Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thegunner4life komentarzy: 897414.09.2020, 22:55

Ja myślę że to kwestia zgrania w zespole the blues. Jakość na boisku mają zawodnicy też ciekawi. Pobraną ten sezon poznają ligę tak jak było z City w pierwszym sezonie Guardioli i kto wie może za rok będą walczyć o tytuł.

Jak ktoś pompuje taką kasę to długoterminowo to zawsze daje efekty. Chelsea z City w ostatniej dekadzie zgarnęła najwięcej pucharów.

MasterMO komentarzy: 33114.09.2020, 22:55

@thegunner4life: biorąc pod uwagę formacje obronne obu ekip to może być ciekawe spotkanie.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:55

Żebyśmy tylko my z tym Brighton wygrali..

Er4s komentarzy: 310814.09.2020, 22:54

@Simpllemann:
A Ty jesteś choć trochę zajarany kibicowaniem swojej drużynie? Czy tylko suche przezory i statystyki? Gra Chelsea a my jesteśmy kibicami Arsenalu. Nasze nowe nabytki strzelały gole i dawały asysty w debiucie. Ich nabytek za 70 baniek gra klops. Co mamy płakać?

pLYTEK komentarzy: 411814.09.2020, 22:54

Lamptey dobry małolacik

majormati komentarzy: 191414.09.2020, 22:54

No proszę was Brighton nie gra jakiś fajerwerków, grają swoje to Chelsea jest słaba, z kimś lepszym bardziej zdecydowanym zespołem by grali to wyczuwam bęcki, póki co bez szału to wygląda i w defensywie i ofensywie.

MasterMO komentarzy: 33114.09.2020, 22:53

W pierwszej kolejce nie licząc dwóch przełożonych spotkań to żadnego remisu.

adoxpako komentarzy: 4614.09.2020, 22:48

Brighton fajnie piłką operuje, ale z takimi klocami w ataku ciężko sfinalizować akcję. Przydałby się tam jakiś dobry napastnik.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 114.09.2020, 22:47

Ciekawe co pokazałby De Bruyne po przyjściu z Wolsburga gdyby go dać w pierwszym meczu na skrzydło.

Er4s komentarzy: 310814.09.2020, 22:47

@fabregas47:
W Dino. 65 zł za 0,7 :)

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 22:47

Trzeba obserwować tego Lampteya. Za rok może być dobrą opcją na prawą obronę.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:46

Miło się patrzy, jak Chelsea nie potrafi wymienić 3 podań z Brighton xD
Szkoda, że wynik wymęczyli..

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 22:45

@kamilo_oo: Havertz gra tam z przymusu. Pulisic jest jeszcze nie gotowy a Ziyech ma kontuzję.

thegunner4life komentarzy: 897414.09.2020, 22:44

Mhm wydaje mi się, że Liverpool raczej pokona Chelsea. Zabawka Romana musi się jeszcze zgrać.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 22:44

@PtoOk: James pewnie będzie grał przeciwko tym słabszym na papierze rywalom. Przeciwko mocnym lepszy w defensywie Azpi. Takie jest moje zdanie.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 22:44

Tak na poważnie. Jeśli Lampard chce go ustawiać na skrzydle, to lepiej niech ten Havertz wróci z powrotem do Leverkusen.

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 214.09.2020, 22:43

@Er4s: whisky xD

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:42

Na jakim farcie ta Chelsea dzisiaj. Bramka po karnym po tragicznym błędzie obrony, bramka po rykoszecie i strzale z dupy i piękna petarda z dystansu. A nie skonstruowali ani jednej składnej akcji. Ehhhh

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 22:42

@Marcinafc93 napisał: "Willian to start wyjadacz już w Anglii, Hawertz z czasem też się pewnie rozkręci, albo i też nie."

Oczywiście, że tak :)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.09.2020, 22:42

Szkoda, po meczu juz. Mewy skutecznosc bardzo slaba.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:41

No i tyle

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.09.2020, 22:40

Po meczu

PtoOk komentarzy: 220014.09.2020, 22:40

@Damaks: Jak myślisz James będzie klepał cały czas w pierwszym składzie ?

thegunner4life komentarzy: 897414.09.2020, 22:40

Hahaha jaka bramka xD

Dziadyga komentarzy: 826214.09.2020, 22:39

Ten Havertz to biały WILCOCK :D normalnie ta sama gra a może i nawet gorzej od naszego :D

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:39

@Calyn: pewnie nie chce swojego synka Mounta ściągać z boiska

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.09.2020, 22:39

@Marcinafc93: stary*

@kamilo_oo: Willian to start wyjadacz już w Anglii, Hawertz z czasem też się pewnie rozkręci, albo i też nie.

Calyn komentarzy: 191614.09.2020, 22:38

Kurcze trochę nie rozumiem czemu havertz gra na skrzydle tak jakby na siłę chciał Lampard go zmieścić bo dużo kosztował. Nie zrozumiał mnie źle dla mnie to.moze się kopać po czole cały sezon ale zawsze bardzo chciałem go w Arsenalu a szczególnie jak grał jeszcze w środku pola na 8.

gregory3213 komentarzy: 88714.09.2020, 22:38

@aaron_maj:
Karnego

silvano95 komentarzy: 980014.09.2020, 22:37

Havertz xD Co za podanie

kamilo_oo komentarzy: 2356714.09.2020, 22:37

Po godzinie. Willian udział przy bramce + 2 asysty, Havertz nie wyszedł z szatni.

Takie są fakty.

luko_PL komentarzy: 109814.09.2020, 22:36

Nie wiem co gorsze dla Chelsea dzisiaj
- gra RLC w tym spotkaniu
- decyzja, że za niego ma wejść Barkley

aaron_maj komentarzy: 182214.09.2020, 22:35

@gregory3213 napisał: "Dziwię się, że Chelsea i Brighton nie dało wyższej oferty za Martineza"

Ale co złe zrobił Ryan? Przecież to było nie do wyjęcia

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 22:35

@gregory3213: Na dniach prawie dwumetrowy Mendy dołączy, Kepa może sobie szukać miejsca na ławce.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.09.2020, 22:33

Wyszedl mu dzisiaj strzał życia, z taka grą na max remis zasłużyli.

FaxingBerlin komentarzy: 94114.09.2020, 22:31

Kury w dupkę , czelsi mam nadzieję remis albo i w dupkę. Londyn jest czerwony. COYG

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.09.2020, 22:31