Jedenastu na jednego: Ødegaard 0:2 West Ham

Jedenastu na jednego: Ødegaard 0:2 West Ham 29.12.2023, 00:30, Mateusz Rosłoń 473 komentarzy

Martin Ødegaard dwoił się dziś i troił: dryblował, kreował akcje i strzelał, ale nie zdołał w pojedynkę pokonać dobrze dysponowanej jedenastki West Hamu.

No dobrze, żarty na bok. Kapitan Arsenalu oczywiście nie grał na boisku sam, ale chyba jako jedyny w całej drużynie zasłużył na wysoką notę za to spotkanie.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (64' Nelson); Rice, Ødegaard, Trossard (79' Smith Rowe); Saka, Jesus, Martinelli (64' Nketiah)

West Ham: Areola; Coufal, Mawropanos, Ogbonna, Emerson; Alvarez, Soucek; Kudus, Ward-Prowse, Paqueta (33' Benrahma); Bowen

Arsenal co prawda rozpoczął mecz całkiem nieźle i w pierwszych minutach przeprowadził kilka dynamicznych ataków, ale to rywale pierwsi strzelili gola. W 13. minucie Emerson dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym Arsenalu zupełnie nie dogadali się Gabriel i Zinczenko. Piłka odbiła się od Ukraińca i trafiła na linię końcową boiska, a tam dopadł do niej Bowen. Anglik wrzucił ją przed bramkę, gdzie znów dość nieudolnie interweniował Gabriel - ostatecznie futbolówka trafiła pod nogi wbiegającego Soucka, który pewnie umieścił ją w siatce. Miała jeszcze miejsce interwencja VARu, ale na żadnym z dostępnych ujęć nie dało się jednoznacznie wykazać, że przed podaniem Bowena piłka opuściła boisko. Decyzja o uznaniu gola została więc podtrzymana.

Piłkarze Artety dalej nacierali, jednak z każdą minutą ich ataki stawały się coraz mniej groźne. Zinczenko i Trossard notorycznie podawali piłkę do przeciwników, a całe ofensywne trio kończyło swoje akcje niemrawymi strzałami, które pewnie wyłapywał Areola, lub po prostu posyłało piłkę w trybuny. Pod koniec pierwszej połowy Bukayo Saka zdołał oddać mocny strzał z ostrego kąta. Piłka minęła Areolę, ale niestety odbiła się od słupka. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:1 dla West Hamu.

Po przerwie Młoty dołożyły drugą bramkę i było w zasadzie po meczu. W 55. minucie dośrodkowanie Warda-Prowse'a z rzutu rożnego zamienił na bramkę były obrońca Arsenalu, Konstandinos Mawropanos. Grek zachował się zgodnie z piłkarskim savoir-vivre'm i nie celebrował strzelonej bramki. O ile przy pierwszym golu trudno cokolwiek zarzucić Davidowi Rayi, to przy strzale Mawropanosa Hiszpan nawet nie wykonał ruchu do piłki, obserwował tylko, jak ta odbija się od poprzeczki i ląduje w bramce.

W zasadzie do końca meczu obserwowaliśmy festiwal nieskuteczności Arsenalu. Akcje na pęczki kreował chwalony już wcześniej Ødegaard, który przejął też od Bukayo Saki egzekwowanie rzutów rożnych po prawej stronie boiska i w końcu zaczęły one być dla przeciwników nieprzewidywalne. Norweg sam oddał też kilka strzałów, z których jeden był naprawdę groźny, ale dobrze poradził sobie z nim Areola. Nie pomogły ani zmiany i wprowadzenie dodatkowego napastnika kosztem obrońcy, ani interwencja VARu po upadku Saki w polu karnym, ani strzał Nketiaha z przewrotki po rzucie rożnym. Kanonierzy nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Arsenal jeszcze raz zakręcił karuzelą śmiechu. West Ham przeprowadził kontrę lewą stroną, Declan Rice poślizgnął się w polu karnym, a potem przy desperackiej próbie ratowania sytuacji sfaulował przeciwnika. Sędzia podyktował rzut karny, ale trzecia bramka nie padła. Do jedenastki podszedł Benrahma, jednak jego strzał doskonale wyczuł Raya. Oby ten obroniony karny zaowocował wzrostem pewności siebie u hiszpańskiego bramkarza, w którym Arteta najwyraźniej widzi niekwestionowany numer jeden między słupkami Arsenalu.

Po rzucie karnym sędzia zakończył mecz. Arsenal nie powiększył swojego dorobku punktowego, a tym samym nie odzyskał pozycji lidera Premier League. Do zajmującego ją Liverpoolu Kanonierzy tracą dwa oczka, a na plecach mogą czuć oddech Aston Villi, która ma o jeden punkt mniej, i Manchesteru City, który co prawda traci do Arsenalu trzy punkty, ale ma jedno zaległe spotkanie. Oby ostatni mecz w tym roku, który Arsenal rozegra z Fulham w Sylwestra, nie przyniósł kolejnej niespodzianki.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Artu komentarzy: 190130.12.2023, 17:37

Ktoś kto ukladal terminarz BPL na Święta i Nowy Rok musi strasznie nie lubić Arsenalu .
Fulham ma aż dwa dni odpoczynku, regeneracji więcej.
Natomiast kiedy myśmy grali mecz ( czwartek ) z WHU i następny mecz dostajemy już we niedzielę natomiast to samo WHU gra swój dopiero we wtorek.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 17:36

Ooo najlepszy bramkarz ligi tak dał sobie strzelić xD

Moczyknur komentarzy: 183830.12.2023, 17:32

Brentford 4pkt nad strefą spadkową. Szybko przyzwyczaił mnie Frank do mocnej drużyny z Top 10.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 17:21

Told there’s nothing now between Juventus and Arsenal for Charlie Patino deal despite recent links with move to Italian club in January.

Patino’s future will be discussed again by #AFC and player side in 2024.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 17:19

@FilipCz napisał: "Zacznijmy się przyzwyczajać, bo z taką grą 3 miejsce to max."
xD

Molas komentarzy: 112430.12.2023, 17:14

@Piotrek95: normalne porównanie. ESR miał być zawodnikiem w formie który strzela i asystuje. Nie wiem czego nie rozumiesz i po co się unosisz

FilipCz komentarzy: 189030.12.2023, 17:14

@Perconte napisał: "Wróciliśmy na nasze dawne ulubione miejsce w tabeli 4."
Zacznijmy się przyzwyczajać, bo z taką grą 3 miejsce to max.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 17:04

Brentford want £100m for Ivan Toney if they were to sell in the January transfer window. There’s no development’s yet between Arsenal and Brentford. [@David_Ornstein]

Dziadyga komentarzy: 831530.12.2023, 17:04

Mysza jak zapierniczala na murawie city :D

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 17:00

@Dziadyga:musze jakiś mecz Sportingu obejrzeć, bo go jeszcze nie widziałem w akcji.

wajktor1998 komentarzy: 125130.12.2023, 16:59

@Arsenal2004: w sumie teraz ta przerwa 2 tygodnie i tak bedzie, ale do tej przerwy jeszcze meczyk z LIve, moglby cos zagrac w tym meczu juz.

Dziadyga komentarzy: 831530.12.2023, 16:58

@Arsenal2004 napisał: "A co powiecie na tego napastnika ze Sportingu, tego Szweda? W Championship sobie poradził bardzo dobrze, w Portugali też strzela. Warunki fizyczne dobre. A chyba powinien być tańszy od Toneya."

Piszę o nim od 2 miesięcy,kozak grajek.

Perconte komentarzy: 62830.12.2023, 16:54

Wróciliśmy na nasze dawne ulubione miejsce w tabeli 4.

Swoją drogą tutaj gadka o walce o mistrza a trzeba uważać żeby z top 4 nie wypaść

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 16:54

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 16:50

@wajktor1998 napisał: "albo sie nabralem na fejka jakiegos"
Też teraz widziałem grafike z powołaniami i rzeczywiście go tam nie było.

Arsenal2004 komentarzy: 375030.12.2023, 16:47

@wajktor1998: Nie pojedzie to pewnie się znowu połamie albo już przed powrotem coś sobie zrobił, a szkoda bo byłby bardzo przydatny. Gdyby nie kontuzje to byłby topką w lidze na swojej pozycji.

Piotrek95 komentarzy: 964530.12.2023, 15:57

@Joker_224 napisał: "Palmer stał się kimś takim, kim miał być ESR"

Inna pozycja, inne walory piłkarskie, inna historia transferowa, ESR to przecież wychowanek

Do tego ESR w tej Chelsea, gdyby zdrowie pozwoliło to grałby każdy mecz, u nas konkurencja dużo wieksza

Więc co to za porównanie i co to za tekst

Już pomijając fakt że ESR prowadził Arsenal do Ligi Mistrzów a Palmer prowadzi Chelsea do top 10

Overmars84 komentarzy: 16730.12.2023, 15:52

@FlameDood napisał: "Ten Palmer to się udał akurat Chelsea"

Miałem go wziąć przed tą kolejką do fantasy, ale zdecydowałem się na Salaha, czyli Salah za dobrze nie zagra.

Olczyck komentarzy: 106230.12.2023, 15:48

Ostatnio obstawilem na Everton 1:0 dzisiaj obstawie 1:1 city - shieffield trzeba żyć marzeniami

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 15:46

Mikel Arteta on the West Ham loss affecting momentum: “It’s no panic, it’s about trying to do more, do better & win games. If the team plays like this, they are going to win lots of games.” #afc

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 15:45

Mikel Arteta on if Arsenal can win the title playing like they did against West Ham: “If we don’t improve in the boxes, then no, but generating the rest, you say it’s a record [touches in the box]? I don’t think there are many teams that have done that.”

tomaszszef komentarzy: 152830.12.2023, 15:26

@Lamoreaux: licze na wilki. Fani evertonu nadają sie do championship

Lamoreaux komentarzy: 345930.12.2023, 15:24

@Barney napisał: "Wolverhampton- Everton jaki wynik obstawiacie?"

Moim zdaniem chyba najtrudniejszy mecz do wytypowania z dzisiejszych. Żaden wynik mnie tu nie zdziwi, ale nie skłaniałbym się ku remisowi.

kylo100 komentarzy: 371230.12.2023, 15:19

Zaraz Chelsea metr przed kiblem :D

FlameDood komentarzy: 144430.12.2023, 15:19

Walczyć Luton!

wajktor1998 komentarzy: 125130.12.2023, 15:16

@Joker_224: mial Emile sezon swietny, z 10 golami i to bez karnych, kontuzje duzo namieszaly w tej karierze, ale ja w niego jeszcze wierze.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2023, 15:13

@Barney: fakt, Everton gra dobrze, ale Wilki też są w gazie i u siebie nieźle sobie poczynają.

cobi90 komentarzy: 125730.12.2023, 15:12

@Olczyck: Z tymi sytuacjami to bym polemizował. Fakt utrzymują się przy piłce ale sytuacji z tego nie mieli żadnej groźnej nie licząc spalonego. My to gnietlismy WHU.

tomaszszef komentarzy: 152830.12.2023, 15:11

@metjuAFC: chyba skuteczny napstnik najwazniejszy. Jesus jest super ale bardzo mi sie podoba na skrzydle i walczy zawsze . Problem ma z wykanczaniem i wzrost do glowki tez potrzebny

Joker_224 komentarzy: 521430.12.2023, 15:11

Palmer stał się kimś takim, kim miał być ESR

wajktor1998 komentarzy: 125130.12.2023, 15:10

kto by pomyslal, ze z tej starej big6 Chelsea najlatwiej sobie poradzi na Luton xd

dan komentarzy: 59630.12.2023, 15:09

De bruyne wrócił do kadry, jest na ławce, ciekawe jak będzie z jego zdrowiem do końca sezonu, obstawiam że się posypie i nie pogra za wiele.

Dominik17 komentarzy: 313630.12.2023, 15:05

@Rafson95: Tylko pytanie czy jedna opcja jest Toney ? Bo Napoli wątpię że wypuści Victora

Olczyck komentarzy: 106230.12.2023, 15:04

Luton - Chelsea identyczny mecz jak nasz troszkę gorsze ekipy ale podobnie mi to wygląda Luton przy piłce tworzą sobie sytuacje ale nie ma kto skończyć Chelsea jedna akcją i 3:0 XD

Perconte komentarzy: 62830.12.2023, 14:55

@Barney napisał: "ja nie bral bym tego w ciemno jak nie bedzie przewagi nad City to nas zjedza."
Widzę szybko się rozpuściliscie... Po jednym dobrym sezonie już wam 2 miejsce w ciemno mało.

Garfield_pl komentarzy: 2821630.12.2023, 14:45

Arsenal are investigating whether a deal can be done for Ivan Toney this January, as Mikel Arteta now leans towards a striker for this window’s business. It would likely take a package of at least £80m for a deal to be done. [@MiguelDelaney] #afc

Barney komentarzy: 2098630.12.2023, 14:40

@Perconte:

ja nie bral bym tego w ciemno jak nie bedzie przewagi nad City to nas zjedza.
City jest i bedzie faworytem i my jak i LFC nie mamy jeszcze do nich startu potrzebujemy troche szczescia i skutecznosci.

@metjuAFC:

Brakuje mi u buka dodac 1 moze 2 wyniki i chcialem 1x lub x2 kurde Everton dobrze gra na wyjazdach moze lepiej x2

Perconte komentarzy: 62830.12.2023, 14:36

Po meczu WHU, byłem zły jak pies, ale jak emocje opadły na chłodno myśląc ...
Gdyby przed sezonem, ktoś powiedział że będziemy w połowie sezonu 2 w lidze z 2 pkt straty do lidera wzięlibyśmy w ciemno.
Może lepiej dla naszych jak gonimy rywali a nie bronimy lidera

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2023, 14:35

@Barney: 2-2

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 130.12.2023, 14:34

Ciekawe jak wygladają plany Arsenalu na zimowe okienko. Jak widać potrzeba nam wzmocnień i to nawet do pierwszego składu. Żeby jakoś zaczęło to funkcjonować przydałby soę nowy LO, który potrafi bronić, a także pomocnik do partnerowania Ryżowi i napastnik, który strzela bramki.

Barney komentarzy: 2098630.12.2023, 14:34

Wolverhampton- Everton jaki wynik obstawiacie?

dan komentarzy: 59630.12.2023, 14:06

@Matelko: zainteresowanych jest wiele klubów, pytanie kogo Frimpong wybierze

DavidSilva21 komentarzy: 338130.12.2023, 14:01

Palmer nie jest odpadem z City, nie chciał tam zostać bo miałby minimalne szanse na grę.
Pep go uwzględniał w planach na nowy sezon ale młody chciał grać, tak więc dobrze zrobił że odszedł.
On i Nkunku to jakaś anomalia przy reszcie transferów Chelsea.

FlameDood komentarzy: 144430.12.2023, 14:00