Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję

Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję 23.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 271 komentarzy

Wszyscy, którzy liczyli w dzisiejszym meczu na piłkarskie święto, musieli obejść się smakiem, gdyż przez 90 minut oglądaliśmy nudny pojedynek dwóch ospałych drużyn, któremu od czasu do czasu towarzyszyły jakieś bramkowe sytuacje. Hiszpania w bardzo słabym stylu rozprawiła się z Francuzami 2-0, a jedynym strzelcem bramek był defensywny pomocnik – Xabi Alonso – dla którego było to setne spotkanie w kadrze. Podopieczni Vicente del Bosque nie mieli jednak bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż Francuzi stwarzali wrażenie jeszcze słabszej ekipy, co sprytnie wykorzystali Hiszpanie. W półfinale czeka ich o wiele trudniejsze starcie, gdyż zmierzą się z Portugalią, która po przegranej z Niemcami wygrała wszystkie kolejne mecze i aktualnie znajduje się na fali.

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był bardzo niemrawy. Hiszpanie od pierwszych minut przystąpili do usypiania publiczności i do wymieniania się podaniami, nie przystępując jednocześnie do odważnych ataków. Mimo wszystko, to oni kontrolowali przebieg meczu i dyktowali tempo gry, gdyż Francuzi prawie w ogóle nie dochodzili do sytuacji podbramkowych.

W 18. minucie podopieczni Vicente del Bosque przeprowadzili akcję, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Iniesta dograł na wolne pole do Jordiego Alby, który ograł interweniującego Debuchy’ego i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał Xabi Alonso. Pomocnik Realu Madryt dobiegł do futbolówki i strzałem głową pokonał Llorisa. Hiszpania na prowadzeniu.

Na odpowiedź ze strony Francuzów musieliśmy czekać aż do 32. minuty, kiedy to indywidualną akcję przeprowadził Benzema, a następnie został obalony na ziemię przez Ramosa, który ukarany został żółtym kartonikiem. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Cabaye, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Casillasa, co okazało się być bardzo dobrą decyzją. Zawodnik Newcastle oddał świetny i mocny strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Casillas. Wciąż bez zmiany wyniku.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali Francuzi, którzy wiedzieli, że muszą jak najszybciej zdobyć bramkę i doprowadzić do wyrównania, gdyż taki rezultat do półfinału promował reprezentację Hiszpanii. Les Blues przejęli inicjatywę i całkowicie zdominowali wciąż nudnych Hiszpanów. Najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki podopieczni Blanca stworzyli sobie w 58. minucie, kiedy to Ribery ze skrzydła dośrodkował na głowę Debuchy’ego, a ten strzelił minimalnie ponad bramką.

Atakowali wciąż Francuzi, ale jeden błąd podopiecznych Blaca spowodował, że z szybką kontrą wyszli Hiszpanie. Prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Fabregas, który do zdobycia bramki potrzebował jedynie minięcia Hugo Llorisa, ale golkiper Lyonu zachował zimną krew i bez faulu wyjął zawodnikowi Barcelony piłkę spod nóg.

W 71. minucie Francuzi znowu zdecydowali się na odważny atak. Indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ribery, czym wywołał sporą panikę w szeregach obronnych Hiszpanów. Kiedy już wydawało się, że gracz Bayernu nie opanuje futbolówki i wyjdzie z nią poza boisko, nieoczekiwanie oddał strzał z ostrego kąta, który z wielkim trudem zatrzymał Casillas.

Jeżeli któremuś z obserwatorów tego spotkania zdarzyło się przysnąć podczas w ostatnich dwudziestu minutach, to nic dziwnego. Mecz stał na bardzo nudnym poziomie, a żadna z ekip nie oddała w tym okresie strzału na bramkę. Towarzystwo rozruszał nieco sędzia Rizolli, który odgwizdał rzut karny po tym, jak Pedro Rodriguez po minimalnym kontakcie ze strony Reveilerre’a w całkowicie swoim stylu upadł na murawę.

Do wykonania jedenastki w 90. minucie podszedł Xabi Alonso, dla którego było to setne spotkanie dla reprezentacji Hiszpanii. Pomocnik Realu Madryt pewnie wykonał rzut karny i zdobył drugą bramkę w swoim jubileuszowym meczu.

Po trzech minutach doliczonego czasu mecz dobiegł końca. Mecz, który nie zostawił po sobie żadnego szumu. Ćwierćfinał, który był zdecydowania najsłabszym z dotychczas rozegranych meczów fazy pucharowej. Awansowała Hiszpania, ale zwycięstwo to na pewno rozejdzie się bez większego echa.

Składy:

Francja: Lloris - Reveilerre, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy (64. Menez), Cabaye, M'Vila (79 Giroud), Malouda (65. Nasri), Ribery - Benzema

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva (65. Pedro), Fabregas (67. Torres), Iniesta (84. Cazorla)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793724.06.2012, 00:21

koxiarz14

mi nie chodzi o te jego cholerne dzisiejsze 10 minut na boisku , tylko o to że boje się żeby gość po przejściu do nas nie dostał kompleksu Chamakha , jakbym miał 100% pewność że będzie grał u nas tak jak Montpellier to z chęcia bym go powitał a tak mam obawy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 00:21

Kanonier95

Dostosował się do poziomu intelektualnego prezentowanego przez jego klub :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.06.2012, 00:21

grand92, Wenger już obserwował Giroud, gdy ten grał razem z Koscielnym w Tours.

Mam wrażenie, że niektórzy nie doceniają profesjonalnego światowego skautingu. Ostatnio Wenger w wywiadzie z Pełką mówił, że sieć skautingu na świecie jest tak rozbudowana, że niemożliwym jest, żeby odkrył jakiegoś zawodnika na Euro, bo wszystkich zna. Także te Yarmolenki czy Konoplyanki Wenger ma obcykane we wszystkie strony.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.06.2012, 00:20

Defoe i nękanie rywala przez 90min..
To już bym wolał Walcotta dać na szpicę, może by fartem trafił do bramki.

grand92 komentarzy: 793724.06.2012, 00:19

roko90

zabłysnąć a być klasowym zawodnikiem to 2 różne sprawy także nie myl pojęć i nie wyzywaj mnie od hipokrytów , zabłysnąć to znaczy rozegrać ten jeden dobry sezon a być klasowym to znaczy reprezentować swój wysoki poziom przez minimum 4-5 sezonów , Robin np. prezentował u nas poziom przez wiele lat ale ostatni sezon był w jego wykonaniu poprostu galaktyczny więc spokojnie można go nazwać klasowym zawodnikiem a Giroud ? zabłysnął przez jeden sezon i teraz zobaczymy czy będzie się świecił dalej czy zgaśnie jak świeczka na deszczu

MejliAL komentarzy: 20224.06.2012, 00:19

Nam jest potrzebny napastnik, który stylem gry przypomina Defoe. Szybki i ruchliwy napastnik, który 90 minut będzie nękał obronę rywala.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 00:19

imprecis

"Nie porównujecie Girouda do niego, który potrafi strzelić bramkę z każdej pozycji na boisku i w każdy możliwy sposób. "

Nie do końca - z wolnego nie strzeli :D

Kanonier95 komentarzy: 288224.06.2012, 00:18

wgl czepiacie się kolesia ,ze ma w swoim nicku 14. i już ,że ma 14 lat czy coś. Nie dośc ,ze mówi dobrze to jeszcze się mu o wiek czepiacie co i tak nie ma wgl tutaj znaczenia a to ,ze ktoś jest później urodzony niż Wy to już odrazu gorszy

maniek56 komentarzy: 300724.06.2012, 00:16

Mid > No tak ale podejrzewam że Wenger interesuje się dziesiątkami zawodników a sprowadzanych jest mały procent z tego. Myślę że do ostatecznego transferu skłoniło go właśnie to że Marouane był za darmo. Abstrahując od tego czy był to przemyślany transfer czy nie to uważam że chłop spełnił swoją rolę.

Kanonier95 komentarzy: 288224.06.2012, 00:16

hehe nasri znowu pokazał ,że słoma w butach nie jest mu obca. Kasa zrobiła z mózgu karmę dla kotów i koleś nie panuję nad sobą. Przykre jest to ,że jak grał u nas takich ekscesów nie było..

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.06.2012, 00:15

Szczerze? Wolałbym żeby Chamakh został a Park wyleciał. Wiem że gra poniżej poziomu i większości z Was nie przekonuje.

Przez ten sezon grał tak samo jak Giroud w dzisiejszym(wczorajszym) meczu. 10 minut, w porywach 15 + raz zaczął w podstawowym składzie ze Stoke. Pucharów nie liczę bo oczywistym jest że grał tam wraz z resztą rezerw.

Ostatni rok..

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.06.2012, 00:15

@Grand- o co ci teraz chodzi. Czy ja go bronie i pisze że zagrał cudowny mecz. Zagrał słabo ale śmiać mi się chce jak czytam wpisy" Giroud jest gorszy od chmakha" itp. po 10 minutach gry.
Można by tak napisać jakby cała francja grała dobrze, a on by wszystko pieprzył, ale cała francja zagrała dno.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 00:13

maniek56

Z tym Chamakhiem to nie do końca było tak. Wenger chciał go pozyskać już rok wcześniej, ale Bordeaux nie chciało go puścić, bo oczekiwali znacznie większej sumy niż Arsenal zaproponował. Chamakh nie podpisał nowego kontraktu, więc za rok mógł odejść za darmo - a Wenger chciał poczekać.

roko90 komentarzy: 86924.06.2012, 00:13

Czysta hipokryzja z twojej strony najpierw mowisz ze potrzeba klasowych zawodnikow a teraz ze jak zablysna to juz sie nienadaje ?

no to nie kupujmy nikogo przeciez w juniorach nie trzymamy graczy w ktorych WENGER nie widzi potencjalu.

maniek56 komentarzy: 300724.06.2012, 00:12

Czy ktoś był zwolennikiem czy nie to Marokańczyk swoją rolę spełnił bo pod nieobecność Robina dawał nam bramki i nie można powiedzieć że był to niewypał transferowy, tym bardziej że wzięliśmy go za darmo.

grand92 komentarzy: 793724.06.2012, 00:11

Mid

kto był zwolennikiem a kto nie był Chamakha to ja dokładnie nie pamiętam ale chodzi o sam fakt , lepiej się miło tym Giroudem zaskoczyć niż nie miło rozczarować

roko90

właśnie dlatego że Giroud tak zabłysnął w Ligue1 wg. mnie się nie nadaje , Wengerowi lepiej wychodzi wykopanie talentu z pod ziemi o którym nikt nie słyszał niż kupienie piłkarza który sam się zareklamował

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 00:09

grand92

Nie uogólniaj - nie każdy był entuzjastą transferu Chamakha. Ja na przykład nie byłem. Od samego początku ten koleś mnie nie przekonywał. Co do Giroud natomiast - jestem optymistą.

maniek56 komentarzy: 300724.06.2012, 00:09

Z Szamakiem było tak że Wenger w pewnym sensie "poleciał" na okazje bo Marokańczyk był do wyciągnięcia za darmo a my akurat potrzebowaliśmy napastnika o takiej charakterystyce na zmiennika dla Robina. Z Giroud sytuacja wygląda inaczej, nie jest to piłkarz kupowany pochopnie i założe się że Wenger dobrze przeanalizował jego grę i dobrze wszystko przemyślał więc zaufajmy bossowi i nie oceniajmy zanim zobaczyliśmy go w meczu, w koszulce z armatą na piersi ;)

roko90 komentarzy: 86924.06.2012, 00:09

Chamakh nie jest wielkim niewypalem na poczatku swojego sezonu pare bramek ustrzelil i widziano w nim potencjal ale jak wpadl w dolek to do dzisiaj wyjsc nie moze

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.06.2012, 00:08

@mejliAL- teraz to przeginasz.Jak giroud się nie cofa i czeka to źle, ale jak lewy i jelavić spędzili całe trzy mecze grupowe na tym samym to cacy? No comment

grand92 komentarzy: 793724.06.2012, 00:07

koxiarz14

z tobą to nawet nie będę się wdawał w dyskusję bo sądząc po avku nie odpuścisz obrony Girouda , ciekawe tylko czy jeżeli on do nas dołączy i będzie zawodził czy dołączysz do avka czerwony krzyżyk z napisem "OUT"

roko90 komentarzy: 86924.06.2012, 00:07

Nie wiem od kiedy kto jest kibicem Arsenalu i czy w ogole rozumie polityke transferowa i to co sie dzieje w klubie ale juz od lat jest tak ze kupujemy zawodnikow tych co sie nie nadaja do takiego klubu jak Arsenal a potem jakos zaczynaja sie nadawac wchodza na 10 poziomow wyzej a potem... no wlasnie najczesciej sa sprzedawani za duzo duzo wiecej.

Najswiezszy przyklad koscielny II liga FRA ilu darlo sie i wycieralo klawisze na klawiaturze ze zlosci ze taki odpad zostal zakontraktowany w takim klubie jak Arsenal.

Poczekajmy zobaczymy jak to sie rozwinie. Ja osobiscie wole niewypaly za max 10 mln niz za 40mln.

IN ARSENE WE TRUST

grand92 komentarzy: 793724.06.2012, 00:05

roko90

to że nie znajdę hitów transferowych w Arsenalu to ja wiem , ale nie uważam też aby Giroud się u nas sprawdził , Ty też będąc kibicem Arsenalu powinieneś wiedzieć że każdy był entuzjastą transferów Chamakha i Gervinho a jak na razie okazali się wielkimi rozczarowaniami (zobaczymy jeszcze jak będzie z Gervinho bo on akurat ma potencjał ale miał cieżki sezon psychicznie)

Pauleta19

widziałem go w akcji ale Chamakha kiedyś też widziałem w Ligue1 stąd moje uprzedzenie do Girouda , pamiętam jak każdy chciał tu Gameiro a ten teraz w PSG zawodzi

ludi72 komentarzy: 142724.06.2012, 00:05

no i Topek mnie teraz rozbawił ^^

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.06.2012, 00:04

grand92 i songoku95

Zgadzam się całkowicie co do Ramsey'a.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12624.06.2012, 00:04

Samir Nasri tells a French journalist to 'go f**k yourself' when asked to comment on France's exit from Euro 2012.

Beeench

Flisu komentarzy: 160224.06.2012, 00:02

Elo, wiecie skąd pobrać dobrego i działającego CS Source? :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35524.06.2012, 00:02

@grand- masz rację. Po co się rozdrabniać. Kupmy falcao lub cavaniego za 50 mln żeby siedział na ławce.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.06.2012, 00:00

Całe Maroko grało fatalnie.
Taraabt i Belhanda nie pomogli, o ile grali.

pajdi komentarzy: 378024.06.2012, 00:00

pauleta19

Broń Boże nie skreślam Girouda, nie skreślam go tym bardziej po 10 minutach gry w dzisiejszym meczu.
W miarę systematycznie oglądałem mecze Montpellier, tam grał dobrze, nawet bardzo dobrze. Lecz osobiście mam obawy do napastników z Ligue 1. Taki uraz spowodowany Chamakiem itd.. :)
Mam nadzieję, że to będzie wzmocnienie,a nie tylko uzupełnienie składu.

roko90 komentarzy: 86923.06.2012, 23:59

Grand nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ale jak chcesz hitow transferowych za 20-80 mln to w Arsenalu ich nie znjadziesz. Po ilosci twoich komentarzy mogloby sie wydawac ze powinienes to wiedziec.

MejliAL komentarzy: 20223.06.2012, 23:59

Jeżeli chodzi o rosłych napastników to chcialbym Lewandowskiego, albo Jelavicia ;d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.06.2012, 23:58

grand92, a ja jestem pewny, że go nie widziałeś w Montpellier, bo byś tak po nim nie jechał czy jego 'obrońcach'.

BTW. Obejrzałem parę meczów Giroud w Montpellier i wszystkie w reprezentacji.

ludi72 komentarzy: 142723.06.2012, 23:58

pajdi
jesteś trenerem czy byłeś przy tym jak Blanc wydawał polecenia Oliverowi ? Prosze Cie nie wiemy co on miał zrobić i zwróć uwage na to że nigdy nie ocenia sie piłkarza który rozegrał mniej niż 15 min ;x

ElSar komentarzy: 416823.06.2012, 23:58

grand92
Z Tobą się zgodzę Giroud to bardzo dobry zawodnik ale nie na poziomie Arsenalu

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 623.06.2012, 23:58

@AtheneWins
Chamakha możemy ocenić na podstawie Pucharu Narodów Afryki, gdzie zagrał fatalnie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.06.2012, 23:58

pajdi

Problem w tym, że na przestrzeni ostatnich 5-6 lat czołowe kluby nie sprzedały zbyt wielu napastników - Remy, Gomis, Lisandro, Gignac zostali w Ligue 1, a niektórzy poradziliby sobie w innych ligach.

A to właśnie Benzema raczej powinien się cofać i brać za rozgrywanie - predyspozycje ma, a skoro nie miał sił, to powinien się trzymać środka boiska, bo przecież -idąc twoim tokiem rozumowania - nie miał na tyle energii by biec za akcją.

Nie ma sensu gdybać - ty mnie nie przekonasz i ja ciebie nie przekonam. Wszystko zweryfikuje czas, jeśli Giroud przejdzie do Arsenalu. Ja jestem dobrej myśli.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:57

Początek miał dobry, potem siad na ławę i jest taka sama sytuacja którą opisałeś niżej :]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:57

Nie uważam że giroud to nie wiadomo jakie wzmocnienie, ale bądźmy poważni. Po jednym meczu wszyscy piszą że jest cienki jak siki węża. Giroud nie będzie od razu królem strzelców PL ale jakiś poziom sobą prezentuje i jest w stanir dać nam 15 bramek na sezon

Zobaczymy jak będzie z Hazardem, w końcu też lubi strzelać bramki.

ElSar komentarzy: 416823.06.2012, 23:56

Athene

Widzę jak gra chamakh od początku jak tu przyszedł .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.06.2012, 23:56

pajdi, przecież Giroud się starał. Z 2-3 razy na szybkości biegł do Casillasa w celu wywołania pressingu. Raz moim zdaniem był faulowany, drugi raz faulował, raz na spalonym, raz na cztery podania niecelnie podał.

Nie mówię, że zagrał dobrze, bo zagrał słabo, ale skreślanie go po 10 minutach czy zarzucanie mu brak ambicji, albo winienie go o niestwarzanie groźnych sytuacji, gdy Francja w całym meczu stworzyła sobie może dwie groźne sytuacje jest niepoważne.

grand92 komentarzy: 793723.06.2012, 23:56

założę się że połowa z obrońców Girouda tutaj zgromadzona to nawet nie oglądała go w akcji tylko wie tyle że nastrzelał w swoim klubie mnóstwo goli w ostatnim sezonie , i teraz jak na Euro 2012 Giroud gówno grał ( fakt że krótko był na boisku ale powinien przez tą końcówkę tryskać energią a nie zachowywać się jak gwiazdeczka i czekać na piłkę) to twardo go bronicie żeby nie wyjść na idiotów , jeżeli do nas trafi to mam nadzieję że się nim pozytywnie zaskoczę ale na chwilę obecną wg. mnie nie jest to wzmocnienie dla takiego klubu jak Arsenal , może takiego klubu jak Everton czy Fulham ale na pewno nie Arsenalu

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:55

AtheWins

Mógł, ale nie zrobił, nie gdybajmy, stwierdzajmy fakty. Dlatego jestem tak uprzedzony do " snajperów " z ligue 1. Przykłady Chamakha, Giniaca czy Gameiro pokazały, że 1 dobry sezon nie czyni z piłkarza Bóg wie kogo.

roko90 komentarzy: 86923.06.2012, 23:55

MejLiAL na selekcjonera ! gdybys byl ty a nie smuda...

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:54

Ramsey do jakiegos sredniaka sie ograc...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:53

ElSar czyli jak Chamakh grał po 10 minut w kilku/nastu meczach premier league też mamy go nie oceniać ^^?