Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję

Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję 23.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 271 komentarzy

Wszyscy, którzy liczyli w dzisiejszym meczu na piłkarskie święto, musieli obejść się smakiem, gdyż przez 90 minut oglądaliśmy nudny pojedynek dwóch ospałych drużyn, któremu od czasu do czasu towarzyszyły jakieś bramkowe sytuacje. Hiszpania w bardzo słabym stylu rozprawiła się z Francuzami 2-0, a jedynym strzelcem bramek był defensywny pomocnik – Xabi Alonso – dla którego było to setne spotkanie w kadrze. Podopieczni Vicente del Bosque nie mieli jednak bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż Francuzi stwarzali wrażenie jeszcze słabszej ekipy, co sprytnie wykorzystali Hiszpanie. W półfinale czeka ich o wiele trudniejsze starcie, gdyż zmierzą się z Portugalią, która po przegranej z Niemcami wygrała wszystkie kolejne mecze i aktualnie znajduje się na fali.

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był bardzo niemrawy. Hiszpanie od pierwszych minut przystąpili do usypiania publiczności i do wymieniania się podaniami, nie przystępując jednocześnie do odważnych ataków. Mimo wszystko, to oni kontrolowali przebieg meczu i dyktowali tempo gry, gdyż Francuzi prawie w ogóle nie dochodzili do sytuacji podbramkowych.

W 18. minucie podopieczni Vicente del Bosque przeprowadzili akcję, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Iniesta dograł na wolne pole do Jordiego Alby, który ograł interweniującego Debuchy’ego i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał Xabi Alonso. Pomocnik Realu Madryt dobiegł do futbolówki i strzałem głową pokonał Llorisa. Hiszpania na prowadzeniu.

Na odpowiedź ze strony Francuzów musieliśmy czekać aż do 32. minuty, kiedy to indywidualną akcję przeprowadził Benzema, a następnie został obalony na ziemię przez Ramosa, który ukarany został żółtym kartonikiem. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Cabaye, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Casillasa, co okazało się być bardzo dobrą decyzją. Zawodnik Newcastle oddał świetny i mocny strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Casillas. Wciąż bez zmiany wyniku.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali Francuzi, którzy wiedzieli, że muszą jak najszybciej zdobyć bramkę i doprowadzić do wyrównania, gdyż taki rezultat do półfinału promował reprezentację Hiszpanii. Les Blues przejęli inicjatywę i całkowicie zdominowali wciąż nudnych Hiszpanów. Najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki podopieczni Blanca stworzyli sobie w 58. minucie, kiedy to Ribery ze skrzydła dośrodkował na głowę Debuchy’ego, a ten strzelił minimalnie ponad bramką.

Atakowali wciąż Francuzi, ale jeden błąd podopiecznych Blaca spowodował, że z szybką kontrą wyszli Hiszpanie. Prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Fabregas, który do zdobycia bramki potrzebował jedynie minięcia Hugo Llorisa, ale golkiper Lyonu zachował zimną krew i bez faulu wyjął zawodnikowi Barcelony piłkę spod nóg.

W 71. minucie Francuzi znowu zdecydowali się na odważny atak. Indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ribery, czym wywołał sporą panikę w szeregach obronnych Hiszpanów. Kiedy już wydawało się, że gracz Bayernu nie opanuje futbolówki i wyjdzie z nią poza boisko, nieoczekiwanie oddał strzał z ostrego kąta, który z wielkim trudem zatrzymał Casillas.

Jeżeli któremuś z obserwatorów tego spotkania zdarzyło się przysnąć podczas w ostatnich dwudziestu minutach, to nic dziwnego. Mecz stał na bardzo nudnym poziomie, a żadna z ekip nie oddała w tym okresie strzału na bramkę. Towarzystwo rozruszał nieco sędzia Rizolli, który odgwizdał rzut karny po tym, jak Pedro Rodriguez po minimalnym kontakcie ze strony Reveilerre’a w całkowicie swoim stylu upadł na murawę.

Do wykonania jedenastki w 90. minucie podszedł Xabi Alonso, dla którego było to setne spotkanie dla reprezentacji Hiszpanii. Pomocnik Realu Madryt pewnie wykonał rzut karny i zdobył drugą bramkę w swoim jubileuszowym meczu.

Po trzech minutach doliczonego czasu mecz dobiegł końca. Mecz, który nie zostawił po sobie żadnego szumu. Ćwierćfinał, który był zdecydowania najsłabszym z dotychczas rozegranych meczów fazy pucharowej. Awansowała Hiszpania, ale zwycięstwo to na pewno rozejdzie się bez większego echa.

Składy:

Francja: Lloris - Reveilerre, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy (64. Menez), Cabaye, M'Vila (79 Giroud), Malouda (65. Nasri), Ribery - Benzema

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva (65. Pedro), Fabregas (67. Torres), Iniesta (84. Cazorla)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
poprzednia12345następna
arsenalbarca komentarzy: 115625.06.2012, 13:36

@KedzioRRz

A direct free kick is awarded to the opposing team if a player commits any of the following seven offences in a manner considered by the referee to be careless, reckless or using excessive force:

KedzioRRz komentarzy: 382625.06.2012, 11:29

Pedro masakrastyczny barceloński lamus, nie ma to jak symułka w polu karnym. Sędzia Rizolli oczywiście gwizdał dla wielkich mistrzów świata. Dla mnie śmiech na sali. W tym Euro kibicowałem Francji i przyznaję ze po tym meczu jestem zawiedziony.

miklosz123 komentarzy: 22024.06.2012, 20:00

Ale dupa na zdjęciu.Redaktor wie co dobre :D:D

bayakus komentarzy: 128524.06.2012, 14:51

wspominając bez "ć" rzecz jasna

bayakus komentarzy: 128524.06.2012, 14:38

To nie jest tak, że Hiszpania zagrała słabo. Francja to nie Irlandia. Nie pozwolili im mieć ponad 60% posiadania piłki, nie pozwolili oddać nawet ponad 10 strzałów. Blanc wiedział co robi wystawiając pięciu obrońców, a błędów typu Debuchy się nie przewidzi. Tricolores zaprezentowali się nieźle w drugiej połowie, momentami lepiej od reprezentacji Hiszpanii. Ja jestem całkiem dumny, bo przegrać 2:0 z mistrzami świata i europy to nie hańba. Francja udowodniła, że da się ich ograć i gdyby nie zepsuta atomosfera po wpadce ze Szwecją, to kto wie. Zabrakło przede wszystkim dokładności w podaniach.

@wronka23

Dziwne, że faszyści nie kojarzą ci się z cwaniactwem. Materazzi - 2006 i Cassano - 2012. Mam na myśli niesłusznie podyktowany rzut wolny po faulu na tym ostatnim podczas obecnego euro. Niech wygra futbol, nie korupcja!

Widać też, że nie znasz historii Arsenalu, ponieważ najwybitniejszy piłkarz tego klubu był Francuzem jak i wielu innych. Stąd sympatycy kanonierów kibicują reprezentacji Francji. Anglicy to również ważna część historii Arsenalu, w przeciwieństwie do Hiszpanów, nie wspominająć o Włochach.

eriko komentarzy: 87024.06.2012, 14:07

Mam nadzieje że zobaczymy finał Portugalia-Niemcy

hei007 komentarzy: 352824.06.2012, 13:04

Nudny mecz, a Francja pokazała, że jednak taką grą to na Euro nie powinni być.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 324.06.2012, 11:08

Francuzi bawili się chyba w Holendrów. Dużo niecelnych podań i niedokładności, brak gry kolektywnej. Hiszpanie nie powalili na kolana, to Francuzi po prostu zagrali słabo. Tak naprawdę mało w tym meczu było takich dobrych okazji, szczególnie ze strony Les Bleus. Kościelny poza jednym, dwoma błędami zagrał bardzo dobrze. Miał kilka ważnych interwencji. Niestety sam meczu nie wygra. Swoją drogą, ten karny dla Hiszpanii to śmieszna sprawa. Jak Alonso przytrzymywał Laurenta w polu karnym to wszystko było dobrze, a Pedro wywalili i bach - od razu sędzia na wapno wskazał. Ta kartka dla Meneza to też parodia.

pronik komentarzy: 517924.06.2012, 10:09

Samir Nasri nie wytrzymał po meczu z Hiszpanią i w strefie mieszanej obraził francuskiego dziennikarza.
Pomocnik Trójkolorowych po spotkaniu w Doniecku nie zamierzał nikomu udzielać wywiadów. Jako jeden z pierwszych wyszedł z szatni i nie zamierzał zatrzymywać się w strefie mieszanej, gdzie na piłkarzy czekają dziennikarze. W pewnej chwili, gdy jednak zobaczył jednego z dziennikarzy zatrzymał się i zwrócił się do niego w bardzo ostrych słowach. Był to żurnalista z AFP (Francuska Agencja Prasowa).
- Ty sku......nu - powitał dziennikarza, a potem wyraził swój komentarz na temat pracy prasy w swoim kraju. - Zawsze piszecie jakieś g.. no. Proszę, teraz możesz napisać, że zachowałem się źle - powiedział Nasri i poszedł do autokaru.
caly na$ri gowniana gwiazda

aaron komentarzy: 336524.06.2012, 09:27

@rafal1987 fajny pomysł z tym Van Der Vaartem ale nie możliwy;/ bo nie chce mi się wierzyć, że nam sprzedadzą jednego z najlepszych pomocników PL. ;[

xGun komentarzy: 45024.06.2012, 08:25

Piszemy Les Bleus panie redaktorze...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.06.2012, 08:18

@paniu- bardzo dobrze. Miał kilka ważnych interwencji, nie popełniał błędów. Czyli swój stały, wysoki poziom:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.06.2012, 01:51

Giroud traktuję już jak zawodnika Arsenalu. Nawet bym się nie zdziwił jakby w poniedziałek przyleciał na testy do Londynu.

Do zakontraktowania M'Vili jeszcze trochę brakuje. Nie wiem, czy za bardzo nie igramy z losem targując się o każdego funciaka, przecież są inne kluby równie mocno zainteresowane Francuzem. W każdym razie dobrze, że M'Vila za dużo na tych mistrzostwach nie pograł, pokazał kilka przebłysków i tyle powinno wystarczyć Bossowi.

Jakbym miał takie dalekie podania jak ma M'Vila to bym grał długą piłkę, co drugi kontakt z piłką ;)

imprecis

Jest kilka wiarygodnych źródeł: goonertalk, younggunsblog, arseblog... Nie wiadomo do końca komu wierzyć. Z tego co się orientuję, to powszechna opinia jest taka, że younggunsblog jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji i jeśli on coś napisze, to tak właśnie jest.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:35

imprecis

Też właśnie czytałem jakiś czas temu, że nawet nie złożyliśmy oferty za M'Vilę - było tylko zapytanie o niego. Ha! A gazety już pisały, że wszystko jest uzgodnione.

Ale z drugiej strony - o Giroud czytałem to samo (że nawet oferty nie złożyliśmy), a okazało się to bujdą.

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 01:33

swoja droga Yann naprawde mi dziś zaimponował, szczególnie w 2 połowie, duża skutecznosc podan i to do przodu, świetnie rodzielał piłke. Fajnie by było gdyby doszedł do nas :3

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:31

imprecis

Giroud miał wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 16 mln euro, a to podobno wynosi około 12,6 mln funtów. Za Poldiego daliśmy ponoć niecałe 11 milionów funtów - chyba 10,6.

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 01:27

co do Holdbyego to ten chłopak wykazuje duża odpornośc psychiczna i jak na wiek 21 lat bodajże jest bardzo dojrzały piłkarsko, nie podpala sie i gra z rozwagą, z tych meczów co ja widziałem , w tym sezonie widizalem go moze 6 razy wiec tez nie moge powieidzec ze to jest rzeczowa opinia oparta na faktach merytorycznych, ale wydaje mi sie że koleś może być świetny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.06.2012, 01:23

ludi72, oki dzięki za opinię.

Nowy napastnik raczej przyjdzie jedynie w przypadku odejścia van Persiego, więc lepiej nie.

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 01:21

LOL :D co do tych najbardziej możliwych transferow dawno nie było tak , że tak szybko zaklepalibyśmy sobie 2-3 piłkarzy . Dla mnie to w zupełnosci wystarcza , chociaż ja chcialbym jakiegos rywala dla Baca

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:21

imprecis

No przecież - 12 mln funtów za Giroud + 11 mln funtów za Poldiego = 23 mln funtów.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:18

HA HA! Łączą nas z kolejnym napastnikiem - tym razem z Adrianem Lopezem.

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 01:14

znaczy nie mowie ze poziom arsenalu, jeszcze bym z nim poczekał, pewniakiem nie jest, ten sezon miał gorszy

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 01:13

oczywiście że kojarze Lewisa , chłopak napewno nadawałby sie do stylu jaki mamy, szybki krótki drybling i mocno stoi na nogach, ale jak dla mnie lepiej prezentował sie w gladbach

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:07

"The Gunners desperately needed more attacking options upfront as they over relied heavily on Van Persie for goals. All this has come at a cost of £23million – £7million less than Andy Carroll and £27 million less than Fernando Torres. Wenger has once again captured quality signings for cheap as he always does."

Very true.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.06.2012, 01:05

Midgardsorm napisz na yt wenger dla polakow i masz wywiad dla euro cafe

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 01:05

Przeczytałem właśnie, że Giroud podobno na swoim oficjalnym Twitterze napisał "Gunner", ale potem wpis wykasował.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.06.2012, 01:05

ludi72, kojarzysz Holtbyego? Poziom Arsenalu?

Mi niestety czasu starcza jedynie na ligę włoską, francuską, angielską, hiszpańską i ...polską ;p Czasem jedynie włączyłem Bundesligę 'poskautować' Poldiego ;p

Kanonier9p komentarzy: 99424.06.2012, 01:02

"odgwizdał rzut karny po tym, jak Pedro Rodriguez po minimalnym kontakcie ze strony Reveilerre’a w całkowicie swoim stylu upadł na murawę."