.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 526.11.2019, 21:47

BREAKING: Arsenal have sacked UNAI EMERY...

...unlucky for the Gunners, VAR have disallowed it...
He’s got to stay

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.11.2019, 21:47

@platinium:
Przeciez tam napastnicy mieli pusta bramke i mogli strzelic gola, a tutaj Icardi wyrzucil sie praktycznie w aut.

Kowal96 komentarzy: 1758926.11.2019, 21:47

Dybala :O

mruw komentarzy: 413426.11.2019, 21:47

Może jeszcze do początku meczu cofną żeby sprawdzić czy ktoś kogoś nie dotknął. Patologia

platinium komentarzy: 139326.11.2019, 21:46

@FabsFAN napisał: "Przeciez to karny i zolta"
Lehmann w 2006 albo Szczęsny w 2014 mieliby inne zdanie na ten temat.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.11.2019, 21:46