Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję

Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję 23.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 271 komentarzy

Wszyscy, którzy liczyli w dzisiejszym meczu na piłkarskie święto, musieli obejść się smakiem, gdyż przez 90 minut oglądaliśmy nudny pojedynek dwóch ospałych drużyn, któremu od czasu do czasu towarzyszyły jakieś bramkowe sytuacje. Hiszpania w bardzo słabym stylu rozprawiła się z Francuzami 2-0, a jedynym strzelcem bramek był defensywny pomocnik – Xabi Alonso – dla którego było to setne spotkanie w kadrze. Podopieczni Vicente del Bosque nie mieli jednak bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż Francuzi stwarzali wrażenie jeszcze słabszej ekipy, co sprytnie wykorzystali Hiszpanie. W półfinale czeka ich o wiele trudniejsze starcie, gdyż zmierzą się z Portugalią, która po przegranej z Niemcami wygrała wszystkie kolejne mecze i aktualnie znajduje się na fali.

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był bardzo niemrawy. Hiszpanie od pierwszych minut przystąpili do usypiania publiczności i do wymieniania się podaniami, nie przystępując jednocześnie do odważnych ataków. Mimo wszystko, to oni kontrolowali przebieg meczu i dyktowali tempo gry, gdyż Francuzi prawie w ogóle nie dochodzili do sytuacji podbramkowych.

W 18. minucie podopieczni Vicente del Bosque przeprowadzili akcję, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Iniesta dograł na wolne pole do Jordiego Alby, który ograł interweniującego Debuchy’ego i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał Xabi Alonso. Pomocnik Realu Madryt dobiegł do futbolówki i strzałem głową pokonał Llorisa. Hiszpania na prowadzeniu.

Na odpowiedź ze strony Francuzów musieliśmy czekać aż do 32. minuty, kiedy to indywidualną akcję przeprowadził Benzema, a następnie został obalony na ziemię przez Ramosa, który ukarany został żółtym kartonikiem. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Cabaye, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Casillasa, co okazało się być bardzo dobrą decyzją. Zawodnik Newcastle oddał świetny i mocny strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Casillas. Wciąż bez zmiany wyniku.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali Francuzi, którzy wiedzieli, że muszą jak najszybciej zdobyć bramkę i doprowadzić do wyrównania, gdyż taki rezultat do półfinału promował reprezentację Hiszpanii. Les Blues przejęli inicjatywę i całkowicie zdominowali wciąż nudnych Hiszpanów. Najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki podopieczni Blanca stworzyli sobie w 58. minucie, kiedy to Ribery ze skrzydła dośrodkował na głowę Debuchy’ego, a ten strzelił minimalnie ponad bramką.

Atakowali wciąż Francuzi, ale jeden błąd podopiecznych Blaca spowodował, że z szybką kontrą wyszli Hiszpanie. Prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Fabregas, który do zdobycia bramki potrzebował jedynie minięcia Hugo Llorisa, ale golkiper Lyonu zachował zimną krew i bez faulu wyjął zawodnikowi Barcelony piłkę spod nóg.

W 71. minucie Francuzi znowu zdecydowali się na odważny atak. Indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ribery, czym wywołał sporą panikę w szeregach obronnych Hiszpanów. Kiedy już wydawało się, że gracz Bayernu nie opanuje futbolówki i wyjdzie z nią poza boisko, nieoczekiwanie oddał strzał z ostrego kąta, który z wielkim trudem zatrzymał Casillas.

Jeżeli któremuś z obserwatorów tego spotkania zdarzyło się przysnąć podczas w ostatnich dwudziestu minutach, to nic dziwnego. Mecz stał na bardzo nudnym poziomie, a żadna z ekip nie oddała w tym okresie strzału na bramkę. Towarzystwo rozruszał nieco sędzia Rizolli, który odgwizdał rzut karny po tym, jak Pedro Rodriguez po minimalnym kontakcie ze strony Reveilerre’a w całkowicie swoim stylu upadł na murawę.

Do wykonania jedenastki w 90. minucie podszedł Xabi Alonso, dla którego było to setne spotkanie dla reprezentacji Hiszpanii. Pomocnik Realu Madryt pewnie wykonał rzut karny i zdobył drugą bramkę w swoim jubileuszowym meczu.

Po trzech minutach doliczonego czasu mecz dobiegł końca. Mecz, który nie zostawił po sobie żadnego szumu. Ćwierćfinał, który był zdecydowania najsłabszym z dotychczas rozegranych meczów fazy pucharowej. Awansowała Hiszpania, ale zwycięstwo to na pewno rozejdzie się bez większego echa.

Składy:

Francja: Lloris - Reveilerre, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy (64. Menez), Cabaye, M'Vila (79 Giroud), Malouda (65. Nasri), Ribery - Benzema

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva (65. Pedro), Fabregas (67. Torres), Iniesta (84. Cazorla)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MejliAL komentarzy: 20223.06.2012, 23:53

A teraz taki przykład. Rooney wychodzi do piłki zbiega za nim ŚO. Automatycznie jeden z bocznych obrońców uzupełnia lukę, przez co na boku robi się więcej miejsca. Właśnie tam dogrywana jest piłka, wrzutka i gol. W taki oto sposób Manchester United ostatnie 12 razy wygrywało ligę ;]

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:53

Moussa Sow mógł zrobić ale wolał iść do turasów.

ElSar komentarzy: 416823.06.2012, 23:53

Panowie ... - śmieć mi się chce z was naprawdę ^^
Nie oceniajcie zawodnika po 10 minuta gry !

grand92 komentarzy: 793723.06.2012, 23:51

Ramsey zdecydowanie powinien iść na wypożyczenie

dtdtdod komentarzy: 43323.06.2012, 23:51

Midgardsorm
Ale mnie tylko Hummels i Lahm przekonuje z zawodników defensywnych. Chociaż nadrabiają tym, że są zespołem i wszyscy walczą. Jakoś w fazie grupowej po pierwszych meczach obstawiałem finał Portugalia - Francja, albo Portugalia - Włochy. Niestety Francja mnie rozczarowała, bo uważałem, że będą czarnym koniem, a tu psikus.

maniek56 komentarzy: 300723.06.2012, 23:50

Powiem Wam że ocenianie zawodnika na podstawie turnieju gdzie gra ogony w meczach o niekorzystnym wyniku to nonsens.

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:50

Jak dla mnie, Francja grala piach. Chlopak da rade :p
Pomocnicy: Arteta,M'villa, Song,Wilshere, Rosa, Ramsey, Frim, Kolke policze diabiego.
Szeroka i dobra pomoc...

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:49

Mid

Tak, Blanc wpuszcza piłkarza na 10 minut, mówi do niego czekaj sobie na 16 metrze, może coś pod nogi Ci spadnie.. koleś wchodzi na świeżości, na ostatnich parę minut, nawet jeśli ma takie założenia od trenera jak mówisz ( co jest absurdalne ) to powinien biegać po boisku, z przodu był Benzema który się nie cofał, bo ewidentnie nie mia sił, a Giroud zmęczony nie powinien być..

grand92 komentarzy: 793723.06.2012, 23:49

azteco_valiente

to że Chamakh miał być też super wzmocnieniem tak jak teraz Giroud , obydwaj mieli 1 dobry sezon w Ligue 1 , byli gwiazdami w swoich zespołach , zdobyli jednego mistrza ze swoimi zespołami dzięki głównie swoim bramkom a tak poza tym to nic wspólnego

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:49

Chamakh akurat technike ma, tylko jakoś nie potrafi jej użyć odpowiednio ;x

ludi72 komentarzy: 142723.06.2012, 23:49

niektórzy za dużo grają w fie albo inne pesy, bo tam i crouchem można sie odwrócić jakąś posą sztuczka :D

roko90 komentarzy: 86923.06.2012, 23:48

Dobrze ze chociaz redaktorzy naszego serwisu znaja sie na rzeczy :)

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:47

Wymień mi 3 napastników którzy na przełomie ostatnich 5-6 lat zrobili karierę w Europie odchodząc z Ligue 1. Podpowiem - 1 to Benzema, reszta ?
Nie jestem przekonany do tego piłkarza, mimo, że dość często widziałem go w akcji, sezon pokaże czy się mylę, czy nie. IMO jest za słaby na AFC.

lukaszz komentarzy: 27923.06.2012, 23:47

Hiszpanie moim zdaniem nie grają na 100% swoich możliwości, chcą wygrać jak najmniejszym nakładem sił, czy im to się uda to się okaże.
Niemcy na ten moment są faworytami do wygrania Euro, ale jak pokazała chociażby ostatnia edycja LM faworyci nie zawsze wygrywają, i jeszcze ważna rzecz, na ostatnich MŚ i ME Niemcy też bardzo dobrze grali dopóki nie trafili na Hiszpanów.

ElSar komentarzy: 416823.06.2012, 23:46

i oprocz tego ze chamakh to cos wysokie i chude i slabe bez techniki a giround silny umiesniony i umiejacy uderzyc ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.06.2012, 23:46

Wracając do Giroud. Niektórzy tu piszą o tym, ze on powinien się cofać, rozgrywać i wziąć na siebie ciężar gry. A ja się pytam - WTF?! Skąd wiecie, że Blanc nie dał mu właśnie takich wytycznych, by czekał na okazje? Czasu też było mało i przecież nie mogli się całą drużyną cofać - ktoś musiał zostać z przodu. Zwalanie tego na Giroud jest nieporozumieniem.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 623.06.2012, 23:44

@pajdi
Jasnowidzem jesteś czy jak? Co ma Chamakh do Girouda oprócz tego że, są napastnikami kupionymi z Ligue 1?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:44

bez gdyby**

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:43

Też się dziwię, kilka dni temu sikali na newsy o tym że Giroud prawie w Arsenalu.

BA, dzisiaj rano jeszcze. A teraz?
Gdyby van Persie też grał gówno na Euro przez większość czasu. Sprzedajmy go!

MejliAL komentarzy: 20223.06.2012, 23:43

Ciężar gry nie oznacza tylko rozgrywania piłki. Chodzi też o pokazywanie się, wyjście na pozycje itp. Przez własnie takie rzeczy robią się luki w obronie przeciwnika i przewaga.

maciekbe komentarzy: 1245823.06.2012, 23:43

ale paskudna szmula na zdjęciu :S
Nie wiem, czy Żiru się sprawdzi, bo nie obserwowałem Ligue 1. Ale Papcio się zna i myślę, że sobie gość poradzi. Liczę też na Gerwazego w ty sezonie ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.06.2012, 23:40

Nie wiem skąd te najazdy na Giroud. Facet na Euro zagrał tylko parę minut, a przy nie był prawie wcale - nie miał nawet czasu wejść dobrze w mecz. Śmiem twierdzić, że w Arsenalu przy piłce będzie dużo częściej.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:39

Normalnie żal mi was co niektórych.MejliAL jaki ciężar gry? Co ty chrzanisz? Napastnik 190 cm wzrostu wchodzi na boisko by wsiąść na siebie ciężar gry? No comment

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:39

Mertesacker zamiast Badstubera, chociaż to co wyczyniał z Szwajcarią raczej Badstubera ubezpieczają.

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:38

Giroud IMO też będzie 2 Chamakiem, nie chce mi się uzasadniać, bo napisałem na ten temat sporo postów. Mam nadzieję, że się mylę, a Francuz okaże się solidnym wzmocnieniem.
Na ME nie pokazał się, bo dostał mało czasu, co było pewne, Benzema jest od niego o parę klas lepszy, mimo, że rozgrywał przeciętny turniej.

Też uważam, że jak wchodzisz na 10 minut przy negatywnym wyniku, to nie można stać tylko i wyłącznie i czekać na piłki, nawet jeśli jest się napastnikiem. Trzeba się cofnąć, rozegrać, wziąć ciężar na siebie, podejść pod faul etc.

grand92 komentarzy: 793723.06.2012, 23:38

pauleta19

ja nie skreślam Girouda tylko wolę się nie napalać że to będzie giga wzmocnienie niż potem się głęboko rozczarować a jak pokazują przykłady Gervinho (ten może się odblokuje bo miał super wyczerpujący psychicznie i fizycznie sezon , PNA i gra dla Arsenalu) , Parka i Chamakha , lepiej ie chwalić dnia przed zachodem słońca

punkus1994 komentarzy: 144823.06.2012, 23:37

Niemcy nie mają problemów w zadnej strefie, no moze lekkie w środku pomocy, gdy Basti nie gra na swoim poziomie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.06.2012, 23:36

dtdtdod

Niemcy i problemy w obronie? Hummels miażdży system.

MejliAL komentarzy: 20223.06.2012, 23:33

dokładnie. Jak trener Cie wpuszcza na 10 minut przy negatywnym wyniku, liczy na to że weźmiesz ciężar w swoje ręce. Jak już miał tą piłę to mógł się odwrócić, postraszyć. W pewnej chwili obrońcy juz nawet nie stali przy nim tak blisko, a i tak odgrywał piłkę (i to jeszcze źle). Zresztą dokładnie tak samo było przy pewnym wyniku z Ukraina także nie wiem czy to jest ta presja że grasz dla całego kraju, czy po prostu brak umiejeętności. Jednak i tak mam nadzieje że za rok razem z Arsenalem zdobędzie mistrza. ;D

ArseneAl komentarzy: 2341723.06.2012, 23:33

Co wy kur** chcecie od Giroud??
Przeciez on podan nie dostawal to jak mial sie pokazac? Mial rozgrywac albo schodzic na skrzydlo? -.-

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 623.06.2012, 23:33

@wronka23
No tak najlepiej wcale transferów nie robić bo każdy zawodnik to potencjalny Chamakh lub Squillaci, poza tym Chamakh nigdy królem strzelców Ligue 1 nigdy nie był

pikus14 komentarzy: 11023.06.2012, 23:33

hej, wie ktoś może gdzie można kupić koszulke arsenalu z sezonu 04/05 z napisaem unbeaten i nr 49, szperałem trochę na necie ale cięzko cokolwiek znaleźć

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 623.06.2012, 23:32

ja nie moge jest tyle fajnych lasek, a wy zawsze musicie znalezc ta ktora nie jest w moim typie ;d

dtdtdod komentarzy: 43323.06.2012, 23:32

Niemcy mają jeden mankament: obronę. Wg mnie przegrają z Włochami (bo nie wierzę w Anglików). Dlatego finał dla mnie to Włochy - Portugalia

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.06.2012, 23:32

wronka23, Jak chcesz możemy się założyć.

Jak Giroud każe się takim niewypałem jak Chamakh, ja sobie wrzucę jego zdjęcie na avka, a będzie przeciwnie Ty wrzucisz sobie avka z Chamakhiem na rok :D

Do you accept the challange?

Konradinho1 komentarzy: 823.06.2012, 23:32

_Dennis_Bergkamp_ ----> Mógłbyś mi podać link do stronki skąd masz te statystyki dla Kościelnego ? Może byc private. Z góry dzięki.

szczypiorek komentarzy: 34023.06.2012, 23:32

CIekawie będzie jutro, bo nie mam pojęcia, która drużyna przeczołga się do półfinału. Chyba mimo wszystko na Anglię bym postawił...

roko90 komentarzy: 86923.06.2012, 23:29

wronka23
Trudno aby napastnik 193 wzrostu mial zapierdalac po calym boisku jak przegrywaja 0-1 w ostatnich minutach. Niech sie przebiegnie do srodka boiska albo na skrzydlo pomagac a potem wrzucac beda na glowe nasriego albo riberyego . Pomysl zanim cos napiszesz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.06.2012, 23:27

szczypiorek; Ja bym nie skreślał Portugalczyków przed meczem. W ich grze może być metoda na Hiszpanów. Portugalczycy grają niemalże całym zespołem na własnej połowie, b.defensywnie z trójką DMFów i na kontrataki na CR7, Naniego oraz Almeidę.

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:27

pauleta19 -- bedzie drugi chamakh ( oby nie ) ityle z tego bedzie ... . Trzeba zapier...dalac a nie stac jak sie wchdozi na 10 minut

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:26

Poza tym arsenal nie wyczekuje tak długo na okazie tylko stara się szybko wejść w pole karne rywala:)

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:26

Mierzej slaby?! Prosze Cie. To co zagral z Rosja to bylo niesamowite, wszedl i od razu ta gra byla inna...

szczypiorek komentarzy: 34023.06.2012, 23:24

Portugalia nie ma szans. Nie ma co się łudzić. Jedynie mogą Niemcy coś powalczyć, ale pewnie skończy się tradycyjnie, zwycięstwem Hiszpanów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.06.2012, 23:23

MejiiAL, grand92, Arsenal23, wronka23

Za rok zamierzam się z was śmiać, że skreśliliście dobrego napastnika po 10 minutach gry.

Dobrze, że przynajmniej społeczność k.com doceniła M'Vilę. Naprawdę dobre zawody, ale najlepszy był Koscielny. Brawo! :)

Transfery się może wcześniej wyjaśnią. Wenger mógłby zrobić sobie przerwę w komentowaniu, żeby zakontraktować Giroud i M'Vilę.

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:23

songoku95 - Mierzejewski słaby jest .Dać ppograć Wolskiemu i Sobiechowi

vantastic komentarzy: 99223.06.2012, 23:23

Arsenal przede wszystkim jest bardziej dynamiczny.Rosicky doskonale przyśpiesza grę.W Hiszpanii mamy natomiast dwóch defensywnych pomocników i Xaviego,który nie ma jednak aż tak dużego ciągu na bramkę.

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:22

Też sądzę, że Portugalia wygra z Hiszpanią. Mają CR7 który z meczu na mecz gra coraz lepiej, a wyeliminowanie Hiszpanów praktycznie zapewni mu złotą piłkę, więc będzie zmobilizowany na ten mecz bardzo.
Hiszpania mnie w ogóle nie zachwyca, nie wiem jak was. Dziwię, się bardzo Blancowi, że z góry skazał swój zespół dziś na defensywę, mam nadzieję, że Portugalia będzie grała z nimi otwartą piłkę.

karlo komentarzy: 906923.06.2012, 23:22

Niemcy swoją konsekwencją w grze zniszczy i zmiażdży finezje Hiszpanów. Na dziś dzień Niemców mogą co najwyżej pokonać Brazylijczycy.

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:22