Hiszpania wraca do gry, Irlandia wraca do domu

Hiszpania wraca do gry, Irlandia wraca do domu 14.06.2012, 23:09, Szymon Ortyl 93 komentarzy

Pierwszy mecz drugiej kolejki spotkań grupy C zapowiadane było w mediach jako pojedynek drużyny stricte ofensywnej jaką niewątpliwie jest Chorwacja, z zespołem skupionym raczej na bronieniu dostępu do własnej bramki. Niemniej jednak to Włosi rzucili od pierwszej minuty rzucili się do ataku i już po 5 minutach gry mogli prowadzić, jednak wspaniałą sytuację zmarnował Mario Balotelli. Swoich sił próbował również Marchisio, jednak zarówno uderzenie jak i dobitkę Włocha wybronił Stipe Pletikosa.

W 39. minucie spotkania Andrea Pirlo soczyście uderzył piłkę z rzutu wolnego, piłka poszybowała tuż przy słupku i wpadła do siatki bezradnego Pletikosy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, szansę na zdobycie bramki miał Cassano, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Chorwatów. W drugiej połowie W drugiej połowie, Włosi wierni swoim zwyczajom skupili się na obronie korzystnego rezultatu, co przez dłuższy czas okazywało się być skuteczną taktyką.

W 72. minucie, Ivan Strinic świetnie dośrodkował do Mario Mandzukica. Ten źle przyjął piłkę, jednak zdołał trafić w nią końcówką buta i z całej siły skierować w słupek bramki Buffona. Włoch był przy tym strzale bez szans, a piłka po odbiciu się od słupka wpadłą do bramki Azzurri. W końcówce spotkania obydwie drużyny miały szansę na zdobycie bramki, jednak za każdym razem jeden z zawodników zagrywał piłkę niedokładnie, co prowadziło do straty. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punków. Remis oznacza, iż zarówno Chorwatom jak i Hiszpanom (o ile Włosi nie wygrają różnicą 3-ech bramek) do wyjścia z grupy wystarczy remis w ostatnim spotkaniu.

WŁOCHY 1-1 CHORWACJA

Data: 14 czerwca 2012,

Miejsce: Stadion Miejski Poznań

Arbiter spotkania: Howard Webb

Drugie mecz był spotkaniem praktycznie bez historii. Hiszpanie zatakowali w pierwszej minucie i z chwilowymi przerwami przez cały mecz rozgrywali piłkę na połowie Irlandczyków. Aktualnych mistrzów Europy na prowadzenie wyprowadził już w 4. minucie Fernando Torres. Po bramce nastąpił okres dość brutalnej gry ze strony Irlandczyków, których jedyną taktyką było czekiwanie na Hiszpanów we własnym polu karnym i wykopywanie piłki w stronę Keane'a, który jednak nie miał szans w walce z Ramosem i Pique.

W 49. minucie, David Silva jednym zwodem położył trzech obrońców Irlandii i technicznym uderzeniem pokonał Givena. 20 minut później, Torres w sytuacji sam na sam z Givenem umieścił piłkę w siatce. Hiszpania prowadziła już 3-0. W 74. minucie na boisku pojawił się Cesc Fabregas, który już 10 minut później wpisał się na listę strzelców, pokonując Givena mocnym strzałem z ostrego kąta. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Hiszpania awansowała więc na fotel lidera grupy C a Irlandia straciła możliwość awansu do ćwierćfinału.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 615.06.2012, 00:00

Jutro kibicuję Anglii i Ukrainie. Liczę, że od pierwszych minut zagra Oxlade-Chamberlain bądź Walcott. Ukraińcy mają dobre skrzydła i niezawodnego Shevchenko w ataku. Ciekawe mecze się szykują :D:D. Mam nadzieję, że szansę dostanie Giroud czy M'Vila.

PS.Mam pytanie do tych dobrze poinformowanych o transferach. Na ile % Giroud i M'Vila przejdzie do naszego klubu? Z góry dzięki za odpowiedź.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041314.06.2012, 23:57

Ma ktoś już jakiś filmik z końcówką meczu (przecudownym dopingiem Irlandczyków) widziałem to w trakcie meczu i zakochałem się. Reprezentacja przegrywa 4-0 nie ma żadnych szans na awans i coś takiego...BAJKA

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:56

francja moze byc ograna nie zachwycila mnie z angolami , benzema byl zbyt statyczny , ukraina jak zremisuje to moze wyjsc z grupy i beda jaja

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 23:56

bmwz5 zaciekawiłeś mnie tym. filmweb.pl/serial/Ch%C5%82opaki+z+barak%C3%B3w-2001-134084#

Qarol komentarzy: 1450214.06.2012, 23:56

@rvparsen

Ekipa - ten z Polsatu ?

Polecam Ci Falę Zbrodni jeśli nie oglądałeś, w programie IPLA do obejrzenia za free.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34114.06.2012, 23:55

@rvparsen
Nieprzyzwoita komedia... Trailer Park Boys :P Czyli pseudodokument, z aktorami którzy grają realnie.. bo raczej w większości zostali wzięci prostu z ulicy. Naprawdę śmieszne, ale niektórym może się nie spodobać, w poprzedniej wypowiedzi zamieściłem kilka propozycji komedii. Jeżeli lubisz dramaty wojenne (a skoro Kompania Braci Ci się spodobała, to wydaje mi się że tak) to polecam Pacyfik. Inny świetny dramat, który opiera się głównie na dialogach to Miasteczko Twin Peaks. Jeżeli lubisz seriale kryminalne, też takie bardziej poważne, może spróbuj oglądać taki serial jak Luther... choć warto tylko pierwszy sezon, bo drugi nie dość że jest krótki (4 odcinki) to twórcy go totalnie spaprali - zamiast budować klimat, chcieli stworzyć napięcie jak w jakimś horrorze, co totalnie zniszczyło jakikowiek przekaz, zakładając że jakiś był :P Ale pierwszy sezon dobrze mi się oglądało - i piosenka Massive Attack - Paradise Circus w intrze :)

maciekbe komentarzy: 1245814.06.2012, 23:54

30 Rock i The Office(US), w obu przypadkach bardzo specyficzne poczucie humoru, więc może się nie spodobać.Trzeba też dobrze znać angielski, żeby zrozumieć wszystkie żarty. Warto spróbować, bo oba seriale są IMO genialne

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34114.06.2012, 23:50

@TomekO
Oj nie tylko Big Bang Theory :) Oprócz tego do świetnych seriali komediowych można zaliczyć na przykład How I Met Your Mother (choć ostatnio trochę za bardzo pogmatwali kwestie fabularne), Shameless (ale wersję UK a nie US), The Inbetweeners (niestety ale polskie napisy są jedynie do pierwszego sezonu) a z trochę starszych ale nadal świetnych min. Różowe Lata 70'. Natomiast chyba przy żadnym serialu nie śmiałem się tak bardzo jak przy Trailer Park Boys (które zresztą można obejrzeć ze świetnym lektorem, który nadaje smaczku tej produkcji, na Youtube :] )

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 23:46

Ja tam chce żeby Ukraina sprawiła niespodziankę i pokonała Francję ;) Będzie cięzko ale wiem że, ich na to stać

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 23:45

bmwz5
Na razie to niczego nie szukam, ale możesz mi polecić coś na przyszłość. Masz jakąś propozycję poważnego dramatu, opierającego się głównie na dialogach jak w Mad Men'ie i Zakazanym Imperium. Może też być coś bardziej do poprawy humoru, ale to musi być coś z jajem, nieprzyzwoita komedia. Byle wykonanie było dobre i gra aktorska. Ekipa tak się właśnie zapowiada, lecz nie potrafię jeszcze ocenić gry aktorskiej bohaterów.

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 23:44

dennis > Dlaczego? Bo Ukraina ładnie gra, to współgospodarz. Nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć, a Szewczenko gra jak nigdy. Do tego ładnie u nich gra Yarmolenko i Konoplyanka. Jeśli chodzi o mnie to ja obstawiam remis ;)

TomekO komentarzy: 275014.06.2012, 23:44

bmwz5 ---> widziałem że premiera ma być w czerwcu świetna informacja że to już w ten weekend :D

Kto się chce dobrze bawić oglądając serial to tylko Big bang theory :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:43

jutro bedzie ciekawie nie skreslam ukraicow wale

dennis93 komentarzy: 107214.06.2012, 23:42

Pinguite;

Jezeli piszesz do mnie, czmeu ryzkowne? Z Anglia Francuzi zagrali bardzo ladnie, widac, ze ich ofensywa jest w formie, a co do obrony.. Mimo 2 bramek to juz nie ten sam Szewczenko.

Dziadyga komentarzy: 828814.06.2012, 23:42

Ukraina i Szwecja jutro dopier**ą "wielkim" z zachodu.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34114.06.2012, 23:40

@rvparsen
Jeżeli lubisz seriale, w których są ciekawe zwroty akcji, sporadyczne elementy komediowe i całkiem sporo bardziej fachowej terminologii to obejrzyj Suits, nawet ja Ci to mówię :P
Boardwalk Empire oglądałem. Kompanię Braci także.
Jeżeli szukasz jakiegoś serialu, to napisz jaki to ma być 'gatunek' - czy coś bardziej jak komedia, czy co konkretnie, to chętnie doradzę.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 23:40

a teraz lecę w kimę, pa

rvparsen
widząc po Twoich tytułach bardziej lubisz seriale wojenne i takie, które przedstawiają dawne czasy.
Suits? niby prawnik to taki nudziarz i w ogóle, a w tym serialu przedstawionych jest wiele cieakawych sytuacji, zabawny serial. mi się bardzo podoba, nie umiem opisywać za bardzo rzeczy. :P

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 23:39

Ryzykowne, ale chyba tak.

dennis93 komentarzy: 107214.06.2012, 23:39

Panowie, Francja za 100zl? Co myslicie?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 23:35

bmwz5
dzięki, że mówisz, to już wiem co sobie obejrze przed meczem z Czechami.. :)

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 23:35

Klama
Na razie oglądam serial Homeland(początek dopiero), Ekipa(to samo), Mad Men( 5 odcinek 4 sezonu). Czekam na trzeci sezon Zakazanego Imperium, obejrzałem w całości Kompanie Braci(choć to bardziej podlega do kategorii miniserial). Oglądałeś któryś z tych seriali? Dlaczego polecasz Suits?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:35

chcialbym wlasnie chorwatow i wlochow bo ispance mnie usypiaja tym klepaniem

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34114.06.2012, 23:33

@Klama
Suits - jutro w sieci będzie już pierwszy odcinek drugiego sezonu. Czekam, choć napisy będą dopiero w weekend :P

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 314.06.2012, 23:33

Wyjdą Włochy i Chorwacja jak dla mnie tak najlepiej

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 23:31

rvparsen
obejrzy sobie serial Suits, genialny

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:30

klama watpie tam ktos wtopi , a wlochy pykna kiepskich irlandczyk choc to pilka ktoo wie...

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 23:29

Oglądał ktoś serial Ekipa? Obejrzałem już dwa odcinki i nawet nawet.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 23:29

daty wam się pomyliły.
wyjdzie Hiszpania i Chorwacja!

meisterek komentarzy: 228914.06.2012, 23:28

Liczę na chorwację. Holandia musi wygrać 2-0 wtedy wchodzą przez ranking FIFA.... lecz taki wynik jest mało prawdopodobny z taką grą!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:28

redaktorze ja powtarzam tylko city do zadnego juve nie pojdzie.

szymonst komentarzy: 158914.06.2012, 23:28

No to trzeba liczyć na szybkie odpadnięcie Włochów. Teraz afera jest podobno trochę przyciszona żeby nie szkodzić reprezentacji ale po Euro ma się wszystko rozkręcić. Może jak dojdzie do kilku spektakularnych aresztowań to Robin się nie zdecyduje iść do takiego bagienka.

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 23:27

Włochy wyjdą spokojnie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 23:25

On the side-note - podobno w walce o van Persiego liczy się już tylko Juventus, który zaoferować ma 25 mln funtów, a samem Holendrowi kontrakt wart 180 tysięcy funtów tygodniowo.

Dlaczego co roku musi być jakaś saga transferowa związana z naszym najlepszym zawodnikiem? Dodam tylko od siebie, że Robin popełniłby błąd przechodząc do Juventusu, jako że we Włoszech znów jest afera korupcyjna i nie wiadomo jak to się skończy. Vieira anyone?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.06.2012, 23:18

Zenujaca obrona irlandczykow nawet Polska ma lepsza, a co do klepania hiszpanow to nie lubie takiej pilki ale coz.

Mecz Chorwacja-Hiszpania o wszystko dla Chorwatow ale jaja by byly jak by wygrali , Wlosi tez i hiszpania robi adios kto wie..

krakuus komentarzy: 182914.06.2012, 23:15