Hańba, zgorszenie, wstyd, żałość. Soton 4-0 Arsenal

Hańba, zgorszenie, wstyd, żałość. Soton 4-0 Arsenal 26.12.2015, 21:37, Sebastian Czarnecki 1140 komentarzy

Kiedy drużyna jest w formie, pokonuje po świetnym meczu głównego rywala do walki o mistrzostwo, a następnie jedzie na stadion drużyny znajdującej się w głębokim kryzysie, gdzie zbiera tęgie manto, wszyscy już wiedzą, że chodzi o Arsenal.

Tylko Arsenal był w stanie przegrać 0-4, mając przed nosem szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Tylko Arsenal był w stanie przegrać 0-4 w Boxing Day, ostatni raz przegrywając tego dnia jeszcze w XX wieku. Tylko Arsenal był w stanie przegrać 0-4 z drużyną, która w pięciu ostatnich kolejkach zdobyła jeden punkt. I wreszcie tylko Arsenal był w stanie stracić cztery bramki z zespołem, który w tym sezonie więcej niż trzy gole zdobył w jednym meczu Capital One Cup z drugoligowcem.

Na porażkę Arsenalu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Sędzia był zły i w zasadzie przy każdej bramce można dopatrzeć się jakiejś nieprawidłowości - a to pozycji spalonej, a to faulu, a to rożnego, którego być nie powinno, ale to tylko londyńczycy ponoszą odpowiedzialność za taki stan rzeczy. To oni dopuścili do tego, że Southampton w ogóle stworzył sobie tyle sytuacji i je wykorzystał, to oni nie wykazali ani krzty zaangażowania, woli walki i chęci, by chociaż spróbować odwrócić losy tego meczu. To oni całą jedenastką wzorowo spartolili szansę na objęcie pierwszego miejsca w lidze i to oni całą jedenastką przegrali ten mecz, będąc drużyną fatalną, beznadziejną i bez charyzmy.

Southampton: Stekelenburg - Martina, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Wanyama, Clasie (67. Romeu) - Ward-Prowse (71. Tadić), Davis, Mane (81. Mane) - Long

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini (73. Chambers), Ramsey - Campbell (64. Chamberlain), Özil, Walcott (78. Iwobi) - Giroud

W drugiej minucie Kanonierzy mieli okazję na strzelenie gola po stałym fragmencie gry. Mesut Özil dośrodkował z narożnika boiska na głowę Oliviera Girouda, jednak Francuz przeniósł piłkę ponad bramką.

Po tej akcji tempo meczu wyraźnie się uspokoiło. Obie drużyny były bardzo spokojne w swoich poczynaniach i unikały bezpośrednich konfrontacji, które mogły ich narazić na kontratak rywala. Spotkanie toczyło się w środkowej części boiska.

Z minuty na minutę to gospodarze przejmowali inicjatywę i częściej dochodzili do głosu. Święci byli bardzo aktywni i widać, że zależało im na przerwaniu fatalnej passy, ale mimo to nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywala.

W okolicach 15. minuty londyńczycy zaczęli powoli wychodzić z letargu i również próbowali kreować sobie sytuacje. Mimo to, ich próby nie należały do najskuteczniejszych, a jedyną sytuacją godną uwagi był strzał Monreala, z którym poradził sobie Stekelenburg.

W 19. minucie Święci nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie! Choć byli zespołem minimalnie lepszym, to nic nie zwiastowało, by nagle mogli zmienić wynik, tymczasem fantastycznym strzałem z okolicy 25. metra popisał się Cuco Martina. Atomowy strzał zawodnika pochodzącego z Curacao nie dał szans Čechowi. 1-0 dla Soton.

Święci nie zwalniali i nie zamierzali czekać na szybką odpowiedź Arsenalu - zamierzali sami przypieczętować wynik jeszcze przed przerwą. W okolicach 25. minuty uaktywnił się Ward-Prowse, który dwukrotnie próbował strzelać z lewego skrzydła, ale jego uderzenia były niecelne.

Na przebudzenie Arsenalu przyszło nam czekać do 37. minuty, dopiero wtedy Theo Walcott oddał pierwszy strzał od dawna w kierunku bramki Stekelenburga. Holender poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

Anglik doszedł do głosu jeszcze dwie minuty później, tym razem spróbował szczęścia strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem strzelił obok bramki.

W 43. minucie Shane Long znalazł się w idealnej sytuacji jeden na jeden z Petrem Čechem. Czeski golkiper zdołał skrócić kąt Irlandczykowi i sprowokował go do popełnienia błędu. W rezultacie napastnik pokusił się o lob i mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrywa na St. Mary's Stadium 0-1.

Po przerwie jako pierwsi do głosu doszli Święci. Virgil van Dijk zdołał nawet umieścić piłkę w bramce Petra Čecha, ale znajdował się na minimalnym spalonym i gol nie został uznany.

Pięć minut później było już 2-0 dla gospodarzy. Wzorowo przeprowadzona kontra zakończyła się podaniem Manego do Longa i pewnym wykończeniem Irlandczyka do praktycznie pustej bramki. Były zawodnik West Bromu we wcześniejszym etapie tej akcji podciął Flaminiego, przez co ten nie mógł pomóc Mertesackerowi w bronieniu, co nie zostało odnotowane przez arbitra.

W 60. minucie Aaron Ramsey strzelał z dystansu, ale z jego uderzeniem bezproblemowo poradził sobie Stekelenburg, który nie miał tego dnia za wiele pracy.

4 minuty później zmiana w Arsenalu. W miejsce Campbella pojawił się Chamberlain. Chwilę później zmiana również w obozie Świętych, Romeu zastępuje Clasiego.

W 69. minucie Southampton podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Jose Fonte, który strzałem głową pokonał Petra Čecha. Kolejny przykład fatalnego ustawienia w obronie. 3-0.

Mecz w kolejnych minutach był tak ciekawy, że jedynymi momentami wartymi odnotowania okazały się zmiany. W Arsenalu Chambers i Iwobi zmienili Flaminiego i Walcotta, w drużynie Świętych Tadić i Juanmi zastąpili Warda-Prowse'a oraz Manego.

Tuż przed przerwą Shane Long ruszył z sytuacją sam na sam i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak trafił w słupek.

Irlandczyk nie pomylił się minutę później, kiedy wzorowo wykończył akcję swojego zespołu. Southampton prowadzi z Arsenalem już 4-0.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal został rozgromiony na St. Mary's Stadium 0-4.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.12.2015, 14:50

U nas powalczyć bark w bark to może tylko Welbeck ze swoim wzrostem i budową ciała.
Ale to jest napastnik.

Wczoraj wanyama przestawiał sobie naszych jak chciał z takimi warunkami... U nas już tego nie było hohoho... ostatnim takim kolesiem jakiego pamiętam to był chyba Baptista...Gilberto też był ale później?
Arteta, Wilshare, Flamini ? Boże ratuj.

Doczekaliśmy się super Dma to Wenger stwierdził, że jeden wystarczy. No to wymyślił.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50327.12.2015, 14:50

Doktor; On gra w tym sezonie bardzo mało, co przekłada się na jego formę - brak rytmu meczowego. A w młodym wieku trudno ustabilizować formę.

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:48

@concrete13

140k funtów tygodniowo, mniej więcej tyle samo ile... Thomas Muller. I bodajże najwięcej w zespole, o ile Alexis nie zyskał podwyżki.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.12.2015, 14:48

Ten Elneny jest ciekawym zawodnikiem, w Basel gra bardzo dobrze, niech przychodzi

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2015, 14:48

* norwich

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:47

Osoby psioczące na Ramseya chyba zapomniały o poważnych o problemach z wyprowadzaniem piłki przez Cazorlę w ostatnim czasie.

Kowal96 komentarzy: 1759127.12.2015, 14:47

Doktor

Diaby odszedł to ktoś musiał być następny :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2015, 14:46

Ech widzę tu trzeba dokładniej pisać , bo niektórzy nie inaczej nie zrozumieją. Ja nie pisze ,ze technika jest be /fabsfan/

To, że brytole muszą grac w tej lidze , to nie pisze, że koniecznie muszą być w Afc i City tylko chodzi mi ogólnie o ligę , wole 10 brytoli w nerwicy niż 10 Hiszpanów/Czeczenii/ , bo inaczej mam prawie la ligę 2 w Pl. A najbardziej śmieszy mnie , że na k.com czesto czytam jaka to la liga to lipna liga ha ha i hi hi , a tu z sensu wypowiedzi Czeczenii czy p19 to by wagony piłkarzy la ligi brali do Pl , a brytoli wystawili by za bramę. Ja np uwazam , że sportowo ze la liga zjada Pl , a mimo chce by grali tu brytole bo ta liga straci swoj smak. Jak pytasz kogoś co jest wyznacznikiem pl , to każdy powie Ci walka bark w bark ,fizyczność itd

concrete13 komentarzy: 869827.12.2015, 14:46

Doktor - A ile On teraz zarabia ??? o.O

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:46

@Camilo144

Chambers co w tym sezonie wejdzie na boisko, to gra na dwóję. Zawsze jak dostanie kilka minut, to musi zaliczyć poważną stratę. Gość żadnego wielkiego talentu nie przypomina, kasa wyrzucona w błoto.

Czeczenia komentarzy: 1248927.12.2015, 14:45

DontCry

Welbeck? Zapomniałem jak wygląda! Wilshere? Zgoda, zaangażowania nie można mu odmówić. No ale to jak posłać malucha na Dakar i dziwić się, że kaszlak się rozsypał. Jak widać w zdarzeniu z czołgami w środku pola, stoi na straconej pozycji. Jak to się mówi? Słabsza kość pęka? Pęka zawsze jego.

Witowo95

Czytałem. Nawet na k.com nie ma takich perełek.

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:44

@Simao12

Ano, bo Wilshere ma zawsze takiego pecha, że ktoś mu kostkę zjedzie. Że też żaden piłkarz w PL nie ma takich problemów, tylko jeden zły Jack tylko sobie robi problem u przeciwników, którzy specjalnie kierują nogi w kierunki jego stawu skokowego.

Generalnie tak: Gipsy i Welbecki mogłyby odejść natychmiast, a Walcottom należy się obniżenie pensji do co najwyżej 100 tysięcy.

concrete13 komentarzy: 869827.12.2015, 14:44

Kiedyś mieliśmy potężnych,zbudowanych chłopów i to nas by się bali a nie jakiś malutkich Shawcrossów :) Szkoda, że odeszli od tego.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50327.12.2015, 14:43

Chambers ma dopiero 20 lat. Jego bym jeszcze nie skreślał. Ox również jest jeszcze młody. A obaj pokazali, że mają talent.

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:42

Zresztą, wkurza mnie też nagminne podniecanie się Walcottem. Żaden ekspert go poważnie nie bierze, do żadnych rankingów nie trafia, na rynku także nikt go nie chce, Live i City raczej tak machały głową z politowaniem.

Wiecie co jest w Arsenalu najgorszego? Pycha i wszechobecna propaganda sukcesu. Zarząd to głównie finansjery, które lubią sobie poklepać po plecach i pieprzyć głupoty o strategii.

Ogólnie powiem tak, Arsenal NIE GRA lepiej niż dwa czy cztery sezony temu. Ale teraz już nie mogą zwalać na stadion.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.12.2015, 14:42

arsenallord

Co z tego, że pokazał jak takiego gościa to powinniśmy mieć już w lato....Wenger i tak nic z tym nie zrobi...bo ma przecież tylku jakościowych graczy, że nie musi nic zmieniać a i ława "super" .

Simao12 komentarzy: 775227.12.2015, 14:40

Wilshere nie ma niedorobionych kostek, zawodnicy je mu zniszczyli. A zdecydowana większość kontuzji Wilshera jest po ostrych faulach przeciwnikow

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:39

Ostatnim Brytolem, który jako tako się sprawdził w Arsenalu, był Cashley. No, Ramsey jeszcze, bo pokazał już zdolności ponadprzeciętne. Reszta to niespełnione talenty.

Tak, pluję sobie w brodę za tego Chambersa i Welbecka w kwocie łącznej 32 mln funtów.

shark31 komentarzy: 601327.12.2015, 14:38

Coraz wiecej głosów na tt że Elneny bedzie miał testy medyczne we wtorek/srodę. Wenger chyba chce go miec od początku stycznia juz w klubie.

concrete13 komentarzy: 869827.12.2015, 14:38

Jestem już przyzwyczajony do tego. Jakoś Mnie to nie dziwi. To Arsenal, tu nigdy nie było łatwo :)

Doktor komentarzy: 770627.12.2015, 14:37

Ja tam już od dawna mówiłem, wszyscy Brytole poza Ramseyem niech idą do odstrzału, po żadnym płakać nie będę.

Co do wychowanków w składzie: jest Bellerin, jest Coquelin, może być i Szczęsny jako ten drugi albo sprowadzić właśnie Brytola na to miejsce, bo tu akurat się sprawdzi.

Czyli mamy czwórkę, dodać do tego dwóch, by kadra miała jakieś 23 osoby + 2 młodzików i byłoby fajnie.

Przepraszam, ale Welbecki, Chambersy, Gibbsy i niespełnione Oxy oraz Wilshere'y to są wpadki Wengera. Żaden się nie rozwija, a i na wszystkich się narzeka. No, jeden Jack może ma i talent, ale także kulawe nogi i niedorobione kostki.

Czeczenia komentarzy: 1248927.12.2015, 14:31

MaciekGoooner

Zdecydowanie oba. Wyobrażam sobie taką scenkę. Szkoła, nauczycielka sprawdza obecność i woła:

Czeczenia

Welbeck akurat to piłkarz fizyczny, który nie boi się i nie unika walki bark w bark. Wilshere tak samo. Jeśli mówisz o tym że to urazowi zawodnicy to już inny temat.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 127.12.2015, 14:28

@Czeczenia: Co do komentarzy na weszlo
,,ludzie lubią komercje, a w arsenalu od zawsze grali przereklamowani piłkarze jak bergkamp, van persie czy vieira'' Ktoś coś chce dodać?

Czeczenia komentarzy: 1248927.12.2015, 14:22

Za to imię dla chłopca "Tottenham" nie przeszłoby chyba u żadnego fana KFC.

Czeczenia komentarzy: 1248927.12.2015, 14:16

O, a byłem przekonany, że nikt nie czyta! Najlepsze to jednak są dyskusje na weszło (nie moje):

-Nie ma takiego klubu jak Arsenal Londyn. Co jeszcze, Chelsea Londyn?
-nie ma takiego klubu jak chelsea, chelsea to imie dla psa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.12.2015, 14:11

City dwóch Brytoli (w tym GK), Arsenal dwóch Brytoli. Te dwa zespoły grają najładniejszy futbol w Anglii i jakimś "przypadkiem" liczba zawodników z UK w 11-stkach w tych zespołach waha się między 0, a 3.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.12.2015, 14:07

Soton wcale wczoraj nie był w dołku. Zagrali świetny mecz. Każdy angielski zespół, który by wczoraj z nimi zagrał to by stracił punkty.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2015, 14:06

Toure technicznie jest na poziomie Messiego. To jest istny potwor.

aguero10 komentarzy: 858327.12.2015, 14:04

Ktoś tu mówił ze Swięci w dołku .Dostac 4:0 ale nie jestem zdziwiony oranie jednym składem tak wyglada.Brak rotacji ,zero zaskoczenia .Tylko nie pisac mi tu ze zwycieskiego składu sie nie zmienia .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.12.2015, 14:03

RIVALDO700, moim zdaniem trenerzy EPL przez tę fizyczność muszą niejednokrotnie wybierać pomiędzy zespołem nakierowanym na sukces w lidze i zespołem nakierowanym na sukces w Europie. Użeranie się z tymi Taylorami i Shawcrossami łamiącymi nogi nie jest przyjemne, a sędziowie niejednokrotnie nie chronią wystarczająco tych, którzy weszli na boisko cieszyć kibiców swoją grą, a nie robić przeciwnikowi krzywdę.

Różnorodność jest okej, ale nie powinna być regulowana przez władze FA. Dla mnie liga angielska powinna iść dalej w kierunku techniki, a nie cofać się rozwojem do lat kopaniny, walki i długich piłek. Jeżeli ktoś chce stawiać na fizyczny zespół oparty na chłopakach z Wysp to niech to robi, ale FA nie powinna narzucać technicznym zespołom Anglików, którzy w większości nie potrafią prosto kopnąć piłki.

Czeczenia komentarzy: 1248927.12.2015, 14:01

Mnie też nie obchodzi ich reprezentacja, ale ich reprezentacja pokazuje, że mają słabych piłkarzy.

Arsenal jest w pewnym sensie prekursorem anty-brytyjskiego modelu drużyny na wyspach... i fajnie wtedy było.

A czasy, że południowcy tylko kiwali już dawno minęły. Tylko ci anglicy się w nos kopią.

Taki Yaya Toure. Fizycznie? Potwór. Piłkarsko? Gwiazda ligi. Lepszy anglik na jego pozycji? Jeszcze się nie urodził. Ewentualnie już zakończył karierę.

Aguero, kurdupel. Absolutna gwiazda ligi. Odstawia nogę? A Alexis?

Zresztą jak ktoś mi mówi o walce bark w bark, a w składzie ma Wilshere'a, Gibbsa, Chambersa, Walcotta, Welbecka i Chamberlaina, to ja się pukam w czoło. Serio.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11727.12.2015, 14:01

Wczoraj Wanyama bardzo nam pokazał jak nie potrzebujemy defensywnego pomocnika. Dzięki Victor!

Simao12 komentarzy: 775227.12.2015, 13:57

W Newcastle poza Colbackiem to nie ma Anglika w 1 skladzie

marimoshi komentarzy: 472827.12.2015, 13:54

Arsenal jest najmniej angielską drużyną jeżeli chodzi o styl. Dla mnie bardziej pasuje do La Ligi niż BPL :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2015, 13:54

Ja akurat patrzac na newcastle wczoraj, to az tesknilem za La Ligą. Te drewna nie potrafily wymienic 5 podań.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.12.2015, 13:53

Wywiad z Cechem
streamable.com/fy5h

"Jeżeli dobrze zorganizujesz obronę nie musisz nawet łapać piłki"

Mądry z niego gość. Taki dyrygent linii obrony na boisku to prawdziwy skarb.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2015, 13:53

Riv700
Technika to piekno gry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2015, 13:51

p19,czecznia

Wy pasujecie swoim mysleniem w takim razie do la liga, tam macie tylko technike i technike, skoro walkja jest be.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2015, 13:51

Czeczenia
Xabi Alonso o tym mowil ;d Mlody pomocnik Liverpoolu stwierdzil, ze jego najwiekszym atutem sa wslizgi >.<

Ja to powtarzam od hohoh ( i dostaje hejty ) pomocik ma umiec podawac na kazdy sposob a nie tylko biegac i slizgac .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2015, 13:49

p19,czeczenia

Ale ja pisze o miksie a nie jak wy aby zrobic out czy to jednej czy drugiej grupy.

Brytole daja walke , wslizgi , hiszpanie np technike i jestem happy.
Stoje po stronie FA, bo troche brytoli musi byc w tej lidze inaczej straci tozsamosc.

Czeczenia, a co mnie mnie obchodzi repra Anglii? Ja zyje liga angielska...

Jesli jesterscie przeciwko Anglikom to dla mnie troche nie rozumiecie sensu PL i takich pojedynków jak united vs AFC i jazd na wslizgu co 5 minut. Wolicie di marie który co 2 minuty nie umie wygrac walki bark w bark, wasza wola.

marimoshi komentarzy: 472827.12.2015, 13:46

Tylko,że te regulacje wpływają strasznie na rynek transferowy. Ile Chambers kosztował. W takiej cenie to można kupić gwiazdę La Ligi Nolito.

Kowal96 komentarzy: 1759127.12.2015, 13:44