Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

aaron_maj komentarzy: 182215.09.2020, 17:04

Na insta wszystkie nasze młode swirki wrzucają komentarze. Był Saka teraz Nelson.

@Dancer

Już nie takie numery klub wykręcał, więc jeśli to coś innego, to bardzo się nie zdziwię! :D Aczkolwiek faktycznie - mało prawdopodobne, żeby mogło chodzić o inną rzecz :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2020, 17:00

Panowie, to czysty marketing. Nie spinajcie się, że to szopka. To duże wydarzenie dla naszego klubu, więc musi być ono odpowiednio nagłośnione. Auba dla jaj sobie tych klepsydr nie wrzucał w profil

Placio komentarzy: 255515.09.2020, 17:00

Live jest

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.09.2020, 16:58

@rev: Innej opcji raczej nie ma ;)

rev komentarzy: 161515.09.2020, 16:56

arsenal.com

Klub będzie streamował jakiś event live freom Emirates - może ogłoszenie Auby? :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.09.2020, 16:56

Na arsenal.com jest flaga Gabonu, piorun i klepsydra...

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2020, 16:55

@Simpllemann: Decyzja już jest podjęta, pewnie dopinają ostateczne szczegóły, detale i tyle.

Kontakt to nie jest standardowa umowę o prace jaką ma większość z Was, tylko jest to dość skomplikowany temat, który analizowany jest przez prawników jednej jak i drugiej strony.

Cieszmy się tym, co nadchodzi a nie popadajmy w zły nastrój.

FaxingBerlin komentarzy: 94115.09.2020, 16:51

No to mamy spokój na ataku na kilka sezonów

Garfield_pl komentarzy: 2797915.09.2020, 16:49

@Simpllemann: ale co Ci przeszkadza, robią klimacik, decyzję znamy od dawna a Tu takie przeżywanie :D ogłoszą, podjara się ru społeczność i znów cisza, a za parę godzin płacz że Kroenke nie dokłada :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.09.2020, 16:47

Dziecinada z tymi klepsydrami i całą resztą. Niech wreszcie będzie decyzja i tyle.

TheRealBart komentarzy: 58515.09.2020, 16:34

A znowuż Instagram Arsenalu ma teraz w bio "If you're reading this, turn your notifications on. ⌛"

domino178 komentarzy: 242415.09.2020, 16:34

@D14: Kilka tygodni temu wrzucił filmik jak siedzi w ferrari z ojcem w koszulkach Arsenalu. Wtedy było że jadą podpisać....mają rozmach heheh

D14 komentarzy: 436615.09.2020, 16:28

Auba minute temu wrzucil fote jak siedzi w ferrari przed the emirates z podpisem "tic tac...", czyli klepnięte, swietna wiadomosc.

BizoNxd6 komentarzy: 287915.09.2020, 16:27

W Ferrari *Xd

Auba dał post z widokiem na stadion jak siedzi w lambo i treść

TIc tac...

DzejCoop komentarzy: 326415.09.2020, 16:20

@JanikK:
A to nawet nie wiedziałem, zerknę na ile on jest. Dzięki :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.09.2020, 16:14

oba w sensie city i spurs. Tych innych o hokeju czy koszykowce nie ogladalem

@DzejCoop: fajne, ogolnie oba all or nothing kazdy powinien obejrzec choc pare odcinkow. Ale ja mam wykupiony amazon prime. Mozesz sobie triala wziac i sprobowac obejrzec wszystkie

matikanonier komentarzy: 206415.09.2020, 16:10

Już za chwilę. Już za momencik. Już za sekundkę...

TakKrzysiu komentarzy: 893615.09.2020, 16:08

@GunnersFan9:
Armaty nie interesuje opinia celu.

DzejCoop komentarzy: 326415.09.2020, 16:08

Gdzieś na necie jest All or nothing Spuds? Ciekawy jestem wykonania

Sympatyczne jest to, że Auba, jeśli zostanie jeszcze na choćby 2 sezony i będą omijały go kontuzje, to może zostać jedną z większych legend tego klubu.
Realna sprawa.

Zresztą tyle się naczytałem, kiedy do nas dołączył, że tryb życia skrajnie ekstrawagancki itd, a okazał się świetnym profesjonalistą który szczerze cieszy się grą i każdą bramką dla Arsenalu.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 815.09.2020, 16:07

@arsenallord napisał: "Auba to jedyny nasz piłkarz, którego oni doceniają."
tu nie chodzi o docenianie a bardziej o ciśnięcie w nasz klub, który oni oceniają jako średniaka ligi.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11715.09.2020, 16:02

@GunnersFan9: Auba to jedyny nasz piłkarz, którego oni doceniają.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 815.09.2020, 16:00

Już widzę ten ból du*y kibiców z debilpage po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu z Aubameyangiem.

cwalin komentarzy: 236415.09.2020, 15:49

@fabregas1987: dobry pilkarz ale główka pusta.

cwalin komentarzy: 236415.09.2020, 15:46

I cyk pierwsze miejsce w typerze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2020, 15:43

@FilipCz: a od stycznia najprawdopodobniej nie będzie Baloguna, hehe. jeśli Arsenal faktycznie chciał przebić ofertę Sheffield, to poczeka do zimy albo do końca sezonu i odejdzie za darmo

FilipCz komentarzy: 186515.09.2020, 15:41

@thide napisał: "@songoku95: jak mu Arteta ponoć powiedział wprost, że nie ma miejsca dla niego w 18. trzy pozycje w ataku: Auba, Laca, Pepe, Willian, Martinelli, Saka, Nketiah, Nelson"

Martinelliego nie ma do stycznia, a Nelson.. to Nelson.

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2020, 15:40

@thide: Dodajmy nawał meczy które będą przynajmniej do stycznia (LE, COC) więc jakieś minuty na pewno dostanie a skoro Nketiah jest tak fatalny według Naszej społeczności to na pewno go przeskoczy od ręki.

Tak całkiem serio pisał o tym chyba Orstein albo Watt, że gość dostał bardzo dobry kontakt a mimo wszystko go nie podpisał (na chwilę obecną) więc po prostu gość do odstrzału.

@fabregas1987: Sporządzić taką umowę nie jest łatwe, Arsenal ma umowę dżentelmeńską z Aubą (inaczej nikt by się na ten temat w ten sposób nie wypowiadał) i pozostają do zamknięcia ostatnie szlify.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2020, 15:34