Jedenastu na jednego: Ødegaard 0:2 West Ham

Jedenastu na jednego: Ødegaard 0:2 West Ham 29.12.2023, 00:30, Mateusz Rosłoń 473 komentarzy

Martin Ødegaard dwoił się dziś i troił: dryblował, kreował akcje i strzelał, ale nie zdołał w pojedynkę pokonać dobrze dysponowanej jedenastki West Hamu.

No dobrze, żarty na bok. Kapitan Arsenalu oczywiście nie grał na boisku sam, ale chyba jako jedyny w całej drużynie zasłużył na wysoką notę za to spotkanie.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (64' Nelson); Rice, Ødegaard, Trossard (79' Smith Rowe); Saka, Jesus, Martinelli (64' Nketiah)

West Ham: Areola; Coufal, Mawropanos, Ogbonna, Emerson; Alvarez, Soucek; Kudus, Ward-Prowse, Paqueta (33' Benrahma); Bowen

Arsenal co prawda rozpoczął mecz całkiem nieźle i w pierwszych minutach przeprowadził kilka dynamicznych ataków, ale to rywale pierwsi strzelili gola. W 13. minucie Emerson dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym Arsenalu zupełnie nie dogadali się Gabriel i Zinczenko. Piłka odbiła się od Ukraińca i trafiła na linię końcową boiska, a tam dopadł do niej Bowen. Anglik wrzucił ją przed bramkę, gdzie znów dość nieudolnie interweniował Gabriel - ostatecznie futbolówka trafiła pod nogi wbiegającego Soucka, który pewnie umieścił ją w siatce. Miała jeszcze miejsce interwencja VARu, ale na żadnym z dostępnych ujęć nie dało się jednoznacznie wykazać, że przed podaniem Bowena piłka opuściła boisko. Decyzja o uznaniu gola została więc podtrzymana.

Piłkarze Artety dalej nacierali, jednak z każdą minutą ich ataki stawały się coraz mniej groźne. Zinczenko i Trossard notorycznie podawali piłkę do przeciwników, a całe ofensywne trio kończyło swoje akcje niemrawymi strzałami, które pewnie wyłapywał Areola, lub po prostu posyłało piłkę w trybuny. Pod koniec pierwszej połowy Bukayo Saka zdołał oddać mocny strzał z ostrego kąta. Piłka minęła Areolę, ale niestety odbiła się od słupka. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:1 dla West Hamu.

Po przerwie Młoty dołożyły drugą bramkę i było w zasadzie po meczu. W 55. minucie dośrodkowanie Warda-Prowse'a z rzutu rożnego zamienił na bramkę były obrońca Arsenalu, Konstandinos Mawropanos. Grek zachował się zgodnie z piłkarskim savoir-vivre'm i nie celebrował strzelonej bramki. O ile przy pierwszym golu trudno cokolwiek zarzucić Davidowi Rayi, to przy strzale Mawropanosa Hiszpan nawet nie wykonał ruchu do piłki, obserwował tylko, jak ta odbija się od poprzeczki i ląduje w bramce.

W zasadzie do końca meczu obserwowaliśmy festiwal nieskuteczności Arsenalu. Akcje na pęczki kreował chwalony już wcześniej Ødegaard, który przejął też od Bukayo Saki egzekwowanie rzutów rożnych po prawej stronie boiska i w końcu zaczęły one być dla przeciwników nieprzewidywalne. Norweg sam oddał też kilka strzałów, z których jeden był naprawdę groźny, ale dobrze poradził sobie z nim Areola. Nie pomogły ani zmiany i wprowadzenie dodatkowego napastnika kosztem obrońcy, ani interwencja VARu po upadku Saki w polu karnym, ani strzał Nketiaha z przewrotki po rzucie rożnym. Kanonierzy nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Arsenal jeszcze raz zakręcił karuzelą śmiechu. West Ham przeprowadził kontrę lewą stroną, Declan Rice poślizgnął się w polu karnym, a potem przy desperackiej próbie ratowania sytuacji sfaulował przeciwnika. Sędzia podyktował rzut karny, ale trzecia bramka nie padła. Do jedenastki podszedł Benrahma, jednak jego strzał doskonale wyczuł Raya. Oby ten obroniony karny zaowocował wzrostem pewności siebie u hiszpańskiego bramkarza, w którym Arteta najwyraźniej widzi niekwestionowany numer jeden między słupkami Arsenalu.

Po rzucie karnym sędzia zakończył mecz. Arsenal nie powiększył swojego dorobku punktowego, a tym samym nie odzyskał pozycji lidera Premier League. Do zajmującego ją Liverpoolu Kanonierzy tracą dwa oczka, a na plecach mogą czuć oddech Aston Villi, która ma o jeden punkt mniej, i Manchesteru City, który co prawda traci do Arsenalu trzy punkty, ale ma jedno zaległe spotkanie. Oby ostatni mecz w tym roku, który Arsenal rozegra z Fulham w Sylwestra, nie przyniósł kolejnej niespodzianki.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2023, 22:00

@ksowa90: myślę że jak na pomocnika w takim klubie to całkiem niezły rezultat ;-)

FlameDood komentarzy: 144430.12.2023, 21:54

@tomeczek2301: Raczej taki sam skład jak w meczu z WHU tylko pewnie Havertz wraca na 8. Do tego dałbym szansę Trossardowi od pierwszej minuty zagrać na skrzydle. Ostatni mecz na Craven Cottage miał świetny. A myślę, że Martinelli gdyby wszedł w +/- 70 minucie mógł by zrobić więcej wchodząc na podmęczonych rywali.

Olczyck komentarzy: 106230.12.2023, 21:53

@tomeczek2301: ja bym chciał Nelsona na ls ale znając życie wyjdziemy jak ostatnio tylko Havertz zamiast trossarda

tomeczek2301 komentarzy: 21430.12.2023, 21:42

Jaki skład jutro przewidujecie? Dla mnie martinelli obowiązkowo ławka, Zinie też się należy odpoczynek ale Kiwior po meczu z Psv co pokazał to raczej nie jest dobry pomysł i też ta pozycja mu nie leży

ksowa90 komentarzy: 146930.12.2023, 21:38

@metjuAFC: bardzo dobry. 2 gole ustrzelił jak nasi cudowni chłopcy

Czeczenia komentarzy: 1249430.12.2023, 21:16

Od Fojuta eksperta, gorszy jest tylko Fojut komentator.

Tak, viaplay poczyniło kiedyś taki eksperyment. Bolało.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 20:50

Wonder what odds you'd have got for Luton to have scored more Premier League goals than Man United by New Years Day. Having also played one less game than Man United.

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 20:45

@roni: Strzelam że to fan UTD, ale chyba się troszeczke za bardzo odkleił.

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 20:44

@3rdpitch: On po prostu kocha Ajax i dał zarobić klubowi swojego serca xdddd

roni komentarzy: 91630.12.2023, 20:44

Błagam, niech obsługa techniczna wyłączy mikrofon panowi Fojutowi, który twierdzi, że United porobił dobre transfery XD, a łysemu wszyscy kłody kładą pod nogi

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 20:43

@3rdpitch napisał: "Za te defraudacje transferowe łysy z United powinien już siedzieć"
Daj mu spokój , niech zostanie w mułach,idą w dobrym kierunku;)

3rdpitch komentarzy: 454830.12.2023, 20:39

Za te defraudacje transferowe łysy z United powinien już siedzieć

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2023, 20:37

Świetna druga połowa meczu Forest z United. Gibbs-White bardzo dobry i ciekawy zawodnik. Zastanawia mnie jak poradziłby sobie w mocniejszym zespole. Czy byłby równie dobry czy raczej po prostu teraz wyróżnia się na tle kolegów z przeciętnej drużyny.

BizoNxd6 komentarzy: 288130.12.2023, 20:34

@Chlopek:

U nas by gibo dobrze chodził, fajny box to box w stronę ofensywną.
Zina w pomocy tez musi latać po powrocie Tomiego, nie chce go już widzieć na tej lewej, kiwior już będzie lepszy...
Elanga za pół darmo oddany i odżył w innym klubie, to już nie pierwszy przypadek, że piłkarze zaczynają "odżywać" odchodząc z United.
Po prostu coś jest nie tak, że nikomu się tam nie chce poza Bruno.

tomaszszef komentarzy: 152830.12.2023, 20:32

Sialala lala lala la - united pieknie gra .

Adamarsenal1 komentarzy: 319830.12.2023, 20:31

Życzę ETH jak najdłuszej pracy w united : D

FlameDood komentarzy: 144430.12.2023, 20:30

Tak jak pisałem po meczu united z AV. Ostatnio zagrali bardzo dobry mecz, zrobili świetny comeback z 0-2 tylko po to by 3 dni później dostać bęcki od NF po bardzo słabym meczu. Typowe united ;) Eriku trwaj.

Dominik11 komentarzy: 2019730.12.2023, 20:29

Manu porażka? A co w tym dziwnego?

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 130.12.2023, 20:28

@Olczyck: Elanga w UTD pokazywał dużo. Drybling, szybkość, więcej niż Garnaczo na początku.

Olczyck komentarzy: 106230.12.2023, 20:24

@Chlopek: po prosty się u nich nie sprawdził nic dziwnego nawet komentatorzy powiedzieli że już teraz w Forest ma więcej bramek niż po 36 meczach w United u nas Nelson też pewnie by śmigał w takim Forest czy fulham

tomaszszef komentarzy: 152830.12.2023, 20:23

Notingham trzymac sie 3 minuty jeszcze :) i balujemy

Dziadyga komentarzy: 831630.12.2023, 20:21

Muły xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 130.12.2023, 20:21

@BizoNxd6:
Tak. Morgan Gibbs-White spoko, ale ja się dziwię jak UTD oddało Elangę...

tomaszszef komentarzy: 152830.12.2023, 20:21

Zawsze porazki united i spurs dzialają kojąco na moje serce :)

Dominik11 komentarzy: 2019730.12.2023, 20:13

To co walczy Manu o mistrza czy nie bo już się gubi?

BizoNxd6 komentarzy: 288130.12.2023, 20:12

Bardzo fajny piłkarz, co mecz chodzi jak złoto.
Gibbs white trafi na bank do lepszego klubu.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 20:12

@coooyg11 napisał: "Za Hudsona-Odoi Bayern swego czasu nie dawał 80 baniek?"

coooyg11 komentarzy: 319730.12.2023, 20:09

Za Hudsona-Odoi Bayern swego czasu nie dawał 80 baniek?

GreKa komentarzy: 339430.12.2023, 20:08

Rash z golem. R700 otwiera szampana....

coooyg11 komentarzy: 319730.12.2023, 20:07

Turner sabotażysta, oglądam drugi mecz NF w tym sezonie, za pierwszym razem dał prezent Spurs, teraz United…

3rdpitch komentarzy: 454830.12.2023, 20:03

Raz na pare meczów United przepchniejakaś fartowna wygrana i cyk posada łysego zachowana trust the process. Oby tak dalej i liczę na wygrana na Old Trafford w stylu City 3-0 bo stać nas na to spokojnie

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 130.12.2023, 20:02