Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner915 komentarzy: 281215.09.2020, 09:14

Garfield_pl komentarzy: 2778115.09.2020, 09:13

Kolejny dzień i kolejne płacze o budżet na kanonierzy.com :D podsumujecie na koniec okienka, wielkość kwot nie jest wyznacznikiem sukcesów, do tego trzeba przede wszystkim trenera z pomysłem. Czy to Leicester czy inne drużyny wydają mniej a potrafią bogatym konkurentom namieszać w tabeli, i już mówi się o top6 a zaraz top 10 będzie, bo nikt pewny pucharów może nie być z największych za jakiś czas. Arsenal ma model jaki ma i musicie się z tym pogodzić a nie narzekać ma właściciela, bo to on jest miliarderem i wie jak sobie zarządzać swoimi firmami. Najpierw musimy zrobić porządek jeszcze po Gazidisie, sprzedać, rozwiązać kontrakty itd., w tym okienku wzmocnić pomoc, a gdy to zrobimy i wrócimy do LM co będzie bardziej realne po zakupie pomocników ( osobiście i tak z tym składem wierzę w top4), to klub zacznie zarabiać, i zwiększy się budżet ( o którym nie mamy pojęcia jaki jest ale w kółko i tak płacz)

Ulti komentarzy: 33115.09.2020, 09:03

@NineBiteWolf: Masz może jeszcze jakieś tego typu linki przedstawiające tych biednych 'poszkodowanych' ?

Gofer999 komentarzy: 1462415.09.2020, 08:57

@gnabry_: Widac ze wyprana dzieciarnia ktora nie ma nic w glowie, a za to mnostwo czasu na glupoty i za duzo w dupie.

thegunner4life komentarzy: 895115.09.2020, 08:47

@WALECZEK112:
Będzie do końca życia nie ma żadnych innych akcjonariuszy więc on sam wydaje sobie wszystkie decyzje. Nikt go do sprzedaży akcji nie zmusi.

matikanonier komentarzy: 205815.09.2020, 08:40

@WALECZEK112 napisał: "nadzieji"
Bronek? To ty?

Paul77 komentarzy: 972615.09.2020, 08:26

@Er4s: najlepszym przykładem jest ten przygłup Margot... To dobrze opłacany oszołom, który robi show i podburza młodych.

WALECZEK112 komentarzy: 8315.09.2020, 08:26

Dobra czyli jeśli Kronke będzie chciał to zostanie do końca życia Właścicielem czy Jest jakiś cień nadzieji żeby odszedł

loool komentarzy: 95015.09.2020, 08:23

@Argudo: W zasadzie jeszcze United i City mogą to zmienić :>

Er4s komentarzy: 308215.09.2020, 08:20

@NineBiteWolf:
Biorą, biorą - przede wszystkim prowodyrowie i naganiacze. A to coś w okularach to już na pewno jest pełen sponsoring, podobnie jak np. na większa skale ta okropna dziewczynka ze szwecji. To są polityczne ustawki. BLM? W USA co tydzień giną biali funkcjonariusze z rąk czarnych przestępców. Słyszałeś o tym w tv i internecie? Lewaki widzieli jak Trump rośnie w siłe więc musieli jakąś gównoburze rozpętać a kim manipulować łatwiej niż wiecznie walczącymi z widmo rasizmem czarnymi półgłówkami? Wiecznie poszkodowani bo tak i ch**j. To samo dzieje sie w Polsce z LGBT. Żeby tego nie rozumieć trzeba być egzystentem.

Paul77 komentarzy: 972615.09.2020, 08:17

@kwiatinho: pieniądze są jednym z powodów że jesteśmy daleko za czołówką PL. Sam Arteta to za mało, widać że trzeba trochę pieniędzy wpompować w ten zespół by coś osiągnąć.

kwiatinho komentarzy: 1312615.09.2020, 08:07

@arsenal159 napisał: "Arteta - wlasciwy gosc, na wlasciwym miejscu. I jeszcze te relacje z piłkarzami, jak np zszedl z boiska Laca"

Ale z nieodpowiednim budżetem

TakKrzysiu komentarzy: 893615.09.2020, 05:32

@arsenal159:
Przyjemny materiał. Pełne skupienie przez cały mecz, ale i chwile na sympatyczne gesty wobec podopiecznych również znajduje.
Po każdej bramce dosłownie pojedyncze sekundy na zadowolenie, po czym od razu kocioł w głowie i wdrażanie kolejnych pomysłów/poprawek na następne minuty. Imperatyw i pasja.

ZielonyLisc komentarzy: 2027515.09.2020, 02:43

elo

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.09.2020, 01:33

Arteta - wlasciwy gosc, na wlasciwym miejscu. I jeszcze te relacje z piłkarzami, jak np zszedl z boiska Laca.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.09.2020, 01:31

TlicTlac komentarzy: 600915.09.2020, 00:53

@gnabry_:

a skąd te zdjęcia?

@ Zastanawiam się - ile ludzie biorą pieniędzy za takie protesty - czy to polityczne, czy związane z jakimś ruchem, jak BLM czy LGBT;
naprawdę chce wierzyć - szczególnie w Polsce, że większość tam jest za pieniądze, a nie z własnej głupoty.

Er4s komentarzy: 308215.09.2020, 00:45

@Damaks: bedą gwizdać na nich.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 115.09.2020, 00:39

cwalin komentarzy: 236115.09.2020, 00:07

Ciekawe czy z publicznością też będą klękali na cześć bandytów i rasistow z BLM?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282115.09.2020, 00:04

Matt Hughes

Tottenham lining up bid for Eintracht Frankfurt striker Bas Dost.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 215.09.2020, 00:00

Mbappe do Arsenalu

Garfield_pl komentarzy: 2778114.09.2020, 23:39

@Catalonczyk: ale z taką grą to i punktów nie będzie ;)

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 114.09.2020, 23:23

Alaba ma niewiele więcej.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 23:20

@gnabry_: Nie wiem, ze wzrostem wynoszącym 178 cm byłoby mu trochę ciężko.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 23:19

AS Roma have reached an agreement with Napoli to sign Arkadiusz Milik [€25m add ons included]. Now it’s up to the player: if Milik will accept to join Roma, Edin Dzeko will be sold to Juventus. Dzeko has always been the #1 choice as Juve striker

Romano

Catalonczyk komentarzy: 519814.09.2020, 23:16

@Garfield_pl napisał: "Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, smerfy bez szału i oby tak dalej :D"

Ale koniec końców, to szałem mistrzostwa się nie zdobywa tylko punktami :P

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 114.09.2020, 23:15

@Damaks: A Cesar nie poradziłby sobie jako ŚO w systemie z 4 obrońcami?

noth komentarzy: 264314.09.2020, 23:14

Brighton zabrakło jakości pod bramka Chelsea bo okazji to mieli sporo, ale brakowało umiejętności. Klopp powinien wygrać to z Chelsea, która groźna będzie tylko w kontrach przez Wernera.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.09.2020, 23:14

Arsenal have ended a Premier League gameweek top of the table for the first time since February 2016 (*that* 2-1 win vs. Leicester).

The first time they've topped the table since Arsène Wenger left the club.

Er4s komentarzy: 308214.09.2020, 23:13

@Simpllemann napisał: "Jak najbardziej. Arteta pokazuje, że może stworzyć w Arsenalu coś wielkiego i to jest bardzo ekscytujące."

Tu się zgadzamy :) @Simpllemann napisał: "Nie i nie mam zamiaru być."
Szkoda. Na prawdę fajne doświadczenie i kontrast między nami - kibicami ze streamów i canal + sport a ludzmi dla których kibicowanie to motyw przewodni życia.

WukaEs komentarzy: 29614.09.2020, 23:13

Cholera a miałem Jamesa w FPL... w ostatni dzień wymieniłem na KWP. Peszek

kwiatinho komentarzy: 1312614.09.2020, 23:10

Trudno. Nie zawsze wygrywa lepsza drużyna :D

Poza tym o co chodzi z tymi koszulkami? Ktoś im robi na złość czy co? 3 cytryny to ich sponsor?

Taki komentarzy: 204614.09.2020, 23:10

Zobaczyłbym tę Chelsea z lepszym zespołem zwłaszcza w organizacji gry i w obronie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.09.2020, 23:09

@Er4s napisał: "A Ty jesteś choć trochę zajarany kibicowaniem swojej drużynie?"

@Er4s napisał: "Czy wy byliscie kiedys na meczu w barze w londynie albo na stadionie?"

Nie i nie mam zamiaru być.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 23:08

Lider utrzymany!

MasterMO komentarzy: 33114.09.2020, 23:08

Najgorsze dla nowych nabytków są te pierwsze mecze, jak ktoś niżej wspomniał presja rośnie.

Garfield_pl komentarzy: 2778114.09.2020, 23:08

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, smerfy bez szału i oby tak dalej :D

Rafson95 komentarzy: 1051514.09.2020, 23:07

Elneny na spokojnie nakryje Havertza czapką jak przyjdzie co do czego

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 23:06

@majormati napisał: "Chelsea traciła bramki hurtowo i wyczuwam ,ze w tym sezonie bedzie podobnie."
Jak się nie miało bramkarza to tak jest. Na szczęście na dniach Mendy zostanie nowym golkiperem.

majormati komentarzy: 191414.09.2020, 23:06

@Er4s: Oczywiste było również ,że Torres w Chelsea odpali, resztę historii zna każdy.

Taki komentarzy: 204614.09.2020, 23:06

Havertz bardzo słabo. Po tak słabym meczu presja jeszcze wzrośnie.

Koroniarz komentarzy: 1010614.09.2020, 23:05

@Dziadyga: Hahaha biały Willock xd

Er4s komentarzy: 308214.09.2020, 23:04

Oczywiste jest ze Havertz odpali. Irytuje mnie troszke ze na tej stronie nie mozesz sobie krzyknac w cudzyslowiu ze "je**ć spurs" albo "c*uj w chelsea" bo zaraz jestes patusem i nie analizujesz statystyk. Czy wy byliscie kiedys na meczu w barze w londynie albo na stadionie?

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 23:03

@thegunners101 napisał: "Trzeba przyznać od Wernera jednak od razu bije jakością."

Myślę, że o Wernera kibice Chelsea mogą być spokojni. Mnie bardziej ciekawi Ziyech i Havertz.

Mickeylo komentarzy: 272414.09.2020, 23:02

A jak tam Werner wypadł ?

majormati komentarzy: 191414.09.2020, 23:01

Podejrzewam ,że gdyby Bielsa z Leeds podłapał dzisiaj Chelsea to mogłoby być krucho.

thegunners101 komentarzy: 247314.09.2020, 22:59

Chelsea patrząc po dzisiaj pierwsze 10 kolejek będzie miało ciężkie, z Liverpoolem szans im nie daje większych. Trzeba przyznać od Wernera jednak od razu bije jakością.

majormati komentarzy: 191414.09.2020, 22:59

Lampard nie potrafił ogarnąć obrony w przeciwieństwie do Artety, Chelsea traciła bramki hurtowo i wyczuwam ,ze w tym sezonie bedzie podobnie.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:57

Ale wkurzająco się ogląda ten mecz przy tych krzykach z ławek i boiska.