Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję

Hiszpania bez większego echa pokonuje Francję 23.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 271 komentarzy

Wszyscy, którzy liczyli w dzisiejszym meczu na piłkarskie święto, musieli obejść się smakiem, gdyż przez 90 minut oglądaliśmy nudny pojedynek dwóch ospałych drużyn, któremu od czasu do czasu towarzyszyły jakieś bramkowe sytuacje. Hiszpania w bardzo słabym stylu rozprawiła się z Francuzami 2-0, a jedynym strzelcem bramek był defensywny pomocnik – Xabi Alonso – dla którego było to setne spotkanie w kadrze. Podopieczni Vicente del Bosque nie mieli jednak bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż Francuzi stwarzali wrażenie jeszcze słabszej ekipy, co sprytnie wykorzystali Hiszpanie. W półfinale czeka ich o wiele trudniejsze starcie, gdyż zmierzą się z Portugalią, która po przegranej z Niemcami wygrała wszystkie kolejne mecze i aktualnie znajduje się na fali.

Początek spotkania w wykonaniu obu drużyn był bardzo niemrawy. Hiszpanie od pierwszych minut przystąpili do usypiania publiczności i do wymieniania się podaniami, nie przystępując jednocześnie do odważnych ataków. Mimo wszystko, to oni kontrolowali przebieg meczu i dyktowali tempo gry, gdyż Francuzi prawie w ogóle nie dochodzili do sytuacji podbramkowych.

W 18. minucie podopieczni Vicente del Bosque przeprowadzili akcję, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Iniesta dograł na wolne pole do Jordiego Alby, który ograł interweniującego Debuchy’ego i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał Xabi Alonso. Pomocnik Realu Madryt dobiegł do futbolówki i strzałem głową pokonał Llorisa. Hiszpania na prowadzeniu.

Na odpowiedź ze strony Francuzów musieliśmy czekać aż do 32. minuty, kiedy to indywidualną akcję przeprowadził Benzema, a następnie został obalony na ziemię przez Ramosa, który ukarany został żółtym kartonikiem. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Cabaye, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę Casillasa, co okazało się być bardzo dobrą decyzją. Zawodnik Newcastle oddał świetny i mocny strzał, ale kapitalną interwencją popisał się Casillas. Wciąż bez zmiany wyniku.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali Francuzi, którzy wiedzieli, że muszą jak najszybciej zdobyć bramkę i doprowadzić do wyrównania, gdyż taki rezultat do półfinału promował reprezentację Hiszpanii. Les Blues przejęli inicjatywę i całkowicie zdominowali wciąż nudnych Hiszpanów. Najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki podopieczni Blanca stworzyli sobie w 58. minucie, kiedy to Ribery ze skrzydła dośrodkował na głowę Debuchy’ego, a ten strzelił minimalnie ponad bramką.

Atakowali wciąż Francuzi, ale jeden błąd podopiecznych Blaca spowodował, że z szybką kontrą wyszli Hiszpanie. Prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Fabregas, który do zdobycia bramki potrzebował jedynie minięcia Hugo Llorisa, ale golkiper Lyonu zachował zimną krew i bez faulu wyjął zawodnikowi Barcelony piłkę spod nóg.

W 71. minucie Francuzi znowu zdecydowali się na odważny atak. Indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ribery, czym wywołał sporą panikę w szeregach obronnych Hiszpanów. Kiedy już wydawało się, że gracz Bayernu nie opanuje futbolówki i wyjdzie z nią poza boisko, nieoczekiwanie oddał strzał z ostrego kąta, który z wielkim trudem zatrzymał Casillas.

Jeżeli któremuś z obserwatorów tego spotkania zdarzyło się przysnąć podczas w ostatnich dwudziestu minutach, to nic dziwnego. Mecz stał na bardzo nudnym poziomie, a żadna z ekip nie oddała w tym okresie strzału na bramkę. Towarzystwo rozruszał nieco sędzia Rizolli, który odgwizdał rzut karny po tym, jak Pedro Rodriguez po minimalnym kontakcie ze strony Reveilerre’a w całkowicie swoim stylu upadł na murawę.

Do wykonania jedenastki w 90. minucie podszedł Xabi Alonso, dla którego było to setne spotkanie dla reprezentacji Hiszpanii. Pomocnik Realu Madryt pewnie wykonał rzut karny i zdobył drugą bramkę w swoim jubileuszowym meczu.

Po trzech minutach doliczonego czasu mecz dobiegł końca. Mecz, który nie zostawił po sobie żadnego szumu. Ćwierćfinał, który był zdecydowania najsłabszym z dotychczas rozegranych meczów fazy pucharowej. Awansowała Hiszpania, ale zwycięstwo to na pewno rozejdzie się bez większego echa.

Składy:

Francja: Lloris - Reveilerre, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy (64. Menez), Cabaye, M'Vila (79 Giroud), Malouda (65. Nasri), Ribery - Benzema

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xabi Alonso, Busquets, Xavi - Silva (65. Pedro), Fabregas (67. Torres), Iniesta (84. Cazorla)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
poprzednia12345 następna
Hortex komentarzy: 102423.06.2012, 23:20

punkus- Też tak mam od dwóch dni, nie mam pojęcia o co chodzi.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 323.06.2012, 23:20

sport.pl/euro2012/1,126906,12000887,Euro_2012__Oceny_Francuzow__Nie_musza_sie_wstydzic.html
Jaki kraj, tacy eksperci... to, co dzieje sie na sport.pl przy okazji mistrzostw i ocen piłkarzy uswiadamia mnie w tym, że jest tam tylko dwóch redaktorów, którzy cokolwiek maja pojecie o piłce

EdekSilva9 komentarzy: 273123.06.2012, 23:19

teraz liczę tylko na Portugalię, wygra z Hiszpanami zobaczycie, wspomnicie moje słowa ;)

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:19

songoku95 - Wasyl na lewa obrone wtedy :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:18

@songoku- może nie wymieniają, źle się wyraziłem, szybciej przechodzimy do ataku. Lepiej?:)

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:18

Wronka
a co to by zmienilo? Nic! Wasyl-Perquis zagrali swietne zawody i oni najmniej zawinili

Wronka

vantastic komentarzy: 99223.06.2012, 23:18

SkySports oceniło Kosę i Ramy'ego ( z tym gościem to chyba lekka pomyłka) na ocenę "7" czyli najwyższą u "Les Bleus".Yann na "5" -najgorszą w ekipie,ale taką otrzymało jeszcze aż 7 kolegów.

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:18

Dlatego jedyna druzyna ktora moze pokonac Hiszpanow to Niemcy

karlo komentarzy: 906923.06.2012, 23:17

pajdi
święta racja, z Hiszpanią trzeba iść na wymianę ciosów, a nie bać się nie wiadomo czego...

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:16

Szkoda ze Koscielny nie gra w Polsce z grupe bysmy napewno wyszli

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.06.2012, 23:16

Liczyłem, że Francja dokopie Hiszpanii. Ale może przynajmniej szybciej wyjaśni się sprawa Giroud i M'Vili.

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:16

Vantastic
niczym Arteta...

vantastic komentarzy: 99223.06.2012, 23:15

Jak dla mnie to M'Vila, przynajmniej w pierwszej połowie to był najbliżej środkowych obrońców.

pajdi komentarzy: 378023.06.2012, 23:14

Blanc popełnił najgorszy z możliwych błędów na ten mecz, zagrał defensywnie. Hiszpania na tych mistrzostwach nie zachwyca, nie jest mocna jak przed laty co było widać w końcówce, gubili się gdy niebiescy ich przycisnęli.
Włosi grali z nimi jak równy z równym, bo grali normalną grę, nie skupili się na utrudnianiu i przeszkadzaniu Hiszpanom, a nawiązali z nimi równorzędną walkę, dziś Blanc zestawił to fatalnie.
Szkoda, bo trzymałem kciuki za Francję, Hiszpania była do ogrania, byli jak najbardziej w zasięgu Riberiego i spółki, ale trójką piłkarzy z przodu nie pokona się Ikera..

dtdtdod komentarzy: 43323.06.2012, 23:14

Arsenal jak Hiszpania? No chyba inny Arsenal oglądam. Przecież Hiszpania podaje, podaje, podaje (i tak x1000), przeciwnicy zasypiaja i cichaczem gol.

punkus1994 komentarzy: 144823.06.2012, 23:13

@koxiarz14
Dobry suchar nie jest zły :)

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:13

Koxiarz
szybciej wymieniamy pilke od rep. Hiszpanii? Prosze Cie. Taki styl zakonczyl sie jak Fabs odszedl...

Ars3n komentarzy: 1235423.06.2012, 23:11

Wronka
A to nie czasem my wprowadzilismy ten styl w swiat futbolu ? potem wielki trener guardiola to wprowadzil do swojej barcelony i teraz to My jestesmy nazywani k*wa 'mala barcelonka'.

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:11

Vantastick
nie, zagral jak wypowy rozgrywajacy, duzo rozgrywal to on kreowal kazda akcje.
Koxsiarz
skad w ogole takie porownanie?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:11

@punkus- na tej stronie panuje wirus przez który uzależniasz się od arsenalu:)

dtdtdod komentarzy: 43323.06.2012, 23:10

I dalej trzeba się męczyć oglądając tą Hiszpanie. Zaraz po meczach Grecji i Polski, to właśnie mecze z Hiszpanami są najnudniejsze. Nie dość, że nuda to jeszcze ci komentatorzy... I tak stawiam, że w finale będzie Portugalia. A Kościelny dzisiaj udowodnił wszystkim "ekspertom", że jest najlepszym obrońcą we Francji.

karlo komentarzy: 906923.06.2012, 23:10

wronka23
wydaje mi się, że tak też będzie i to Niemcy wygrają ten turniej

14DamianAFC komentarzy: 91023.06.2012, 23:10

Tak M'Vila mi sie podobal, chcialbym go u nas, mamy Jacka, Songa, Artete i Ramseya, nie wspomne o mlodych Pongu, Coqu ale przydalby sie i tak, mozna kogos sprzedac zawsze. Diaby to bardziej SPO, zobaczymy co Arsene wykombinuje na nowy sezon.

vantastic komentarzy: 99223.06.2012, 23:09

@songoku95

Chyba Ci się numerki pomyliły.

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:09

karlo - Niemcy - Hiszpania w fianle moze byc :P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.06.2012, 23:08

Arsenal wogóle nie przypomina hiszpanii:0 arsenal o wiele szybciej wymienia piłkę i często gra skrzydłami a hiszpania środkiem

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.06.2012, 23:08

Koscielny against Spain: 44/48 passes (92%), 3/3 tackles, 5 interceptions, 3 blocks, 6 clearances

songoku95 komentarzy: 2348623.06.2012, 23:07

M'Villa super zagral. Chlopak jak typowa 10. Jak zobaczylem, ze zostaje zmieniony to po prostu nie moglem :p

karlo komentarzy: 906923.06.2012, 23:07

dzizes niech Niemcy Spain dupsko złoją

punkus1994 komentarzy: 144823.06.2012, 23:06

Wgl tak z innej beczki, nie wiecie dlaczego mój antywirus za kazdym uruchomienie kanonierzy.com wyświetla mi komunikat o niebezpieczeństwie z tej strony?

Pinguite komentarzy: 1502023.06.2012, 23:05

Nie, to oni wzorują się na Arsenalu. Arsenal tego nie robi, bo jesteśmy tak zajebiści, że aż nim ociekamy.

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 23:04

AtheneWins - ja tam lubię grają podaniami i kombinacyjną piłkę. Na ich grze wzoruje się Arsenal :)

punkus1994 komentarzy: 144823.06.2012, 23:04

@wronka
Nikt Ci nie broni :)

mitmichael komentarzy: 4924323.06.2012, 23:03

Koscielny bardzo dobrze grał dzisiaj i tak uciszył tych co go w studiu krytykowali, ze po meczu nawet nie powiedzieli, ze sie pomylili - eksperci od 7 bolesci. Jedyny plus to taki, ze moze szybciej wyjasni sie sprawa z M'Vilą i Giroud

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 223.06.2012, 23:02

Ja tam akurat nie lubie Hiszpanów

wronka23 komentarzy: 408923.06.2012, 22:59

Widze że niektórzy tutaj myślą sobie tak Kibicujesz Arsenalowi to musisz być za Francją i Anglią .
Co piernik do wiatraka . Dzisiaj byłem za Hiszpania a jutro będe za Włochami bo Angoli nie lubię, od kąd Scholes strzelił Polsce bramką ręką . Anglicy mi siękojarzą z krętaczami i oszustami i wielkim picem